Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 17 Maj 2021 16:09 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 949
niebieski
@paweł p Na wynik czekaliście w hotelu? Szybko wszystko poszło? Kiedy był wynik i czy trzeba na niego czekać w hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#142 PostWysłany: 17 Maj 2021 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1051
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Na wynik czekaliśmy w samochodzie a la kamper (Peugeot z Ice-pol) na parkingu w okolicach Bluelagoon (bez znaku zakazu kamperowania, aczkolwiek taki zakaz jest :roll: ) wynik po ok. 12 godzinach. Na lotnisku zabronili jedynie wizyt w restauracjach i sklepach do czasu testu. zwracali uwagę, by nigdzie nie jeździć. Z rozmów z mieszkańcami, w połowie kwietnia była jakaś "awantura" z naszymi rodakami - nie przestrzegali kwarantanny i okazało się ze byli dodatni, nawet chyba kogoś zarazili, trochę podobno nagonki na Polaków było i nawet minister interweniował by nie uogólniać. Jak ktoś teraz leci to Fagradalsfjall zaczyna bardziej szaleć :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
j_a uważa post za pomocny.
 
      
#143 PostWysłany: 17 Maj 2021 17:43 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 949
niebieski
Właśnie, kusi wybuchami :D Tyle, że na początek czerwca mam trochę inne plany... zobaczymy, parę rzeczy kusi o tej porze roku. Myślałem żeby po przylocie od razu jechać właśnie na wulkan 8-)

Ps. Gość z pozytywem olał zasady, efekt 300 rodzin trafiło na kwarantannę :shock: Sporo u nas o tym było, ale jakoś nie mogę znaleźć https://wiadomosci.onet.pl/swiat/korona ... lu/qdr1v2r
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 17 Maj 2021 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1051
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
No to pięknie.
Wieczorem drogę na wulkan zamykają, poza tym nie ma jeszcze wyniku testu, zresztą gdzieś było, że pod wulkan nie wolno. My byliśmy koło południa, wtedy oczywiście widoki nie nocne, ale też wspaniałe, Trochę zastanawialiśmy się czy nie zostać do nocy następnego dnia by obejrzeć spektakl nocny. Po drodze jest miejsce, z którego pięknie widać wybuchy i jedocześnie nie jest daleko do parkingu, ale jako że była dobra prognoza pogody to maskonury na Latrabjargu wygrały.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 17 Maj 2021 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
paweł p napisał(a):
Z rozmów z mieszkańcami, w połowie kwietnia była jakaś "awantura" z naszymi rodakami - nie przestrzegali kwarantanny i okazało się ze byli dodatni, nawet chyba kogoś zarazili, trochę podobno nagonki na Polaków było i nawet minister interweniował by nie uogólniać. Jak ktoś teraz leci to Fagradalsfjall zaczyna bardziej szaleć :D

Ja miałem ponownie lecieć w kwietniu i śledziłem sytuację. Islandia wychodziła już na prostą, mieli raptem udokumentowanych kilku covidziarzy i nasze mietki przywlekli covida, z tego co pamiętam po kontakcie z nimi objętych zostało kwarantanną kilkaset osób. Prawdopodobnie po tym incydencie znowu zrobili zaostrzenia a landryna pokasowała połączenia i dupa z wyjazdu. To było na przełomie marca i kwietnia.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 18 Maj 2021 10:32 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 19
Podsumowując, obecnie tylko zaszczepieni mogą. Ja będę za tydzień dżonsonem, czy już na początku czerwca mogę rezerwować loty? i co z certyfikatem? ten nasz z pacjent.gov podobno nie spełnia wszystkich wymagań, a żółtej książeczki w przychodni mi nie wypełnią bo nawet nie wiedzą co to jest. Jak żyć, co robić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 18 Maj 2021 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1051
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Kupić, wypełnić dane, ładnie poprosić - wbiją stempel, potem sam możesz dopisać numery serii zgodne z tymi w IKP. Nie ma powodu by nie wypełnili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 19 Maj 2021 14:34 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 21
cześć,
czy ktoś ma informacje czy polskie świadectwo szczepienia na Covid jest akceptowane na lotnisku w Reykjavik (wydrukowany pdf z pacjent.gov)? Nikt nic nie wie - generalnie wszyscy odsyłają do islandzkiej strony rządowej gdzie wśród listy wymagań jest m.in. nazwa szczepionki. Islandia dopuszcza szczepionki stosowane w EU, Polska tak szczepi, ale nie ma nazwy w dokumencie.
Ktoś miał takie doświadczenia w ostatnich dniach?

smolny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 19 Maj 2021 15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
Mam możliwość zrobić ekspresowy wypad na Islandię - przylot niedziela rano, wylot w poniedziałek późnym popołudniem.

W dniu wylotu razem z żoną będziemy długo po 2. dawce szczepionki.

Zastanawiam się, czy:
1) jest szansa, że Islandia jeszcze coś poluzuje i nje trzeba będzie siedzieć w kwarantannie czekając na wynik testu
2) czy po teście można pojechać gdzieś w głąb wyspy trzymając się z daleka od ludzi.

Wiem, że pkt. 1. jest nieprzewidywalny, a jak myślicie, da się po teście pojechać coś zobaczyć? W naszej sytuacji pół dnia przestoju przekreśla sens wyjazdu. A to jedyna okazja i układ lotów, żeby wyrwać się bez dziecka:)

Dzięki z góry za wszelkie wskazówki i komentarze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 19 Maj 2021 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1051
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Do czasu wyniku testu nie można nigdzie jeździć. Jak będziecie mieli wynik w niedzielę po południu, to wg mnie warto nawet na te kilka godzin, chociażby dla wulkanu wieczorem, tylko jeszcze kwestia transportu.

jeden-dzien-na-islandii,1507,122877
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzyw lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#151 PostWysłany: 19 Maj 2021 16:59 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 19
Ale zaszczepionych wpuszczają tylko musisz mieć ten nieszczęsny dokument.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 19 Maj 2021 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1051
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Wpuszczają, wpis w żółtej książeczce wystarczy, ale test trzeba i tak na granicy zrobić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 20 Maj 2021 11:01 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 21
cześć,
podobna sytuacja dot. "braków" w świadectwie w IKP była w Grecji, ambasada interweniowała i załatwiła sprawę (pisze o tym onet.pl). Jak rozmawiałem wczoraj z osobą odbierającą telefon w ambasadzie w Reykjaviku to nic nie słyszała o takim problemie.
Dziś wysłałem mail w tej sprawie. Jeśli planujecie wkrótce wyjazd to może też wyślijcie zapytanie, będą musieli się zająć tą sprawą.
Mam "żółtą książeczkę szczepień" i będę miał wpis, ale kto wie czy komuś na lotnisku nie spodoba się pieczątka, nieczytelny numer serii, itp.

smolny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 22 Maj 2021 23:18 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 21
cześć,
ciąg dalszy poprzedniego wpisu. Na mail odpowiedziała Pani Konsul. Jej wpis kończył się: "Natomiast my z naszej strony postaramy się dowiedzieć, czy rzeczywiście istnieją jakieś problemy związane z przekroczeniem granicy islandzkiej z polskim certyfikatem." Wczoraj na Facebook ambasady https://www.facebook.com/pliniceland/ pojawił się komunikat:

UWAGA ⚠️‼️ Ważna informacja dla podróżujących na Islandię:
Osoby w pełni zaszczepione na COVID-19 muszą okazać zaświadczenie o szczepieniu, które zawiera wszystkie informacje wskazane tutaj ➡️ https://www.covid.is/undirflokkar-polsku/zaswiadczenia
W przypadku, gdy zaświadczenie nie zawiera informacji o nazwie szczepionki, konieczne jest dodatkowe okazanie wpisu do Międzynarodowej książeczki szczepień Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), tzw. „żółtej książeczki”.📒 💉
UWAGA ‼️: Kartka z potwierdzeniem szczepienia, którą dostaje się w klinice nie jest oficjalnym dokumentem zaakceptowanym przez islandzkie władze.

pozdrowienia
smolny
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#155 PostWysłany: 24 Maj 2021 10:19 

Rejestracja: 18 Maj 2021
Posty: 19
Lecę w czerwcu, będzie co będzie, zaszczepiony szamponem, żółte papiery mam, pieczątka tylko jakaś niewyraźna się wbiła ale chyba z tego problemów robić nie będą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 24 Maj 2021 11:45 

Rejestracja: 17 Maj 2011
Posty: 69
My też lecimy 29maja na krótki wypad, wulkan, i zapewne skok na sztandarowe atrakcje. Żółta książeczka i wpis z ikp w ingliszu ściągnięte. Przed chwilą sprawdzałem opcje z rentalcars i szok - brak opcji na wypożyczenie samochodu na te trzy dni. Ktoś miał kiedyś podobną historię?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 24 Maj 2021 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1419
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
To chyba jakiś błąd, bo mi 256-263 samochodów w wyszukiwarkach podaje.
Najtaniej chyba na:
http://guidetoiceland.is/pl/wynajem-sam ... a-islandii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 24 Maj 2021 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 197
Loty: 133
Kilometry: 206 956
https://www.landlaeknir.is/um-embaettid ... -COVID-19-

Cytuj:
NOTE: After 1 June, 2021, and until further notice, there will not be a requirement to stay in an official quarantine facility based upon country risk-areas. Therefore, the following instructions will not apply for travellers after 1 June. Quarantine facilities will continue to be used for individuals in quarantine who do not have a place to stay in Iceland or who are unable or unwilling to isolate themselves in housing on their own.

Czyżby zmiana zasad od początku czerwca?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#159 PostWysłany: 25 Maj 2021 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1182
Loty: 414
Kilometry: 1 349 089
srebrny
Hej,

Jakie są zasady wjazdu na Islandię dla ozdrowiencow? Musza robić test przed wylotem i kwartanna czy tez nie? Osoby zaszczepione dalej maja test po wyładowaniu?

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 25 Maj 2021 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Przejrzyj temat plus covid.is .

Zaszczepieni oraz ozdrowieńcy mają test na lotnisku w KEF. By być zwolnionym z kwarantanny, będąc ozdrowieńcem, trzeba mieć przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego zaświadczenie o przeciwciałach, metoda ELISA.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group