Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 22 Lut 2021 19:48 

niebieski
@kubus95 Jak już wspominałem, sprawdź możliwość testu na powrocie do Polski, cenę itd. Test zrobiony w przychodni np. w Reykjaviku jest możliwy oczywiście, ale dość kosztowny (ok. 150 euro, jakoś tak szacowałem). Cenę zawyża wizyta w przychodni, no i wystarczyłby antygenowy.
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 22 Lut 2021 19:57 
Awatar użytkownika

srebrny
@j_a akurat mam tamtejsze ubezpieczenie i coś jak numer pesel, więc możliwe, że nawet nie będę musiał za to płacić. Albo zapłacę sporo mniej jak w tamtym roku, gdy testy na lotnisku kosztowały 9000 koron( ok 270 pln).

#83 PostWysłany: 23 Lut 2021 20:23 

niebieski
Wróciłem z Islandii. Samolot (do Warszawy) ponownie mocno wypełniony. W samolocie kazali wypełniać jakieś kretyńskie formularze, które potem zebrali. Po wylądowaniu zero kontroli, wyszliśmy jak dawniej, po prostu na miasto. Nic mi nie jest wiadome o jakiejkolwiek kwarantannie.
 Relacje PM off
kubus95 uważa post za pomocny.

#84 PostWysłany: 23 Lut 2021 22:15 
Awatar użytkownika

Loty: 176
Kilometry: 216 920
srebrny
Z najnowszych wieści, rzekomo 100 tysięcy koron kary za nieprzedstawienie certyfikatu z negatywnym testem:

https://www.ruv.is/frett/2021/02/23/100 ... i-vottordi
2 ludzi uważa post za pomocny.

#85 PostWysłany: 23 Lut 2021 22:49 
Awatar użytkownika

srebrny
@man4business jak u nas nie było kwarantanny to sam widziałem dwa razy na locie do Wawy jak załoga wyrzucała te formularze do kosza jak ostatni pasażerowie wychodzili :lol: a co do kwarantanny- oni już teraz nie ogarniają, a jak wprowadzą testy i kwarantanny dla tych którzy przekraczają granicę pieszo lub własnym samochodem to dopiero będzie bałagan.

#86 PostWysłany: 02 Mar 2021 05:28 

Przyleciałem właśnie do Islandii więc na gorąco opiszę jak to było z kontrolami itd. Na lotnisku w Warszawie Pani wzięła nasze (moje i mojej dziewczyny) międzynarodowe książeczki szczepień i to wystarczyło. Następna kontrola była już po wylądowaniu i w pierwszej kolejce kontrolerzy skanowali barcody, czyli taki kod kreskowy, który dostajemy po wcześniejszej rejestracji na covid.is, a następnie mówili gdzie mamy iść, w zależności od posiadanego dokumentu. Podeszliśmy do "budki" gdzie była prawdopodobnie straż graniczna, Pan wziął i sprawdził nasze książeczki szczepień, dowody i ponownie zeskanował barcody i tyle. Potem już tylko w hotelu padły pytania: czy mamy kwarantanne i co powiedziała policja na lotnisku.

Ogólnie byłem przyszykowany jak na wojnę, mój arsenal to były zaświadczenia przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego np, a tu się okazało, że mamy szczęście i książeczka wystarczy.
Co do testów pcr na lotnisku, to nie pomogę, bo to była zupełnie osobna kolejka. Z nami stało dwóch Polaków co przeszło covid, to też bez problemu przeszli kontrole pokazując dokument na to.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#87 PostWysłany: 04 Mar 2021 18:39 

Hej, kto wpisał wam szczepienie na Covid do międzynarodowej książeczki szczepień? Książeczkę mam, szczepienie też, ale w szpitalu powiedzieli, że się tym nie zajmują, a lekarz medycyny podróży nie chce uzupełnić szczepionki na Covid.
Na Islandię wybieram się na majówkę i zastanawiam się czy nie łatwiej zrobić przeciwciała
 Relacje PM off  

#88 PostWysłany: 04 Mar 2021 19:17 
Awatar użytkownika

srebrny
uzupełniając wypowiedź @Radziiu- w Warszawie trzeba się było stawić przy checkinie, pytanie o barcode i sprawdzanie testu pcr. Po przylocie kolejka do sprawdzenia testu, dostajemy próbki i z nimi idziemy "na górę" i tam już bez kolejki standardowe badanie. Potem krótka rozmowa z policją o przestrzeganiu kwarantanny i dostajemy książeczkę ze wszystkim co trzeba wiedzieć. Odebrać z lotniska może nas tylko taksówka albo podstawiony samochód, ale nie widziałem na zewnątrz, żeby ktoś to sprawdzał. Po paru dniach telefon z policji czy przestrzegam kwarantanny, czy wiem o drugim teście i czy wszystko ok.

#89 PostWysłany: 04 Mar 2021 20:41 

ksroka1 napisał(a):
Hej, kto wpisał wam szczepienie na Covid do międzynarodowej książeczki szczepień

Szpital gdzie byłem szczepiony wpisal mi wszystkie informacje do książeczki. Nie obyło się bez walki, bo najpierw cały dzień dzwonilem, a potem chodziłem po gabinecie, ale w końcu mi wpisali wszystko.

kubus95 napisał(a):
uzupełniając wypowiedź @Radziiu- w Warszawie trzeba się było stawić przy checkinie, pytanie o barcode i sprawdzanie testu pcr. Po przylocie kolejka do sprawdzenia testu, dostajemy próbki i z nimi idziemy "na górę" i tam już bez kolejki standardowe badanie...

Tak, to prawda. Z lotniska można wydostać się tylko podstawionym samochodem lub taksówką. Nie pisałem o tym, bo te informacje są na rządowej stronie covid.is i zalecam wszystko przeczytać dokładnie przed wylotem, bo tam jest sporo informacji przydatnych. Na przykład podczas kwarantanny można wyjść z domu na spacer, ale trzeba zachować dystans itd
 Relacje PM off  

[ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości