Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#61 PostWysłany: 08 Lut 2021 15:43 

Rejestracja: 15 Lis 2011
Posty: 56
Alab robi metodą CMIA która jest akceptowana przez Islandię. Obecna cena 95 + 8 za pobranie.
Uwaga, nie ma informacji o wynikach przeciwciał po angielsku na www, dzwoniłem na infolinię.
W samym laboratorium też za bardzo nie wiedzieli że jest możliwość wyników po angielsku, trzeba ich było trochę przycisnąć.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#62 PostWysłany: 08 Lut 2021 15:48 

Rejestracja: 15 Lis 2011
Posty: 56
@Radziiu , a skąd weźmiesz zaświadczenie po polsku? To co można wydrukować z IKP to śmiech na sali, podobnie ten cały QR kod. Nijak to się ma do danych które wh covid.is mają być na tym zaświadczeniu.
J_a ma rację że chyba najprościej zrobić test na przeciwciała i po szczepieniu powinieneś je mieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Islandia zimą
#63 PostWysłany: 08 Lut 2021 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Ja miałem, pojawiły się dzień po wynikach po polsku. Tylko recepcjonistka musi odpowiednią pozycję badania wybrać.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 08 Lut 2021 16:39 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
@keimak Alab ma dwa rodzaje badań IgG, dwie ceny (przynajmniej tak było ok. 1,5 miesiąca temu w Warszawie). Trochę droższy jest test metodą ELISA, niedawno kosztował 115+8zł.

Ps. Pytanie czy na Islandii można zrobić test na powrocie dalej aktualne. Ten podlinkowany przez kolegę @BooBooZB to chyba ze 150 Euro wyjdzie, jak podliczyłem. Chyba, że coś mylę.
Góra
 Profil Relacje PM off
keimak lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 11 Lut 2021 12:35 

Rejestracja: 15 Lis 2011
Posty: 56
Update 1: test ALAB metodą CMIA na przeciwciała nie wykrywa przeciwciał po szczepieniu. Nie wiem dlaczego ale znam empirycznie dwa takie przykłady.

Update 2: Ostatnio pojawiła się aktualizacja na covid.is zgodnie z którą żółte książeczki szczepień WHO z wpisaną szczepionką Pfizera są wystarczającym potwierdzeniem szczepienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 11 Lut 2021 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
keimak napisał(a):
Update 1: test ALAB metodą CMIA na przeciwciała nie wykrywa przeciwciał po szczepieniu. Nie wiem dlaczego ale znam empirycznie dwa takie przykłady.


Bo wykrywają przeciwciała p-białku N które są wykrywalne u osób po przechorowaniu infekcji COVID-19, a po szczepieniu powstają p-ciała przeciwko białku S
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
j_a uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 14 Lut 2021 02:24 

Rejestracja: 04 Gru 2015
Posty: 35
keimak napisał(a):
@Radziiu , a skąd weźmiesz zaświadczenie po polsku? To co można wydrukować z IKP to śmiech na sali, podobnie ten cały QR kod. Nijak to się ma do danych które wh covid.is mają być na tym zaświadczeniu.
J_a ma rację że chyba najprościej zrobić test na przeciwciała i po szczepieniu powinieneś je mieć.

Rozmawiałem z NFZ i rzekomo szpital, czy tam placówka, która mnie szczepiła ma obowiązek takie zaświadczenie mi wystawić. Na ten moment jednak jak byłem sie pytać to usłyszałem, że oni dają tylko kod QR i to co jest na IKP czyli slowne potwierdzenie bez szczegółów. W poniedziałek mam zamiar jechać do oddziału nfz i porozmawiać z nimi, bo jedni i drudzy twierdzą coś innego, a nikt dokumentu z danymi nie chce wystawić
Góra
 Profil Relacje PM off
keimak lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 16 Lut 2021 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Od najbliższego piątku (19 lutego) w Islandii wprowadzone zostaną bardziej rygorystyczne środki walki z epidemią, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19. Po dzisiejszym spotkaniu rządu, minister zdrowia Svandís Svavarsdóttir stwierdziła, że sugestie epidemiologa Þórólfura Guðnasona zostały zatwierdzone.

Zgodnie z nowymi zmianami każdy przybywający do Islandii będzie zobowiązany do przedstawienia zaświadczenia z negatywnym wynikiem testu PCR, wykonanego w ciągu 72 godzin od wyjazdu.

Takie zaświadczenie trzeba będzie okazać przed wyjazdem do Islandii i po przylocie. Ponadto każdy przylatujący pasażer musi zostać przebadany pod kątem koronawirusa po przyjeździe do kraju i ponownie cztery do pięciu dni później.

Osoby, które uzyskają pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 po przybyciu na Islandię, będą musiały pozostać w miejscu kwarantanny, jeśli nie będzie dostępne inne odpowiednie zakwaterowanie w izolacji. Jeśli dana osoba uzyska wynik pozytywny i wyjdzie, że ma odmianę wirusa, o której wiadomo, że jest bardziej zaraźliwa lub powoduje poważniejszą chorobę niż inne mutacje, wówczas bez wyjątku będzie musiała pozostać w miejscu kwarantanny.

Główny epidemiolog zasugerował również, aby nie zwalniać z tych zasad osób, które po przyjeździe do kraju okażą aktualne zaświadczenie o szczepieniu przeciwko COVID-19. Propozycja ta jednak nie została zaakceptowana przez Minister Zdrowia, która stwierdza, że ta konkretna propozycja wymaga dalszego rozpatrzenia.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących wprowadzanych zmian można znaleźć tutaj. Angielska wersja powinna być wkrótce dostępna na rządowej stronie internetowej.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 17 Lut 2021 20:51 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
@BooBooZB Nie podałeś źródła cytatu, czy to ta strona?
https://www.stjornarradid.is/efst-a-bau ... ndamaerum/

Zmiany będą, trzeba zaczekać kilka dni, ale wygląda, że tu się na razie nic nie zmieni
Świadectwa szczepień i zaświadczenia o wcześniejszym zakażeniu COVID-19: osoby posiadające ważne świadectwa szczepień są zwolnione z wymogu podwójnego przesiewu na granicy i nie muszą przedkładać zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR. To samo dotyczy osób, które przedstawią ważny certyfikat potwierdzający wcześniejszą infekcję wywołaną przez COVID-19.
Góra
 Profil Relacje PM off
Radziiu lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 17 Lut 2021 21:19 

Rejestracja: 04 Gru 2015
Posty: 35
BooBooZB napisał(a):
Od najbliższego piątku (19 lutego) w Islandii wprowadzone zostaną bardziej rygorystyczne środki walki z epidemią, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19. Po dzisiejszym spotkaniu rządu, minister zdrowia Svandís Svavarsdóttir stwierdziła, że sugestie epidemiologa Þórólfura Guðnasona zostały zatwierdzone.

Zgodnie z nowymi zmianami każdy przybywający do Islandii będzie zobowiązany do przedstawienia zaświadczenia z negatywnym wynikiem testu PCR, wykonanego w ciągu 72 godzin od wyjazdu.
.

New border measures will come into force on February 19 which requires all arriving passengers in Iceland to present a negative PCR taken within 72 hours of their time of departure to Iceland. This is in addition to the current system of double screening, that also requires all arriving passengers to submit to a PCR test upon arrival, followed by a 5-day quarantine and a second PCR test. Those who provide valid proof of having been vaccinated against COVID-19 are not required to provide a PCR-test prior to boarding and are also exempt from screening and quarantine measures at the border. The same applies to those who can provide proof of prior infection.

Źródło: covid.is

Także ta zmiana dotyczyć będzie tylko osob niezaszczepionych. Prawdopodobnie (to trzeba doczytać) osoby, które przebyły covid nie będą musiały robić testu pcr również.

Rozmawiałem z tłumaczem przysięgłych co tłumaczy dokumenty dla podróżnych i według niego powinny wystarczyć trzy zaświadczenia ze strony IKP i kartka z datami szczepien i numerami serii. Zaświadczenia ze strony IKP to: 1. Zaswiadczenie o szczepieniu 1 dawka, 2. Zaswiadczenie o szczepieniu druga dawka, 3. Kod qr po zaszczepieniu.
Czy to faktycznie wystarczy i Islandzka straż graniczna się nie doczepi? Dam znać 1 marca
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 18 Lut 2021 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
j_a napisał(a):
@BooBooZB Nie podałeś źródła cytatu, czy to ta strona?
https://www.stjornarradid.is/efst-a-bau ... ndamaerum/


To akurat była copypasta z Iceland News Polska.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 18 Lut 2021 22:40 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Ja lecę jutro z Warszawy, więc wam dokładnie zaraportuję co i jak. Najpierw pokażę yellow book z wpisem, jak nie pomoże, to mam glejt, który przygotowałem w wordzie i z qr code, podbity przez przychodnię / lekarza, oczywiście po angielsku. Na koniec mam dokumenty źródłowe nt szczepienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 18 Lut 2021 23:52 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
@man4business Gdybyś zwrócił uwagę, czy przed odlotem do Polski można zrobić test PCR, byłbym wdzięczny. Wiem że można w przychodniach, ale to dość kosztowna impreza :? Na lotnisku po przylocie cena jest znośna, gdyby to samo można było zrobić na odlocie, można uniknąć kwarantanny w Polsce.
Przymierzam się dość mocno do Islandii, póki przeciwciała działają. Szczepienie nieprędko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 19 Lut 2021 02:14 

Rejestracja: 04 Gru 2015
Posty: 35
man4business napisał(a):
Ja lecę jutro z Warszawy, więc wam dokładnie zaraportuję co i jak. Najpierw pokażę yellow book z wpisem, jak nie pomoże, to mam glejt, który przygotowałem w wordzie i z qr code, podbity przez przychodnię / lekarza, oczywiście po angielsku. Na koniec mam dokumenty źródłowe nt szczepienia.

Jak udało Ci się podbić taki dokument? Ja usłyszałem tylko, że mam sobie wydrukować zaświadczenia z ikp.

Sam myślałem żeby taki dokument sobie przygotować, ale po tym jak odbiłem się kilka razy od drzwi, to stwierdziłem, że chyba to tez nie przejdzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 19 Lut 2021 02:27 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
man4business napisał(a):
Ja lecę jutro z Warszawy, więc wam dokładnie zaraportuję co i jak. Najpierw pokażę yellow book z wpisem, jak nie pomoże, to mam glejt, który przygotowałem w wordzie i z qr code, podbity przez przychodnię / lekarza, oczywiście po angielsku. Na koniec mam dokumenty źródłowe nt szczepienia.



Żółta książeczka jest wymieniona jako wystarczający dokument - ale co ważne - wyłącznie w przypadku szczepionki Pfizer/Biontech.
Obawiam się że nasze dokumenty źródłowe mogą co najwyżej wzbudzić uśmiech politowania.

https://www.landlaeknir.is/um-embaettid ... the-border

Certificates of vaccination from the EEA/EFTA-area with a vaccine authorized by the European Medicines Agency, that are listed here (this list is updated as needed):
1. Comirnaty; Pfizer-BioNTech
2. COVID-19 Vaccine Moderna
3. COVID-19 Vaccine AstraZeneca

Certificates from the the World Health Organization (WHO) (the International Certificate of Vaccination or the Carte Jaune/Yellow Card) is also accepted for vaccines the WHO has validated. The following is a list of vaccines validated by the WHO (this list is updated as needed):
1. Comirnaty; Pfizer/BioNTech: certificate valid regardless of where vaccination took place.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 19 Lut 2021 06:41 

Rejestracja: 04 Gru 2015
Posty: 35
SPLDER napisał(a):

Żółta książeczka jest wymieniona jako wystarczający dokument - ale co ważne - wyłącznie w przypadku szczepionki Pfizer/Biontech.
Obawiam się że nasze dokumenty źródłowe mogą co najwyżej wzbudzić uśmiech politowania.

https://www.landlaeknir.is/um-embaettid ... the-border


Aktualnie nie posiadam takiej książeczki. Jesli chciałbym ją założyć to wystarczy żeby szpital wpisal szczepienie na covid, czy muszę mimo wszystko udać się do medycyny turystycznej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 19 Lut 2021 08:34 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Druk można kupić na Allegro, a szczepienie powinien odnotować szpital który je wykonał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 19 Lut 2021 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Czy test na lotnisku po przylocie i ten po 5 dniach kwarantanny nadal pozostały bez opłaty tak jak w grudniu i styczniu? Czy powrót do starych zasad i płatne 9000 koron jeżeli zarejestrujemy się wcześniej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 20 Lut 2021 11:41 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1868
HON fly4free
Dziś w nocy przyleciałem do KEF z WAW. Samolot nabity po sufit, jeśli się nie siedzi na początku, to potem ląduje się w tasiemcowej kolejce. Pierwsza kontrola na dole, to kto i co ma (normalni, ozdrowieńcy, zaszczepieni), większość dostaje fiolki. Wszyscy idą na górę, ci z fiolkami - do testu. Ja jestem po dwóch dawkach szczepionki Pfizer, więc do takich dwóch pań Islandek, które sobie decydują, czy im się podoba czy nie. W żółtej książeczce miałem wpis taki sobie (zamiast w głównej rubryce to "Other vaccinations" ). Polecam wszystkim zrobić wpis na samym początki, tam gdzie można wpisać imię nazwisko nr paszportu datę urodzenia. No ale ja sobie zrobiłem jeszcze sam - dokument w wordzie, piękny certyfikat szczepienia (po angielsku i wszystkie dane, które chcieli, nr szczepionek itd itd a nawet QE code wkleiłem - jak ktoś chce to szablon mogę wysłać :) No i ten dokument opieczętowałem w przychodni (ok, mam łatwiej - żona lekarz). I tenże mój dokument paniom się bardzo podobał. No i tak oto jesteśmy w deszczowej Islandii..
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 22 Lut 2021 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Odpowiem sam sobie- mimo, że na stronie rządowej i covid.is rozporządzenie podaje datę 31 stycznia jako końca darmowych testów, to nadal za testy na lotnisku nie trzeba płacić. Będę leciał w przyszłym tygodniu to dam znać jak sytuacja z testem przed wylotem i na miejscu, bo widzę że relacja @man4business bardziej dla zaszczepionych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group