Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 05 Wrz 2021 19:59 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 68
Ja to rozumiem, dlatego pytam czy ktoś z forumowiczów korzystał z tego certyfikatu ozdrowieńca i czy były jakieś wątpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#242 PostWysłany: 05 Wrz 2021 20:04 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Przecież ci odpowiedziałem, żebyś się cofnął w tym wątku do przełomu 2020/21, sporo osób korzystało, ja np. też. To wszystko jest precyzyjnie opisane na ich stronie i działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 05 Wrz 2021 20:23 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 68
Pytam o konkretny certyfikat, a ten wszedł w połowie b.r., więc nie wiem po co mnie odsyłasz do wcześniejszych wpisów. Czytałem je ale nadal nie mam odpowiedzi na moje pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 05 Wrz 2021 21:56 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Nie rozumiesz, że certyfikat o którym piszesz, tzw. paszport covidowy nie ma nic wspólnego z testem na przeciwciała. Nic, zupełnie nic, test na przeciwciała nie jest w ogóle wpisywany do tego "paszportu", robi się go z krwi, nie wymazu, itd.

Test na przeciwciała akceptuje Islandia jako potwierdzenie przechorowania covid-19. Inne kraje UE tego nie uznają (jest chyba 1 wyjątek, nieważne). Paszport covidowy to świadectwo zaszczepienia, przechorowania covid potwierdzonego testem RT-PCR lub aktualnego testu (PCR lub antygenowego, nie na przeciwciała). Nie potrafię tego już jaśniej wytłumaczyć.
https://diag.pl/pacjent/koronawirus/rod ... -covid-19/

Ps. Islandia nie należy do UE, sorry za oczywistość, ale może stąd trochę inna polityka, moim zdaniem bardzo słuszna jeśli chodzi o akceptowanie testów na przeciwciała jako świadectwa przechorowania covid-19.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#245 PostWysłany: 10 Wrz 2021 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Sorry za ignorancje w tym temacie, ale gdzie jest haczyk, ze to takie tanie?
https://www.fly4free.pl/tanie-loty-na-islandie-98pln/
Czy tylko to ponizej, czy jeszcze cos?
Bo z tego co czytam to dla zaczepionych tylko antygen i rejestracja na http://www...

Załączniki:
KEF.png
KEF.png [ 21.91 KiB | Obejrzany 2707 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 10 Wrz 2021 19:43 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Już jakiś czas temu bilety staniały w porównaniu z latem. Z Warszawy też nie są złe ceny, bądźmy szczerzy, te 400 zł za bilet to nie jest jakaś wygórowana kwota ;)
Przymierzałem się do wyjazdu latem, pal diabli ceny biletów ale rozwaliły mnie kwoty za wynajem samochodu typu 7000-8000 zł za tydzień za Dustera :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 10 Wrz 2021 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Bilety na Islandię to najmniejsza część kosztu wyjazdu - uwzględniając wynajęcie samochodu, noclegi itd. to naprawdę nie robi dużej różnicy dla ogólnego budżetu wyprawy czy lot kosztuje 100, 200 czy 400 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#248 PostWysłany: 11 Wrz 2021 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 857
niebieski
@j_a tak wysokie ceny wynajmu aut w tym sezonie to efekt pandemii. W związku z niemal zerowym ruchem w zeszłym roku, wypożyczalnie pozbyły się 1/3 aut i w tym roku jest duży niedobór. Sorry, ale w tej chwili taniej wychodzi kupić auto niż je wynająć. Potem sprzedać oczywiście. Ale to nierealne, bo nikt tego nie zrobi przyjeżdżając na tydzień czy dwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#249 PostWysłany: 12 Wrz 2021 15:40 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Ceny wynajmu aut faktycznie spore- wynajmując picanto na 4 dni miałem wrażenie, że płacę jego leasing na 2 miesiace. Noclegi też po rezerwowane w większości, a turystów za dużo nie ma.

Co do testów to wystarczy wymaz antygenowy, który dodawany jest do apki wraz z paszportem covidowym ( a nie jakieś z krwi).
Leciałem tydzień temu, sprawdzili to na lotnisku w Berlinie, a na Keflaviku zainteresowali się tylko kodem kreskowym i samym dokumentem szczepienia. Test nie był im już potrzebny.
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#250 PostWysłany: 30 Wrz 2021 17:30 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Od 1 października jakieś drobne zmiany. Straszyli powrotem testów dla przyjeżdżających, ale nie widzę.
https://www.covid.is/sub-categories/vac ... antibodies

Pytanie do przebywających na wyspie. Czy teraz jest coś nie tak z pogodą, gorzej niż zwykle?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 30 Wrz 2021 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Obecnie pogoda mocno sztormowa plus były już śnieżyce, np. całe fiordy zachodnie zasypane, wiele dróg górskich już zamkniętych. Do tego ostatniej nocy około 200 lekkich trzęsień ziemii, z kolei wulkan się nieco uspokoił.

To tak na szybko :D
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
j_a uważa post za pomocny.
 
      
#252 PostWysłany: 30 Wrz 2021 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
j_a napisał(a):
Od 1 października jakieś drobne zmiany. Straszyli powrotem testów dla przyjeżdżających, ale nie widzę.
https://www.covid.is/sub-categories/vac ... antibodies

Pytanie do przebywających na wyspie. Czy teraz jest coś nie tak z pogodą, gorzej niż zwykle?


@j_a - generalnie nic się nie zmieniło ale test tak czy siak musisz wykonać nawet jeśli jesteś zaszczepiony .....

Zasady dla turystów bez powiązań na Islandii: Zaszczepieni turyści oraz ci z potwierdzoną wcześniejszą infekcją muszą przedstawić negatywny wynik testu na COVID przed wejściem na pokład samolotu lub statku w drodze do Islandii. Akceptowany jest zarówno test PCR, jak i szybki test antygenowy COVID-19. Test należy wykonać w ciągu 72 godzin przed pierwszym odcinkiem podróży. Jeśli zaświadczenie nie zostanie przedstawione na granicy, wtedy nakładana jest kara, która wynosi 100 000 ISK oraz trzeba przejść test na granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 30 Wrz 2021 21:27 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
@BooBooZB Dzięki za info. Wybierałem się zobaczyć Islandię jesienią, będzie znowu zima :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 02 Paź 2021 23:02 

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 31
Loty: 8
Kilometry: 7 833
BooBooZB napisał(a):
Obecnie pogoda mocno sztormowa plus były już śnieżyce, np. całe fiordy zachodnie zasypane, wiele dróg górskich już zamkniętych. Do tego ostatniej nocy około 200 lekkich trzęsień ziemii, z kolei wulkan się nieco uspokoił.

To tak na szybko :D


A tak na szybko czy połowa października to dobry pomysł na pierwszą wizytę na Islandii typu 7 dni objazdówka bez jakichś off-road'ów czy lepiej wybrać cieplejsze miesiące?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 03 Paź 2021 23:18 

Rejestracja: 22 Maj 2014
Posty: 39
Loty: 79
Kilometry: 208 420
Pogoda na Islandii w tym okresie głównie zależy od szczęścia 8-)
Osobiście udało mi się zwiedzić południe do diamond beach na przełomie września i października, bez deszczu przy temperaturze pozwalającej chodzić w samej bluzie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 04 Paź 2021 20:18 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 67
@Pecel Ja wróciłem z szybkiego, 3 dniowego wypadu 29wrzesnia. Pogoda na południu była mocno wietrzna, 3-5 stopni i czasami padało.

Jak rozmawiałem z osoba mieszkająca to polecał sprawdzać last minute prognozę i na tej podstawie kupować bilety w tym okresie. Większa szansa, ze prognoza sie sprawdzi:) a aut czy miejsc noclegowych nie zabraknie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 11 Paź 2021 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
Właśnie wróciliśmy z intensywnego objazdu wyspy w ciągu 5 dni, pogoda to loteria, prognozy były fatalne a ulewa złapała nas tylko raz :lol:
Większość poprzedniego tygodnia była słoneczna mimo kilku procent szans ( wg prognoz :mrgreen:). Poza tym Islandia to jedno z nielicznych miejsc gdzie nie trzeba nosić masek i życie toczy się jak przed Covidem.

LATAĆ
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#258 PostWysłany: 11 Paź 2021 14:39 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
W pełni potwierdzam. Co ciekawe do życia bez maseczek można się szybko ponownie przyzwyczaić 8-)
Turystów już sporo, business as usual. Restauracje zapchane, w lepszym lokalu bez rezerwacji trudno o stolik. Co ciekawe na powrocie odprawiłem się bez maseczki i nikt nie zwrócił uwagi. Poprzednio byłem w marcu i policjant pilnował, czy ludzie mają zakryty nos.

Wyjazd polecam mimo pogody mało przewidywalnej :roll: Np. w ostatni czwartek droga nr 1 na południu była przez kilka godzin zamknięta przez wiatr. Ogólnie F-roads już tylko dla aut na wielkich oponach, zwykłe 4x4 zakaz, co podkreślali przy wynajmie. Acha, sezon na zorzę polarną rozpoczęty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 21 Gru 2021 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W Islandii może zebrać się maksymalnie 20 osób zamiast poprzednich 50, a zasada odległości dwóch metrów również zostanie przywrócona, jak zapowiedział islandzki rząd. Jeśli uczestnicy zrobią szybkie testy, do 200 osób jest dopuszczonych. Restauracje i bary powinny być zamykane o 22:00. Studia fitness i baseny mogą być wykorzystane tylko w 50 procentach. Wszystko to powinno obowiązywać od czwartku wieczorem i początkowo przez 3 tygodnie.

Ponad 300 nowych codziennych infekcji koronawirusa zostało ostatnio wykrytych na wyspie północnoatlantyckiej - na Islandii z zaledwie 360 ​​000 mieszkańcami, to dużo i nowy rekord. Nieco mniej niż połowa z tego była związana z omikronowym wariantem koronawirusa

https://www.cash.ch/news/politik/island ... en-1875854
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 15 Sty 2022 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Potrzebuję potwierdzenia lub korekty:
Zaszczepieni jadą na Islandię z testem antygenowym lub PCR, tylko, żadnej kwarantanny i testów na miejsu.
Dzieci urodzone po 2005 roku, nawet niezaszczepione, bez żadnych testów przed i na miejscu. Ważne, że rodzice zaszczepieni.

Thank you from the mountain.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group