Fly4free.pl

Wow, ale cena! Bardzo tanie loty na Islandię z Gdańska za 98 PLN!

98 PLN
Foto: basiczto / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Niewiarygodna wręcz cena bezpośrednich lotów z Polski na Islandię! Jeżeli marzyliście o tym, by na własne oczy zobaczyć krainę ognia i lodu oraz jej cuda: majestatyczne wodospady, wąwozy skalne, gejzery, a może nawet… zorzę polarną – nie zastanawiajcie się dwa razy. Biorąc pod uwagę dystans dzielący nasz kraj i Islandię w linii prostej, według moich wyliczeń za kilometr lotu zapłacicie… około 2 gr! Ktoś ma jeszcze wątpliwości, czy samolot jest najtańszym środkiem transportu? 😉

Nie pozwólcie uciec tej okazji! Bilety na Islandię w tak niskiej cenie zarezerwujecie z Gdańska, w terminie 16 – 18 września. Czeka was bezpośredni lot na pokładzie samolotu linii lotniczej Wizz Air. Najtańsze bilety dostępne są dla członków Wizz Discount Club, pozostałe osoby zapłacą nieco więcej.

W cenę biletów wliczono bagaż podręczny. Jego spakowanie nie będzie problemem po lekturze specjalnie przygotowanego przez nas poradnika.

Termin podróży: wrzesień
Linie lotnicze: Wizz Air, cena z WDC
Bagaż: podręczny

Hotel416PLN/2 osoby/noc

Proponuję wam wybrać zakwaterowanie w pobliżu Golden Circle. 3* hotel Borealis położony jest „na odludziu” i będzie świetnym miejscem na obserwacje zorzy. Czekają tam na was nowocześnie urządzone, komfortowe pokoje wyposażone w prywatną łazienkę.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochódod 325 PLN/doba

Wypożyczony samochód to konieczność na Islandii. W ten sposób łatwo, bez oglądania się na innych dotrzecie w pobliże interesujących was atrakcji.

Co zobaczyć w trakcie wycieczki?

Zastanawiacie się, czy jest sens lecieć na Islandię na 2 dni oraz czy uda się w tym czasie coś zobaczyć? Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem – oczywiście, że tak! Przy dobrym planowaniu oraz odrobinie szczęścia z pogodą (które zawsze potrzebne jest na wyspie) będziecie mieli szansę zobaczyć krainę ognia i lodu w pigułce – a to wszystko zwiedzając słynny Golden Circle!

Złoty Krąg, bo o nim mowa, to nazwa popularnej trasy turystycznej w południowo-zachodniej części wyspy. W jej skład wchodzi wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO park narodowy Þingvellir – to miejsce, gdzie spotykają się płyty tektoniczne Europy i Ameryki Północnej i umowna granica pomiędzy kontynentami. Þingvellir ma ogromne znaczenie historyczne dla Islandczyków (od ponad 1000 lat odbywały się tam wiece mieszkańców).

W aktywnej sejsmicznie dolinie Haukadalur znajdziecie słynne gejzery Geysir i Strokkur, natomiast ostatnim obowiązkowym punktem programu jest majestatyczny, wysoki na ponad 20 metrów wodospad Gullfoss. Na zakończenie dnia pełnego atrakcji wybierzcie się na gorące źródła do Secret Lagoon (bilety wstępu zaczynają się od 3000 ISK – około 93 PLN).

Marzycie o ujrzeniu zorzy polarnej? Wrzesień to początek okresu, gdy pojawia się szansa zaobserwowania niezwykłego spektaklu świateł na nocnym niebie. Czego potrzeba do szczęścia? Ciemności, dobrej pogody – czyli braku zachmurzenia – oraz oczywiście aktywności słonecznej. „Prognozę pogody” na zorzę możecie sprawdzać na oficjalnej stronie islandzkiego instytutu meteorologii.

Foto: Nido Huebl / Shutterstock
Foto: Beketoff / Shutterstock
Foto: Andrew Mayovskyy / Shutterstock
Przydatne informacje
 • Na moment pisania artykułu jadąc na Islandię będziecie musieli okazać negatwny wynik testu na COVID (może być to test antygenowy). Dotyczy to także osób zaszczepionych.

 • Natomiast bieżące informacje na temat sytuacji związanej z pandemią na Islandii możecie śledzić tutaj.

 • Więcej informacji na temat podróżowania na Islandię znajdziecie na oficjalnym blogu Icelandair.

 • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, w ciągu 48 godzin od powrotu do Polski będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.

 • Szukacie pomysłów na podróż po Islandii? Zajrzyjcie na nasze forum i przeczytajcie relację autorstwa irae.

 • Czy Islandię można zwiedzić tanio? Można! Pod tym linkiem zdradzamy w jaki sposób.

 • Testy na COVID taniej o 10%. Należy wpisać kod „FLY4FREE” na stronie diag.pl

 • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

 • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

 • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

 • 0 PLN za ubezpieczenie Rezygnacja z Podróży i inne sprytne rozwiązania dla kochających podróże? Zobaczcie kartę Otwartą na Świat.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Proszę przestańcie zakłamywać rzeczywistość, bo na Islandii jest PŁATNA KWARANTANNA 5 dni + dodatkowe testy na lotniskach. Nie informujecie o tym , a później ktoś zarezerwuje i będzie zdziwiony :)
AgaZap, 10 września 2021, 15:32 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »