Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Kwi 2015 18:50 

Wiekszosc osob mowi po angielsku

Ludzie sa bardzo przyjazni i mile nastawieni do tursytow no ale rowniez nie obejdzie sie bez osob co przez 20 minut beda chcieli nam sprzedac cokolwiek.

Piwo jest za okolo 2000-2500 czyli lekko ponad 1$, whisky wydaje sie byc najtanszym mocnym trunkiem. Papierosy bardzo tanie, nikt nie uzywa zapalniczek a wszyscy zapalki, Trawka jest nielegalna mimo iz kazdy ci ja sprzeda, pytajac sie o legalnosc wiele osob mowila ze jak cie policja zatrzyma to ci bedzie kazala ja po prostu wyrzucic.

Bankomaty akceptuja tylko MC i Vise (Amexy, Dinersy i inne nie maja szans), co smieszne trzeba znalezc bankomat co akcpetuje nasza karte bo czasem jest tak ze akcpetuje np. tylko Vise. Sa limity na 1mln wyciagu dziennie, max 400tys jednoczesnie, czasem bankomat dorzuca oplate 7500.

Karta nie da sie placic nigdzie, mozna nia kupic bilety do Zanzibaru na lodke aczkolwiek doliczaja 1$ za bilet w jedna strone.

Komarow nie widac ale mimo wszytsko gryza mocno, mozna sie o tym przekonac budzac sie rano po swiezym prysznicu i zapomnieniu nalozenia kremu na siebie.

Pora deszczowa to max 2h deszczu dziennie z czego 1h jest pomiedzy 3-4 rano i 1h okolo 16, w DAR w calem nie padalo, w Arushy i na Safari tak jak wspomnialem wczesniej.

O wszystko sie targujemy zawsze i wszedzie, wg mnie cena normalna to 50% tego co oferuja, wystarczy im wspomniec historie ze wczoraj za to placilismy 50% badz tez udac ze sie odchodzi, dosc latwo zmieniaja zdanie.

Najlepsze plaze z Dar to Southern Beach, aby sie tam dostac nalezy wziac prom jakies 10 minut za biurem gdzie bukuje sie bilety do Zanzibaru - koszt promu to 200TZS i jazda 10 minut - plywa cala dobe, z tamtad tuktuka (placilismy 6000TZS na plaze i 3000 z powrotem). Tuk tuk zawiozl nas do dosc eksluzywnego resortu gdzie placilo sie 10000TZS za wejscie co w cenie dawalo bary, baseny, jakies rozrywki i wieczorna impreze do bilaego rana :D

Wtyczki angielskie, jazda lewa strona ulicy.

Bardzo slabo o internet, najlepszy jaki mialem to w KFC, dalo sie dobrze skypowac.

Goraco, badzo goraco.

Ciekawe wymieszanie chrzescijan i muzulmanow, te religie tak tam wkomponowaly sie w ich tradycyjna kulture ze nie da sie odroznic jednych od drugich. Ogolnie religia tam wyglada tak jak posiadanie drugich imion u nas, kazdy jakas ma, nie zgadnies zpoki sie nie zapytasz, chyba ze zobaczysz kiedy kto swietuje (chrzescijanie niedziela, muzulmanie piatek). Jest rowniez spora mniejszosc narodowa z Indii.
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 06 Wrz 2015 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 40
Z tą trawką to bym był bardziej ostrożny. Na Zanzibarze beach boy'e mają podobno często układ z policjantami i po sprzedaniu Ci tematu nagle pojawia sie przed Tobą struż prawa... oczywiście do paki nie trafisz ale będzie Cię to słono kosztowało :/
Więcej informacji opisałem tu http://takemytrip.pl/plan-podrozy-4-tanzania-afryka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Lis 2015 20:36 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
Podaję aktualne celu w Tanzanii / Zanzibarze jakie płaciliśmy za usługi (po targowaniach)

Safari Mikumi Park - 200$ os/noc
taxi lotnisko - Dar es Salaam - 10/15$
szybki prom Dar - Zanzibar - 35$ klasa biznes, 40$ klasa VIP. Za prom płatność w $, dla obcokrajowców klasa ekonomiczna nie jest dostępna
taxi z Stone Town do Matamwe 25$
taxi Matamwe - Jozani Park - Paje - 30$
taxi Paje - Stone Town - 30$
Spice Tour - 15$ os (wycieczka ze Stone Town, z lunchem i wizytą na plaży w cenie)
Prison Island (bez snurkowania) - 30 $ za 2 osoby oraz extra płatne bilety wejściowe do parku żółwi 4$ os
Snurkowanie w Matamwe - 20$ os (ze sprzętem, wodą i owocami na pokładzie)
Bilet wstępu do Jozani Park 10$
Rejs żaglówką rybacką w Matamwe 20$ za 2 os
Taxi Paje - The Rock resteurant w 2 strony 15$

Tanzańczycy chętniej przyjmują$ niż szylingi. W cennikach oczywiście korzystniej wychodzą szylingi.
Nigdzie poza Ston Town i Dar es Salaam nie widzieliśmy bankomatów.
Góra
 Profil Relacje PM off
balajanek uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 12 Lis 2015 23:39 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
Dotychczas (Tajlandia, Mauritius) zamawiałem taksówki wcześniej przez internet i ceny były identyczne z oferowanymi na miejscu.
Tutaj widzę, że ceny po targowaniu się w realu są zdecydowanie niższe od internetowych:
Taxi lotnisko --> DAR 35 USD
Taxi ZAN -->wschodnie wybrzeże 45 USD
jedynie cena promu tożsama.
A może nie wiem o tańszych firmach taksówkowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Gru 2015 21:09 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
Jeśli nie będziesz miał problemu z komfortem to lepiej wybrać taxi na lotnisku po przyjeździe. Ja wylądowałam w DAR o 3 w nocy i taksówki stały pod lotniskiem, nie było problemu. Ceny na miejscu będą atrakcyjniejsze.
Niestety nie ma co porównywać Tanzanii do Tajlandii pod względem organizacyjnym i cenowym :/
Góra
 Profil Relacje PM off
balajanek uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 27 Cze 2016 13:54 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
czy na Zanzibarze w 5 osób będziemy mogli jechać jedną taksówką? Jak oni do tego podchodzą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Lip 2016 14:57 

Rejestracja: 17 Gru 2011
Posty: 41
Na Zanzibarze jest bardzo dużo taksówek 6-osobowych, takie jak te:
Image
Zazwyczaj jest napisane ilu pasażerów dany samochód może przewieźć, tak jak na powyższym zdjęciu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Sie 2016 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Osobom wybierającym się do Tanzanii (do Kenii pewnie też) polecam nauczenie się słów piosenki:


Prosta, bo zawiera kilka zaledwie słów w suahili a towarzyszyć wam będzie przez cały pobyt. Będą ją nucić kierowcy, kelnerzy, dzieci będą śpiewać biegając obok Was. I będą się bardzo cieszyć kiedy dołączycie do nich ze swoim śpiewem :D
Nas nauczyły dzieci w Jambiani.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 20 Lis 2016 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2015
Posty: 8
Loty: 105
Kilometry: 184 315
Polecam swoją relację z Tanzanii: https://rudiman85.fly4free.pl/blog/2369 ... na-matata/
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Cze 2017 09:45 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 5
Cześć, przez jaki okres jest ważna wiza na Zanzibarze? Jedne źródła informują, że 30 dni, inne 90. Chciałbym spędzić tam +/- 35 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Cze 2017 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Dominik91

Wizy sa wazne 90 dni od daty wystawienia.
Bylem ostatnio w Tanzanii 4 x w przeciagu niecalego roku, mam wbite 2 wizy ze zdjeciem, a 2 x przy wjezdzie dostalem tylko pieczatki z dopisem dlugopisem, ze zaplacilem $50. ;)
That's Africa. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Sie 2017 10:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Ja mam takie pytanko odnośnie Zanzi.
Będziemy mieszkać w Jumbani a tam nie ma kantorów.
Czy lepiej opłaca nam się podjechać z lotniska do Stone Town i tam wymienić kasę i płacić za kurs: lotnisko-miasto-Jumbiani czy wymienić ma lotnisku i tylko zrobić kurs lotnisko-Jumbiani?
Bo się zastanawiam nad tym. Mam wtedy lepsze kursy, ale płacę za 2 taxi i tracę czas na przejazdy.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Sie 2017 11:39 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
Port lotniczy jest w mieście. Taksówkarz podrzuci Cię bez problemu do kantoru. Z tego co pamiętam niedaleko targowiska są dwa porządne kantory. Niestety w żadnym z nich nie udało mi się wytargować lepszego kursu :( Jeżeli
wymieniasz dużą kwotę przyszykuj osobną saszetkę na szylingi tanzańskie, bo będzie to spory plik banknotów (: .
Dodatkowy wypad do kantoru nie ma sensu. Koszt taksówki nawet niewielki zniweluje korzystną(acz teoretyczną) różnicę kursową. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 23 Sie 2017 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Japonka76 napisał(a):
Będziemy mieszkać w Jumbani a tam nie ma kantorów.
Czy lepiej opłaca nam się podjechać z lotniska do Stone Town i tam wymienić kasę i płacić za kurs: lotnisko-miasto-Jumbiani czy wymienić ma lotnisku i tylko zrobić kurs lotnisko-Jumbiani?
Bo się zastanawiam nad tym. Mam wtedy lepsze kursy, ale płacę za 2 taxi i tracę czas na przejazdy.


W kantorze targowiska wymienilem w zeszlym roku $400 w banknotach 100-dolarowych i dostalem lepszy kurs niz na ladzie stalym. :)
W kantorze mozna bylo wymienic rozne waluty, Euro, Funty, nawet CHF i niepotrzebnie wzialem USD.
Nie zdazylem sprawdzic kursu na lotnisku.
Za wycieczki zaplacilem karta.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 31 Sie 2017 23:20 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 18
Loty: 46
Kilometry: 67 374
Ktoś podpowie średnie ceny benzyny i jedzenia na Zanzibarze? Najlepiej w okolicach Jambiani.

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Wrz 2017 01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@sebko
O ile pamietam, to za benzyne ok. 2000 TZS, a jesli chodzi o ceny jedzenia, to sa rozne, zalezy co kto lubi i ile jest w stanie wydac, z tego co widzialem, to ceny byly od 10000 - 100000 TZS.
Super jedzonko bylo w Sea Cliff Resort & Spa i dawno az tak dobrze nie jadlem, zamowilem lobstera z butelka lepszego wina, ale lepiej nie wspominac cen, przypuszczam, ze troche przeplacilem. :D
Nie wypowiem sie na temat cen w Jambiani, gdyz grasowalem po drugiej stronie wyspy.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Wrz 2021 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Czy ktoś może zauważył w Tanzanii sklepy jubilerskie lub z minerałami oferujące Tanzanity. Chodzi mi o to, czy na miejscu są dostępne tanzanity, czy na całym wydobyciu trzymają już łapę koncerny międzynarodowe. Liczę, że rosnące ceny tych kamieni mogą zwrócić wycieczkę przy sprzedaży w Europie. Może ktoś coś....
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Wrz 2021 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Mysmy sie zatrzymali kilka razy w bardziej prestizowych sklepach z pamiatkami co mialy tanzanity na sprzedaz i cena jak z kosmosu. Cos jak proba kupna kawy w Etiopii, lokalni nie pija, nie ma w marketach, jedynie gdzie jest to miejsca DLA turystow i cena 5x więcej niz w sklepie w Polsce.
Dokladnej ceny ci nie podam ale bylo drogo, tak więc odpuscilismy. Mozliwe ze gdzies jakies kradzione , po znajomosciach, ale wtedy tez nie wiesz czy szkla do domu nie przywieziesz 😅


Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Wrz 2021 01:42, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 26 Wrz 2021 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
eskie napisał(a):
Czy ktoś może zauważył w Tanzanii sklepy jubilerskie lub z minerałami oferujące Tanzanity. Chodzi mi o to, czy na miejscu są dostępne tanzanity, czy na całym wydobyciu trzymają już łapę koncerny międzynarodowe. Liczę, że rosnące ceny tych kamieni mogą zwrócić wycieczkę przy sprzedaży w Europie. Może ktoś coś....


@eskie kupowalem tanzanity, a dokladniej kupilem 2 kamienie i kolczyki. Po powrocie sprawdzilem i byly orginalne. De facto to jedne z najpiekniejszych unikalnych kamieni, jakie widzialem i podoba mi sie, ze potrafia zmieniac kolor w zależności od padajacego swiatla. Pisalem wczesniej na ten temat, ale widze, ze post polecial w kosmos i nie chce mi sie walkowac tematu po raz wtory. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group