Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 322 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 23 Lip 2021 23:21 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6245
HON fly4free
booking raczej nie
hotels.com należy do expedia group (też m.in. ebookers, cheaptickets, orbitz, travelocity, hotwire, trivago) i moje rezerwacje by hotels.com najczęściej były właśnie pod marką expedia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#282 PostWysłany: 23 Lip 2021 23:55 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2910
złoty
Moje ostatnie rezerwacje na lastminute były koniec końców bookingowe...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 16 Sie 2021 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2373
platynowy
Na Quidco.com dzisiaj podwyższony cachback do 20 % dla rezerwacji rozpoczynających się od 1 październik 2021 dokonanych przez WWW.

Załączniki:
hotels.com.png
hotels.com.png [ 93.51 KiB | Obejrzany 9209 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#284 PostWysłany: 24 Maj 2022 17:58 

Rejestracja: 24 Maj 2022
Posty: 3
Masakra...Zarezerwowałam po raz pierwszy nocleg prze hotels com, podróż służbowa. Myślałam, że działa to jak booking, że można fakturę dostać. Ale nie można! Mogę tylko pobrać rachunek, który nie jest fakturą :/// I co teraz zrobić? Czy w firmach pracodawca przyjmie taki rachunek zamiast faktury? :/ A może pisać do obsługi hotels com? Ktoś miał taką sytuację? Nocleg nie jest tani :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 24 Maj 2022 18:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
Tego nie czytałaś?
https://pl.hotels.com/page/faqs-legacy/

Cytuj:
Czy w firmach pracodawca przyjmie taki rachunek zamiast faktury?

Może po prostu zapytaj firmę?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#286 PostWysłany: 24 Maj 2022 18:17 

Rejestracja: 24 Maj 2022
Posty: 3
No oczywiście zapytam...po powrocie i przy rozliczeniu :? Oczywiste, że zapytam. Ale póki co się martwię, że kasy mi nie oddadzą :oops:


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 24 Maj 2022 22:07, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 24 Maj 2022 18:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
Myślisz, że ktoś z nas wie, jak jest w firmie, której nazwy nawet nie znamy? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#288 PostWysłany: 24 Maj 2022 20:11 

Rejestracja: 24 Maj 2022
Posty: 3
Dlatego pytam czy ktoś może tak już miał i byly problemy u pracodawcy w związku z tym, że hotels com nie wystawia faktur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 24 Maj 2022 21:06 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
Przede wszystkim przed dokonaniem rezerwacji powinnaś ustalić politykę swojej firmy w tym zakresie, w szczególności czy potrzebna jest faktura czy wystarczy np. potwierdzenie rezerwacji i opłacenia noclegu. Po drugie - jako generalna zasada - jeśli hotele nie są rezerwowane przez agenta w imieniu firmy, tylko pracownik może / musi to zrobić sam, zawsze lepiej wybierać opcje zapłaty na miejscu w hotelu (wtedy hotel zawsze wystawi fakturę na żądanie) lub rezerwować bezpośrednio w kanale rezerwacyjnym danej sieci / hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 24 Maj 2022 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Diesla tez lejesz zamiast benzyny i jest "masakra"?
Mummy on the Beach napisał(a):
Masakra...Myślałam, że działa to jak booking
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#291 PostWysłany: 24 Maj 2022 21:25 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6245
HON fly4free
Mummy on the Beach napisał(a):
Dlatego pytam czy ktoś może tak już miał i byly problemy u pracodawcy w związku z tym, że hotels com nie wystawia faktur.
wiele razy rezerwowałem noclegi służbowe przez hotels.com i nigdy nie było problemu z uznaniem rachunku przez pracodawcę i zwrotem kasy
zarówno u mnie (firma prywatna) jak i u mojej żony (publiczna ochrona zdrowia)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 24 Maj 2022 22:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Wpisując dane na portalu - rachunek z hotels bedzie wystarczający do zwrotu kosztów podróży.
A dodatko, zawsze możesz poprosić o wystawienie faktury/rachunku już w hotelu.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 28 Cze 2022 22:07 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
Coś się zmienia w hotels.com- chyba niekoniecznie na plus. Od 22 lipca 2022 hotels.com Polska będzie funkcjonowało pod nazwą hotels.com Rest of Europe, strona oraz aplikacja będą w języku angielskim (a nie po polsku), a transakcje będą rozliczane w euro a nie PLN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 29 Cze 2022 16:54 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 879
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Dokładnie to po prostu Hotels.com zwija się z PL. Zamykają oddział, to samo co robi Diners.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 29 Cze 2022 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Japonka76 napisał(a):
A dodatko, zawsze możesz poprosić o wystawienie faktury/rachunku już w hotelu.

Na 99% jestem przekonany, że hotel odmówi w tym przypadku wystawienia rachunku na Klienta, gdyż wystawił już go na rzecz hotels.com
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 29 Cze 2022 21:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2246
A to zależy:
- płacisz na miejscu, rozliczasz się bezpośrednio z hotelem (a hotel potem oddaje prowizję hotels.com), fakturę może wystawić.
- płacisz online, czyli rozliczasz się z hotels.com, fakturę, czy też raczej rachunek/potwierdzenie wystawia hotels
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#297 PostWysłany: 29 Lip 2022 13:31 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
Mam pytanie do znawców tematu odnośnie programu Rewards i zbierania 10 pieczątek na darmowy 11 nocleg.
Jeśli brakuje mi 3 pieczątek a zarezerwuję jednorazowo 4 noclegi to ten czwarty nocleg przechodzi na następną pulę liczenia pieczątek czy niestety przepada?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 29 Lip 2022 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@freddy_gonzalez Przechodzi na następna pulę. Nie przepada. Możesz spokojnie rezerwować.
Góra
 Profil Relacje PM off
freddy_gonzalez uważa post za pomocny.
 
      
#299 PostWysłany: 04 Wrz 2022 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Chciałbym pochwalić Hotels.com.Hotel po około 3 miesiącach od rezerwacji anulował (mailowo,rezerwacja wisiała)tłumacząc błędem cenowym.(rzeczywiście kupione za 25% ceny).Spisałem to na straty, ale następnego dnia mail od hotels.com z prośbą o kontakt z infolinią,postarają się znaleźć alternatywny obiekt BEZ DOPLATY.Myslę sobie jak zobaczą cyferki na mojej rezerwacji, to mi jakiś hostel zaproponują.Na infolinii zeszło prawie 2 godziny.Kobiecie nie było łatwo bo szczyt sezonu,mała miejscowość bez dużych hoteli. Ciężko było znaleźć miejsce dla całej grupy.Pobyt był dla 12 osób,5 nocy,każda noc oddzielnie rezerwowana.Musiala też robić oddzielne rezerwacje.Zaproponowala hotel o podobnym lub troszeczkę lepszym standardzie od pierwotnego,którego cena w serwisie była ponad 5 razy wyższa niż moja pierwotna.Maile z potwierdzeniami miałem od razu na mailu.Oplacone jakąś służbową kartą ,przy płatności dopisek "Expedia relocation".Oczywiście 0zł doplaty.Nawet gdy już przeczytałem maile z potwierdzeniami,to nie wierzylem..Pobyt już zakończony,żadnych problemów w hotelu nie było.A najlepsze na koniec:W programie pieczątkowym naliczyli mi wartości noclegów od tych nowych rezerwacji.Tym samym mam w darmowych noclegach 50% zapłaconej kwoty :) Polecam użytkownika :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#300 PostWysłany: 04 Wrz 2022 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2018
Posty: 629
Loty: 101
Kilometry: 176 819
złoty
Ja w sierpniu zarezerwowałem przez hotels.com guesthouse w Albanii i po chwili otrzymałem mail od guesthouse, że nie mają wolnego pokoju. Zarezerwowałem od razu inny na booking.com, bo na hotels.com w tej miejscowości mieli tylko ponad 2 razy droższe. Dopiero po dokonaniu nowej rezerwacji napisałem na czacie hotels.com i też się zdziwiłem, że proponują przeniesienie do innego, lub zwrot. Z racji, że już zarezerwowałem inny to poprosiłem o zwrot, musiałem zaczekać kilka minut, żeby potwierdzili z guesthousem sytuację. Działo się to w sobotę, a w niedzielę o 2 rano już przyszedł zwrot na Revoluta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 322 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group