Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Maj 2020 16:32 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
W tym poscie @tropikey zaczął dyskusje o Azorach i Maderze , przed chwilką wyczytałem , że podobne rozporządzenie ma dotyczyć wszystkich Wysp Kanaryjskich.
viewtopic.php?f=1464&p=1341360#p1341360


Ostatnio edytowany przez klapio 12 Kwi 2021 13:33, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Covid - 19
#2 PostWysłany: 20 Maj 2020 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Wygląda na to, że Azory będą mi się teraz kojarzyć z Pandorą (tą od puszki, nie od świecidełek).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Cze 2020 13:17 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Fly.pl i Wyborcza podają, że na Wyspy Kanaryjskie otwierają się na turystów od 21 czerwca (tak jak Hiszpania kontynentalna). Niestety nie podają linku do źródła. Ja mam lot Wizzairem 20 czerwca.
https://fly.pl/komunikaty/hiszpania-kor ... -turystow/
https://wyborcza.pl/7,75399,26039778,hi ... 2-L.1.maly
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Cze 2020 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Lecę 11-22 08 na TFS i jedyne czego się obawiam czytając inne wątki na forum to możliwość wprowadzenia wymaganego obowiązkowego testu ( tylko kanary)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lip 2020 07:12 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Antek12
Ten pomysł już chyba upadł definitywnie. Ja lecę 4/8.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Lip 2020 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Teneryfa Południowa (TFS) - mierzenie temperatury i kod QR obowiązkowe. Bardzo mało ludzi na lotnisku jak również na samej wyspie. Wszystko wyglada jak w zimie ale brak niemieckich emerytów ;) Mnóstwo knajp i hoteli pozamykanych, spotkane pojedyncze osoby z Niemiec, Anglii i Polski. Współczuję ludziom, którzy tu mieszkają bo to musi być dla nich ciężki okres.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Lip 2020 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 264
Loty: 54
Kilometry: 101 706
Bylas/es w siam parku? Wg www zamkniete, zastanawiam sie jak w praktyce i czy jezeli www mowi prawde to czy otworza w tym roku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lip 2020 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@halczyn
Nie patrzyłem na Siam Park, nie zamierzałem w ogóle korzystać. Wiem, że Loro Park otwierają bodajże 24 lipca a kolejka na Teide startuje 28 lipca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Lip 2020 00:35 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
Teneryfa - pobyt 11-18.07.
Lotnisko po przylocie - pilnują mocno maseczek, przyłbic nie akceptują. Kolejka do kontroli formularzy, część ludzi wypełnia dopiero na miejscu.
Puerto de la Cruz - w sobotę wieczorem sporo ludzi, choć w większości miejscowi. Połowa z maseczkami. Dużo Polaków.
W hotelu trochę zamieszania przy jedzeniu (Turquesa Playa - można polecić), ciepłe potrawy wszystkie nakłada obsługa.
Teide - pusto, tylko indywidualni. Kolejka jeszcze nieczynna, Na górze cieplej niż na dole.
Anaga - sporo samochodów, kłopoty z zaparkowaniem. Poniżej 20 stopni.
Drugi hotel na południe w Las Galetas - sporo ludzi (Alborada Club). Bardzo duży bałagan przy jedzeniu, wszędzie kolejki po kilkanaście osób. Obiekt, jak i najbliższa okolica bardzo betonowa.
Los Cristianos - sporo ludzi, kłopot z zaparkowaniem, choć w większości Hiszpanie. Na plaży prysznice nieczynne.
Ruch na autostradzie także spory, choć autobusów turystycznych prawie zero.
Na lotnisku przy wylocie (Wizz do Warszawy, zapełnienie niecałe 2/3, wszyscy się przesiadają) niedużo osób, ale parę sklepów otwartych.
Ogólnie fajny wyjazd, bez dużych tłumów, choć konieczność noszenia maseczek na zewnątrz i w restauracjach uciążliwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 20 Lip 2020 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
perednica napisał(a):
Ogólnie fajny wyjazd, bez dużych tłumów, choć konieczność noszenia maseczek na zewnątrz i w restauracjach uciążliwa.


O jakiej "konieczności" noszenia na maseczek na zewnątrz mówisz ?
Z tego co mi wiadomo na kanarach tylko w miejscach zamkniętych jest to wymagane , typu sklepy, centra handlowe .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Lip 2020 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Antek12 napisał(a):
perednica napisał(a):
Ogólnie fajny wyjazd, bez dużych tłumów, choć konieczność noszenia maseczek na zewnątrz i w restauracjach uciążliwa.


O jakiej "konieczności" noszenia na maseczek na zewnątrz mówisz ?
Z tego co mi wiadomo na kanarach tylko w miejscach zamkniętych jest to wymagane , typu sklepy, centra handlowe .

Tak jak piszesz nie trzeba (jeszcze) na Kanarach (oraz w Madrycie) nosić maseczki będąc na zewnątrz, o ile można zachować dystans 1.5 m. Niemniej jednak Hiszpanie przestrzegają tutaj tego przepisu dużo bardziej skrupulatnie niż Polacy w naszym kraju ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Lip 2020 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1235
srebrny
@monroe
z którego lotniska leciałeś? Duże obłożenie lotu na TFS?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Lip 2020 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
ncn napisał(a):
@monroe
z którego lotniska leciałeś? Duże obłożenie lotu na TFS?

Wizz z KTW, tak na oko było mniej więcej 3/5 zajętych miejsc. Bez problemu, żeby się przesiąść.
Góra
 Profil Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 20 Lip 2020 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Playa de las Vistas czyli jedna z najładniejszych plaż Teneryfy dzisiaj. Wszyscy zachowują odstępy, większość to Hiszpanie, spotkani też Polacy, Niemcy i Anglicy:
ImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 24 Lip 2020 14:16 

Rejestracja: 24 Lip 2020
Posty: 4
monroe napisał(a):

Jestem teraz na La Gomerze. Polecam, turystów jak na lekarstwo a jeśli już to raczej tylko Hiszpanie.


Jak sytuacja na Kanarach obecnie? głównie chodzi mi o obostrzenia dotyczące obowiązkowego noszenia masek w przestrzeni publicznej i o to jak wygląda przestrzeganie tego obowiązku na miejscu? z tego co zrozumiałem to Kanary jako jeden z nielicznych regionów w Hiszpanii nie wymagał ich noszenia jeśli mogła być zachowana odległość. Dochodzą mnie informacje (nie wiem na ile potwierdzone) że i na Kanarach maski będą obowiązkowe bez przerwy...czy możecie to potwierdzić lub zdementować? jak z kontrolą tego obowiązku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Lip 2020 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
skąd te informacje ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Lip 2020 14:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
@karbonowy
na ten moment w zamkniętych przestrzeniach maski obowiązkowe, w przestrzeni otwartej nieobowiązkowe (trochę ludzi nosi), ale obowiązkowy odstęp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Lip 2020 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
karbonowy napisał(a):
Dochodzą mnie informacje (nie wiem na ile potwierdzone) że i na Kanarach maski będą obowiązkowe bez przerwy...czy możecie to potwierdzić lub zdementować? jak z kontrolą tego obowiązku?

Nie sądzę, przynajmniej na razie. Na Canarias7.es ostatni artykuł wskazywał, że nie ma takich planów a po kontroli aż 95% osób w lokalach i sklepach nosiło maski. Zresztą widać, że bardzo tu tego przestrzegają i o ile nie będzie jakiegoś dużego skoku nowych zakażonych to nic się w tej materii nie zmieni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Lip 2020 15:14 

Rejestracja: 24 Lip 2020
Posty: 4
Antek12 napisał(a):
skąd te informacje ?


od znajomego właściciela biura sprzedającego wczasy,
Pomyślałem że może śledzi sytuacje i ma informacje na bieżąco,
mimo to wolałem sam jeszcze dopytać, widząc ze są tu osoby na miejscu ;) stąd mój post tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Lip 2020 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Ja jestem obecnie na Teneryfie i nie ma obowiązku noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Mimo tego część nosi, ale to ich wybór, a nie odgórny wymóg.
Co do liczby turystów, to jest ich bardzo mało. Tak jak wspominał @monroe najwięcej jest samych Hiszpanów, trochę Anglików, Niemców i Polaków.
W Los Gigantes, przy jednej z plaż rozmawiałem ze sprzedawcą sklepu/straganu z jakimiś pocztówkami, magnesami i akcesoriami do plażowania. Mówi, że jest dramat z brakiem turystów, lipiec a on ma 10 turystów dziennie odwiedzających jego sklep (!). Nawet nie kupujących, odwiedzających. Mówił zarazem, że od sierpnia będzie lepiej i przyjedzie dużo turystów - w sumie nie wiem skąd ten optymizm, szczególnie, że już część krajów wprowadza ograniczenia dla ludzi jeżdżących do Hiszpanii (mimo, że Kanary nie powinny być tak samo traktowane jak Hiszpania kontynentalna, ale to moje zdanie).
Bardzo dużo knajp i sklepów zamkniętych, w pozostałych nie ma tłumów, nawet jak jest full stolików zajętych, to zazwyczaj to nie jest full sprzed covidu - są ograniczenia odległości, więc np przed covidem było 20 stolików, a teraz 12, bo są zamknięte strefy by zachować odległość pomiędzy stolikami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group