Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 15 Paź 2020 09:46 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Tak tylko BTW...opcja Canarias jest ,,dzisiaj" chyba najbardziej ,,bezpieczną" destynacją kierując się wyjazdem połączonym ze słońcem. Może będą testy a może nie :mrgreen: Hiszpanie jak łatwo można zauważyć podejmują swoje działania pod wpływem impulsu a teraz takich może być sporo i w każdej chwili. Ceny i małe nasycenie turystów bardzo zachęcają. A ryzyko , że stracę kasę za loty pozostanie. Ale to już takie czasy i raczej szybko to nie minie :evil: Jak wyjeżdżałem w sobotę to zostałem poinformowany , że na Fuercie są tylko 2 osoby w szpitalu z powodu COVID. Codziennie w Corralejo pijałem świetną kawę w barze naprzeciwko Urgencias gdzie stołowało się sporo personelu medycznego :mrgreen: Zabierali ze sobą na wynos jedzonko i kawę będąc w dobrych humorach. Kolejek chorych ani jakichś szczególnych zdarzeń nie widziałem. Nasycenie % współczynnika dla wszystkich Canarias nie jest wysokie - ale i tak głównie to zasługa Grand Canarii, zatem może omijac ewentualnie tylko ją?
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#82 PostWysłany: 15 Paź 2020 12:37 

Rejestracja: 09 Lis 2014
Posty: 1
Ja mam loty na Lanzarote z Berlina 15 listopada i powrót 24 z Fuerteventury.
Ponadto w styczniu mam w planach Gran Canarie, loty też już kupione.
Oby z tymi testami nie przeszło, bo z wyjazdów zrezygnuję. Ja nie zamierzam się na wakacjach bić z pytaniem w głowie czy będzie pozytywny czy też nie.
Pamiętam że przed wakacjami już było coś że na Kanary polecą turyści z paszportami medycznymi. Temat ucichł. Mam nadzieję że w tym przypadku będzie tak samo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 15 Paź 2020 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Wczoraj wróciliśmy z 2-tygodniowej wycieczki (tydzień Fuerteventura + tydzień Lanzarote). Rzeczywiście wszędzie pustki, lokalni są podłamani tym faktem, ale ciągle bardzo pomocni i starający się żeby wszystko było na najwyższym poziomie. Zdecydowana większość turystów to mieszkańcy innych wysp lub kontynentalnej Hiszpanii. Są bardzo restrykcyjni, jeżeli chodzi o maseczki, noszą je nawet na opustoszałych szlakach trekkingowych. Temperaturę mierzyli nam na lotnisku w Arrecife, wejściu na lokalny sobotni targ w Harii, przed rozpoczęciem szlaku z przewodnikiem w Parku Narodowym Timanfaya oraz na promie między wyspami. Naszym zdaniem bardziej "tłoczno" było na Lanzarote niż na Fuercie.
Jeżeli uda się już Wam tam dotrzeć i wrócić bez komplikacji oraz akceptujecie zasady "anty-wirusowe" to z pewnością wrócicie zachwyceni z wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 15 Paź 2020 14:16 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Kolejny news z Canarias. Wczoraj zanotowano ogółem na Wyspach 64 przypadki i dwie osoby zmarły(Teneryfa). Duzo czy mało? jeżeli w ogóle tak można pisać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 15 Paź 2020 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
mało
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 15 Paź 2020 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@babaryba a jak z dostępnością barów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 15 Paź 2020 17:54 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Na Fuercie w Corralejo praktycznie 100% otwarte. Co prawda bardzo mało klientów ale to dla Ciebie dobrze :mrgreen: W Morro Jable na odwrót. Sporo zamkniętych ale spokojnie ewentualnie znajdziesz kilka :P Nawet przy El Cotillo dwie knajpki-bary były otwarte jak podjechałem na zachód słońca czyli po godz 19.00. W Caleta de Fusta cienoo ale ze dwie były dostepne :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 15 Paź 2020 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
@Akna
Pojedyncze miejsca są zamknięte, ale nawet w takich trochę mniej popularnych miejscach niż Corralejo czy Playa Blanca tj. Pozo Negro czy Puerto de La Cruz zawsze dało się coś zjeść czy wypić.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 16 Paź 2020 12:00 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Stolica Fuerty czyli Puerto del Rosario pod względem gastronomicznym nigdy nie wyglądała za dobrze. Ale teraz prawie beznadziejnie :mrgreen: Z nostalgii kierowałem się do Las Rotondas czyli ichniego Mall. Ostatnie piętro jak to w takich obiektach bywa należy do gastronomii. Poza dwoma lokalami (McBurger) wszystkie zamknięte :P Poszedłem zatem na deptak przy plaży gdzie była pizzeria bo na to nabrałem ochoty. O godz 18.00 niestety już nie dostałem gdyż lokal był zamykany z powodu niskiej frekwencji :mrgreen: Nastepnego dnia także byłem w stolicy więc już o 16.00 pogoniłem po pizzę. Udało się ale smak...gorzej niż beznadziejny. Nie polecam ale to moja opinia. Może jacyś hardcorovcy się skuszą :mrgreen: Ogólnie w Puerto nie planujcie dobrej degustacji. Tam nawet teraz nie ma gdzie się napić dobrej kawy. Corralejo duuużo lepiej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 16 Paź 2020 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
W sumie chyba i tak mi 'grozi' Teneryfa z racji terminu... Co za czasy ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 20 Paź 2020 04:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
Czy ja dobrze rozumiem, że na dzień dzisiejszy nie ma wymogów badań na wirusa lecąc na Wyspy Kanaryjskie? Pytam bo pozwoliłem sobie osobom z rezerwacji powiedzieć, że wyjazd za 2tyg (początek listopada) nie dojdzie do skutku ze względu na konieczność badań, a z tego co tu czytam to jednak możemy lecieć bez tego?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 20 Paź 2020 04:55 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Na chwilę obecną tylko kod QR. Władze Wysp podobno nie mogą dojść do porozumienia z tymi w Madrycie, no i AENA nie chce udostępnić miejsca na lotniskach pod stanowiska do testów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Piatek uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 20 Paź 2020 05:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
Pytanie tylko w jakim kierunku to się rozwija i czy jest sens robić sobie nadzieje na kanary za 2tyg?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 20 Paź 2020 05:28 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Ciężko powiedzieć. Plany były takie, że testy miały się pojawić już na początku listopada, ale póki co nic na to nie wskazuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Piatek lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 20 Paź 2020 08:25 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Piszemy tutaj o tych testach , które maja być robione przy wylocie z Kanarów , tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 20 Paź 2020 08:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2018
Posty: 42
@samaki9 a jaki jest sens robienia testu podczas opuszczania wyspy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 20 Paź 2020 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Zapytaj tych, którzy planują je wprowadzić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mk89 lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 20 Paź 2020 08:44 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Albo monroe :) covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183?start=60#p1381553
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 20 Paź 2020 09:06 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 346
niebieski
Lecimy 26-ego na Fuertę, damy znać jak sytuacja!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 20 Paź 2020 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Nie zgadzam się kompletnie, większość porządnych knajp działa w najlepsze, również z dostawą. A za porządne w tej części Hiszpanii uważam te serwujące świetną kuchnię Am. Południowej. W Puerto ciekawe jest to, że turyści widziani są właśnie w pizzeriach i hamburgerowniach mając całkiem spory wybór egzotycznej jakby nie było, smacznej i taniej kuchni, trzeba jednak włożyć odrobine wysyłku by ją znaleźć - no i niezbyt częśto stoją przed nimi potykacze z ofertą 8-) W radiu La mas Latina na bieżąco można wyhaczyć promocje na dany dzień. Spokojnie w Puerto można liczyć na dobrą degustację!

Polecam choćby te dwie:
https://la-esquina-latina.negocio.site


https://www.tripadvisor.es/Restaurant_R ... lands.html

HandSome napisał(a):
Stolica Fuerty czyli Puerto del Rosario pod względem gastronomicznym nigdy nie wyglądała za dobrze. Ale teraz prawie beznadziejnie :mrgreen: Z nostalgii kierowałem się do Las Rotondas czyli ichniego Mall. Ostatnie piętro jak to w takich obiektach bywa należy do gastronomii. Poza dwoma lokalami (McBurger) wszystkie zamknięte :P Poszedłem zatem na deptak przy plaży gdzie była pizzeria bo na to nabrałem ochoty. O godz 18.00 niestety już nie dostałem gdyż lokal był zamykany z powodu niskiej frekwencji :mrgreen: Nastepnego dnia także byłem w stolicy więc już o 16.00 pogoniłem po pizzę. Udało się ale smak...gorzej niż beznadziejny. Nie polecam ale to moja opinia. Może jacyś hardcorovcy się skuszą :mrgreen: Ogólnie w Puerto nie planujcie dobrej degustacji. Tam nawet teraz nie ma gdzie się napić dobrej kawy. Corralejo duuużo lepiej
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Paź 2020 10:57, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group