Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#41 PostWysłany: 25 Sie 2020 19:22 

Rejestracja: 21 Sie 2020
Posty: 122
Poniższe dane dotyczące Wysp Kanaryjskich należy traktować jako ciekawostkę. To ... prognoza wskaźnika zachorowań dla następnych 14 dni (a nie wskaźniki zachorowań na koronawirusa z ostatnich dwóch tygodni w przeliczeniu na 100 tys. osób). Zapewne granica błędu jest bardzo duża, więc należy do tych prognoz podchodzic z dużą ostrożnością.

94,22 - całe Wyspy Kanaryjskie
---
157,1 - Gran Canaria
130,3 - Lanzarote
42,9 - Teneryfa
35,3 - Fuerteventura


Ostatnio edytowany przez adam_d, 26 Sie 2020 09:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#42 PostWysłany: 25 Sie 2020 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
adam_d napisał(a):
Ups :o Jestem zmartwiony :roll:

Znacząco osłabł mój optymizm w sprawie wrześniowego latania z Polski na Wyspy Kanaryjskie. Szczególnie Gran Canaria i Lanzarote notują ostatnio bardzo złe statystyki.

Tak obecnie przedstawiają się wskaźniki zachorowań na koronawirusa z ostatnich dwóch tygodni w przeliczeniu na 100 tys. osób:

175,7 - cała Hiszpania
94,22 - całe Wyspy Kanaryjskie
---
157,1 - Gran Canaria
130,3 - Lanzarote
42,9 - Teneryfa
35,3 - Fuerteventura

Dla porównania: 26,1 - cała Polska.

Ostatni raz sprawdzałem te statystyki dwa tygodnie temu - tylko Gran Canaria miała gorsze wskaźniki niż Polska.


skąd są te dane? proszę o podanie linka
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#43 PostWysłany: 25 Sie 2020 21:31 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
@rw30 czesciowo chyba z tej strony https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-201 ... FuAT18CiO8
ale szczegolowo z rozbiciem na wyspy nie widze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#44 PostWysłany: 25 Sie 2020 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 196
Loty: 220
Kilometry: 384 906
Jeśli chodzi o Lanzarote to obecnie jest 213 przypadków (źródło:https://www.lanzarotecovid19.com/en/). Za wikipedią ludzi na wyspie jest 151 tys. Czyli na 100 wychodzi 141 przypadków? 14 sierpnia na wyspie było tylko 20 przypadków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#45 PostWysłany: 26 Sie 2020 09:34 

Rejestracja: 21 Sie 2020
Posty: 122
adam_d napisał(a):
94,22 - całe Wyspy Kanaryjskie
---
157,1 - Gran Canaria
130,3 - Lanzarote
42,9 - Teneryfa
35,3 - Fuerteventura

Mea culpa :(

Powyższe dane dotyczące Wysp Kanaryjskich należy traktować jako ciekawostkę. Okazuje się, że to ... prognoza dla następnych 14 dni. Obawiam się, że granica błędu jest bardzo duża, więc należy do tego podchodzić z dużą ostrożnością.

Odnośnie faktycznej sytuacji w Hiszpanii, to wiarygodne wydaje się być poniższe zestawienie. W przypadku Wysp Kanaryjskich wskaźnik zachorowań dla ostatnich 14 dni w przeliczeniu na 100 tys. osób wynosi ... 101,14 (sporo). Niepokoić może ten sam wskaźnik, ale uwzględniający zachorowania tylko z ostatnich 7 dni (obecnie 65,66).

Za: https://murciatoday.com/covid-total-in- ... 277-a.html

Załączniki:
hiszpania_covid.jpg
hiszpania_covid.jpg [ 105.65 KiB | Obejrzany 3129 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 29 Sie 2020 17:09 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Według najświeższych dostępnych danych (z wczoraj), wskaźnik zachorowań na koronawirusa z ostatnich dwóch tygodni w przeliczeniu na 100 tys. osób. dla Wysp Kanaryjskich to 130,49
W mojej ocenie, raczej mało prawdopodobne jest więc "wyjęcie" Wysp Kanaryjskich z zakazu lotów - o co postuluje branża turystyczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 30 Sie 2020 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 109
Tutaj trochę danych :D
https://grafcan1.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/156eddd4d6fa4ff1987468d1fd70efb6
Góra
 Profil Relacje PM off
jabollus lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 31 Sie 2020 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Biorąc pod uwagę, że w niedzielę mieli rekord nowych zakażeń (+367), też nie liczyłbym na "wyjęcie" Kanarów z nowego rozporządzenia. Ewentualnie zakaz obejmowałby tylko Gran Canarię i Lanzarote ale wątpię, że zdecydują się na coś takiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 31 Sie 2020 20:12 

Rejestracja: 21 Sie 2020
Posty: 122
Prawdopodobnie koniec marzeń, dla Wysp Kanaryjskich nie będzie wyjątków.

Zaktualizowany projekt rozporządzenia (https://bip.kprm.gov.pl/kpr/bip-rady-mi ... iczym.html) pozwoli na wykonywanie niektórych lotów czarterowych.

Statystyki COVID-owe dla Wysp Kanaryjskich niestety są coraz gorsze, tak wygląda wskaźnik zachorowań na koronawirusa z ostatnich dwóch tygodni w przeliczeniu na 100 tys. osób:

- dziś 156,54,
- tydzień temu 94,32.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#50 PostWysłany: 08 Wrz 2020 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Na El Hierro zamknięte przedszkola i miejsca wspólne typu markety, place. W poprzednim tygodniu od poniedziałku do piątku zamknięte były również baseny naturalne. Maseczki wszyscy noszą prawidłowo, a używanie żelu po wejściu do pomieszczeń zamkniętych jest obowiązkowe i egzekwowane. Ogólnie miło i bez strachu ale z respektem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
adam_d lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 08 Wrz 2020 10:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Jestem obecnie na Teneryfie i widzę, że w miastach ludzie chodzą w maseczkach, ale na prowincji już nie. Przy plażach, na plażach, na basenach młodzież zbiera się w większe grupy, niektóre knajpy mają mnóstwo klientów. Życie toczy się w miarę normalnie.

Ogólnie o dziwo turystów wyraźnie więcej, niż w lipcu.
Góra
 Profil Relacje PM off
adam_d lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 11 Wrz 2020 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Spadek przypadków covid wśród ludności El Hierro. Baseny otwarte, również części wspólne, dzieci wracają 15tego do szkoły. Życie toczy się normalnie, tyle że trzeba nosić maseczki i używać żelu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#53 PostWysłany: 24 Wrz 2020 13:22 

Rejestracja: 24 Wrz 2020
Posty: 3
Jak to jest z tymi lotami na Wyspy Kanaryjskie?
Niby slyszałem, że bezposrednio latac mozna tylko czarterami, jednak wizz czy ryanair nadal sprzedają bilety na swoich stronach.
Czy te samoloty latają puste, czy są odwoływane przed lotem?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Wrz 2020 14:03, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Hiszpania i covid
#54 PostWysłany: 24 Wrz 2020 13:24 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Są odwoływane przed lotem. Zakaz obecnie obowiązuje do 29.09, więc linie lotnicze nie odwołują lotów po tym terminie, bo nie wiedzą, co będzie dalej.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 02 Paź 2020 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
Podobno od listopada mają być bezpłatne testy na lotniskach na Wyspach Kanaryjskich : https://www.turama.es/inexplicable-auto ... -en-madrid

Czy ktoś to może potwierdzić z jakiegoś poważniejszego źródła? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zoli uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 02 Paź 2020 16:52 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Spojrzałem na artykuł i na razie jest to powiedzmy...dopiero wykańczane końcowo a więc nic jeszcze pewnego.
Nie masz się czego obawiać ,
na 100% tam dolecisz bez przeszkód.
Jutro już tam będę więc ewentualnie napiszę po powrocie co się dzieje :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 02 Paź 2020 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
@HandSome ja się nie boję żadnych testów i komplikacji na miejscu :) Nie mam też w najbliższych czasie żadnych rezerwacji na WK, ale się nad takową zastanawiam, dlatego pytam czy to jakiś nowy i świeży temat czy może jest już zapowiedziany od jakiegoś czasu, tylko mi umknęło.

Co do samej relacji - nawet jeżeli nie mi, to może się przydać innym forumowiczom, więc jak najbardziej możesz napisać jak jest na miejscu (ilość turystów, pilnowanie obostrzeń itd.).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 02 Paź 2020 17:15 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Staram się sledzić na bieżąco sytuację w Hiszpanii i powiem tak...polityka polska w porównaniu do hiszpańskiej jest delikatna. Tam spory i kłótnie są mocniejsze a nawet brutalniejsze. Rządy poszczególnych prowincji prawie nigdy nie zgadzają się z regułami Rządu centralnego. Pomysłami wszyscy rzucają na okrągło i oczywiście realizacja natychmiastowa (vide Majorka) gdzie przepis o zamknięciu stref wszedł...od razu od ogloszenia :lol: Przykład inny to Madryt teraz. Także spory i 48h na realizację planu Gobierno. Co do samych Canarias to pierwszy raz to zauważyłem. Może wprowadzą a może...nie :mrgreen: Pewnie jak zawsze chodzi o kasę. Kto sfinansuje? Niemcy? Jak ich namówią lub delikatnie jakies TUIe podwyższą niezauważalnie cenę wycieczek wliczając sobie te testy to może przejdzie :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 02 Paź 2020 17:57 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
BB108 napisał(a):
Podobno od listopada mają być bezpłatne testy na lotniskach na Wyspach Kanaryjskich : https://www.turama.es/inexplicable-auto ... -en-madrid

Czy ktoś to może potwierdzić z jakiegoś poważniejszego źródła? :)

Są inne źródła , np https://www.efe.com/efe/espana/economia ... 03-4341133
* z tym, że nie widzę czy testy będą bezpłatne.

Szerzej , na poziomie unijnym dążą do tego aby wśród państw między którymi jest ruch turystyczny uznawać test w kraju wylotu a potem docelowym , by uniknąć kwarantanny (28 września miały być rozmowy)
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
BB108 uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 02 Paź 2020 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
BB108 napisał(a):
@HandSome ja się nie boję żadnych testów i komplikacji na miejscu :) Nie mam też w najbliższych czasie żadnych rezerwacji na WK, ale się nad takową zastanawiam, dlatego pytam czy to jakiś nowy i świeży temat czy może jest już zapowiedziany od jakiegoś czasu, tylko mi umknęło.

Nie jest świeży. Dyskutują o nim od otwarcia w czerwcu, nawet sam w innym wątku przytaczałem wtedy o tych planach artykuł. Teraz nadal nic nie jest pewne ale ludzie żyjący z turystyki na Kanarach protestowali 30 września przeciwko braku wprowadzenia tego rozwiązania. Jak wiadomo boją się, że sezon zimowy też okaże się klapą (jeśli Brytyjczycy i Niemcy nie wrócą) więc chcą to wprowadzić za wszelką cenę. W sumie termin początku listopada pojawia się w prasie od dawna więc nie zdziwię się jak wreszcie to przeforsują.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
BB108 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group