Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 11 Lis 2015 10:46 

Loty: 39
Kilometry: 83 437
BooBooZB napisał(a):
W Sisimiut bez problemu kupisz zarówno katusze jak i paliwo.Jest kilka sklepów typowo turystycznych.Cen niestety nie pamiętam.

A w Kangerlussuaq ?

Właśnie czytałem ten przewodnik i mnie to zaciekawiło. Z jednej strony wędka trochę waży, a z drugiej ciepła rybka może znacząco podnieść morale na trasie :)
 Relacje PM off  

#102 PostWysłany: 11 Lis 2015 16:14 
Awatar użytkownika

Loty: 170
Kilometry: 214 264
srebrny
W Kangerlussuaq też - jest sklep zaraz przy wyjściu z lotniska - praktycznie jedyny w tym małym miasteczku.Sporo katuszy nie do końca pustych było też w pierwszej chatce w Hundeso.

#103 PostWysłany: 29 Lis 2015 12:03 

Loty: 22
Kilometry: 56 054
Po prostu genialnie ! W chwilach słabości będę tu zaglądał, dałeś mocnego kopa !
BooBooZB lubi ten post.

#104 PostWysłany: 29 Lis 2015 20:19 
Awatar użytkownika

srebrny
Dzięki! Chciałoby się rzec,że takie słowa to melodia dla mych uszu, ale akurat w tym przypadku to bardziej duszy ;) Piona!

#105 PostWysłany: 05 Gru 2015 10:11 

Przepraszam, dawno mnie tu nie było.

Odpowiadam kkawa1, choć w zasadzie odpowiedź już tu padła.
Palnik nakręcany zabraliśmy z Polski. Z kartuszem nie było tak prosto, ponieważ w Kangerlussuaq nie znaleźliśmy. Podobno są w sklepiku przy lotnisku, ale nie pasowały nam godziny otwarcie. Kupiliśmy natomiast w Ilulissat. Nie pamiętam ile kosztowały, bodajże 30-50 zł za 500 g. W Sisimiut nie widzieliśmy kartuszy, choć tamtejszy sklep turystyczny wyglądał dość obiecująco. W chacie Hundeso były same puste kartusze, więc nie zawsze mozna na to liczyć. Generalnie nie zalecałabym odkładania tego zakupu na ostatnią chwilę.
Co do wędki nie ma rozeznania.
Komarów i meszek praktycznie nie było (byliśmy na przełomie lipca/sierpnia. Były natomiast całe chmary muszek, które nie gryzły, ale pchały się wszędzie: do oczu, w uszy, nos. Spotkanie z taką chmarą przypominało wejście pod prysznic. Repelenty typu DEET na to nie działają. Ja szłam w moskitierze. Pogoda była bardzo przyjazna - pomiędzy 6 a 20 st. Można by rzec, że to arktyczne upały. W zasadzie nie padało.
Co do zwierzaków, to woła piżmowego niestety nie spotkaliśmy, choć bardzo na to liczyliśmy. Były renifery, bielaki, trochę ptactwa: śnieguły, poświerki, czeczotki, białorzytki, było też dużo nurów lodowców, bieliki, sokoły ale generalnie szału nie było. Co do wielorybów, to owszem, były i to w dużych ilościach. Najpierw oglądaliśmy je z lądu z żółtego szlaku przy Ilulissat a potem w okolicy Aassiat z rejsu Ilulissat - Sisimiut - całe stada. W ogóle koniecznie polecam wypad na kilka dni do Ilulissat. Cudowne miejsce, trudna stamtąd odjeżdżać. Czy z Sisimiut można na wieloryby? Nie wiem niestety.
Pozdrawiam
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
yokomaki uważa post za pomocny.

#106 PostWysłany: 05 Gru 2015 23:16 
Awatar użytkownika

srebrny
To może jakaś relacyjką z Ilulissat/rejsu promem/ACT? ;)
lesna8 lubi ten post.

#107 PostWysłany: 06 Gru 2015 21:30 

Na stronie
www.horyzont-sopot.pl
w zakładce RELACJE Z PODRÓŻY zamieszczona jest moja relacja z dwu i pół tygodniowego pobytu na Grenlandii. Pierwsze dni spędziliśmy w Sisimiut, potem zrobiliśmy 9-dniowy trekking po ACT. Poza tym na tejże stronie znajdują się jeszcze dwie moje relacje: objazdówka po Rumunii i trekking wokół Annapurny w Nepalu. Zainteresowanych zapraszam :)
 Relacje PM off
yokomaki lubi ten post.

#108 PostWysłany: 10 Sty 2016 11:30 

Tak jeszcze tylko dodam, dla tych co nie byli. Moskitiera jest na ACT calkowicie, bezdyskuzyjnie OBOWIAZKOWA.
Muszek sa miliardy i kazda z nich chce Ci wleciec do nosa, oka, ucha a najorsze jest juz to jak idziesz pod gore np. i wleci Ci centralnie do gardla. Raz, ze blee, a dwa, ze naprawde jest to meczace. Ja moskitiery nie mialem i to byl najwiekszy blad mojego zycia. :)
W Kangerlussuaq w sklepie przy lotnisku widzialem te moskitiery za jakies 98 DKK, jesli sie nie myle, ale naprawde warto. Niestety zainteresowalem sie tym dopiero po przejsciu ACT. :(
 Relacje PM off
yokomaki lubi ten post.

#109 PostWysłany: 15 Mar 2016 01:47 

Gdzie można kupić mapy z szlakiem trekkingu? Zainspirowaliście mnie swoimi relacjami i sama planuję trekking.
 Relacje PM off
BooBooZB lubi ten post.

#110 PostWysłany: 15 Mar 2016 06:59 

W Kangerlussuaq w sklepie z pamiątkami na lotnisku lub w drugim podobnym po wyjściu z lotniska.
 Relacje PM off
yokomaki lubi ten post.

#111 PostWysłany: 15 Mar 2016 09:38 

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze kilka pytań technicznych o toaletę, czy przez 9 dni w ogóle myliście włosy? Jak wytrzymaliście bez mycia włosów? Jak ze śmieceniem na szlaku tj. czy zbieraliście swoje papiery toaletowe po użyciu? Wszystkie śmieci typu puste puszki po mielonkach to chyba zabieraliście ze sobą?
 Relacje PM off  

#112 PostWysłany: 15 Mar 2016 19:31 
Awatar użytkownika

srebrny
W niektórych domkach są toalety (bodajże 3), gdzie umieszczasz czarny plastikowy worek, robisz tam to co się właśnie robi w tych miejscach i wraz ze swoim wyjściem umieszczasz ów worek z zawartością w specjalnym do tego przygotowanym kontenerze/skrzyni na zewnątrz.Kontenery te opróżniane w zimie za pomocą skuterów śnieżnych.Co do innych dni - pozostaje załatwiać się na uboczu, odejść od szlaku.

Pierwszego dnia w Hundeso jest kibelek z widokiem na jezioro, warto więc otworzyć drzwi ;)

Co mycia włosów/kąpania się - ja podczas wędrówki kąpałem się z 3-4 razy w lodowatych jeziorkach.Piękna sprawa.No ale prysznic po 9 dniach - chyba nawet postawię ponad to :P

Odnośnie śmieci - można je zostawiać w tych domkach, co są toalety w miejscach do tego wydzielonych (tak przynajmniej usłyszałem od osoby, która m.in. zajmuje się zimowym sprzątaniem chatek).W innych kategorycznie zabierać je ze sobą.
tokajka lubi ten post.

#113 PostWysłany: 17 Mar 2016 10:49 

Dziękuję za odpowiedź, teraz pozostaje polowanie na bilety lotnicze :)
 Relacje PM off  

#114 PostWysłany: 17 Lip 2016 18:22 

Hej! Też wybieram się w tym roku na Arctic Circle Trail. Gdzie można znaleźć ten przewodnik? Najlepiej w pdf? Ja nie mogę coś upolować wersji, która nie chciałaby się od razu podpinać do mojej karty kredytowej... Chętnie bym kupiła papierową wersję, ale 80 zł to chyba lekka przesada. Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź!
 Relacje PM off  

#115 PostWysłany: 17 Lip 2016 18:40 

Masz na poprzedniej stronie link ode mnie.
 Relacje PM off
yokomaki lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#116 PostWysłany: 17 Lip 2016 21:50 
Awatar użytkownika

srebrny
@Majanna podaj e-mail, to Ci wyślę całość ;) opcjonalnie j/Trog - link na poprzedniej stronie do dysku google
Majanna uważa post za pomocny.

#117 PostWysłany: 17 Lip 2016 22:54 

DZIĘKUJĘ!
 Relacje PM off  

#118 PostWysłany: 09 Lis 2016 10:41 
Awatar użytkownika

Loty: 25
Kilometry: 27 426
Kiedy jest cieżko, smutno i źle, wracam do Twojej relacjii z ACT, która mega podnosi morale :D
Propsy:)
 Relacje PM off
BooBooZB lubi ten post.

#119 PostWysłany: 10 Lis 2016 19:43 
Awatar użytkownika

srebrny
Satisfaction +1

i dzięki Tobie @‌Martinez0019‌ też wróciłem sobie myślami do ACT ;)
Martinez0019 lubi ten post.

#120 PostWysłany: 30 Lis 2016 17:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Zupełnie tego nie rozumiem, że dopiero dzisiaj trafiłam na tę pierwszą relację.
@‌BooBooZB‌ gratuluje i chylę czoła. Jestem pod ogromnym wrażeniem. A zdjęcia są takie urzekające.
Podałbyś całkowity koszt tej wyprawy - tak orientacyjnie.
Bo jestem ciekawa, czy to prawda, że tamten kierunek to nie dość że dla twardzieli to jeszcze dla majętnych twardzieli. Rzekłabym, że to hipsterska destynacja :lol:
 Relacje PM off
BooBooZB lubi ten post.

[ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość