Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 508 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 03 Gru 2020 13:06 

niebieski
Bardzo ciekawy wątek na LinkedIn o całej szajce etraveli https://www.linkedin.com/pulse/etraveli ... XntnwyILuo
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#482 PostWysłany: 03 Gru 2020 13:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 142
Kilometry: 323 040
W sumie to szacun za podlinkowanie linkedinowych profili całej wierchuszki tej grupy kapitałowej (nie powiem, śmiechłem) ale nie mogę sie nadziwić, że poświęcił tak dużo czas i energii na napisanie tego artukułu i zmontowanie filmiku zamiast złożyć wniosek o chargeback w swoim banku :)

p.
Akna lubi ten post.

#483 PostWysłany: 03 Gru 2020 15:03 

niebieski
To akurat nie jest kwestia zrobienia zwykłego chargeback (nie kazdy płaci za transakcje kartą) a raczej holistyczna harmonizacja działań, które przyczyniają się do stanu, gdzie poszczególne OTA jeszcze bardziej upadlają branżę, która i tak jest w zapaści. Nawet już myślę, że nie chodzi tylko o same pieniądze, a o fakt, iż przez kilka tygodni nie jesteś w stanie skontaktować się w ogóle z agentem. Co innego jak wydasz na bilet 200 euro, a co innego jak 2000.
 Relacje PM off  

#484 PostWysłany: 03 Gru 2020 15:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 142
Kilometry: 323 040
Z jednej strony owszem, zaś z drugiej trudno dziwić się OTA, że nie chcą się poddać walkowerem. Co więcej, ten wątek na forum ładnie pokazał, że kontakt telefoniczny z agentem Gotogate cały czas istniał i składanie wniosków o refund, lepiej lub gorzej, ale jednak działało. Autor artykułu rzucił całe siły na opisanie tej dramy i wypunktowanie grzechów Etraveli zamiast skupić się na tym co w tej całej sytuacji najwazniejsze - skutecznego dochodzenia swoich roszczeń.

p.

#485 PostWysłany: 28 Sty 2021 07:55 

Loty: 239
Kilometry: 630 107
srebrny
hej, mam kilka rezerwacji kupionych przez gotogate i mytrip w których linie lotnicze pozmieniały dość znacznie godziny lub dni lotów; w regulaminie i cenniku OTA widzę zapis, że "W przypadku wystąpienia zmian w rozkładzie lotów zmiana rezerwacji na inne terminy udostępnione przez linię lotniczą jest bezpłatna. Z tytułu pomocy dotyczącej innych zmian zainicjowanych przez linię lotniczą opłata wynosi 140 PLN od rezerwacji." czy to znaczy, że mogę się domagać zmian bez kosztów dla OTA? jakie macie z nimi doświadczenia z tym względzie? a może darmowa jest tylko ta zmiana, która z automatu wskoczyła do rezerwacji jako zamiennik zmienionego lotu, a zmiana na inny bardziej odpowiadający mi termin (ale dozwolona przez linię lotniczą) podchodzi już u nich pod płatną opcję "pomocy dotyczącej innych zmian zainicjowanych przez linię lotniczą"?
 Relacje PM off  

#486 PostWysłany: 28 Sty 2021 08:01 
Awatar użytkownika

Loty: 217
Kilometry: 441 632
złoty
lukasz666 napisał(a):
a może darmowa jest tylko ta zmiana, która z automatu wskoczyła do rezerwacji jako zamiennik zmienionego lotu, a zmiana na inny bardziej odpowiadający mi termin (ale dozwolona przez linię lotniczą) podchodzi już u nich pod płatną opcję "pomocy dotyczącej innych zmian zainicjowanych przez linię lotniczą"?

Dokładnie tak, jak powyżej napisałeś.
lukasz666 uważa post za pomocny.

#487 PostWysłany: 01 Lut 2021 21:09 
Awatar użytkownika

srebrny
Ma może ktoś TAP przez ten OTA?
Anulowałem swój bilet miesiąc temu i cały czas czekam na Oczekiwanie na rozpatrzenie wniosku przez TAP Portugal
Długo się czeka?
 Relacje PM off  

#488 PostWysłany: 01 Lut 2021 21:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Wyobraź ze ja czekam na zwrot za anulowany bilet od TAPa, prawie 5 miesięcy, więc przez OTA może być i dłużej.
 Relacje PM off
KrzYchuu uważa post za pomocny.

#489 PostWysłany: 01 Lut 2021 21:20 
Awatar użytkownika

srebrny
@Zeus no dobra, a co jeśli lot mam niedługo ??
I nie zdążą mi zwrócić.
 Relacje PM off  

#490 PostWysłany: 01 Lut 2021 21:22 

platynowy
To zwrócą Ci potem.

#491 PostWysłany: 01 Lut 2021 21:34 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ja lot miałem 1 listopada :)
Zrobiłem chargeback, i czekam na razie.
 Relacje PM off  

#492 PostWysłany: 01 Lut 2021 21:37 

KrzYchuu napisał(a):
Ma może ktoś TAP przez ten OTA?
Anulowałem swój bilet miesiąc temu i cały czas czekam na Oczekiwanie na rozpatrzenie wniosku przez TAP Portugal
Długo się czeka?

Ja czekam od czerwca na SWISS.
 Relacje PM off  

#493 PostWysłany: 01 Lut 2021 22:02 
Król Ż
Awatar użytkownika

Go2hell napisało mi dziś,że LO zgodziło się na zwrot... Za lot który zmieniłem bezpośrednio w LO i poleciałem w czerwcu :) brawo
2 ludzi lubi ten post.

#494 PostWysłany: 11 Kwi 2021 10:10 

srebrny
tak dla informacji - gotogate bez mojej zgody zrobiło refund wszystkich moich biletów, które były przeze mnie zawieszone bezpośrednio w LOT lub loty były anulowane i czekały na podanie przeze mnie nowych dat lotów; czy ktoś się orientuje czy to jest do odkręcenia? i czy to jest zgodne z prawem? linia lotnicza twierdzi, że pośrednik nie miał prawa zrobić czegoś takiego bez mojej zgody;
 Relacje PM off  

#495 PostWysłany: 11 Kwi 2021 10:44 

złoty
Dlaczego więc LOT zwrócił kasę skoro miał w systemie informację że nie chcesz refund?
 Relacje PM off  

#496 PostWysłany: 11 Kwi 2021 11:07 

srebrny
ja zawsze myślałem, że kupując bilet za pośrednictwem OTA zawieram umowę przewozu/przelotu z linią lotniczą, jedynie za pośrednictwem OTA; ale dzisiaj na infolinii LOT-u dowiedziałem się, że zawieram umowę z OTA i to OTA jest WŁAŚCICIELEM biletu i może z nim zrobić co chce; ale oczywiście uważają, że OTA powinno mnie spytać o refund, ale to już sprawa pomiędzy mną i OTA; zastanawia mnie też dlaczego zrobili refunf biletów, które były zawieszone, bo przecież lot nie był anulowany;
 Relacje PM off  

#497 PostWysłany: 11 Kwi 2021 11:17 

złoty
Zadzwoń do gotogate na nr w Polsce. Teraz w miarę łatwo się dodzwonić. Może uda się jeszcze wyjaśnić sytuację.
 Relacje PM off  

#498 PostWysłany: 11 Kwi 2021 11:37 

srebrny
Polski nr GoToHell działa ale łączy i tak do Hindusów. Którzy są mega niekompetentni. Ja czekam na zwrot zgłoszony w czerwcu 2020, czyli wkrótce będzie rok. I nadal nie mam środków. Zgłaszałem chargeback który mój debilny bank (Paribas) chyba źle przeprocesował, bo ponoć odrzucony przez Mastercard. I jestem pewny że to wina banku bo chargebacki do GoToHell z Aliora i Citi przeszły bez problemu, nawet chodziło i identyczne loty. A GoToHell tłumaczy się że zwrot trwa tak długo przeze mnie (!) bo śmiałem zgłosić chargeback i to zatrzymało cały proces. Kosmos.

#499 PostWysłany: 11 Kwi 2021 11:51 

srebrny
@mucha
Napisz do Rzecznika Finansowego. Prześlesz im odpowiefjie dokumenty i oni zajmą się to sprawą. Miałem z trzy takie przypadki z tego samego banku i wszystkie zostały pozytywnie rozwiązane.
 Relacje PM off  

#500 PostWysłany: 11 Kwi 2021 13:33 

złoty
Dziwne. Dwa razy dzwoniłem i rozmawiałem z polskim konsultantem. Miło, grzecznie, ale jak zwykle z nimi bez efektów. Boston z AC do tej pory nie zwrócony.
 Relacje PM off  

[ 508 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość