Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Wrz 2019 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Dopadła mnie moc i wszechobecność Zenka Martyniuka.
Chciałem wymyślić oryginalny tytuł. "Gnam se sam" zdało mi się na tyle intrygujące i egzotyczne, że z ciekawości poprosiłem wujka Gugla o podpowiedź, czy może nie znaczy to czegokolwiek, np. w bahasa (mimo, że o Indonezję nie zahaczę). I co zobaczyłem na czołowych pozycjach?

<iframe width="560" height="315" src="


Widać, Zenon też szuka szczęścia na obczyźnie, tyle, że (w przeciwieństwie do mnie) nie sam.
Z tym ciężkim brzemieniem ruszam w świat, a dokładnie w moje pierwsze - i chyba jedyne, bo wątpię, by miały być kolejne - Round The World. Po jego zakończeniu dołączę do całej masy forumowych globtrotuarów* co się zowią. Niestety, jest to grono zadżumione, które nie ma czego szukać w Szwecji (oprócz wstydu, oczywiście).

Trasa mojego tour del mundo nie uległa zmianom od czasu wpisu o jej wykreowaniu, więc zainteresowanych odsyłam tu: https://www.fly4free.pl/forum/na-lezaco-przez-swiat-ii-tym-razem-4-programy,1556,135410

Dla porządku, poniżej mapa kresek.

Załącznik:
RTWtropikey.gif
RTWtropikey.gif [ 48.04 KiB | Obejrzany 34148 razy ]


Jeśli wyprawa będzie przebiegać tak przyjemnie, jak dzisiejszy dzień, to zapowiada się wspaniale. No bo tak:
1) w saloniku w GDN obserwowałem zwycięstwo polskich koszykarzy nad rosyjskimi (a zaczęło się przecież tak kiepsko). Ba! W jakim towarzystwie! Pozdrowienia dla @marcino123 i Damy Serca :D Niechaj kraina na wschodzie będzie dla Was gościnna!
2) Hilton w Tajpej staniał dziś o 8k punktów, z czego niezwłocznie skorzystałem,
3) Katarczycy zrobili podmiankę maszyn i zamiast A330, lot WAW - DOH obsługuje A350,
4) warszawska Fantazja w formie. Jest przestronnie, cicho, załoga uwija się, aż miło. Gdyby jedzenie było nieco lepsze, to pod każdym względem byłoby tu lepiej, niż w lotowskim saloniku dla *G, gdzie nawet drzwi do męskiego WC nie mogą naprawić już od wielu miesięcy. Dziś obiadowo: krem z topinamburu (czymkolwiek to jest), pierogi po meksykańsku, biała kiełbasa i dwa rodzaje zapiekanki warzywnej. Dobre, choć wszystko odrobinę mdłe. To w końcu jednak "tylko" salonik...

Załącznik:
Fantazja1.jpg
Fantazja1.jpg [ 248.9 KiB | Obejrzany 34148 razy ]


Załącznik:
Fantazja2.jpg
Fantazja2.jpg [ 273.19 KiB | Obejrzany 34148 razy ]


Załącznik:
Fantazja3.jpg
Fantazja3.jpg [ 290.99 KiB | Obejrzany 34148 razy ]


Na razie tyle. Niewykluczone, że po boardingu powrócę :)


*wyjaśnienie dla młodszych: sformułowanie nieobraźliwe, zapożyczone od Stefana Friedmana (zapewne młodszym nieznanego, więc wyjaśnienie o kant tyłka rozbić)
Góra
 Profil Relacje PM off
67 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#2 PostWysłany: 06 Wrz 2019 17:16 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
be continue..czekam :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Wrz 2019 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4095
HON fly4free
@tropikey dawaj, wawaj - wstepniak niezly! :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Wrz 2019 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Punkty 2-4 typowe dla F4F i FF ogolnie :-) Czekam na zabawne opisy.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Wrz 2019 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
tropikey napisał(a):
Po jego zakończeniu dołączę do całej masy forumowych globtrotuarów* co się zowią...

*wyjaśnienie dla młodszych: sformułowanie nieobraźliwe, zapożyczone od Stefana Friedmana (zapewne młodszym nieznanego, więc wyjaśnienie o kant tyłka rozbić)

Będziesz nie tylko "globtrotuarem" ale i "oberżyświatem". Czego życzę :)
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Wrz 2019 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Skoro "live", to lecimy (nomen omen) dalej...
Katarskie A350 w C jest jeszcze przyjemniejsze, niż A330, choć to tylko nieco ponad 5 h lotu, więc w obu wypadkach jest super.
To mój pierwszy lot A350. Jestem zaskoczony wielkością okien. Wyglądają na niewiele mniejsze, niż te w B787.
Sama kabina C z powodu "baru" rozdzielającego ją na dwie części przypomina nieco tą w A380. Fotele z resztą są też bardzo podobne, może nawet takie same. W każdym razie, w pupcię nic nie uwiera, a długie odnóża nie dochodzą do końca mojego "przedziału" (w pozycji start/lądowanie).
Nie będę Was zasypywał tonami zdjęć, bo relacji z tego samolotu sporządzonych przez profesjonalnych blogerów jest masa, ot choćby całkiem świeża tu:
https://travelingformiles.com/review-qa ... ht-flight/

Umościłem sobie gniazdko, wypiłem ich pyszny koktajl limonkowo-miętowy i z przyjemnością przyglądam się załodze. Są przesympatyczni i uczynni, a do tego nie wyczuwam u nich ani krzty mechanicznego odgrywania roli przed pasażerami. A roboty mają sporo, bo samolot jest wypełniony chyba w 90%, nawet w C.
Wkrótce startujemy, więc przełączam się powoli na pokładowe IFE.
No chyba, że będzie wifi 4 free :D
Image

Image

Image

Image

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez tropikey, 07 Wrz 2019 00:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
22 ludzi lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Wrz 2019 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
No proszę, 60 minut wifi gratis. Dla uzależnionych, to prawdziwy dar niebios. Dosłownie :D

A jak komuś mało ta godzina, to na cały lot może wykupić dostęp za jedyne 10 USD.

To, zanim zacznę jakiś film, jeszcze dwa widoki przedmieść stolicy. Może ktoś rozpoznaje :D

Image

Image

Image

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez tropikey, 07 Wrz 2019 00:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 06 Wrz 2019 18:47 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Gnaj, chłopie, gnaj, świat przed Tobą...

Bardzo lubię te spotkania w salonikach, hotelach, czy innych odległych miejsach, gdy wchodzisz, a tam znajome, czasami od miesięcy, czy lat niewidziane twarze.

A korzystając z warstwy edukacyjnej tej relacji, poniżej wyjaśnienie odnośnie topinambura, którego w swoim czasie przywiozłem z jakiegoś odległego miejsca:

https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82onecznik_bulwiasty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Wrz 2019 19:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Biznes Qataru i A350 jest calkiem przyjemny, mi sie podobalo. Moj komentarz byl: "Dlaczego nie lecialam Qatarem wczesniej?" :-)

Fajny plecaczek :-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Wrz 2019 21:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 539
Kilometry: 845 967
złoty
A350 QR w C jest świetne. Kabina jest niesamowicie przestronna a barek na środku nadaje jej jeszcze lepszego ekskluzywnego klimatu.

@tropikey życzę udanego RTW :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 07 Wrz 2019 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Pamiętacie ten koktajl limonkowo-miętowy? No więc, to jest najwyraźniej moczopędne. W każdym razie, jeśli wypije się dwa. Najlepszym dowodem niech będzie to, że jeszcze przed startem i zaraz po wyłączeniu "zapnij pasy", połowę z 4 toalet w kabinie C odwiedziłem jako pierwszy (wiem, bo w obu osobiście pozbawiałem "wielkie ucho" banderoli higienicznej). A potem jeszcze kilka razy. I jak tu oglądać filmy? Na szczęście, to tylko "Shazam", który utwierdził mnie w przekonaniu, że z superbohaterów trawię jedynie Deadpool'a.

Jeszcze krótko o jedzeniu, bo co to za "live" bez tego elementu...
To coś poniżej, to jagnięcina. Nie wygląda może imponująco, ale było wyśmienite! Świetnie przyprawione, mięciutkie mięso, do tego czerwone Bordeaux, a na deser ciasto w sosie cytrynowym. Pycha :)

Image

Image

Image

Image

Przy okazji licznych wizyt w WC stwierdziłem, że z tym obłożeniem w C nieco przesadziłem. Cała tylna cześć była wolna. Szefowa personelu (przedstawiająca się per Mona Lisa) powiedziała, że zajętych jest nieco ponad połowa z 36 miejsc. Ale w Y niemal 100%. No to strzeliłem jeszcze widok tej tylnej części i ogólny z oświetleniem nocnym. Trzeba by nad czymś takim u siebie w sypialni pomyśleć.

Image

Image

A skoro o sypialni mowa, to ostatnie dwie godziny lotu próbuję przeznaczyć na drzemkę. Tradycyjnie: fotel rozłożony tak na 3/4 (pełne rozłożenie będzie dopiero przy porządnym spaniu), klapki na oczy i słuchawki wygłuszające z czymś usypiającym. Wybieram Anoushkę Shankar. Przy "Beloved" na chwilę odplywam. Dobranoc :)

<iframe width="560" height="315" src="



Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez tropikey, 07 Wrz 2019 07:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
21 ludzi lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Wrz 2019 00:46 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3529
srebrny
good night and good luck ;-)

niezly skladak, nie oszczedzaj na transferze przy wrzucaniu zdjec, im wiecej tym lepiej. i powodzenia..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Wrz 2019 06:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4164
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
"Marian.. tu jest jakby luksusowo"
W GDN @marcino123 z G
wiszące ogrody w salonie luster w WAW
Cacy - glamour !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 07 Wrz 2019 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 759
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
Im więcej koktajli tym lżejsze pióro ;)

Trzymam kciuki, Powodzenia !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 08 Wrz 2019 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Drobne wyjaśnienie: one są bezalkoholowe (jeśli miałeś na myśli zbawienny wpływ tej substancji na wenę twórczą :D)

Korzystając z darmowego WiFi przed wejściem do samolotu do Tajpej (niestety, rytm relacji gdzieś mi się zapodział), wypuszczam w eter kolejną część.

A więc stało się. Mam za sobą pierwszy lot w Qsuite w A350-1000! 

W sieci recenzji, informacji i innych materiałów dot. tego produktu jest od groma, ale na forum f4f nic jeszcze na ten temat nie widziałem. Zatem do dzieła... 

Po przylocie do DOH miałem do dyspozycji ok. półtorej godziny. W sam raz, by odwiedzić tutejszy salon dla pasażerów C Qatar Airways, choć zbyt krótko, by wziąć prysznic. Nie żebym potrzebował strasznie dużo czasu na oblucje cielesne. Po prostu, pora około północy to szczyt ruchu w DOH i jest ogonek chętnych do łazienek. 

Kręcę się zatem po tym molochu. Mimo kilku już wizyt tutaj, rozmach i rozmiary tego miejsca wciąż robią na mnie wrażenie. 

Image

Image

Image

Image

Image

Czas na boarding. Ciągle liczę się z tym, że może dojść do zmiany maszyny w ostatniej chwili, ale po wejściu do samolotu z ulgą dostrzegam charakterystyczne mini kabiny: pojedyncze fotele (po prawej i lewej stronie) oraz czteroosobowe przedziały (środkowa cześć), które można podzielić na dwie sekcje dwuosobowe lub cztery pojedyncze. Pomysł świetny, choć bez dwóch zdań samolot traci przestrzeń, o której wspominał też @hubson. Wrażenie ciasnoty jest największe w czasie boardingu, gdy kręcą się pasażerowie i krząta załoga, a do tego otwarte są luki bagażowe nad głowami. Po zakończeniu boardingu robi się dużo lepiej. Dla porównania zdjęcie przed i po. 

Image

Image

Image

Wybrałem fotel 3K. Jest ustawiony tyłem do kierunku lotu, dzięki czemu przylega bezpośrednio do ściany z oknem, a drzwi kabiny są oddalone od fotela. Leciałem już kiedyś w ten sposób w biznesie Etihadu w A380 i nie odczuwałem z tego powodu żadnego dyskomfortu, więc bez obaw zdecydowałem się na takie ustawienie.  
W jednostkach ustawionych tradycyjnie, przodem do kierunku lotu, jest odwrotnie, a to by mi nie pasowało. 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image



Sam fotel jest równie wygodny, jak w "zwykłym" A350-900, choć siedzisko jest nieco mniej twarde. @Aga_podróżniczka może być niezadowolona, gdy już trafi na qsuite, bo nie ma tu za dużo schowków (a pamiętam, że to dla niej ważny aspekt). W zasadzie, zamykany jest tylko jeden, usytuowany między fotelem i drzwiami. Są dodatkowo dwie półki, ale nie zamykane. Jest też sporo miejsca pod podnóżkiem. 

Ciekawostką jest wbudowany w konsolę kabiny czytnik do kart zbliżeniowych. 

Image

Bardzo dobrze prezentuje się również wielki monitor, choć z niego korzystałem krótko, bo chciałem jak najdłużej pospać. 

Image

Image

Wyszykowałem się w tym celu jak należy, czyli wskoczyłem w katarską piżamkę (spodnie za krótkie, góra zbyt obszerna :D), w uszy włożyłem zatyczki, na to dodatkowo słuchawki wygłuszające, a gdy można już było zamknąć drzwi mojej kabiny i rozłożyć łóżko (po osiągnięciu wysokości przelotowej), zasunąłem drzwi, jednym przyciskiem przeszedłem w tryb flat bad, zasłoniłem oczy tym czymś, czego się do tego celu używa i poszedłem w kimono... 

Image

Image

Image

Przespałem jakieś 4 godziny. W moim wieku to już zupełnie wystarczajace, by potem być aktywnym przez kolejnych kilkanaście.

Stewardesa przyniosła zamówiony wcześniej posiłek. Znowu, prezencja raczej nie epatuje nadzwyczajną urodą (co pogłębia ciemność w kabinie), ale smakuje bardzo dobrze, orientalnie. A ciasto z jagodami też bomba. Nie tylko kaloryczna.

Image

Image

Image


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez tropikey, 08 Wrz 2019 11:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
32 ludzi lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 08 Wrz 2019 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Melduję, że zdjęcia w poprzedniej części załadowane i w miarę poukładane. Postaram się dziś nadać kolejny odcinek dot. Singapuru, choć czeka mnie wieczorem Elephant Mountain w Tajpej, więc nie obiecuję ;)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 09 Wrz 2019 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Tak się nawet zastanawiałem, skąd ta nazwa Elephant Mountain.Ja już swoje wytłumaczenie mam. Ścieżka prowadzącą na tamtejszy punkt widokowy jest, kurz twarz, jak trąba zwisająca z głowy stojącego słonia. Tak tam stromo. No dobra, może trochę przesadzam, ale w temperaturze 30 stopni (po zmroku) na miejsce dotarłem zorany i zlany potem. Do tego wątku wrócę jednak we właściwym czasie... 

Teraz cofamy się do soboty, godz. ok. 16:00 czasu singapurskiego, gdy wybyczony w katarskiej qsłicie wysiadam dziarskim krokiem na Terminalu 1. lotniska Changi. 

Niestety, Tapatalk zmienił zasady i teraz mogę do każdego wpisu dodawać tylko po jednym zdjęciu, chyba że przejdę na konto VIP, choćby na bezpłatny okres próbny. Chętnie bym to zrobił, ale muszę podać dane karty, a niezależnie od tego, którą im podaję, za każdym razem wywala błąd. Tak więc, przykro mi, ale dopóki nie załatwię z nimi tego problemu, będzie po jednym zdjęciu na odcinek.

@tom971: jeśli na Twe zmysły oddziaływały lustra w Fantazji, to co powiesz na to?

Image

Po odebraniu bagażu z tej zwierciadlanej sali ruszam w poszukiwaniu busa hotelowego Grand Mercure Roxy, w którym mam spędzić najbliższą noc. W tym celu muszę udać się najpierw do Ground Transport Concierge, gdzie starsza pani przykleja mi na koszulkę nalepkę z nazwą hotelu i każe iść do góry, do zatoczek autobusowych nr 1 - 5, gdzie za ok. 30 minut ma podjechać transport z hotelu. 

Mam chwilę, więc zaglądam do Perły. Dla wszystkich przybyszów to przedsmak tego, czym jest Singapur: połączenia nowoczesnej architektury z wykreowaną przez człowieka naturą. Deszczówka zlewająca się ze szklanego dachu wygląda zjawiskowo, ale smutne, że wielu ludzi zachwyca się takim czymś bardziej, niż prawdziwymi wodospadami. Niektórym z resztą te sztuczne pewnie w zupełności wystarczą. W końcu, tak łatwo się do nich dostać, a na dodatek wszędzie dookoła jest wifi. 

Image

Image

Image

Image

Image

Na przystanku busa hotelowego czeka jeszcze garstka innych osób. Chwilkę po czasie przybywa leciwy już pojazd, który z dumnym "grand" w nazwie Mercurego nie ma nic wspólnego. Zwłaszcza jego wnętrze. Jest jednak gratis :) 

Image

Image

Niestety, do hotelu jedziemy wstępując po drodze jeszcze pod terminale nr 2 i 3. Przez to do celu docieramy po ok. 40 minutach, zamiast po 15. Do tego poruszamy się tak wolno, że niekiedy furmanka mogłaby nas wyprzedzić (gdyby oczywiście taka w Singapurze była). 

Check in jest sprawny i przyjemny, bo dostaję upgrade z podstawowego pokoju do pokoju Executive na jednym z najwyższych pięter i z "widokiem na morze". Niestety - jak to u Accora - przy bezpłatnym upgradzie do pokoju typu Executive nie otrzymuję dostępu do saloniku (taką samą sytuację miałem w Pullman'ie przy lotnisku w Kantonie). W sumie, nic się nie stało, bo na wieczór planowałem wizytę w którymś z hawkers centre. Pokój jest bardzo przestronny, z typowym dla Azji oknem wystawowym między sypialnią i łazienką.

Image

Image

Image

Image

Widok na morze okazuje się mocno ograniczony, ale to żaden problem, bo do brzegu jest stąd ok. 10 minut spacerku. To jeden z powodów, dla których nocuję właśnie tu (drugi, to stosunkowo niewielka odległość od lotniska). Rzucam zatem wszystko w kąt i ruszam do East Coast Park. O tym jednak w kolejnym odcinku :)

Image

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez tropikey 10 Wrz 2019 06:34, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
23 ludzi lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 09 Wrz 2019 17:59 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
@tropikey za 100kin mozna kupic na miesiac VIP. Mozemy Ci podarowac :D

50 POSZLO
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 09 Wrz 2019 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Z tym sloniem w Taipei jest tak, ze z drugiej strony mozna podjechac autobusem do petli, a potem wejść lzejsza droga. Przeszedłeś cala trase czy zawróciłes do miejsca skąd przyszedłeś?

Z tego co pamietam, to od stromej strony jest ponad 200 stopni prawie jednym ciagiem.

Dzieki za opis qsuites pod koim katem. Lubie schowki, zeby ulozyc sobie pare rzeczy pod reka i nie wstawac pozniej.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 09 Wrz 2019 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1884
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@tropikey, ile kinow Ci jeszcze trzeba do darmowego VIPa? Tez sie chetnie dorzuce.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 131 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group