Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Gdzie jeść?
#1 PostWysłany: 22 Lis 2015 19:01 

Opcje są cztery:

Własne jedzenie z Polski - to nie taki głupi pomysł jak się ma dostęp do kuchni

Kupno produktów w sklepach lub u rybaków - sklepy bardzo kiepsko wyposażone, praktycznie mało co jest .... za to zawsze można kupić świeżą rybę od rybaków i ja przyrządzić :))))

Take away - tu też jest problem, bardzo mało punktów a ich jakoś też niezbyt szczególna.... unikać wołowiny bo za każdym razem była stara i łykowata... po prostu na wołowinę idą stare krowy mleczne :P Na Beau Vallon są przyjezdne budki na promenadzie przy Oceanie, przepyszne ryby :)

Restauracje - drogo a i jakość też może być różna.
 Relacje PM off
Stavros uważa post za pomocny.

Temat postu: Re: Gdzie jeść?
#2 PostWysłany: 08 Mar 2016 01:12 

Loty: 170
Kilometry: 346 957
Zgadzam się z opinią powyżej. Z jedzeniem na Seszelach jest bardzo duży problem. Baza gastronomiczna jest bardzo uboga, a w wielu miejscach jej nie ma. Na Mahe mieszkałem w miejscowości Anse Royal. Teoretycznie jednej z większych na wyspie. Znajdował się tam jeden bar "take away" otwarty w godzinach od 12 do 15, ale w praktyce po 13 już nie było wyboru i sprzedawali resztki. Wołowonia twarda, tłusta, łykowata, kurczak to skóra i kości z których w Polsce gotuje się zupę. W Anse Royale była również restauracja Kaz Kreole otwarta w normalnych godzinach bodajże do 22. Jedzenie było smaczne. Najlepsze miejsce w którym jadłem na Seszelach. Ceny dość wysokie - pizza ok 50-80 PLN, ale biorąc pod uwagę, że w promieniu wielu km nie było konkurencji, jak dla mnie najlepsza opcja. W miejscowości Bau Villone znajdował się niezły "take away" który serwował kurczaki a'la KFC. Zamykany był też dość wcześnie - koło 16-17. Jak ktoś lubi kurczaki, ciekawa opcja. Korzystając z niedzieli, u nas w Anse Royale wszystko było zamknięte oprócz Kaz Kreole wybraliśmy się do Victorii. Jedynym otwartym miejscem była restauracja Pirates Arms. Miejsce fajne, klimatyczne natomiast jedzenie fatalne, ceny seszelsko-restauracyjne, czyli dość wysokie, ale do przyjęcia. Jeszcze gorzej wyglądała sytuacja na Praslinie. Tam mieszkaliśmy przy Porcie w gesthousie z dobrymi opiniami Le Port Gesthouse. Nieopodal znajdował się ""take away" z typowym jedzeniem -rabanka ze skóry i kości kurczaka. 1,5 km na północ pod dyskoteką Oxygen (polecam ;)) znajdował się take away z pizza i kurczakiem a'la KFC. Ceny pizzy trochę niższe niż w restauracji ok 30-50 PLN. Kurczaki i pizza smaczne. Bar otwarty dłużej do godziny ok 21-22. W godzinach wieczornych jest to miejsce spotkań miejscowych. Czekając na pizzę byłem świadkiem kilku transakcji miejscowych dealerów. Chwilami robiło się niezbyt przyjemnie. Chciałem jak najszybciej odebrać pizzę i oddalić się ;).
 Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.

#3 PostWysłany: 08 Mar 2016 01:24 

niebieski
@Stavros

żadnego grilla w porcie gdzie zrobią ci to, co własnie wyłowili? Kreolska kuchnia kojarzy mi się bardziej z obrzędami voodoo niż z jedzeniem, ale miałem nadzieje ze to tylko stereotyp...:(
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 08 Mar 2016 01:39 

Ja tam nie widziałem łodzi rybackich, z tego co pamiętam same promy na La Digue i Mahe oraz jachty. Gdzieś tam na skrzynkach sprzedawali w dzień świeże ryby, ale nie kupowałem. Kupiliśmy wcześniej w Anse Royale swieża rybkę. Rybak twierdził, że to kapitan, ale Google nie zna takiego gatunku ;). Ryba spora z 60 cm za 100 Rupi, filetowanie 50, czyli razem 150. Mniej więcej tyle ile pizza w restauracji z tego co pamiętam. Filetowanie wygląda tam dokładnie jak opowiadał Cejrowski. Z wielkiej ryby obiad ledwo dla 3 osób, ale był to najlepsze co jadłem.

Ze świeżą rybą nie było najmniejszego problemu :)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
kienia lubi ten post.
Pawel Maciej uważa post za pomocny.

#5 PostWysłany: 08 Mar 2016 03:47 
Awatar użytkownika

Loty: 146
Kilometry: 347 466
My kupowalismy produkty w lokalnych sklepikach (prowadzonych przez Hindusow) i gotowalismy sobie sami, chociaz sniadania mielismy w cenie noclegow. Zywilismy sie glownie owocami, nabialem i rybami. Na La Digue jest chyba najwieksza baza jadlodajni-od chinszczyzny, po pizzerie. Na Mahe kupowalismy ryby na mini-targu (pare straganow) przy Anse Royale (sa tam tez 2 sklepiki z zywnoscia), najtrudniej bylo na Praslin (najmniej urozmaicona dieta-jajecznice/omlety i owoce), ale w sumie jakos szczegolnie tego nie odczulismy. Na Praslin zaopatrywalismy sie w sklepie przy Anse Boudin oraz Anse Volbert.
Stavros lubi ten post.
Stavros uważa post za pomocny.

#6 PostWysłany: 10 Mar 2016 20:28 

Jedzenie zabrane z Polski to bardzo dobry pomysł, kabanosy, serki, itp. Chleb zawsze się gdzieś kupi :-)
Stavros lubi ten post.

#7 PostWysłany: 13 Mar 2016 17:04 

Ja bym się ograniczył do zabrania tylko wędliny. Jakiś nabiał, serki w plasterkach Hochland można kupić w sklepach na miejscu.
 Relacje PM off
Pawel Maciej uważa post za pomocny.

#8 PostWysłany: 04 Kwi 2016 11:43 

niebieski
Ja polecam "The best and only fastfood Centre in the Seychelles" :))
Miejsce niezwykle popularne wśród tubylców i ceny przystępne.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 04 Kwi 2016 12:01 

srebrny
Stavros napisał(a):
Ja bym się ograniczył do zabrania tylko wędliny. Jakiś nabiał, serki w plasterkach Hochland można kupić w sklepach na miejscu.

oczywiście jesteście świadomi tego, że nie wolno na Seszele przywozić m.in. mięsa w żadnej postaci?
Na lotnisku skanowali (prawie) wszystkie torby przy wyjściu, byłem dwa razy.
Warto być świadomym jakie ryzyko się podejmuje.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 04 Kwi 2016 13:43 
Awatar użytkownika

Biorąc pod uwagę, że ryby są dużo tańsze niż w Polsce można zrobić sobie chwilową przerwę od wędlin.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#11 PostWysłany: 09 Maj 2016 15:19 

niebieski
bugs napisał(a):
Ja polecam "The best and only fastfood Centre in the Seychelles" :))
Miejsce niezwykle popularne wśród tubylców i ceny przystępne.

a gdzie to miejsce jest ?

#12 PostWysłany: 09 Maj 2016 17:43 

Loty: 816
Kilometry: 1 221 060
srebrny
To chyba tu
http://sc.wowcity.com/anseauxpins/ansea ... directions

Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 02 Gru 2016 22:23 
Awatar użytkownika

Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Na Praslinie duzo take away ale nic w okolicach Anse Lazio wiekszosc po drugiej stronie wyspy np Ogani przy jetty czy Happines za lotniskiem w strone Lemurii

Z supermarketow godne polecenia STC na Grand Anse czy ISPC na Baie Ste Anne

Swieze ryby mozna kupic przy drodze w roznych czesciach wyspy cena to ok 125 rupii za 7 ryb wiec jedzenia mnostwo.

Jesli ktos che sie szarpnac na super knajpe Les Roches - niedawno otwarta po kilku latach przerwy, jedzenie wysmienite. knajpa jest na Grosse Roche, Le Pointe. Polecam
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 31 Sty 2017 19:26 
Awatar użytkownika

Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
DMW napisał(a):

Pozwolę sobie sprostować, że pierwszy link błędnie kieruje.
Właściwa lokalizacja Butcher's Grill to: https://goo.gl/maps/9dzpMWJakt52
Jedzenie na poziomie McDonalda/KFC - bez cudów ale da się zjeść.
Cenowo jak na Seszele to tanio.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 04 Lut 2017 15:23 
Awatar użytkownika

Loty: 127
Kilometry: 253 754
Mam takie pytanie, co to znaczy że jedzenie w restauracjach jest pioruńsko drogie, macie jakieś przykłady poza pizzą za 20€?

Dobrze, że to co zabookowałem przez przypadek ma aneks kuchenny!

#16 PostWysłany: 05 Lut 2017 20:39 
Awatar użytkownika

Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Najlepiej wejsc na tripadvisor popatrzec na knajpy i ich strony internetowe tam masz dojscie do menu i cen.. na Praslinie "zwykla" knajpa dwa razy curry z osmiornicy + napoje alko ok 700 rupii
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 02 Maj 2017 22:38 

Loty: 4
Kilometry: 14 401
Tomo14 napisał(a):
DMW napisał(a):

Byłem, próbowałem szału nie ma (chociaż jak ktoś lubi McDonalda to powinien być zadowolony) ale cenowo rzeczywiście przystępnie.
Zestaw Burger + Frytki + Cola 55 rupii, Cos ala Big Mac + Frytki + Cola 75 rupii, kurczak z ryzem 55 rupii, kawałek pizzy 20 rupii.

Pzdr.
 Relacje PM off
Tomo14 uważa post za pomocny.

#18 PostWysłany: 03 Maj 2017 01:35 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
mpbc napisał(a):
Restauracje - drogo a i jakość też może być różna.

Musze przyznac, ze na Seszelach jadlem najlepszego lobstera, mimo iz nie byl tani. ;)
Probowalem w wielu innych krajach, od Australii po Karaiby, ale ten na Seszelach byl akurat najlepszy.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 06 Lis 2017 21:44 

-- 06 Lis 2017 21:45 --

Byłam na Seszelach 2 tyg. Z jedzeniem nie miałam żadnego problemu
W Viktorii sa bardzo smaczne take away naprzeciwko dużego parkingu, po przeciwnej str. drogi. Rownież stewardesy tam jadają ?
Mieszkałam w hotelu Beau vallon przy plazy dwie rodziny maja duże grile i ciepłe jedzenie robione na bieżąco, szaszłyki grillowane ryby sa PYSZNE !!!
Ja po Seszelach przytyłam ?

-- 06 Lis 2017 22:44 --

Byłam na Seszelach 2 tyg. Z jedzeniem nie miałam żadnego problemu
W Viktorii sa bardzo smaczne take away naprzeciwko dużego parkingu, po przeciwnej str. drogi. Rownież stewardesy tam jadają ?
Mieszkałam w hotelu Beau vallon przy plazy dwie rodziny maja duże grile i ciepłe jedzenie robione na bieżąco, szaszłyki grillowane ryby sa PYSZNE !!!
Ja po Seszelach przytyłam ?
 Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.

#20 PostWysłany: 29 Maj 2018 11:39 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 2 169
Somsiad napisał(a):
Tomo14 napisał(a):
DMW napisał(a):

Byłem, próbowałem szału nie ma (chociaż jak ktoś lubi McDonalda to powinien być zadowolony) ale cenowo rzeczywiście przystępnie.
Zestaw Burger + Frytki + Cola 55 rupii, Cos ala Big Mac + Frytki + Cola 75 rupii, kurczak z ryzem 55 rupii, kawałek pizzy 20 rupii.

Pzdr.

Do Butcher's Grill warto iść, ale nie warto nic kupować z samego Butchera, bo to tylko słabej jakości żarcie z frytury. Za to po prawej stronie od wejścia jest lada z hinduskim(?) żarciem. Za wielką michę ryżu, rybne lub wołowe curry i jakąś a'la kapuchę płaci się 60 rupii. Idzie się tym nieźle najeść i jest całkiem smaczne.
 Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.

[ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości