Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lis 2011 20:49 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Fuerta to tylko piękne plaże i miejscówki dla surferów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 10 Lis 2011 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Najważniejsze atrakcje zobaczysz, bo ja w sumie na zwiedzanie przeznaczyłam właśnie 2 dni (pierwszego dnia północ, drugiego południe), ale nie zostanie Ci już czasu na odpoczynek i "delektowanie się" tym klimatem.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Lis 2011 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Astrid napisał(a):
Najważniejsze atrakcje zobaczysz, bo ja w sumie na zwiedzanie przeznaczyłam właśnie 2 dni (pierwszego dnia północ, drugiego południe), ale nie zostanie Ci już czasu na odpoczynek i "delektowanie się" tym klimatem.


no ok, to pewnie czesc zwiedzania odpuszcze i troche sie podelektuje :) a na wyspe jeszcze kiedys wroce
sa po prostu bilety w dosc okazyjnej cenie i w dogodnych godzinach, wiec raczej sie zdecyduje
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Sty 2012 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jak w temacie, mamy juz tematy dotyczace jedzenia na fuercie, sklepow, autostopu, przechowywania bagazy ale takiego typowo turystycznego sie nie doszukalem

zachecam wiec do wpisow ludzi, ktorzy juz na fuerte byli

aha, ja osobiscie lece na jeden dzien :mrgreen: wiec raczej lajtowo, jakas fajna plaza albo dwie i to tyle :) ale wpisujcie wszelkie przydatne info, przyda sie na kolejny wyjazd :)

p.s. szczegolnie bede wdzieczny za info nt plaz/ zatoczek z fajnymi widokami do snorkelingu, ew. miejsc gdzie mozna ze skalek skakac do wody
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Sty 2012 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
1. w Puerto del rosario nic nie ma, chyba, ze ktos szuka sklepu spozywczego - duzy hiperdino jest w galerii http://g.co/maps/up7gv
lidl bodajze tutaj: http://g.co/maps/63vuq

2. el cotillo - swietna, lekko dzika plaza, polecam dla tych, ktorych denerwuje komercja ;)

Image

Image

3. wydmy kolo corralejo, kupa piasku, mozna rowneiz znalezc lekko dzikie zatoczki

Image

Image

4. la pared - tam to juz w ogole malo kto dociera, a brzeg wyglada calkiem ciekawie, taki lekki egipt z okolic SSH

Image

5. okolice kurortów (bodajze kolo costa calma to bylo robione)

Image

6. fajny widok rowniez na poludniu wyspy, na cofete

Image

Plaza totalna dzicz, ale dojazd to kilkanascie kilometrów szutrówką

7. Last but not least - chyba moj ulubiony punkt na wyspie, czyli droga na pico de zarza. Polecam. Cisza, spokoj, droga w dwie strony dla mlodej osoby to jakies 2.5h. W marcu wygladala tak:

Image

Image

Image

Image

Pamietam, ze bylem ostatnia osoba na szlaku bo zachodzilo juz sloncne, znajomi zostali na plazy i szlo sie swietnie. Cisza, spokoj, chillout, dzikie kozice latajace dookola, no i widoczek z gory na cofete + zachodzace slonce nad gran canaria.. :)


miasta rowniez zwiedzalismy, ale zadne specjalnie mnie nie urzekło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Kwi 2012 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 121
ja odsyłam do swojego wcześniejszego postu: viewtopic.php?p=49815#p49815 i w razie czego zapraszam do zadawania pytań, o Fuercie mogę godzinami opowiadać ;)
spędzę tam najbliższe pół roku więc w razie czego służę pomocą.
_________________
siempre Canarias <3
http://mividaencholas.blogspot.com.es/ moje życie na Wyspach Kanaryjskich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Maj 2017 18:40 

Będąc na południu Fuerteventury , zdecydowanie warto wybrać się samochodem na plażę Cofetę. Niby wypożyczalnie zabraniają tam jazdy,bo droga szutrowa, ale tak jak z Balos na Krecie. Ciągnie tam kawalkada małych autek z wypożyczalni. ;)
Wg mnie droga na Cofete jest łatwiejsza niż ta na Balos. Szersza, równiejsza. Po drodze jest piękny punkt widokowy. W połowie drogi warto odbić w lewo na Peurtito Morro Jable. Sam koniec wyspy. Mieszka tam kilkanaście osób, na tym zapomnianym przez Boga i ludzi cypelku.
Droga łatwa dla średnio doświadczonego kierowcy. Trzeba raczej uważać na auta terenowe [ chyba miejscowych] którzy jeżdżą ostro i szybko. I czasem kamienie wylatują im spod kół. My dostaliśmy jednym, porządnie, podczas wymijania się z takim. Na szczęście w bok, a nie w szybę, która zapewne by pękła.
Zresztą nasza Corsina była już po różnych przejściach. Poobijana, porysowana. Nic nikt nie oglądał przy zwrocie .[ jak zwykle pewna i niezawodna Cabrera Medina/Cicar] 8-)
Bardzo zmartwiona pani w porcie w Corralejo , stwierdziła , że naszej zamówionej Corsy jeszcze nie ma. Ma tylko taką samą w automacie. :D Gęba mi się od razu uśmiechnęła. Brawo. Biorę !!! Bo jeżdżę automatem na co dzień. Komfort bez dopłaty. Kto by nie skorzystał ? :mrgreen:
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Maj 2017 18:52 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Samo miejsce niezwykłe, bardziej ostrożnym polecałabym jednak dojazd publicznym autobusem guaga 4x4 z Morro Jable.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Maj 2017 19:17 

Autobus tam jeździ ? :roll:
Nie widzialem/nie wiedziałem.
Ale autobusem, to bym się chyba naprawdę wystraszył. :lol:
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Maj 2017 21:17 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
Masz rację, warto wybrać się na Cofete. Wynajęcie auta to bardzo dobry pomysł na zwiedzanie wyspy, dlatego też nie wiedziałem o tym autobusie, ale sprawdziłem że faktycznie taki kursuje, przyznam że nawet nieco zabawnie wygląda. ;)

Znalazłem zdjęcie na TA:
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 15 Maj 2017 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Ja też jechałem tam Ibizą i uważam, że warto a ryzyko uszkodzenia czegoś tam w samochodzie uważam, za bardzo mało prawdopodobne. Trzeba średnio uważać i na pewno się uda a widoczki są niesamowite! Na pewno samochód 4x4 nie jest tam niezbędny a raczej jest zbytecznym luksusem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Maj 2017 21:35 

Widziałem jak z portu w Morro Jable wyruszał konwój 4 aut terenowych Mercedesy G- klasa z "turystami". Chyba emeryci z Niemiec. W bezpłatnej gazetce niemieckojęzycznej dla nich [ wychodzi taka 2x w miesiącu na Fuercie] widziałem ofertę tego wyjazdu. 107 euro od osoby :!: Czas trwania 3-4 godziny. I te instrukcje. 8-) Zabrać zapas jedzenia i picia. Nakrycie głowy itd. Jakby na miesiąc na Saharę jechali. :twisted:
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 16 Maj 2017 06:03 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
-- 16 Maj 2017 05:52 --

Anonymous napisał(a):
Autobus tam jeździ ? :roll:
Nie widzialem/nie wiedziałem.
Ale autobusem, to bym się chyba naprawdę wystraszył. :lol:


No jeździ, od nie-tak-dawna, dlatego nie każdy wie i dlatego o tym napisałam.
W żadnym papierowym przewodniku tej informacji nie widziałam a i w internetach mało.
"Wszyscy" tam jeżdżą zwykłymi samochodami, kłopot sie pojawi jak coś pójdzie nie tak. Ubezpieczenia na Cofete brak, nie chcę nawet myśleć ile by kosztowało ściąganie stamtąd auta do Morro na własny koszt.

-- 16 Maj 2017 06:03 --

Anonymous napisał(a):
Widziałem jak z portu w Morro Jable wyruszał konwój 4 aut terenowych Mercedesy G- klasa z "turystami". Chyba emeryci z Niemiec. W bezpłatnej gazetce niemieckojęzycznej dla nich [ wychodzi taka 2x w miesiącu na Fuercie] widziałem ofertę tego wyjazdu. 107 euro od osoby :!: Czas trwania 3-4 godziny. I te instrukcje. 8-) Zabrać zapas jedzenia i picia. Nakrycie głowy itd. Jakby na miesiąc na Saharę jechali. :twisted:


Guagua z tego co pamiętam ok. 10 Eur w dwie strony, czyli przy czterech osobach, trochę drożej niż średnia dniówka za małe auto brane na kilka dni ale taniej niż dniówka za terenówkę z wypożyczalni (nie mówię o emeryckich wycieczkach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Mar 2018 13:37 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 50
Jechałem na te plaże Citroenem C3, nie było problemu. Tylko na punkcie widokowym chciało auto zdmuchnąć z drogi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Mar 2018 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Potwierdzam , rowniez C3. W gorsze miejsca się nim wjezdzalo na Fuercie i Lanza , droga na Cofete jest w zasadzie przy tym bezproblemowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Cze 2018 21:04 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 219
srebrny
Przeglądnąłem osiem stron z wątkami o atrakcjach w Hiszpanii ale o Fuercie w sumie cicho. Wyspa na swój sposób ciekawa, trzeba tylko wyjść ze strefy komfortu i poczuć ten wiatrrrr we włosach ;) Odwiedziliśmy sporo miejsc, zjeździliśmy całą wyspę wzdłuż i wszerz ale jedna miejscówka zdecydowanie wybija się ponad pozostałe. Niech poniższe zdjęcie zachęci tych, którzy lubią popatrzeć na to co potrafi matka natura. Kto nie lubi chodzić, ten może wjechać tam autem. Droga nieco gorsza niż na Cofete, tylko ze względu na luźne kamienie. https://goo.gl/maps/bdFn8sQnxZR2

Image
Mirrador de los Canarios.
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 10 Cze 2018 18:37 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
To super, właśnie zastanawiałem się nad tą trasą (seat ibiza). Ludzie straszą jak zwykle - nic nowego. Wcześniej @jacakatowice pisał,że droga lepsza jak na Balos - przejechałem ją 3 razy mniejszym autkiem i twierdzę, że to była bardzo łatwa przejażdżka. Jedziemy na Cofete :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Cze 2018 22:20 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 219
srebrny
Droga na Cofetę, do momentu "skrzyżowania" z trasą do Puerto de la Cruz jest wręcz szutrową autostradą. Jedzie się płynnie, szybko i wygodnie. Momentami było to nawet 70-80km/h. Gdy odbijamy na przełęcz pojawia się więcej zakrętów i trzeba zwolnić ale ogólnie jest to trasa do przejechania dla praktycznie wszystkich kierowców. Widokowo genialna, dla osób z lękiem przestrzeni może stanowić delikatny problem ale wtedy trzeba się przytulić do zbocza i będzie dobrze. Gdyby takie były szutrówki w Polsce to byłbym ukontentowany :)
_________________
Nie odkładaj marzeń. Odkładaj na marzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Cze 2018 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1631
niebieski
Przy planach dojazdu na Cofete radziłabym prewencyjnie zdjąć kołpaki. My zgubiliśmy po drodze dwa z czterech i cała droga powrotna minęła nam na wesołej grze pt. "Gdzie jest kołpak?" :lol: Ostatecznie obydwa kołpaki znaleźliśmy, ale poza nimi znaleźliśmy też kilkadziesiąt innych. Jak widać jest to całkiem powszechny problem na tej trasie.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 05 Mar 2019 15:06 

Rejestracja: 02 Mar 2019
Posty: 28
Chciałbym się dopytać o taka rzecz, w maju będę na fuercie prawie dwa tygodnie i szukam fajnych rzeczy do zobaczenia. Większość jest dobrze opisana jednak brakuje mi informacji na temat Popcorn Beach, czy da tam rade dojechać autem (z wypożyczalni), czy w ogóle warto się tam wybrać? Druga sprawa gdzie dokładnie znajduje się sierociniec żółwi i czy można go odwiedzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group