Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 684 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 20 Maj 2012 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Na Es Trenc akurat nie byliśmy, ale jeżdżąc dotarliśmy w miejsca (zatoczki) ze świetnymi plażami i wodą w genialnym kolorze. Plaża od Arenalu do Palmy jest dosyć czysta, są powbijane parasole, za leżaki jednak już chcą 5 euro za dzień. Niemcy na każdym kroku, pijący wódkę z wiadra (takie tu zwyczaje) i śpiewający swoje przeboje, co trochę irytuje... Woda ok, tylko wejście do morza jest kamieniste i trzeba uważać, dopiero po przejściu dobrych 20-30 m jest sam piasek, ale jest za to bardzo płytko. Im bliżej Palmy woda brudniejsza, plaże skaliste, mnóstwo zanieczyszczeń (zapewne wpływ portu). Jest bezpiecznie, Guardia civil jeździ co chwila, zaczepiają jedynie restauratorzy wciągający do swoich knajp. W knajpach typu McDonald jest WiFi więc spokojnie można siąść na zewnątrz z laptopem i nikt się nie czepia nawet, że się jedzenia nie zamawia. Rowery pożyczaliśmy na jeden dzień, cena 5 euro plus 5 euro kaucji zwrotnej. Takie typowo miejskie rowery z koszami, ale ścieżka dla rowerzystów od Arenalu do Palmy jest genialna, myśmy się później w góry wypuścili tym sprzętem i jednak trzeba było zawrócić;( Chyba tyle, pozdrawiam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 28 Maj 2012 22:55 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 124
Hej,
moje prawo jazdy dopiero się robi, więc niestety nie mogę po Majorce podróżować samochodem. Muszę polegać na komunikacji miejskiej i podmiejskiej.
W związku z tym mam prośbę o wskazówki do tych z Was, którzy mają doświadczenie w tej materii:

pierwszego dnia wybieram się z Palma de Mallorca do Soller kolejką, następnie chciałabym wpaść do Fornalutx [podobno piechotą 3 km?] i później wracać do Palmy przez Deya i Valldemossa. Czy ktoś z Was jest w stanie mi pomóc w zaplanowaniu transportu? Jakich linii autobusami powinnam jechać, gdzie są przystanki? Może w internecie są rozkłady tych linii?

Dzień drugi: z Palmy do Cala Millor.

Dzień trzeci: Z Cala Millor do Capdepera, następnie do Alcudia i z Alcudia do Palmy.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek podpowiedzi. Na dzień dzisiejszy komunikacja Majorki to dla mnie czarna magia.. :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 28 Maj 2012 23:02 

Rejestracja: 10 Lis 2011
Posty: 81
Jak dla mnie to busy tam to tragedia.
Bus około 40km (Cala Millor - Cala D'or) pokonuje w 1,5-2 godz., a jest to związane z tym, że w takim Cala Millor jest z 20 przystanków? Może przesadziłem, ale chodzi o to, że busy tam w każdym mieście robią takie pętle i podjeżdzają praktycznie pod każdy hotel.
Same rozkłady są czytelne, chociaż czasami jest przystanek po jednej stronie i niewiadomo, w która stronę pojedzie bus.
Same busy kursują często, a ceny np z Palmy do Cala Millor i spowrotem okolo 14 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 28 Maj 2012 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
micca napisał(a):
Hej,
moje prawo jazdy dopiero się robi, więc niestety nie mogę po Majorce podróżować samochodem. Muszę polegać na komunikacji miejskiej i podmiejskiej.
W związku z tym mam prośbę o wskazówki do tych z Was, którzy mają doświadczenie w tej materii:

pierwszego dnia wybieram się z Palma de Mallorca do Soller kolejką, następnie chciałabym wpaść do Fornalutx [podobno piechotą 3 km?] i później wracać do Palmy przez Deya i Valldemossa. Czy ktoś z Was jest w stanie mi pomóc w zaplanowaniu transportu? Jakich linii autobusami powinnam jechać, gdzie są przystanki? Może w internecie są rozkłady tych linii?

Dzień drugi: z Palmy do Cala Millor.

Dzień trzeci: Z Cala Millor do Capdepera, następnie do Alcudia i z Alcudia do Palmy.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek podpowiedzi. Na dzień dzisiejszy komunikacja Majorki to dla mnie czarna magia.. :roll:


Chwytaj rozkład autobusów podmiejskich. ;)
http://www.consorcidetransports.org/es/ ... seccio/100
Wybierasz obszar, a potem numer linii. Jeszcze nie sprawdzałam w praktyce, ale też zamierzam się na nich opierać. Powodzenia!
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 28 Maj 2012 23:21 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 124
Dzięki mohawk90.
Nie pocieszyłeś mnie przystankami po jednej stronie.. ;)
Cena biletu do Cala Millor dość wysoka :shock: Przed chwilą sprawdzałam lot z PMI do BCN - cena wynosiła 12 euro :lol:
A kierowcy w busach mówią po angielsku? Bo bilet kupuje się pewnie u kierowcy? Czy można kupić bilet wieloprzejazdowy?


Ostatnio edytowany przez micca, 28 Maj 2012 23:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 28 Maj 2012 23:24 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 124
Czerwona napisał(a):
Chwytaj rozkład autobusów podmiejskich. ;)
http://www.consorcidetransports.org/es/ ... seccio/100
Wybierasz obszar, a potem numer linii. Jeszcze nie sprawdzałam w praktyce, ale też zamierzam się na nich opierać. Powodzenia!


O, dzięki :)
Wygląda dobrze.. można wybrać obszar..
Jutro w pracy się w to wczytam. Dzięki!
A Ty kiedy będziesz na Majorce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 28 Maj 2012 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
micca napisał(a):
Czerwona napisał(a):
Chwytaj rozkład autobusów podmiejskich. ;)
http://www.consorcidetransports.org/es/ ... seccio/100
Wybierasz obszar, a potem numer linii. Jeszcze nie sprawdzałam w praktyce, ale też zamierzam się na nich opierać. Powodzenia!


O, dzięki :)
Wygląda dobrze.. można wybrać obszar..
Jutro w pracy się w to wczytam. Dzięki!
A Ty kiedy będziesz na Majorce?


Dopiero w sierpniu. :D 22-29. Ale już powoli czytam, planuję miejsca "must-see", a że na studencką kieszeń auto to na razie za drogo i tnę koszty, szukam alternatyw. Szkoda, że pociągi jeżdżą na niewielkiej trasie, bo np. we Włoszech to było moje ratowanie kieszeni. :P

EDIT: Co do biletów wieloprzejazdowych to na tej stronie jest odpowiednia zakładka. Jeszcze się w nich nie ogarniałam. :P
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 28 Maj 2012 23:36 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 126
Loty: 22
Kilometry: 40 056
Czerwona napisał(a):
micca napisał(a):
Czerwona napisał(a):
Chwytaj rozkład autobusów podmiejskich. ;)
http://www.consorcidetransports.org/es/ ... seccio/100
Wybierasz obszar, a potem numer linii. Jeszcze nie sprawdzałam w praktyce, ale też zamierzam się na nich opierać. Powodzenia!


O, dzięki :)
Wygląda dobrze.. można wybrać obszar..
Jutro w pracy się w to wczytam. Dzięki!
A Ty kiedy będziesz na Majorce?


Dopiero w sierpniu. :D 22-29. Ale już powoli czytam, planuję miejsca "must-see", a że na studencką kieszeń auto to na razie za drogo i tnę koszty, szukam alternatyw. Szkoda, że pociągi jeżdżą na niewielkiej trasie, bo np. we Włoszech to było moje ratowanie kieszeni. :P

EDIT: Co do biletów wieloprzejazdowych to na tej stronie jest odpowiednia zakładka. Jeszcze się w nich nie ogarniałam. :P


ratowanie Twojej kieszeni to własnie wynajem samochodu. Chyba że planujesz przez 7 dni siedzieć w jednym miejscu. czego nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 28 Maj 2012 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Damianoo7 napisał(a):
ratowanie Twojej kieszeni to własnie wynajem samochodu. Chyba że planujesz przez 7 dni siedzieć w jednym miejscu. czego nie polecam.


Wypożyczenie opłaca się przy 4 osobach, a nas będzie 2jka. Jak patrzę na ceny to mi się odechciewa, zwłaszcza, że nie mam tam 25 czy 26 lat i dodatkowe ubezpieczenie, czy opłaty z tym związane. Odpowiedzialność. Plus paliwo. Zdecydowanie nie.

Póki co w planie mam 2 dalsze wycieczki, jedną daleką rowerową, mnóstwo pieszych. Nie będzie źle. Na objechanie wyspy dookoła wybiorę się po sezonie jak będzie połowę taniej i jak weźmie się jeszcze dwójkę osób. :P
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 28 Maj 2012 23:47 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 124
No właśnie, ja również czytałam/słyszałam, że najbardziej opłaca się wynająć samochód. I tak jest też najwygodniej przemieszczać się do zaplanowanych miejsc.
Ja niestety jeszcze nie mogę :( 8 czerwca mam egzamin - nawet jeśli zdam, to do 11 nie dostanę dokumentu..

Czerwona - w sumie Twój plan nie jest zły 8-) Podobny do mojego :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 30 Maj 2012 11:56 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 126
Loty: 22
Kilometry: 40 056
Czerwona to zupełnie zmienia postać rzeczy. Ja będąc 1-8 kwietnia 2012. (5 osób) zapłaciliśmy 200E za samochód na 7 dni. i tak dość sporo bo akurat to był okres Świąt Wielkanocnych. i tym bardziej że auto braliśmy od prywatnego kolesia z lotniska żadna wypożyczalnia. przez tydzień objechaliśmy całą Majorkę dookoła coś koło 680 km zrobiliśmy. na paliwo wyszło nam po 13E od osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 31 Maj 2012 12:57 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 19
Wróciłem 30 ego, od 23 maja 6 dni po ok 28 stopni, robi się dosyć dużo ludzi, szczególnie w godzinach południowych...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 31 Maj 2012 19:33 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 124
Gdzie byłeś?
Wyjeżdżałeś z biurem podróży, czy sam? Miałeś jakiś "plan zwiedzania"? Jak przedostawałeś się z jednego miejsca do drugiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 31 Maj 2012 20:52 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 19
Gdzie byłeś?
Wyjeżdżałeś z biurem podróży, czy sam? Miałeś jakiś "plan zwiedzania"? Jak przedostawałeś się z jednego miejsca do drugiego?

Byłem W Palmie i w Banyalbufarze ( na zachodzie wyspy, w gorach, polecam ! ).
Wyjezdzałem sam, za tygodniowy pobyt ze wszystkim zapłaciłem ok 500zł. Korzystałem ze strony Couchsurfing i Airbnb.com , wiec za 7 noclegów zapłaciłem 10 euro. 4 noclegi u couch surferów + 2 u goscia z airbnb.com i ostatnia noc na lotnisku ( przespana w spiworze, równiez polecam ). Planu nie miałem ;D, jezdziłem autobusami ( 1,5 euro ) w obrebie miasta lub busami/ busem ( 3 euro ) do Banyalbufaru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 31 Maj 2012 20:56 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 124
O, hesio07, mamy podobny styl podróżowania 8-)
Ja wszystkie noclegi mam u couchsurferów, tylko, że prawie każdy w innej miejscowości ;)
No i ostatnią noc też spędzę na lotnisku, tylko chyba bez śpiwora, bo nie mam pojęcia, jak go zapakować do torby o wymiarach 55/40/20cm..
A jak zorganizowałeś sobie kwestię posiłków - jak zmieściłeś się w małej kwocie: czy wybrałeś się do supermarket i zrobiłeś zakupy na cały pobyt, czy jadłeś na mieście ale w tanich miejscach, czy jadłeś jedzenie z puszek i konserwy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 31 Maj 2012 21:36 

Rejestracja: 03 Lut 2010
Posty: 82
hesio07 napisał(a):
Gdzie byłeś?
Wyjeżdżałeś z biurem podróży, czy sam? Miałeś jakiś "plan zwiedzania"? Jak przedostawałeś się z jednego miejsca do drugiego?

Byłem W Palmie i w Banyalbufarze ( na zachodzie wyspy, w gorach, polecam ! ).
Wyjezdzałem sam, za tygodniowy pobyt ze wszystkim zapłaciłem ok 500zł. Korzystałem ze strony Couchsurfing i Airbnb.com , wiec za 7 noclegów zapłaciłem 10 euro. 4 noclegi u couch surferów + 2 u goscia z airbnb.com i ostatnia noc na lotnisku ( przespana w spiworze, równiez polecam ). Planu nie miałem ;D, jezdziłem autobusami ( 1,5 euro ) w obrebie miasta lub busami/ busem ( 3 euro ) do Banyalbufaru.

Jeśli dobrze pamiętam to w Banyalbufar znajduje się winnica z bardzo smacznym winem - Son Vives to się chyba nazywało. Całkiem przypadkiem tam trafiliśmy, fajne i spokojne miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 31 Maj 2012 21:52 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 124
A ta miejscowość to mała wieś, czy raczej miasteczko? Czy aby ją zwiedzić, trzeba przejechać ją samochodem, czy można na przykład w godzinę przejść na piechotę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 31 Maj 2012 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
W godzinę to przejdziesz z Can Pastilla do Arenalu z buta. xD "Jesteśmy" na Majorce. :D Banyalbufar to kilka ulic.
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 31 Maj 2012 22:35 

Rejestracja: 02 Maj 2012
Posty: 19
micca napisał(a):
A ta miejscowość to mała wieś, czy raczej miasteczko? Czy aby ją zwiedzić, trzeba przejechać ją samochodem, czy można na przykład w godzinę przejść na piechotę?


Banyalbufar połozony jest w górach i raczej przejsc mozna na piechote, ale nie w godzine bo jest stromo i dosyc męcząco ale widoki niesamowite :D takie maisteczko do spacerowania po górach z piekną, kamienista plażą ;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 31 Maj 2012 22:49 

Rejestracja: 19 Kwi 2012
Posty: 124
Czerwona napisał(a):
W godzinę to przejdziesz z Can Pastilla do Arenalu z buta. xD "Jesteśmy" na Majorce. :D Banyalbufar to kilka ulic.


Haha :) No dobra :) Taką właśnie mam wyobraźnie przestrzenną mniej więcej, a jeszcze gorszą orientację w terenie.. Będzie ciekawie :D

hesio07 napisał(a):
Banyalbufar połozony jest w górach i raczej przejsc mozna na piechote, ale nie w godzine bo jest stromo i dosyc męcząco


No właśnie - dziś się nad tym zastanawiałam: są tam góry, więc raczej w klapkach, czy japonkach niezbyt dobrze będzie się chodziło. A buty górskie będą ważyły z 3kg.. Czy w zwykłych trampkach da się tam chodzić bez problemu? Raczej chyba tak, co?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 684 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group