Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 684 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Lis 2011 19:12 

Rejestracja: 11 Lis 2011
Posty: 9
Loty: 29
Kilometry: 49 708
Witam serdecznie, posiadam już zakupione bilety na majówkę 2012 (5dni) i mam kilka pytań, gdyż chcę zaplanować jak najlepiej penetracje wyspy. Z tego co czytałem http://www.fly4free.pl/na-majorke-pod-namiot-niskobudzetowo/ i po komentarzach widzę, że sporo z Was tam było. Jeśli masz czas i możesz odp. na kilka pytań, dać rady, opinie, sugestie - zapraszam. Dodam, że nie jadę tam imprezować, tylko wypocząć i nastrzelać zdjęć. Chciałbym robić całodniowe tripy, z rana wyjście i ostatnim busem powrót.

1. Jaki przewodnik polecacie? Może macie coś w .pdf?
2. Bez odwiedzenia tych miejsc nie masz prawa mówić, że zwiedziłeś Majorkę. Proszę również o perełki, które sami gdzieś wypatrzyliście.
2. Nie zamierzam wynajmować auta (dodatkowe opłaty za wiek <25 lat), mam zamiar korzystać z komunikacji miejskiej. Gdzie mieszkać by mieć łatwość z dojazdami? Domyślam się, że w Palmie, ale może jest jakaś alternatywa. Którą część wyspy wybrać, by nacieszyć oko.?
3. Czy istnieją jakieś zniżki, bilety dniowe na transport miejski? Ceny? Jak z wypożyczaniem rowerów, trzeba się gdzieś wcześniej rejestrować?
4. Jakieś namiary na niedrogi hotel/hostel, godny polecenia.

Z góry dziękuję za informacje.
Pozdrawiam.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Wrz 2018 12:50, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 13 Lis 2011 19:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Polecam ten przewodnik http://www.empik.com/majorka-top-10-ken ... ,ksiazka-p
w zupelnosci nam wystarczyl. Wynajmij auto, to najlepsze rozwiazanie. Komunikacją miejską nie dotrzesz wszedzie a na stopa tez moze byc ciezko. Wyspa jest piekna i najlatwiej poruszac sie autem - naprawde nie pozalujesz. My bylismy w tym hotelu http://www.booking.com/hotel/es/carmen-playa.pl.html za 30eur/noc/dbl HB, ale chyba tylko z powodu ostatniego tygodnia pracy hotelu przed przerwa zimowa cena byla tak niska.
Góra
 Profil Relacje PM off
Smierz lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Lis 2011 01:46 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 10
Zbanowany
Bylem na Majorce w zeszlym miesiacu i coz moge powiedziec... czlowiek w ciagu tygodnia nie ma chyba szans zobaczenia wszystkiego :)

Zdecydowanie najlepsza opcja byloby wypozyczenie na 2-3 dni auta i objechanie wyspy dookola albo chociaz po tych najtrudniej dostepnych miejscowkach.

Ja osobiscie spedzilem 2 dni w gorach, ktore bardzo polecam. Aczkolwiek oznaczenia szlakow poza dwoma glownymi sa BARDZO mizerne - czlowiek bladzi majac mape w reku.

Napewno warte obejrzenia jest okolica Palmy + poludniowe plaze, Formentor, kolejka do Soller i dalej do portu. W Alcudi i Valldemossie nie bylem, wiec nic nie moge powiedziec na ten temat. Podobnie wschodnie wybrzeze...

Komunikacja miejska na poludniu daje rade, ale na przyklad dojechac na Sa Calobre (piekny wawoz) czy dalej do Pollency to juz trudniej i czesto z przesiadkami. Wszystko mozesz wlasciwie sprawdzic na necie, wlacznie z wiekszoscia polaczen autobusowym i miejscami godnymi polecenia.

Co do noclegow nie mam pojecia - ja spedzilem jedna noc w hotelu, a reszte u znajomych.

Bilety znikowe na busy - nie mam pojecia, ale chyba nic nie ma... turysci placa i tak wiecej niz lokalni. Wypozyczalni rowerow mnostwo - za okolo 6E masz 4h jazdy... polecam przejechac sie przez Can Pastille do S'Arenal... na wschod od Palmy - piekne sciezki wzdluz samej plazy!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lis 2011 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
kolejny post ktory powinien znajdowac sie w dziale 'forum podroznika'

aQku napisał(a):

1. Jaki przewodnik polecacie? Może macie coś w .pdf?
2. Bez odwiedzenia tych miejsc nie masz prawa mówić, że zwiedziłeś Majorkę. Proszę również o perełki, które sami gdzieś wypatrzyliście.
2. Nie zamierzam wynajmować auta(dodatkowe opłaty za wiek <25 lat), mam zamiar korzystać z komunikacji miejskiej. Gdzie mieszkać by mieć łatwość z dojazdami. Domyślam się, że w Palmie, ale może jest jakaś alternatywa. Którą część wyspy wybrać, by nacieszyć oko.
3. Czy istnieją jakieś zniżki, bilety dniowe na transport miejski? Ceny? Jak z wypożyczaniem rowerów, trzeba się gdzieś wcześniej rejestrować?
4. Jakieś namiary na niedrogi hotel/hostel, godny polecenia.

Z góry dziękuję za informacje.
Pozdrawiam.


1a. http://allegro.pl/majorka-minorka-ibiza ... 07304.html fajny jest, jestem juz zmeczony czytaniem brytyjskich przedrukow z ofertami hoteli za 200 euro od osoby i restauracji z obiadem za 30
+poradniki z netu + przegladanie pocztowek juz na majorce
1b. mamy

2a.
dla mnie cala lombards
i alcudia tez byla fajna
i oczywiscie zwiedzanie palmy
ponoc pociag z palmy do soller jest super, ale nie zdazylismy [2 dni tylko mielismy ]

najfajniejsze plaze [cala lombards i jeszcze jakas druga, nie pamietam teraz ] znalazlem na poludniowym wschodzie [ okolice santanyi] - wypatrzona w Palmie na kartce pocztowej w sklepie z pamiatkami : )
ciekawa rzecz ze dojazd na nia i na ta druga [ czyli pewnie do wielu innych miejsc tez ] jest prawie zupelnie nieoznaczony, trzeba wypytywac miejscowych
2b. nie za bardzo sobie wyobrazam, zeby chciec na Majorce zobaczyc duzo i zeby udalo sie to zrobic bez samochodu

3. pojecia nie mam // na pewno nie trzeba sie nigdzie rejestrowac
4. ja spalem w Puerto de Alcudia, koniec maja, 72E za 2 noce / 2 osoby, przybytek nazywal sie 'apartamentos Venecia', na bookingu znajdziesz
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lis 2011 22:32 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Wypożycz auto i jedź gdzie chcesz :) nie ma co powielać kogoś szlaków.
A tak serio to:
- przejazd pociągiem z Palmy do Soller
- Torrent de sa Mora i droga węża
- Cap de Fromentor
- Alcudia całkiem przyjemne miasteczko
- Torrent des Marmalos
- i plaża Playa de Palma
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lis 2011 18:46 

Rejestracja: 15 Mar 2011
Posty: 159
Przejazd z Palmy do Portu de Soller dla dwóch osób jest porównywalny z wypożyczeniem auta na 3 dni...
Również polecam wypożyczenie auta nie tylko z powodu ceny ale niestety nie wszędzie da się dojechać komunikacja miejską.

Poza Portem de Soller, polecam również zatoczke sa Calobra - piękne widoki podczas zjeżdzania.
A na zachód słońca i nurkowania zatoczke Sant Elm.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7Greg uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Lis 2011 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Trase Soller-Palma polecam pokonac serpentynami (swietna trasa) zamiast platnym tunelem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Lis 2011 00:23 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Pawel_T napisał(a):
Trase Soller-Palma polecam pokonac serpentynami (swietna trasa) zamiast platnym tunelem :)

Ja również ! Foto-relacja z wyspy : majorka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 18 Lis 2011 22:31 

Rejestracja: 11 Lis 2011
Posty: 9
Loty: 29
Kilometry: 49 708
Dziękuje Wam (@Pawel_T @typeq @rw30 @JIK @olaaa @pehape) za odp. Mam nadzieję, że innym również się przyda. Po przeczytaniu Waszych wpisów i http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=887&hilit=wypo%C5%BCyczalnia+majorka&start=30 myślę, że rozważę wypożyczenie autka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Lis 2011 11:27 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 73
Wg mnie wypożyczając auto oszczędzać zdrój czas na wyspie i pieniądze. Jeżeli podróżujesz w kilka osób nie zastanawiaj się i wybierz auto, będzie po prostu takiej.
do majówki jest dużo czasu znajdź najtańsza wypożyczalnie uwzględniając twój wiek. dodatkowo nas forum jest oddzielny temat o wypożyczaniu samochodu na tej pięknej wyspie.
Ja miałem auto od pani jolanty która stoi po wyjściu ze strefy przylotów i proponuje auta za gotówkę, można się targować,a auto ładne i nowe.
Pozdr

Wysłano z LG-P990 z użyciem Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Lis 2011 02:43 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Dodam tylko, że komunikacja na Majorce działa bardzo dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Lis 2011 11:31 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
z tych 'perełek' polecam Cala San Vicente (jadąc z Alcudii do Puerto Pollenca, odbija się za miasteczkiem w prawo) - po sezonie miejscowość była dla mnie chyba najfajniejszym miejscem na Majorce - kilka szlaków jak ktoś lubi wędrówki po górach (właściwie pagórkach ;-), świetne widoki na klify i całkiem przyjemna plaża w zatoce. dla niezmotoryzowanych, z Puerto Pollenca jeździ tam autobus jakoś co godzinę (koszt z tego co pamiętam 1,5 eur)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Gru 2011 20:28 

Rejestracja: 29 Paź 2011
Posty: 33
My także ostatecznie zdecydowaliśmy się na Majorkę , lot - Ryanair z Poznania, noclegi znalezione tutaj http://www.homelidays.co.uk/EN-Holidays ... ist_r2.asp

Taniej wychodzi wynajęcie 100 metrowego mieszkania 50-100 m od plaży niż hotel 5 km dalej. Za 2 tyg w lipcu zapłacimy 800 EUR na 8 osób. W maju na pewno będzie taniej. W mieszkaniu ma być w sumie wszystko - od zmywarki po pralkę i ekspres do kawy. Zobaczymy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Lut 2012 14:51 

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 91
jaki polecacie przewodnik i mapę samochodową po Majorce?
bezdroża będzie ok?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Mar 2012 22:09 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Zdecydowanie Pascal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Mar 2012 22:37 

Rejestracja: 03 Lut 2010
Posty: 82
Na pewno nie Marco Polo - słaby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Mar 2012 19:58 

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 7
zdecydowanie pascal : http://allegro.pl/pascal-majorka-dookol ... 18400.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Mar 2012 23:19 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Nie ten:
goDrut napisał(a):

tylko ten:
http://merlin.pl/Majorka-i-Minorka-Prze ... 96483.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Mar 2012 20:54 

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 91
a taki się nadaję

http://allegro.pl/majorka-i-minorka-prz ... 69022.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Mar 2012 22:32 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Tak. Najlepiej podejdź do empiku i obejrzyj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 684 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group