Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#81 PostWysłany: 01 Lut 2021 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 134
Kilometry: 447 555
niebieski
pabien napisał(a):
W traveldoc jest napisane tak:

"Passengers aged 11 years or older will be refused boarding if they are not holding a result of a biological examination of virological screening (PCR or LAMP test only) where the test is carried out less than 72 hours before the flight proving that they are free of Covid-19.

Passengers must quarantine for 7 days on arrival in France and take a PCR test at the end of the 7 day quarantine period.

This requirement does not apply to transit passengers."

Tylko nie do końca jasne, czy zwolnienie odnosi się do drugiego punktu (raczej tak bo liczba pojedyncza) czy do obydwu?


wydaje mi się, że zwolnienie odnośni się do obydwu punktów... mam taką nadzieję :roll:

dobre w tym wszystkim, że dopuszczają też testy LAMP czyli jak dobrze rozumiem to te tańsze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#82 PostWysłany: 02 Lut 2021 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Takie nieciekawe wieści z Francji:

https://www.rfi.fr/en/france/20210201-f ... ovid-rules
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#83 PostWysłany: 02 Lut 2021 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 859
niebieski
kretynizm...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#84 PostWysłany: 02 Lut 2021 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Coraz lepiej. Ostatnio Niemcy zabroniły z niektórych państw tranzytu do Berlina dla osób, co potem jechały do Polski autem, a teraz Francja... kto następny?
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#85 PostWysłany: 06 Lut 2021 22:26 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 38
Potwierdzone w praktyce. Tranzyt przez CDG linamii Air France wyłącznie z testem PCR. Nie wiem czy dotyczy to również lotów w ramach UE. Ja wracałem z Bogoty przez Paryż do Berlina.
Co ciekawe na stronie internetowej lotniska CDG w dalszym ciągu informacja, że przy tranzycie test nie jest potrzebny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Olivvka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#86 PostWysłany: 07 Lut 2021 22:44 

Rejestracja: 11 Kwi 2017
Posty: 3
Powrót z Meksyku z Cancun do Polski przez Paryż (CDG), przesiadka 4-godzinna w Paryżu 5 lutego.

Brak wymogu okazania testu.

Wszędzie mówią co innego, jest masakryczny chaos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#87 PostWysłany: 08 Lut 2021 22:23 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 38
-- 08 Lut 2021 22:19 --

AnPe napisał(a):
Pytanie do kolegi @ArekBDF - Czy w Berlinie nie było problemu z opuszczeniem lotniska i odbiorem samochodu z parkingu?
Bo tak rozumiem wracałeś.


Nie było pod warunkiem pokazania testu na covid. Zaraz przy wyjściu z samolotu do rękawa policja to. sprawdzała

-- 08 Lut 2021 22:23 --

kaspers napisał(a):
Powrót z Meksyku z Cancun do Polski przez Paryż (CDG), przesiadka 4-godzinna w Paryżu 5 lutego.

Brak wymogu okazania testu.

Wszędzie mówią co innego, jest masakryczny chaos.


Niestety wszyscy funkcjonują jak w trakcie pożaru w burdelu.
Z Bogoty nie byłoby szansy wylecieć bez testu PCR. Sprawdzany przy odprawie. W Paryżu również sprawdzany przy przejściu pomiędzy terminalami.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#88 PostWysłany: 08 Lut 2021 22:50 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Dzwoniłem dziś do biura Air France w Warszawie. Mamy lecieć w sobotę WAW-CDG-CUN, powrót na też przez Paryż 2 tygodnie później. Wg informacji telefonicznej na locie tam test nie jest wymagany, na locie powrotnym trzeba mieć PCR. Tranzyt ponoć funkcjonuje normalnie, a ograniczenie podróży tylko do niezbędnych nie dotyczy pasażerów w tranzycie. Ciekawe ile w tym wszystkim prawdy...

Będę wdzięczny za wszelkie relacje i linki do aktualnych info, jeśli na takie ktoś trafi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#89 PostWysłany: 09 Lut 2021 15:17 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 38
Dokładnie tak jest jak napisałeś.
Tranzyt jak najbardziej działa normalnie. Test przy powrocie wymagany. Upewnij się czy na pewno do Cancun można lecieć tranzytem bez
testu? Warto jeszcze zadzwonić na infolinię w Paryżu.
Arek
Góra
 Profil Relacje PM off
adamuto lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#90 PostWysłany: 09 Lut 2021 15:22 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
A skąd dostałeś info, że test wymagany? Bez testu nie wpuszczali na pokład w BOG?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#91 PostWysłany: 09 Lut 2021 15:33 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 38
Dokładnie tak. Przed zrobieniem testu zadzwoniłem do Air France w Warszawie i Paryżu. W obu miejscach otrzymałem informacje że na tranzyt przez Paryż test PCR jest potrzebny. Zmiana nastąpiła chyba 30 lub 31 stycznia. W Bogocie przy odprawie, już z czystej ciekawości, zapytałem czy mozliwa jest podróz bez testu? Pani odpowiedziała, że test jest obowiązkowy. Podróż bez testu nie jest możliwa.
Niestety musimy się przyzwyczaić do tego, że przez najbliższe miesiące, oby nie lata, test przed podróżą będzie normą.
Góra
 Profil Relacje PM off
adamuto lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#92 PostWysłany: 09 Lut 2021 17:13 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
No to zadzwoniłem do Francji (powiedziano mi, że lecieć nie można - brak ważnej przyczyny) i na locie do Meksyku oraz na powrocie trzeba mieć test PCR. Następnie zadzwoniłem na polską infolinię tego samego przewoźnika i powiedziano mi, że możemy lecieć i na żadnym odcinku test PCR nie jest wymagany. Nie ma to jak spójny przekaz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#93 PostWysłany: 09 Lut 2021 18:08 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 38
Zwariować można. Oby tylko Air France nie wstrzymał lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#94 PostWysłany: 09 Lut 2021 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Mój lot na trasie BER-CDG-MEX jest co prawda za tydzień, ale na chwilę obecną z tego co się dowiadywałem to nie musze mieć testu PCR. Daj proszę znać jak to się skończy.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#95 PostWysłany: 09 Lut 2021 20:32 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
Wczoraj wracałem z Zanzibaru przez Etiopię do Polski przez CDG. Miałem test PCR, na lotnisku w Zanzibarze kazali zrobić dodatkowo antygenowy bo taki wymóg jest przy tranzycie przez CDG. Test zrobiony. Doleciałem do ADD i tam kolejny test antygenowy. Tłumaczę, że już mam dwa testy, ale mówią, że to konieczne. Więc trzeci test (ale ten na koszt linii lotniczej). W CDG sprawdzali testy, ale też mieli stanowiska do zrobienia antygenowego, dla tych, którzy go nie posiadali.
Góra
 Profil Relacje PM off
adamuto lubi ten post.
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#96 PostWysłany: 09 Lut 2021 20:42 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
A która linia obsługiwała loty z ZNZ przez CDG do PL?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#97 PostWysłany: 09 Lut 2021 20:46 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Jak lot przez Addis, to na pewno Ethiopian, ale tylko do CDG. Potem zapewne LOT.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#98 PostWysłany: 09 Lut 2021 20:55 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Więc jest jeszcze kwestia tego, czyim wymogiem były te testy (CDG czy ET).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#99 PostWysłany: 11 Lut 2021 22:17 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
W ostatnich dniach kilka razy dzwoniłem do AF zarówno we Francji, jak w Polsce. Przeważa pogląd, że na transferze z PL test nie jest wymagany. Ograniczenia w wyjeździe dotyczą tylko osób rozpoczynających podróż we Francji, nie dotyczą PAX tranzytowych.
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#100 PostWysłany: 15 Lut 2021 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
adamuto napisał(a):
No to zadzwoniłem do Francji (powiedziano mi, że lecieć nie można - brak ważnej przyczyny) i na locie do Meksyku oraz na powrocie trzeba mieć test PCR. Następnie zadzwoniłem na polską infolinię tego samego przewoźnika i powiedziano mi, że możemy lecieć i na żadnym odcinku test PCR nie jest wymagany. Nie ma to jak spójny przekaz.


I jak sytuacja się skończyła?
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group