Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#101 PostWysłany: 16 Lut 2021 14:38 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 1
Mam loty z rodziną Z Berlina na Dominikanę Punta Cana. Przed chwilą otrzymałem maila, że zawiesili loty do PC i mogę lecieć do Santo Domingo, ale powrót z normalnie Punta WTF?:):) Jeśli chodzi o testy to też się zastanawiam. Jedziemy z Wrocławia do Berlina, potem transfer Paryż. Na ten moment podobno można bezproblemowo odbyć całą podróż, ale chyba najlepiej zrobić przed i po wycieczce i mieć święty spokój. Na infolinii mówili, że wprowadzają dodatkowe ograniczenia dla krajów, w których występuje mutacja....OBŁĘD!! A miało być tak pięknie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#102 PostWysłany: 17 Lut 2021 01:29 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Transfer w Paryżu w ostatnią sobotę bez problemu. Nie mieliśmy testu i nikt go nie oczekiwał. Przekroczenie granicy Schengen bezproblemowo - nikt o nic pytał. Była długa kolejka, ale można ją ominąć, mając mało czasu na przesiadkę. Zobaczymy co będzie na powrocie.


Ostatnio edytowany przez adamuto, 17 Lut 2021 04:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#103 PostWysłany: 17 Lut 2021 01:38 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 28
Cześć,
niedługo będę jechał do Hiszpanii przez Francję ( jakby się dało inaczej... :lol: ) Będę jechał busem 9 osobowym i ciągnął za sobą przyczepę z motorówką i deskami.
Czy ktoś orientuje się czy przejeżdżając przez Francję muszę mieć test PCR ? Podchodzi to pod transport międzynarodowy czy nie podchodzi?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 17 Lut 2021 02:02, edytowano w sumie 1 raz
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/francja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#104 PostWysłany: 19 Lut 2021 11:17 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
"All passengers over 11 years old, who still need to travel to France, must show a negative RT-PCR test of -72h (except for connecting passengers whose final destination does not require a test)" - info na stronie CDG Airport.

Czyli teoretycznie na locie BER - CDG - Punta Cana i z powrotem na dzisiaj nie trzeba teoretycznie pokazywac nigdzie testu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#105 PostWysłany: 21 Lut 2021 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Czy na locie bez przesiadki - Warszawa-Paryż - test antygenowy nie przejdzie, musi być rt-PCR?
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#106 PostWysłany: 21 Lut 2021 12:39 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Odpowiedz masz post wyzej..
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#107 PostWysłany: 24 Lut 2021 11:21 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Niestety w sobotę kończymy pobyt na Jukatanie i wracamy do PL przez Paryż. Lotnisko twierdzi, że test nie jest wymagany, ale wolałbym mieć potwierdzenie praktyczne. Czy ktoś ostatnio wlatywał transferem przez Francję i może podzielić się jakie były wymagania dotyczące testu PCR lub innego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#108 PostWysłany: 24 Lut 2021 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Co prawda to tylko apel, ale burmistrz Nicei obecnie nie zachęca do odwiedzin ;)

https://podroze.gazeta.pl/podroze/7,114 ... ajcie.html
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#109 PostWysłany: 02 Mar 2021 12:06 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Sam odpowiem na zadane przez siebie pytanie, może komuś się przyda...

Na locie CUN-CDG-WAW żaden test nie był wymagany ani sprawdzany. Lot był na jednym bilecie, obsługiwany przez AF. Infolinia nadal dawała sprzeczne informacje, choć przeważała wersja, że nie trzeba żadnego testu - obowiązują warunki wjazdowe kraju docelowego, czyli w naszym przypadku PL.
Góra
 Profil Relacje PM off
fifi1906 lubi ten post.
 
      
#110 PostWysłany: 15 Mar 2021 08:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2018
Posty: 47
Czy we Francji coś się zmieniło?

Załączniki:
74F82E41-88B8-4B44-BDB2-BE5BD89CA6FD.jpeg
74F82E41-88B8-4B44-BDB2-BE5BD89CA6FD.jpeg [ 176.22 KiB | Obejrzany 1296 razy ]
_________________
Mamy to w sercach, umysłach, na tatuażach,
Mamy to w kodach DNA nie macie szans tego wymazać...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Mar 2021 09:09, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#111 PostWysłany: 16 Mar 2021 11:57 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Nic się nie zmieniło. Ten komunikat ma ponad miesiąc i, jak mi wyjaśniono, dotyczy podróżnych rozpoczynających podróż we Francji lub tych, dla którym miejscem docelowym podróży jest Francja. Nie dotyczy zatem tranzytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#112 PostWysłany: 19 Mar 2021 10:34 

Rejestracja: 25 Maj 2018
Posty: 12
https://www.airfrance.cz/CZ/en/common/p ... france.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#113 PostWysłany: 19 Mar 2021 10:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11326
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Od dzisiaj częściowy lockdown we Francji https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... -tygodnie/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#114 PostWysłany: 19 Mar 2021 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Co rowniez moze byc istotna informacja, godzina policyjna zostala przesunieta o jedna godzine i zaczyna sie od godziny 19.

Czesciowy lockdown dotyczy tylko departamentow oznaczonych czerwona obwodka na ponizszej mapce.

Image
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#115 PostWysłany: 25 Mar 2021 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Przez ostatnie 2 dni podróżowałem po jednym z tych departamentów objętych większym lockdownem. Dokładniej Nicea. Nie odczuwałem osobiście tych ograniczeń. Restauracje normalnie na wynos, sporo ludzi biegało czy trenowało inny indywidualny sport na promenadach, czy to w Nicei czy w Cannes, policji na ulicach specjalnie nie widywałem... a jak spotykałem inne osoby i gadałem z nimi, że jadę do Barcelony na wyprawę rowerową to nic specjalnie nie mówili o ograniczeniach itp.

Sam wjazd do Francji z Włoch śmieszny. Jechałem przez przejście w Ventimigle/Menton. Wjazd do Włoch praktycznie bez kontroli, co najwyżej wyrywkowa, a do Francji każde auto było kontrolowane. Ale to auto. Obok był mały chodnik, po którym przez nikogo niepokojony sobie przeszedłem z rowerem obok tego wszystkiego. Służby włoskie co najwyżej badały wzrokiem mój rower i nic się nie przyczepili. Wesoła ta pandemia ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#116 PostWysłany: 26 Mar 2021 03:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
NikodemFM napisał(a):
Sam wjazd do Francji z Włoch śmieszny. [...] bez kontroli, co najwyżej wyrywkowa [...] chodnik, po którym przez nikogo niepokojony sobie przeszedłem z rowerem obok tego wszystkiego. [...] Wesoła ta pandemia ;)

Jak sam zauwazasz - kontrola wyrywkowa, bo przeciez kazdego nie sprawdza.
A pandemia nie jest wesola, nawet jesli przez nikogo nie niepokojony jezdzisz sobie rowerkiem po Europie.
Moja narzeczona prawie codziennie przeprowadza w szpitalu smutna rozmowe w tonie "bardzo mi przykro, Panska matka...", "nie mozemy nic wiecej zrobic, nie ma wolnych respiratorow...", "prosze sie przygotowac...".
Faktycznie, ubaw po pachy.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#117 PostWysłany: 28 Mar 2021 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2517
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Możliwości opieki nad pacjentami z Covid–19 zostaną przekroczone w ciągu dwóch tygodni
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... Id,5135027
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#118 PostWysłany: 09 Kwi 2021 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Nie moge sie dogrzebać do potwierdzenia, że wymóg posiadania PCR nie dotyczy samochodowej podróży tranzytem (będzie jechane do Calais na prom do UK). Pomoże ktoś?
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#119 PostWysłany: 11 Kwi 2021 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@arturro

Myślę, że bilet na prom będzie tym dowodem i nikt nie powinien robić problemu. Na przykład wjeżdżasz do Francji o 8:00, pokazujesz bilet na prom, który jest o 22:00 i to powinno przekonać przy ewentualnej kontroli, że wtedy testu nie trzeba.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#120 PostWysłany: 21 Kwi 2021 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Dostałem maila od AirFrance, że na podróż 28 kwietnia na locie bezpośrednim Warszawa-Paryż:
"Before boarding, you must present: A NEGATIVE PCR or LAMP TEST FOR COVID-19 (taken...72 hours.....)."
Zawsze parę złoty zostaje w kieszeni (na lody)...

A to komunikat ze strony
Passengers aged 11 years or older will be refused boarding if they are not holding a result of a biological examination of virological screening (RT-PCR, PCR, qRT-PCR, qPCR, RT-LAMP, LAMP, TMA or detection of RNA only) where the test is carried out less than 72 hours before the flight proving that they are free of Covid-19.
https://airfrance.traveldoc.aero/
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group