Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#281 PostWysłany: 19 Sty 2022 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Ja też za około dwa tygodnie mam wyjazd i 2 dniowy stop we Francji. Czyli żadne testy dla zaszczepionych (z boosterem) nie są potrzebne?
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#282 PostWysłany: 19 Sty 2022 13:48 

Rejestracja: 11 Cze 2018
Posty: 32
Loty: 107
Kilometry: 210 635
Jeżeli mówimy o Francji kontynentalne to wygląda na to ze nie, zwracam jednak uwagę że dla departamentów zamorskich obowiązują już inne zasady i trzeba oddzielnie sprawdzać np. Gwadelupa nawet zaszczepieni muszą zrobić test o ile dobrze rozumiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#283 PostWysłany: 20 Sty 2022 23:26 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Orientuje się ktoś obecnie jest jest z lotami KLM/AirFrance WAW>CDG>TFS i z powrotem TFS>CDG>WAW jeżeli chodzi o testy dla niezaszczepionych?
Czy dobrze rozumiem, że testy nie są wymagane na przesiadce w Paryżu o ile transfer nie trwa dłużej niż 24h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#284 PostWysłany: 21 Sty 2022 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Siema,

Pytanie o certyfikat we Francji. Jak obecnie to wygląda? 25.01.2022 mam zaplanowaną dawkę przypominającą (3), a 5.02.2022 chciałbym lecieć do Paryża. Rozumiem, że w tej sytuacji jest to niewykonalne? Jeśli jednak przełożę szczepienie na luty i polecę z certyfikatem ważnym od czerwca 2021 to nie będzie problemu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#285 PostWysłany: 21 Sty 2022 16:55 

Rejestracja: 31 Sty 2015
Posty: 2
Loty: 187
Kilometry: 193 924
Jeśli trzecią dawkę masz 25.01, a lecisz 05.02 to wydaje mi się że nie powinno być problemu. Na gov.pl jest info że musi minąć 7 dni od dawki przypominającej. Cytat: Certyfikat jest ważny po upływie 7 dni od przyjęcia dawki przypominającej; (https://www.gov.pl/web/dyplomacja/francja). U Ciebie będzie nawet więcej niż 7 dni. Dziś lecę do Paryża to się zorientuję co i jak i jak się czegoś dowiem to jeszcze Ci napiszę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#286 PostWysłany: 21 Sty 2022 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@incrudo dzięki za info, a co jeśli leciałbym tylko po 2 dawkach w tym drugiej przyjmowanej w czerwcu 2021? Będzie problem czy nie? Bo tego nie mogę zrozumieć...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#287 PostWysłany: 21 Sty 2022 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
Legion1 napisał(a):
@incrudo dzięki za info, a co jeśli leciałbym tylko po 2 dawkach w tym drugiej przyjmowanej w czerwcu 2021? Będzie problem czy nie? Bo tego nie mogę zrozumieć...


po 2 dawkach certyfikat od 15 stycznia jest ważny 7 miesięcy, jeśli szczepiłeś się w czerwcu to któregoś stycznia kończy swoją ważność
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#288 PostWysłany: 23 Sty 2022 12:25 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@Legion1 przerabiam podobny temat, bo też mam zamiar wybrać się do Francji. Z tego co wyczytałem, bo będąc zaszczepiony dwoma dawkami, można wlecieć/wjechać do Francji. Od lutego wszystkie paszporty covidowe są ważne przez 9 miesięcy (270 dni) - zaszczepiony w czerwcu - możesz jechać, ale...

Co innego zasady korzystania z usług na miejscu (restauracje, kina, teatry, metro (?) itp.), tam paszport jest ważny przez 7 miesięcy! Pogrzebałem trochę na FB (tak wiem średnie źródło, jak coś ;) ) i ludzie polecają, aby ściągnąć sobie aplikację TousAntiCovid i wczytaj tam swój covid pass, pokaże ci do kiedy masz go ważny, mój z czerwca stracił już ważność.

PS. Pisał już o tym @Hose na poprzedniej stronie --> viewtopic.php?p=1498382#p1498382

info z GOV.pl https://www.gov.pl/web/dyplomacja/francja
info z ambasady francuskiej https://pl.ambafrance.org/-COVID-19-wyj ... acje-1358-
oraz ze strony UE travel https://europa.eu/youreurope/citizens/t ... dex_pl.htm
strona do pobrania aplikacji https://bonjour.tousanticovid.gouv.fr/en/
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#289 PostWysłany: 24 Sty 2022 20:40 

Rejestracja: 31 Sty 2015
Posty: 2
Loty: 187
Kilometry: 193 924
Legion1 napisał(a):
Siema,

Pytanie o certyfikat we Francji. Jak obecnie to wygląda? 25.01.2022 mam zaplanowaną dawkę przypominającą (3), a 5.02.2022 chciałbym lecieć do Paryża. Rozumiem, że w tej sytuacji jest to niewykonalne? Jeśli jednak przełożę szczepienie na luty i polecę z certyfikatem ważnym od czerwca 2021 to nie będzie problemu?


Właśnie wróciłam z 4-dniowego pobytu w Paryżu. Przed wyjazdem zainstalowałam aplikację TousAnti Covid i wczytałam tam mój certyfikat szczepień i ozdrowienia i tylko ten drugi zaznaczył się jako aktywny więc korzystałam z niego. Koleżanka wjechała na certyfikat szczepienia, z tym że drugą dawkę miała we wrześniu więc nie było problemu. Jeżeli chodzi o sytuację na miejscu to jest dosyć "swobodnie". Na zewnątrz mnóstwo ludzi nie nosi maseczek. Przed wyjazdem czytałam że w samolocie i transporcie trzeba mieć tę lepszą maseczkę, ale prawie nikt jej nie miał i nikt nie zwracał na to uwagi. Jeżeli chodzi o sprawdzanie paszportów to zdarzyło nam się to dwa razy - w muzeum i przy wejściu na wieżę Eiffla. W restauracjach i kawiarniach nie sprawdzali. W hotelu nie trzeba mieć certyfikatu. Ogólnie dosyć sporo turystów, życie się toczy normalnie, restauracje pełne.
05.02 Twój certyfikat szczepień nie będzie u nich ważny więc zdecydowanie bym Ci polecała przyjąć jutro tę trzecią dawkę żebyś mógł skorzystać ze wszystkich atrakcji.
Ogólnie warto pojechać bo mimo że jest dużo ludzi to i tak nieporównywalnie mniej niż przed pandemią no i klimat nieziemski jak zwykle :)
Życzę Ci miłego pobytu!
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#290 PostWysłany: 30 Sty 2022 16:52 

Rejestracja: 27 Wrz 2013
Posty: 35
Tak na świeżo, wczoraj wróciłam z Paryża, polecam instalację TousAntiCovid, która już wyżej była rekomendowana. Certyfikaty są sprawdzane przy wejściu do atrakcji turystycznych (muzea, wieża Eiffla, Łuk Triumfalny itp.). Z restauracjami temat jest pewnie otwarty - mi akurat sprawdzili przy wejściu do fast fooda. Do sklepów, metra wchodzi się bez paszportu.

W moim odczuciu turystów praktycznie brak - wstępy dostępne bez kolejek (maks. 5 minut stania), wszystko można na spokojnie obejrzeć bez przeciskania się między ludźmi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#291 PostWysłany: 31 Sty 2022 19:30 

Rejestracja: 31 Sty 2022
Posty: 3
-- 31 Sty 2022 19:29 --

Hej, w czwartek lecę do Paryża i pogubiłem się z tym co trzeba wypełnić. Mam 3 różne źródła i wszystkie mówią inaczej.
Tutaj jest mowa o formularzu EU-PLF: https://www.diplomatie.gouv.fr/en/comin ... -answered/
You may be asked to fill two forms before boarding for France ¬–
• The EU-PLF form is for travellers arriving on the territory of a European Union Member State. While rules to fill the form may vary between EU countries, it is compulsory for travellers who wish to enter France.
Na innej stronie oświadczenie o braku objawów i kontaktu: https://www.interieur.gouv.fr/Actualite ... avel#from2
If you are already vaccinated, you shall present proof of your vaccination status and a sworn statement certifying the absence of COVID-19 symptoms and of any contact with a confirmed case of COVID-19.
A z kolei na stronie polskiej nie ma mowy o żadnym formularzu: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/francja
Według odpowiedzi w tym wątku to nic nie sprawdzają, ale to było jakiś czas temu i może ktoś lepiej ogarnia jak to teraz wygląda i co w końcu mam przygotować przed lotem. Dzięki!

-- 31 Sty 2022 19:30 --

Hej, w czwartek lecę do Paryża i pogubiłem się z tym co trzeba wypełnić. Mam 3 różne źródła i wszystkie mówią inaczej.
Tutaj jest mowa o formularzu EU-PLF: https://www.diplomatie.gouv.fr/en/comin ... -answered/
You may be asked to fill two forms before boarding for France ¬–
• The EU-PLF form is for travellers arriving on the territory of a European Union Member State. While rules to fill the form may vary between EU countries, it is compulsory for travellers who wish to enter France.
Na innej stronie oświadczenie o braku objawów i kontaktu: https://www.interieur.gouv.fr/Actualite ... avel#from2
If you are already vaccinated, you shall present proof of your vaccination status and a sworn statement certifying the absence of COVID-19 symptoms and of any contact with a confirmed case of COVID-19.
A z kolei na stronie polskiej nie ma mowy o żadnym formularzu: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/francja
Według odpowiedzi w tym wątku to nic nie sprawdzają, ale to było jakiś czas temu i może ktoś lepiej ogarnia jak to teraz wygląda i co w końcu mam przygotować przed lotem. Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#292 PostWysłany: 31 Sty 2022 19:51 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Po prostu wypełnij.. nawet gdy nie będzie trzeba okazać to zawsze lepiej dmuchać na zimne i mieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#293 PostWysłany: 31 Sty 2022 20:15 

Rejestracja: 31 Sty 2022
Posty: 3
Niby tak, ale ten formularz lokalizacyjny pierwszy raz widzę, nikt o nim nigdy nie wspominał jeżeli chodzi o podróż do Francji, a jest tam całkiem sporo zabawy z wypełnianiem. Czekam na opinie innych. Od razu też zapytam: czy przy powrocie trzeba wypełnić polską Kartę Lokalizacji Podróżnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#294 PostWysłany: 31 Sty 2022 22:09 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Leciałem WAW-ORY-WAW w ten weekend i do Francji i z powrotem do Polski nic nie wypełniałem i nikt żadnych formularzy nie sprawdzał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#295 PostWysłany: 01 Lut 2022 12:50 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Formularz lokalizacyjny do Francji to 1 strona. Ale byłam w zeszłym roku, więc może coś sie zmieniło. Teraz przysłał mi Wizz tez przed lotem (nie zrealizowałam) i to była tez ta sama jedna stronka. O wiele więcej jest wypełniania np. do Włoch, czy Grecji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#296 PostWysłany: 01 Lut 2022 12:58 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Wiele się nie zmieniło, formularz nie jest zbyt długi i wypełnia się go bardzo szybko. Rzeczywiście nikt się nim nie interesuje ostatnio, ale kiedyś w Lourdes pół roku temu każdemu kazali wypełnić jakieś kartki przed kontrolą. KLP standardowo każdy już olewa. Kiedyś w samolotach rozdawali to wtedy ludzie wypełniali, ale teraz? 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#297 PostWysłany: 01 Lut 2022 13:38 

Rejestracja: 31 Sty 2022
Posty: 3
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Pisząc o formularzu lokalizacyjnym miałem na myśli ten EUPLF, gdzie chcą daty, godziny lotu, adresy itp. Ta jedna karteczka "pod przysięgą" (kto to wymyślił wgl) to rzeczywiście drobnostka. Chyba rzeczywiście doszliśmy do takich czasów gdzie nikt się tym nie przejmuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#298 PostWysłany: 01 Lut 2022 13:47 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Myślę że wszyscy mają na myśli EUPLF. Trzeba podać swoje dane i dane lotu. Zajmuje to max 5 minut, a zazwyczaj że 3.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#299 PostWysłany: 01 Lut 2022 13:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Dłużej się zakłada konto, pisze się posta i czeka się na odpowiedź ^^
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#300 PostWysłany: 08 Lut 2022 08:36 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Ostatni przedłużony weekend (pt-pn) w Marsylii.
Wylot z Krakowa (FR) sprawdzane tylko szczepienie, nie pytali o żadne formularze - TYLKO SZCZEPIENIE.
Przylot do Francji i sprawdzane.... dokumenty tożsamości, nikt nie pytał o certyfikat szczepień.

Autobus lotniskowy L91 (w obie strony to samo) - nikt nie sprawdzał certyfikatu szczepień - maseczka obowiązkowa
Metro oraz cała komunikacja miejsca (prom, tramwaj, autobusy) - nikt nie sprawdzał certyfikatu szczepień - maseczka obowiązkowa
Zwiedzanie katedr - nikt nie sprawdzał certyfikatu szczepień - maseczka obowiązkowa
Lokale gastronomiczne (Kebaby, McD itp) - nikt nie sprawdzał certyfikatu szczepień - maseczka obowiązkowa
Sklepy spożywcze (Aldi, Lidl) - nikt nie sprawdzał certyfikatu szczepień - maseczka obowiązkowa
Mecz OM - sprawdzane certyfikaty szczepień - maseczka obowiązkowa
Sklep OM - nikt nie sprawdzał certyfikatu szczepień - maseczka obowiązkowa

Wylot z MRS do KRK - sprawdzali tylko dokumenty tożsamości, to samo na sprawdzali na kontroli paszportowej.
Przylot do KRK - sprawdzane certyfikaty szczepień + dokument tożsamości - maseczka obowiązkowa

Co do samego miasta, to sporo ludzi chodziło w maseczkach, ale można było zauważyć też dużo takich, którzy ich nie mieli i zakładali tylko do komunikacji miejskiej itp. Po wejściu na stadion większość ludzi bez maseczek ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group