Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#341 PostWysłany: 16 Mar 2022 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
@Mr.Highlife Luzowanie od 14.03 dotyczy obostrzeń na miejscu a nie przekraczania granicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#342 PostWysłany: 18 Mar 2022 10:42 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 83
Loty: 74
Kilometry: 106 462
-- 18 Mar 2022 09:42 --

Czy ma ktoś informacje z pierwszej ręki, czy przed wejściem na pokład/po przylocie do Francji sprawdzane są certyfikaty COVIDowe (tudzież potwierdzenie szczepienia)?

Jednak nie jest to w 100% jasne, czy 3 dawka jest konieczna, jeśli tak, czy faktycznie musi odbyć się do 9 miesięcy po pierwszym szczepieniu.

-- 18 Mar 2022 09:42 --

Czy ma ktoś informacje z pierwszej ręki, czy przed wejściem na pokład/po przylocie do Francji sprawdzane są certyfikaty COVIDowe (tudzież potwierdzenie szczepienia)?

Jednak nie jest to w 100% jasne, czy 3 dawka jest konieczna, jeśli tak, czy faktycznie musi odbyć się do 9 miesięcy po pierwszym szczepieniu.
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#343 PostWysłany: 21 Mar 2022 22:37 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
19-21.03 BER-ORY-BER
Kompletnie nic nie sprawdzane ani w BER ani na ORY, z powrotem to samo.
W samym Paryżu nikt tez żadnego dokumentu nie wymagał. w knajpie czy atrakcji.
Pierwszy raz od dłuższego czasu leciałem jak przed czasami pandemicznymi,
bez pokazywania wypełniania czegokolwiek testów/szczepień/plf-ów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#344 PostWysłany: 27 Mar 2022 15:50 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 83
Loty: 74
Kilometry: 106 462
Leciałem z Warszawy do Paryża (CDG) 19.03.2022, czyli już po zluzowaniu obostreń we Francji. Wg informacji dostępnych na stronie francuskiego ministerstwa - wymagane jest przyjęcie 3 dawek szczepienia.
Przed wylotem z Polski pobieżne zerknięcie na certyfikat COVIDowy (bez skanowania i zgłębiania się w szczegóły). Po przylocie do Paryża Pani z obsługi skanowała mój certyfiakt. Tyle w temacie.
Na miejscu maseczki wymagane są w komunikacji miejskiej, co do sklepów nie mam pewności. Na świeżym powietrzu nikt nie wymaga maseczek.
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#345 PostWysłany: 28 Mar 2022 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Na chwilę obecną obowiązek noszenia maseczki jest jedynie w transporcie zbiorowym oraz placówkach medycznych. Wszędzie indziej obowiązek został zniesiony 14 marca, również w sklepach.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#346 PostWysłany: 02 Kwi 2022 08:48 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Lazurowe Wybrzeże: maseczki w transporcie noszone absolutnie w 100%. Byłam świadkiem, jak kierowca po prostu nie wpuścił dwóch młodych mężczyzn bo nie mieli.
Żadnych dyskusji, kłótni i stawania innych pasażerów w obronie wolności ;) Innym razem zwrócił uwagę mężczyźnie, który miał maseczkę lekko zsuniętą.
Co do sklepów, mimo,że niby nie ma obowiązku, raczej są zakładane przez większość. W Nicei bardziej, w Cannes jakby mniej.
Lot WAW-NCE Wizzair: sprawdzanie certyfikatów/testów na Okęciu. Widziałam, jak jakąś kobietę odsyłał pan z obsługi z pod bramki na test.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#347 PostWysłany: 18 Kwi 2022 10:47 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Jestem w Paryzu aktualnie, wiec przesylam info:
- maseczki w sklepach, barach, retauracjach - nikt nie wymaga, czesto osoby obslugujace tez ich nie maja.
- maseczki w srodkach transportu - polowa osob ma zalozone, druga polowa nie.
- absolutnie nigdzie nikt nie sprawdzal certyfikatu COVID, a odwiedzilem sporo miejsc.
- jest pieknie, cieplo, ok. 10 stopni wiecej niz w Polsce, taka prawdziwa wiosna.
- nocuje w tanich hotelach i BB (do 80€), jak dotad nikt nie sprawdzal certyfikatow, co wiecej check in bez dokumentow - na piekne oczy.

Dzisiaj odwiedzam Luwr, dodam pozniej info czy chociaz tam ktos cos sprawdzi.

Przepraszam za brak polskich znakow ale rootowalem telefon pod pewna apke i cos nie poszlo zgodnie z planem:)

Edit: w Luwrze tez sprawdzaja tylko bilety wstepu.

Jestem troche zdziwiony, ale w Paryzu juz zdaje sie covida nie ma.ImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#348 PostWysłany: 20 Kwi 2022 10:55 

Rejestracja: 01 Wrz 2015
Posty: 12
Wszystko widzę zaczyna wracać do normalności, jednakże mam pytanie.
Na naszym gov piszą że powinienem zrobić test (nie mam szczepień, a paszport ozdrowieńca kończy mi się w maju) - co jeśli go nie zrobię?
Przekraczam granicę drogą lądową, jadę praktycznie przez pół Francji.
Czy w przypadku kontroli na drodze (na granicy nie spodziewam się kontroli) mogę za to dostać mandat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#349 PostWysłany: 21 Kwi 2022 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
martinez07 napisał(a):
Wszystko widzę zaczyna wracać do normalności, jednakże mam pytanie.
Na naszym gov piszą że powinienem zrobić test (nie mam szczepień, a paszport ozdrowieńca kończy mi się w maju) - co jeśli go nie zrobię?
Przekraczam granicę drogą lądową, jadę praktycznie przez pół Francji.
Czy w przypadku kontroli na drodze (na granicy nie spodziewam się kontroli) mogę za to dostać mandat?


Na granicy nie ma kontrol tak samo nie za bardzo sobie wyobrażam, żeby mieli Cie zatrzymać gdzieś po środku Francji aby sprawdzić szczepienie covidowe :P Wystarczy, że nie powiesz ze przekroczyłeś granice i już wszystko jet legalnie, ponieważ szczepienia nie jest wymagane, aby poruszać się na zewnątrz.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#350 PostWysłany: 21 Kwi 2022 19:31 

Rejestracja: 01 Wrz 2015
Posty: 12
lousylucky napisał(a):
Wystarczy, że nie powiesz ze przekroczyłeś granice i już wszystko jet legalnie, ponieważ szczepienia nie jest wymagane, aby poruszać się na zewnątrz.


Dzięki za odpowiedź :)
Choć raczej trudno byłoby mi powiedzieć że nie przekraczałem granicy, poruszając się autem na polskich blachach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#351 PostWysłany: 21 Kwi 2022 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
@martinez07 Możesz przebywać we Francji od paru miesięcy, możesz tutaj pracować np. od roku i dalej posiadać polskie blachy ;)
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#352 PostWysłany: 04 Maj 2022 08:44 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
We Francji COVID się skończył. Jedynie lecąc tam, na lotnisku w Polsce sprawdzali paszporty COVIDowe (pobieżnie, czy są w ogóle, bez sprawdzania trzeciej dawki itp.), a potem już nic. Czasem ludzie chodzą w maskach, ale nigdzie nie było to wymagane. Więc w maskach jedynie siedzieliśmy w samolocie.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#353 PostWysłany: 04 Maj 2022 09:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Chyba nie do końca. W Paryżu maski nadal są wymagane w środkach komunikacji. Informują o tym komunikaty w każdym metrze, autobusie, kolejce i ludzie się do tego stosują.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#354 PostWysłany: 13 Cze 2022 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Czy ja dobrze widzę że teoretycznie nadal przy wjeździe do Francji wymagany jest certyfikat covid?


Edycja: spytałem Francuza, oficjalnie nadal covid pass potrzebny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#355 PostWysłany: 05 Lip 2022 15:34 

Rejestracja: 05 Lip 2022
Posty: 4
Cześć / zamówiłem dzisiaj dla mnie i żony bilety do Paryża pod koniec sierpnia Ryanair . Po fakcie przypomniałem sobie że covid jest 😂 orientuje się się jak to wygląda . Paszportu covidowego nie mamy płacić za test i robić nie za bardzo mamy ochotę . Jak to realnie wygląda czy sprawdzają jeśli ktoś być niedawno ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#356 PostWysłany: 05 Lip 2022 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Dzisiaj wygląda to tak, że bez certyfikatu albo testu nikt nie wejdzie do samolotu w Polsce lecącego do Francji, sprawdzone przedwczoraj na naszym lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#357 PostWysłany: 05 Lip 2022 15:53 

Rejestracja: 05 Lip 2022
Posty: 4
Dzięki za informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#358 PostWysłany: 05 Lip 2022 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
kostek966 napisał(a):
Dzisiaj wygląda to tak, że bez certyfikatu albo testu nikt nie wejdzie do samolotu w Polsce lecącego do Francji, sprawdzone przedwczoraj na naszym lotnisku

W GDN tydzień temu nie sprawdzali, na miejscu też nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#359 PostWysłany: 05 Lip 2022 17:07 

Rejestracja: 05 Lip 2022
Posty: 4
Lot z Modlina mamy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#360 PostWysłany: 05 Lip 2022 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Tydzień temu jeszcze nie było 120k przypadków dziennie, ale teraz Francuzi zażyczyli sobie od fr kontroli, to sprawdzają, dla mnie też to było zaskoczenie bo byłem ostatnio w Hiszpanii, Włoszech i Belgii i nikt nic nie chciał, a tu nagle - certyfikat proszę.
Porozmawiałem z obsługą i potwierdzili że tylko Francja wymaga, sam widziałem jak cofali ludzi sprzed bramki, a przy okienku z testami kolejka.
We Francji oczywiście nikt nie sprawdza ani teraz ani wcześniej, wszystko działa jak dawniej, pod piramidą i w Luwrze ścisk straszny, problem tylko jak wejść do samolotu ?
Załącznik:
IMG20220704114547_copy_1152x864.jpg
IMG20220704114547_copy_1152x864.jpg [ 228.59 KiB | Obejrzany 1603 razy ]

Zdjęcie z wczoraj
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group