Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#321 PostWysłany: 16 Lut 2022 23:13 

Rejestracja: 10 Kwi 2021
Posty: 22
Cześć!

Być może będę miał okazję wybrać się do Nicei pod koniec kwietnia. :) W ogóle nie podróżowałem odkąd pojawił się ten wirus, toteż czuję się bardzo zagubiony jak teraz się podróżuje samolotem. Proszę o wyrozumiałość jeśli pytania okażą się trywialne.

JIK napisał(a):
Ostatni przedłużony weekend (pt-pn) w Marsylii.
Wylot z Krakowa (FR) sprawdzane tylko szczepienie, nie pytali o żadne formularze - TYLKO SZCZEPIENIE.
Przylot do Francji i sprawdzane.... dokumenty tożsamości, nikt nie pytał o certyfikat szczepień.
(...)
Wylot z MRS do KRK - sprawdzali tylko dokumenty tożsamości, to samo na sprawdzali na kontroli paszportowej.
Przylot do KRK - sprawdzane certyfikaty szczepień + dokument tożsamości - maseczka obowiązkowa


krysteq napisał(a):
Wróciłem właśnie z Paryża, więc przedstawię aktualną sytuacje w praktyce.
Po lądowaniu na lotnisku BVA, żadnej kontroli, nikt nie sprawdzał dokumentów tożsamości, tym bardziej formularzy i certyfikatów COVID.
(...)
Powrót podobny - na lotnisku BVA bez weryfikacji certyfikatu COVID, po wylądowaniu w KRK natomiast kontrola sanitarna.


Jestem zaszczepiony dwudawkową szczepionką, wiem że w Francji jej ważność już wygasła, a w Polsce wygaśnie przed datą mojej planowanej podróży. I teraz tak, powyższe cytaty mówią, że sprawdzają certyfikat tylko przed wylotem. W takim razie przed wylotem w Polsce zrobię test. Czy to ma być test PCR wykonany mniej niż 72 godziny przed godziną wylotu? Jeśli jednak po stronie FR byłaby kontrola testów po wylądowaniu, to czy ten test będzie akceptowany?

adam1987 napisał(a):
-- 09 Lut 2022 09:51 --
Aby wejść na lotnisko potrzebny jest tylko bilet.


Jakie są oficjalne zasady przed powrotem do Polski z Francji? Czy muszę gdzieś w Nicei przetestować się, by przejść przez kontrole dokumentów oraz zostać wpuszczonym do samolotu? Co w przypadku, jeśli wynik testu w Francji byłby pozytywny?

Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu w Tunezji od 1701 PLN. Wyloty z 2 miast
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#322 PostWysłany: 16 Lut 2022 23:20 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
A po prostu iść na trzecią dawkę ? Nie prościej ?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#323 PostWysłany: 17 Lut 2022 02:38 

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 111
niebieski
krzysiek861 napisał(a):
Cześć!
Jestem zaszczepiony dwudawkową szczepionką, wiem że w Francji jej ważność już wygasła, a w Polsce wygaśnie przed datą mojej planowanej podróży. I teraz tak, powyższe cytaty mówią, że sprawdzają certyfikat tylko przed wylotem. W takim razie przed wylotem w Polsce zrobię test. Czy to ma być test PCR wykonany mniej niż 72 godziny przed godziną wylotu? Jeśli jednak po stronie FR byłaby kontrola testów po wylądowaniu, to czy ten test będzie akceptowany?



Czyli będziesz traktowany jako niezaszczepiony bo nawet UE certyfikat wygaśnie przed Twoją podróżą. Według oficjalnych zasad musisz okazać dokument potwierdzający negatywny wynik testu antygenowego lub PCR wykonanego do 24 godzin przed podróżą.

krzysiek861 napisał(a):
Jakie są oficjalne zasady przed powrotem do Polski z Francji? Czy muszę gdzieś w Nicei przetestować się, by przejść przez kontrole dokumentów oraz zostać wpuszczonym do samolotu? Co w przypadku, jeśli wynik testu w Francji byłby pozytywny?

Tutaj masz wszystkie informacje
https://www.gov.pl/web/koronawirus/przy ... y-schengen
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#324 PostWysłany: 17 Lut 2022 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
@krzysiek861 Weź pod uwagę, że o ile jako formalnie niezaszczepiony z testem wjedziesz do Francji to na miejscu bez Vaccination Pass już nie będzie tak kolorowo.

The Vaccination pass (16+ years) or COVID certificate (for 12-15 year-olds) is required to access:
• Entertainment and cultural venues (theatres, amusement parks, concert halls, festivals, gyms, arcades, libraries and documentation centres, cinemas);
• Commercial restaurant and catering services (bars, restaurants, including outdoor cafés), with the exception of collective catering or take away sales of prepared meals, professional road and train transport restaurants, room service in hotel bars and restaurants, non-commercial restaurant and catering services (free meal distribution);
• Trade fairs and shows, and professional seminars if they are not held on business premises and have more than 50 participants;
• Long-distance journeys on public inter-regional transport (domestic flights, high-speed trains (TGVs), Intercités trains, night trains, inter-regional coaches);
• Ski resort lifts;
• Access to tourist accommodations such as campsites or holiday villages, with a single check at the beginning of the stay.
https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coming-to-france-your-covid-19-questions-answered/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#325 PostWysłany: 17 Lut 2022 09:04 

Rejestracja: 30 Sie 2011
Posty: 876
niebieski
maginiak napisał(a):
Do powyższego warto dodać, że chodzi o certyfikat po drugiej dawce szczepionki a nie o booster.


A po boosterze ile ważny ? Dożywotnio tak jak ktoś wyżej napisał ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#326 PostWysłany: 17 Lut 2022 14:30 

Rejestracja: 10 Kwi 2021
Posty: 22
krysteq napisał(a):
krzysiek861 napisał(a):
Jakie są oficjalne zasady przed powrotem do Polski z Francji? Czy muszę gdzieś w Nicei przetestować się, by przejść przez kontrole dokumentów oraz zostać wpuszczonym do samolotu? Co w przypadku, jeśli wynik testu w Francji byłby pozytywny?

Tutaj masz wszystkie informacje
https://www.gov.pl/web/koronawirus/przy ... y-schengen

Tutaj są informacje co jest po przylocie do Polski, tego jestem świadomy. Moje pytanie tyczy się tego, co obowiązuje po stronie Fracji by właśnie do Polski wrócić samolotem.

P.S. Jestem świadomy, że na miejscu może nie być kolorowo. Zwiedzanie ma niski priorytet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#327 PostWysłany: 02 Mar 2022 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Wizzair wysłał mi info że przed podróżą muszę wypełnić deklarację pod przysięgą z tego linka

https://www.interieur.gouv.fr/covid-19- ... nal-travel

ale na tyle na ile rozumiem słowo pisane to kraje ze strefy zielonej wjeżdżają na podstawie covid passa, w moim przypadku status ozdrowieńca. Czy się mylę?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#328 PostWysłany: 02 Mar 2022 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Można sobie wydrukować te karteczki i w razie potrzeby wypełnić na miejscu, mimo kilkukrotnego pobytu nikt się o nie nie pytał, ale lepiej być przygotowanym, ew wypełnienie zajmie minutę
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#329 PostWysłany: 03 Mar 2022 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
@kostek966 pisząc o karteczkach masz na myśli covidpass, jeśli tak to zawsze mam wydrukowany nie ufam aplikacjom.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#330 PostWysłany: 03 Mar 2022 15:30 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#331 PostWysłany: 03 Mar 2022 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Nie, myślałem o tym oświadczeniu pod przysięgą, raz dostałem druczki na lotnisku i teraz za każdym razem je wożę ale jeszcze nie musiałem nigdy wypełnić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#332 PostWysłany: 06 Mar 2022 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Osiwadczenia ani dokumentów cobidovych nikt nie weryfikował na miejscu tylko przy boardingu.
Zapewne z powodu sytuacji na Ukrainie kontrola paszportowa bardzo długa, sprawdzają wszystkich dość dokładnie. Przez co wyjście z Orly bez bagażu to ponad godzina w kolejkach.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#333 PostWysłany: 06 Mar 2022 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Jaka kontrola paszportowa? Między czym a czym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#334 PostWysłany: 06 Mar 2022 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Między rękawem a wyjściem na miasto. W6 z WAW był traktowany jak nonEU. Pewnie ze względu na dużą ilość Ukraińców na pokładzie. Jednak sprawdzani byli wszyscy.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#335 PostWysłany: 11 Mar 2022 18:48 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 83
Loty: 74
Kilometry: 106 462
Czy ktoś ma informację z pierwszej ręki (najlepiej link do oficjalnej strony) jakie są wymagania odnośnie wjazdu do Francji od 19.03.2022?
Czy wymagana jest 3 dawka, jeśli tak to na ile dni przed wjazdem?
W necie jest dużo różnych informacji, trudno znaleźć najbardziej aktualne info.
Dzięki
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#336 PostWysłany: 14 Mar 2022 22:27 

Rejestracja: 14 Mar 2022
Posty: 1
Witajcie. potwierdźcie proszę, bo lecę do Paryża w piątek 18.03.2022 czy aby wylecieć potrzebna jest 3 dawka szczepionki czy tylko pełne szczepienie czyli 2 dawki bo każdy pisze inaczej :) Na żądowej stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/francja jest informacja że dawka przypominająca jest potrzebna jeśli ktoś się szczepił szczepionkami NIEdopuszczonymi przez Europejską Agencję Leków (patrz pkt 4) :
"Możesz podróżować z Polski do Francji jako osoba w pełni zaszczepiona okazując dokumenty potwierdzające:
- przyjęcie pojedynczej dawki szczepionki Janssen co najmniej 28 dni przed podróżą;
- przyjęcie pełnego cyklu szczepień pozostałymi szczepionkami dopuszczonymi do obrotu przez Europejską Agencję Leków co najmniej 7 dni przed podróżą;
- przebycie choroby COVID-19 w okresie od 6 miesięcy do 11 dni przed podróżą;
- przyjęcie pełnego cyklu szczepień szczepionkami niedopuszczonymi do obrotu przez Europejską Agencję Leków, ale zatwierdzonymi przez Światową Organizację Zdrowia oraz dawki przypominającej szczepionki uznawanej w UE co najmniej 7 dni przed podróżą.

Czy z tego wynika że wystarczą 2 dawki Moderną czy Phizerem aby wylecieć i wrócić?
Dodatkowo od dzisiaj znieśli chyba paszporty covidowe i maseczki przy wstępach do obiektów i restauracji - ktoś to potwierdza ? Nawet na stronie wieży eiffla jest takie info.
Moje pytania są ponieważ jestem zaszczepiony 2 dawkami a ostatnia w maju 2021 więc certyfikaty wygasły...
Góra
 Profil Relacje PM off
M_Karol lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#337 PostWysłany: 15 Mar 2022 07:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
@Mondblack
Z tego z kolei wynika, że formalnie nie wjedziesz nawet gdybyś dziś przyjął boostera.

Since 1 February 2022, in order for their vaccination schedule to continue to be recognised as complete, persons aged 18 years or older wishing to enter French territory must have received a booster dose of messenger RNA vaccine no later than nine months after receiving the last mandatory dose.
https://www.interieur.gouv.fr/covid-19-international-travel
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#338 PostWysłany: 15 Mar 2022 08:54 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
To tam sie nie da wjechac na unijny certyfikat, tj negatywny test? Skoro zniesli paszport covidowy w restauracjach itp to zakladalem ze negatywny test i voilà?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#339 PostWysłany: 15 Mar 2022 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
@Swiderrr Pytanie było o wjazd ze szczepieniam z V.21
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#340 PostWysłany: 16 Mar 2022 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2016
Posty: 128
Loty: 34
Kilometry: 60 357
-- 16 Mar 2022 12:35 --

jak to w końcu jest? teoretycznie 31.03 mija 270 dni od przyjęcia drugiej dawki - nie szczepiłem się na razie przypominającą. Czy moge normalnie do Paryża polecieć z PL bez okazywania paszportu lub na podstawie paszportu z 2 dawkami? bo już nie kumam, niby od 14/03 wszędzie anulowana potrzeba posiadania ale jednak na lostniku potrzebne?

-- 16 Mar 2022 12:35 --

jak to w końcu jest? teoretycznie 31.03 mija 270 dni od przyjęcia drugiej dawki - nie szczepiłem się na razie przypominającą. Czy moge normalnie do Paryża polecieć z PL bez okazywania paszportu lub na podstawie paszportu z 2 dawkami? bo już nie kumam, niby od 14/03 wszędzie anulowana potrzeba posiadania ale jednak na lostniku potrzebne?
Góra
 Profil Relacje PM off
M_Karol lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group