Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#241 PostWysłany: 01 Sty 2022 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Od poniedziałku 3 stycznia dzieci od szóstego roku życia muszą nosić maskę w środkach komunikacji miejskiej i obiektach ogólnodostępnych oraz obiektach kulturalno-sportowych i restauracjach. Do tej pory noszenie maski było obowiązkowe dla dzieci od jedenastego roku życia.

Dolna granica wieku została opublikowana w oficjalnym dekrecie. Od poniedziałku we Francji obowiązuje zakaz jedzenia i picia również w transporcie publicznym. Ponadto restauracje i puby mogą przyjmować gości tylko wtedy, gdy mają miejsce. Niniejsze rozporządzenie obowiązuje do 23 stycznia. To samo wymaganie dotyczące miejsc obowiązuje w krytych obiektach sportowych na 2000 miejsc, obiektach plenerowych na 5000 miejsc oraz salach projekcyjnych lub eventowych mieszczących maksymalnie 2000 osób.

https://amp.tagesspiegel.de/wissen/in-o ... 60996.html
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#242 PostWysłany: 02 Sty 2022 05:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Pomimo rekordowej liczby nowych infekcji koronawirusa, Francja skraca okresy kwarantanny. Minister zdrowia Olivier Véran ogłosił w niedzielnej gazecie „Le Journal du Dimanche”, że osoby, które zostały w pełni zaszczepione, będą musiały zostać poddane kwarantannie tylko przez siedem dni, jeśli zostaną zakażone. Kwarantanna może zostać skrócona do pięciu dni przy negatywnym szybkim teście lub teście PCR. Dla tych, którzy nie są lub nie są w pełni zaszczepieni, obowiązuje dziesięciodniowa kwarantanna, która może zostać skrócona do siedmiu dni w przypadku negatywnego wyniku testu. Osoby kontaktowe, które nie są lub nie są w pełni zaszczepione, muszą nadal przebywać w kwarantannie przez siedem dni. Z drugiej strony w pełni zaszczepione osoby nie muszą już od poniedziałku być poddawane kwarantannie we Francji, pod warunkiem, że będą sprawdzać się co drugi dzień w ciągu sześciu dni. Odpowiednie testy są dostępne bezpłatnie w aptece. Złagodzenie zasad kwarantanny powinno zapobiec destabilizacji życia społecznego i gospodarczego, wyjaśnił Véran. Bo jeśli cała Francja zostanie objęta kwarantanną, kraj utknie w martwym punkcie.

https://www.volksblatt.li/nachrichten/I ... ntaktfalle
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#243 PostWysłany: 02 Sty 2022 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
dziwne że jeszcze nic nie wrzucili z 3 dawką albo skróceniem ważności certyfikatu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#244 PostWysłany: 02 Sty 2022 15:34 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 151
Chyba od 15.01.2022 z tego co wiem osoby które szczepiły się przed 15.06.2021 i nie wezmą boostera stracą certyfikat Covidowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#245 PostWysłany: 02 Sty 2022 18:34 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 151
Lądował ktoś z Was ostatnio we Francji? Żadnych innych dokumentów czy wyrywkowych testów dla zaszczepionych poza formularzem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#246 PostWysłany: 02 Sty 2022 20:51 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
CDG przy wyjściu 21/12/2021 brak jakiejkolwiek kontroli. Terminal 2F.
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#247 PostWysłany: 02 Sty 2022 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
ORY 29 grudnia zero pytań, sprawdzania, czy losowego testowania na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#248 PostWysłany: 02 Sty 2022 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
Termin otrzymania dawki przypominającej szczepionki Covid-19 zostanie skrócony we Francji, od 15 lutego, do maksymalnie czterech miesięcy, zamiast siedmiu, w celu utrzymania ważnej przepustki zdrowotnej, francuski minister zdrowia Olivier Véran ogłosił.

Obecnie obowiązuje zasada, że od 15 stycznia legitymacja zdrowotna staje się nieaktywna po siedmiu miesiącach w przypadku braku dawki przypominającej, zwanej często trzecią dawką.

"Od 15 lutego, to będzie musiał być wykonany cztery miesiące - nie siedem - po drugiej dawce, aby mieć kompletny harmonogram szczepień", Olivier Véran powiedział tygodnik "Le Journal du Dimanche".

Załączniki:
2022-01-02 22_24_13-Coronavirus – Israël donne son feu vert à la 4e dose pour les plus de 60 ans - 2.png
2022-01-02 22_24_13-Coronavirus – Israël donne son feu vert à la 4e dose pour les plus de 60 ans - 2.png [ 43.4 KiB | Obejrzany 879 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#249 PostWysłany: 03 Sty 2022 23:01 

Rejestracja: 14 Gru 2020
Posty: 4
Hej, orientuje się ktoś może jak aktualnie wyglada sytuacja z certyfikatami we Francji? Chodzi mi dokładnie o szczepienie Johnsonem, dzisiaj wyczytałem na stronie ambasady, ze korzystając z tej szczepionki czas potrzebny do uzyskania certyfikatu to 28, nie 14 dni jak w przypadku pozostałych szczepionek. Zadając pytanie ambasadzie poprzez messengera nie potrafili mi udzielić odpowiedzi i odesłali pod numer telefonu, którego niestety dzisiaj już nikt nie odebrał. Ma ktoś może informacje z pierwszej ręki w tej kwestii? Ewentualnie jak wyglada sytuacja z innymi szczepionkami? Wiem, ze od 15.01 zmienia się w tym temacie długość obowiązywania certyfikatu, ale ile dokładnie wynosi w tym momencie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#250 PostWysłany: 04 Sty 2022 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
1 stycznia lądowałem w BOD, lecąc z LIS. Na przylocie kontrola policyjna, skanowanie dowodu i zero pytań o jakiekolwiek dokumenty covidowe. Na bramkach w LIS też nic nie sprawdzali, pierwsza moja taka sytuacja po 20 roku. :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#251 PostWysłany: 04 Sty 2022 01:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@ciiszew jeżeli jest tylko informacja o skracaniu ważności od 15 stycznia, to na 99,9% certyfikaty są ważne rok od zakończenia cyklu szczepień w przypadku szczepionek dwudawkowych. Natomiast na stronach gov.pl w warunkach uznawania certyfikatu jest jeszcze taka informacja (aktualizacja strony była 3 stycznia 2022; podkreślenie moje):

Twój unijny certyfikat COVID (paszport sanitarny) pozwoli Ci korzystać z miejsc użyteczności publicznej pod pewnymi warunkami:
- Jeśli masz od 12 do 64 lat – do 15.01.2021 certyfikat musi potwierdzać przyjęcie dwóch dawek szczepionki Pfizer, Moderna, Astrazeneca. Od 15.01.2021 musisz przyjąć dawkę przypominającą (trzecią) szczepienia przed upływem 7 miesięcy od przyjęcia drugiej dawki;
- Jeśli masz więcej niż 65 lat – certyfikat musi potwierdzać przyjęcie dawki przypominającej (trzeciej) szczepionki Pfizer, Moderna, Astrazeneca;
- Jeśli Twój certyfikat potwierdza zaszczepienie jedną dawką szczepionki Janssen, musisz przyjąć drugą dawkę szczepionki;
- Jeśli nie spełniasz powyższych warunków, musisz przedstawić zaświadczenie o negatywnym wyniku testu antygenowego lub PCR wykonanego do 24 godzin wcześniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#252 PostWysłany: 04 Sty 2022 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Francuska aplikacja do weryfikowania kodów TAC Verif ma jakiś bląd - po boosterze kod jest oznaczony jako Valide dopiero po 7 dniach.
Sprawdzone na kodach hiszpańskich, polskich i belgijskich. Nie mówię tu o przypadku Jansen + booster (gdzie mamy 2/2) tylko Astra/Pfizer/Moderna + booster (czyli 3/3).

Jeśli ktoś leci zaraz po przyjęciu boostera to proponuję zabrać ze sobą drukowany certyfikat z oryginalnymi dwoma dawkami bez boostera, który oczywiście jest nadal ważny i z którym nie będzie żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
Tomasz101 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#253 PostWysłany: 05 Sty 2022 00:55 

Rejestracja: 14 Gru 2020
Posty: 4
@Khaspir i chyba tak to niestety teraz wygląda... Pani z ambasady powiedziała mi dzisiaj, że będąc zaszczepionym tylko i wyłącznie jedną dawką Johnsona nie wleci się do Francji bez zrobienia testu, bez różnicy czy szczepionka była przyjęta 2 tygodnie, czy 2 miesiące temu. Czy tylko według mnie to jakiś absurd? Jest ktoś może na forum kto w ostatnim czasie będąc zaszczepiony Johnsonem leciał do Francji i mógłby tę informację potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#254 PostWysłany: 05 Sty 2022 01:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sytuacja dynamiczna, przepisy sie ciagle zmieniaja i ciezko nadazyc za tymi update. ;)

Kod:
GOING TO FRANCE - Travel regulations

Passengers must present the proof of a complete vaccination acquired for vaccines against Covid-19 which have received a marketing authorization by the european medicines agency after a period of :
- for the ’covid-19 vaccine Janssen’ vaccine, 28 days after the administration of a dose,
- for other vaccines, 14 days after the administration of a second dose, except for persons who have been infected with Covid-19, for which the 14 days period runs after the administration of the first dose.
**update 30/11/2021** Starting on 15 December, people 65 and older or who were vaccinated with a Janssen vaccine must provide proof of booster vaccination for their COVID certificate to be extended.
**update 08/12/2021** All those between the ages of 18 and 65 must receive their booster before 15 January 2022 to ensure their COVID certificate remains valid after this date.

https://mt.ambafrance.org/GOING-TO-FRAN ... egulations
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#255 PostWysłany: 05 Sty 2022 10:10 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Mam bilet do Francji pod koniec stycznia. Paszport szczepienia będzie da mnie nieaktualny (8 miesiecy minie od II dawki, teraz musze czekac 1 miesiąc po przechorowaniu
żeby iśc na III dawkę). Ale mam za to status ozdrowieńca. Czy na niego mogę polecieć ? Wiem, że wszystko zmienne jest ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#256 PostWysłany: 05 Sty 2022 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@ewaolivka Ściągnij francuski TousAntiCovid (iOS lub Android) i zeskanuj kod z certyfikatu ozdrowieńca to będziesz wiedziała jak "oni" to widzą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#257 PostWysłany: 05 Sty 2022 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Francja wprowadza stan zagrożenia sanitarnego na terytoriach zamorskich
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... rp_state=1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#258 PostWysłany: 05 Sty 2022 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Według francuskiego urzędu ds. zdrowia w środę wieczorem w ciągu 24 godzin zarejestrowano 332 252 nowych infekcji koronawirusa. Tylko dzień wcześniej osiągnięto maksymalnie ponad 270 000 infekcji.

W związku z tym rząd planuje drastyczne ograniczenia wobec nieszczepionych. Od połowy stycznia nie powinni już mieć dostępu do restauracji, kin czy pociągów dalekobieżnych. Jednak wniosek ustawodawczy nie został jeszcze przyjęty przez parlament.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#259 PostWysłany: 06 Sty 2022 12:50 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Dobrze widzę, że przylatując do Francji spoza Schengen trzeba mieć test, będąc nawet zaszczepionym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Francja i COVID-19
#260 PostWysłany: 06 Sty 2022 22:27 

Rejestracja: 11 Cze 2018
Posty: 32
Loty: 107
Kilometry: 210 635
Szanowni, czy ktoś kojarzy co konkretnie wiąże się z tym stanem zagrozenia sanitarnego na terytoriach zamorskich? Czytam o Gwadelupie, na stronach anglojęzycznych nie wiele, a tłumaczenia z francuskich nie precyzyjne. Z tego co rozumiem, godzina policyjna, zakaz zgromadzeń 6+, nie wiem co z plażami, zamknięte? otwarte? Nie wiem czy w praktyce rozważać ten kierunek na urlop w lutym, czy szukać czegoś innego. Jakimś imprezowiczem nie jestem także godzina policyjna mi nie przeszkadza, ale jakby plaże miały być zamknięte to bez sensu tam jechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 383 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group