Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#101 PostWysłany: 05 Wrz 2022 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Jakby ktoś potrzebował to z ichniego biura imigracyjnego :)
Cytuj:
Good day!

Please be informed that the transit passengers are under the custody of the airline. They are disallowed from leaving the vicinity of the airport. They shall remain in the airport transit lounge until their actual date and time of departure. On the other hand, if they wish to enter the Philippines, they shall go through with the immigration process. They are also required to present the necessary requirements and obligedly follow the guidelines imposed by the IATF for arriving passengers. One of which is to undergo quarantine in government isolation facilities or any quarantine hotels accredited by the Bureau of Quarantine.

Thank you.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#102 PostWysłany: 17 Wrz 2022 15:11 

Rejestracja: 17 Wrz 2022
Posty: 2
Hej.

Ktoś leciał niedawno na Filipiny i może się podzielić tym jak wyglądają formalności przy wylocie z PL i przy przylocie na Filipiny?
Pytam przede wszystkim o kontrolę Żółtej Międzynarodowej Książeczki Szczepień. Czy jest to sprawdzane i obowiązkowe w momencie gdy posiadam europejski Certyfikat Covid19?

Rozumiem, że ta książeczka to tylko takie dodatkowe potwierdzenie bycia zaszczepionym na covid?
Komuś wypełnił tę książeczkę 'zwykły lekarz'? Bo wizyta u lekarza medycyny podróży to koszt 220zł (przynajmniej w Warszawie). A jest to w zasadzie przepisanie info z certyfikatu covid + pieczątka/podpis

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#103 PostWysłany: 17 Wrz 2022 16:38 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
Ta książeczka służy do poważnych szczepień, a nie do COVIDa. Nie wiem i nie sprawdzałem co obecnie chcą Filipiny (to już Twoje zadanie i praca domowa), ale jadąc do Afryki, czy Ameryki Płd., czy nawet innych krajów Azji sprawdzają tam (nigdy, czasami bądź zawsze), czy masz wpisaną, a zatem zrobioną konkretną szczepionkę np. : żółtą febrę, dur brzuszny, polio, WZW A + B, wściekliznę , japońskie zapalenie, błonnica, tężec, krztusiec - choćby tych kilka Ci wymienię.
220 zł to nic w porównaniu z tym, ile zapłcisz na miejscu bez dobrego ubezpieczenia, jeśli wskutek brudu, słabej obrówki termicznej żywności lub obcowania z chorymi ludźmi, bądź zwierzętami, na coś tam zapadniesz. Czasami, w wyniku nieszczęścia - nawet zgon wchodzi w rachubę przy takich akcjach;)

Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
jackrabbit lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#104 PostWysłany: 17 Wrz 2022 16:56 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@K4r4mba
Wpis do książeczki powinien dokonać na Twoje żądanie lekarz tuż po szczepieniu. Ponadto dowolny lekarz za darmo, jeśli okażesz potwierdzenie szczepienia.
W tego typu krajach nie zaszkodzi mieć również takie potwierdzenie w książeczce.
Góra
 Profil Relacje PM off
K4r4mba uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#105 PostWysłany: 17 Wrz 2022 19:51 

Rejestracja: 17 Wrz 2022
Posty: 2
-- 17 Wrz 2022 19:49 --

boots napisał(a):
@K4r4mba
Wpis do książeczki powinien dokonać na Twoje żądanie lekarz tuż po szczepieniu. Ponadto dowolny lekarz za darmo, jeśli okażesz potwierdzenie szczepienia.
W tego typu krajach nie zaszkodzi mieć również takie potwierdzenie w książeczce.


Właśnie o to mi chodziło - czy każdy lekarz może to uzupełnić thx

-- 17 Wrz 2022 19:51 --

ciachu25 napisał(a):
Ta książeczka służy do poważnych szczepień, a nie do COVIDa. Nie wiem i nie sprawdzałem co obecnie chcą Filipiny (to już Twoje zadanie i praca domowa), ale jadąc do Afryki, czy Ameryki Płd., czy nawet innych krajów Azji sprawdzają tam (nigdy, czasami bądź zawsze), czy masz wpisaną, a zatem zrobioną konkretną szczepionkę np. : żółtą febrę, dur brzuszny, polio, WZW A + B, wściekliznę , japońskie zapalenie, błonnica, tężec, krztusiec - choćby tych kilka Ci wymienię.
220 zł to nic w porównaniu z tym, ile zapłcisz na miejscu bez dobrego ubezpieczenia, jeśli wskutek brudu, słabej obrówki termicznej żywności lub obcowania z chorymi ludźmi, bądź zwierzętami, na coś tam zapadniesz. Czasami, w wyniku nieszczęścia - nawet zgon wchodzi w rachubę przy takich akcjach;)

Powodzenia!


nic nie wniosłeś, ale dzięki za odpowiedź:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#106 PostWysłany: 19 Wrz 2022 02:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 415
Kilometry: 712 547
platynowy
Właśnie przyleciałem na Filipiny, sprawdzili tylko OHP (zeskanowali kod ze screena w telefonie) i obejrzeli papierowe poświadczenie z IKP. Całość zajęła 10 sekund

Leciałem z GUM i tam przy odprawie sprawdzili czy mam OHP oraz IKP, papierowe widzieli chyba pierwszy raz bo się naradzali we trzech, więc odpaliłem apkę i było od razu po temacie. Pytali też o datę pierwszego szczepienia, ale nie potrzebowali bym udowodnił to jakimś dokumentem. Żółtą książeczkę mam ze sobą ale nikt o nią nie pytał ani w GUM ani w MNL

Na miejscu wszyscy wszedzie pilnują by mieć ubraną maseczkę
Góra
 Profil Relacje PM off
K4r4mba lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#107 PostWysłany: 19 Paź 2022 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2017
Posty: 23
Loty: 262
Kilometry: 643 464
Od tego tygodnia następuje zmiana zasad wjazdu na Filipiny. One Health Pass został zastąpiony przez e-Arrival Card, ale w praktyce niewiele to zmienia odnośnie wymagań.
Szczegóły: https://www.onehealthpass.com.ph/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#108 PostWysłany: 30 Paź 2022 11:16 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 67
Nie wiem czy widzieliście ale na Filipinach lepszy wiatr wieje. Jak zaczynają mówić i to w taki sposób to myślę, że iexlugo będzie zielone światło dla ludzi, którzy nie przyjęli preparatu.

https://www.bloomberg.com/news/articles ... -voluntary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#109 PostWysłany: 26 Lis 2022 00:00 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Poniewaz mam sprzeczne informacje to prosze Was o pomoc. Czy potrzebuje test covid na wjazd gdy wzialem 2 dawki Pfeizera?
Strona gov podaje ze tak, poniewaz tylko 3 dawka zwalnia z testow, ale czytalem w kilku miejscach ze 2 dawki tez zwalniaja z testow. Lecial ktos ostatnio do Manili?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#110 PostWysłany: 31 Gru 2022 01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 117
Loty: 577
Kilometry: 483 396
Miałem podobny dylemat. Ląduję w MNL 15 stycznia i mocno wertowałem internet. I już zgłupiałem jak traktowane są osoby UE z 2/2 ze szczepieniem sprzed półtora roku, więc dla spokojności i nie robienia testów dzisiaj machnąłem sobie trzecią dawkę ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#111 PostWysłany: 13 Sty 2023 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
Czy ten formularz na https://www.onehealthpass.com.ph/ jest nadal wymagany? Strona MSZ twierdzi, że tak, ale strona Onehealthpass nie działa... :shock:

Edyta: OK, już widzę, że teraz rejestrujemy się tu: https://etravel.gov.ph/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#112 PostWysłany: 29 Sty 2023 14:22 

Rejestracja: 16 Wrz 2018
Posty: 70
Loty: 103
Kilometry: 207 168
niebieski
Jak oni traktują zaszczepionych jedną dawką Johnsona w 2021 r? Trzeba drugą, żeby nie robić testu?
_________________
https://www.facebook.com/ahojprzygodo.eu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#113 PostWysłany: 01 Lut 2023 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
@Phoxx Wypełnij formularz i zobacz czy po wpisaniu 1x Jonhsona będzie krzyczał, że musi być test. Po wpisaniu dwóch szczepień ta opcja znika, więc jeśli zniknie, to wystarczy. A jeśli jeszcze pokusisz się o przeczytanie informacji na stronie formularza (https://etravel.gov.ph/frequently-asked-questions), to powinno rozwiać już wszelkie wątpliwości.

BTW zaktualizowane szczepionki C-19 są łatwo dostępne, tylko trzeba pamiętać o 14-dniowej karencji.

I last but not least. Takie gadanie, że na miejscu czegoś nie sprawdzają, może też doprowadzić do tego, że podróż zakończy się przy check-in w miejscu startu.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez michzak, 02 Lut 2023 11:04, edytowano w sumie 1 raz
Porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#114 PostWysłany: 01 Lut 2023 15:52 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
@benedetti - może źle zabrzmiała forma w jakiej napisałem swój tekst. Pewnie to skutek długiego przelotu, zmęczenia i zmiany czasu. Pisałem zaraz po przylocie. Tak więc po pierwsze nikogo nie namawiam do poświadczenia nieprawdy (to w końcu przestępstwo).
Po drugie - formularz puszcza po wpisaniu jednej dawki (nie tylko Johnson&Johnson, ale również innych firm). Po rubryce z dawką jest kolejna gdzie pojawia się pytanie o druga dawkę. Zaznaczasz "No", a na koniec wyświetla się komunikat o pomyślnej rejestracji i otrzymany kod QR.

A tak w ogóle czy nie prościej jest zaszczepić się kolejna dawką (boosterem)? Wówczas znikają problemy na granicy (rzeczywiste i domniemane), że nie wspomnę o innych zyskach.

Tak na marginesie. Dzisiaj łaziliśmy po mieście (Cebu) - sporo ludzi nosi maseczki choć nie ma takiego obowiązku. Widać, że mają inne podejście do kwestii epidemii (byłej?) niż w naszym kraju
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#115 PostWysłany: 01 Lut 2023 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
@jaszon Jeśli nie wpiszesz drugiej dawki szczepionki dwudawkowej, to pod spodem była informacja o teście. Znikała dopiero po wpisaniu drugiej. Nie wiem jak w przypadku Johnsona, dlatego zasugerowałem sprawdzenie w formularzu. Wg tego co podają na stronie, powinna być wystarczająca (przynajmniej do legalnego wjazdu).
Też jest dla mnie nie do pojęcia, że ktoś się nie chce szczepić, jeśli może.

Przeciętny Filipińczyk wie, że jak tylko trochę ciężej zachoruje, to nie ma szans na uzyskanie jakiejkolwiek sensownej pomocy medycznej, więc uważają zdecydowanie bardziej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Robaku lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#116 PostWysłany: 08 Lut 2023 19:24 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Aktualnie przyjazd na filipiny to prosta sprawa (oczywiście dla zaszczepionych). Nie czepiają się, nie wnikają, pyk stempel i gotowe. Brak mi danych dla niezaszczepionych. W Manili w niektórych hotelach wołali szczepienie oraz maseczki, na wyspach nikt nie zwracał na to uwagi.
Góra
 Profil Relacje PM off
abernacka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#117 PostWysłany: 19 Lut 2023 18:21 

Rejestracja: 19 Lut 2023
Posty: 1
Cześć lecę na ponad 2 tygodnie do Filipin na przełomie kwietnia/maja, pytali cię o tą książeczkę? Kupic tą książeczkę i próbować wbić szczepionki czy daremny trud skoro mam 3 szczepienia?
Sprawdza ktoś ważność certyfikatu, bo od 3 szczepień minęło mi już trochę. Czy tylko liczy się to, że mam 3?
Czy nadal obowiązuje też ta forma rejestracji? Znajomi ze Szwecji/UK lecą i nie wypełniali już też tego?

Dodatkowo czy muszę mieć ubezpieczenie po angielsku?
Czy ktoś ma jeszcze jakieś porady odnośnie wjazdu?
Dziękuję za podpowiedzi
Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 19 Lut 2023 20:19, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#118 PostWysłany: 19 Lut 2023 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2004
Loty: 174
Kilometry: 402 672
platynowy
@PolishTraveller1994
Przecież wszystko jest tu napisane...
Nie potrzebujesz książeczki. Zabierz certyfikaty szczepień, wypełnij formularz, zapisz QR i leć...
https://etravel.gov.ph/frequently-asked-questions
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#119 PostWysłany: 25 Lut 2023 03:52 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
@PolishTraveller1994

Przekraczałem granicę 25 dni temu (lotnisko w Cebu). Jest dokładnie tak jak napisał benedetti. Sprawdzali tylko QR. Ja też mam dość odległą datę 3 szczepienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#120 PostWysłany: 25 Lut 2023 09:24 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Lot Cebu z DXB, przy check-in sprawdzane szczepienie i formularz, po przylocie do MNL tylko skan formularza i kontrola paszportowa bez zbędnych pytań.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group