Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#81 PostWysłany: 23 Lut 2022 05:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Tak na szybko po przylocie w niedzielę.

Szczepienie - na EU certificate po 3 dawkach nie chcieli patrzeć , za to żółta książeczka zakupiona za 5zł na allegro gdzie wpisane zostało przeze mnie to samo i podbita przez jakikolwiek podmiot jaki tam chcecie który posiada pieczątkę przechodzi bez mrugnięcia okiem.
To samo zresztą tyczy się PCR. ( choć tutaj QR w WAW przy checkinie robił temu zdjęcia )
Do wypełnienia OHP + w Polsce przy boardingu pytali o ubezpieczenie , wystarczył wydruk ubezpieczenia z karty Platinum Santandera choc nie ma tam wzmianek o covid.

W MNL wszystko wyglada w zasadzie normalnie , kilka rzeczy uprzykrzających życie jednak zostało ( maski na zewnątrz , jakieś apki z QR kodami konieczne do wejścia do malla czy nawet Jollibee, oczywiście po filipińsku żeby nie było za łatwo czyli każdy rejon miasta ma inną )

No i propaganda działa ;)

Image
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Kwi 2022 13:28, edytowano w sumie 1 raz
P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
palomino uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#82 PostWysłany: 27 Lut 2022 17:51 

Rejestracja: 27 Lut 2022
Posty: 3
-- 27 Lut 2022 17:32 --

możesz bardziej szczegółowo wyjasnić z tą książeczką jak to ogarnąć, i co to jest OHP ?

-- 27 Lut 2022 17:48 --

mam jeszcze dodatkowe pytanie jaką trasa leciałeś na Filipiny jaką linią i gdzie przesiadki miałeś ?

-- 27 Lut 2022 17:51 --

wielu ludzi chce pewnie polecieć, ale jesteś pionierem i dlatego im więcej szczegółów możesz podać tym mniej problemów
dziękuje za wszelką pomoc i pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#83 PostWysłany: 12 Mar 2022 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2017
Posty: 23
Loty: 268
Kilometry: 657 300
Moje doświadczenia z dnia dzisiejszego i przelotu Thai Airways na trasie BKK - MNL.
Przy odprawie na Suvarnabhumi prosili o:
  • Test RT-PCR
  • Certyfikat szczepienia
Na bramce natomiast przypominali o konieczności posiadania One Health Pass, a jeśli ktoś nie miał, to pomagali wypełnić na miejscu. Miło z ich strony.
Z kolei na NAIA po przylocie tradycyjny filipiński bałaganik. Idąc z rękawa do punktu kontroli Bureau of Quarantine po drodze napotyka się chyba z 10 osób, z których każda prosi żeby przygotować OHP (przypominają tylko o OHP, a papierków trzeba więcej - o czym za chwilę). W samym punkcie wszyscy przybysze są usadzani na przygotowane na wzór tajski krzesełka, a obsługa BOQ siedzi, patrzy i czeka nic nie robiąc, dopóki wszyskie krzesełka się nie zapełnią. Gdy to już się stanie, pada hasło, że pierwsza grupa może podejść do okienek. Oczywiście z krzeseł podrywa się pięć razy tyle osób ile jest okienek, czyli zamieszanie gwarantowane. W samym okienku BOQ poproszono mnie o:
  • One Health Pass
  • Test RT-PCR
  • Certyfikat szczepienia - tu uwaga: nie wiem czy Polska jest już na liście (w ostatniej wersji jaką widziałem Polska nie widniała), ale ja mam certyfikat maltański i pan dokładnie sprawdzał w swoich wytycznych, czy maltański certyfikat może zaakceptować - oczywiście mógł.
  • Kartę pokładową
Jeśli powyższe papierki są w porządku, to na karcie pokładowej ląduje niebieska pięczęć "HOME QUARANTINE" i wbrew owej treści nie oznacza to żadnej kwarantanny domowej, lecz od tej pory stanowi bilet do wolnego świata na Filipinach - będzie później jeszcze ze trzy razy sprawdzana aż do opuszczenia lotniska.
O ubezpieczenie ani bilet wylotowy nikt nie pytał. Na kontroli paszportowej zadano mi tylko pytanie do kiedy zamierzam tu zostać. Podałem konkretną datę za niecały miesiąc i to wystarczyło na słowo. Całość ogólnie szybka i bezproblemowa i Filipiny witają. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#84 PostWysłany: 14 Mar 2022 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2521
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Załącznik:
phils2.jpg
phils2.jpg [ 141.83 KiB | Obejrzany 2578 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marcin.krakow lubi ten post.
marcin.n uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#85 PostWysłany: 22 Mar 2022 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Boracay atm. Poza nakazem noszenia maseczek na zewnątrz ( 95% nawet spacerujących po plaży karnie praktykuje , przez jakies megafony upominają ) , i kilku utrudnień przy wjezdzie ( bez testów ale formularze , qr cody , dla zaszczepionych ) życie toczy się całkiem normalnie.

Turyści jakieś 90/10% lokalni/zagraniczni.

Image
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 11 Kwi 2022 13:41, edytowano w sumie 1 raz
Nieaktualna lub błędna treść zawarta w poście - aktualizacja lub poprawa danych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#86 PostWysłany: 28 Mar 2022 16:50 

Rejestracja: 28 Mar 2022
Posty: 1
@kb_poland

Czesc - mógłbym prosić o jakiś kontakt do ciebie, facebook czy cokolwiek. Jestem w podobnej sytuacji z tym ze jestem w Tajlandii i jedyna opcja to wydrukować taka książeczkę która ty kupiłeś i wpisać szczepienia, sam również jestem zaszczepiony 3 dawkami ale dzwoniłem do ambasady polskiej na Filipinach i mi powiedzieli ze to nie wystarcza bo Filipiny nie akceptują polskiego certyfikatu i musi być ta książeczka, bardzo byś mi pomógł. W sumie najbardziej rozchodzi mi się o te wpisy w tej książeczce jak i gdzie dokładnie to tam wpisałeś i pieczątkę jak i gdzie użyłeś. Czy wpisałeś tylko szczepienia covid w tej książeczce czy wszystkie inne które miałeś również ? Jak bardzo ta książeczkę sprawdzali? Naprawdę bardzo byś mi pomógł gdybym mógł zobaczyć fotkę tego jak to tam wypełniłeś tak ze przeszło ;) będę naprawdę bardzo wdzięczny za odpowiedz no i najlepiej jakiś prywatny kontakt do ciebie facebook czy cokolwiek, pozdro :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Kwi 2022 13:26, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#87 PostWysłany: 19 Maj 2022 13:53 

Rejestracja: 28 Mar 2016
Posty: 47
Lecial ktos ostatnio?
Mieliscie wpis w zoltej ksiazeczce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#88 PostWysłany: 20 Maj 2022 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Jestem teraz na Filipinach.
Lądowanie w MNL -> sprawdzali OHP, testy, certyfikat szczepienia i o dziwo ubezpieczenie. Wszystko szybko i pobieżnie.
Żółtą książeczkę miałem w zapasie, ale nie chcieli. Miałem - (minus)15min na przesiadkę w MNL na Bohol i o dziwo zdążyłem! :)
Wszystko poopóźniane, bo teraz dużo thunderstorms w rejonie lotniska co chwilę.

Na Bohol bardzo mało ludzi. Maseczki generalnie tylko gdzieniegdzie wewnątrz. Duży luz jeżeli chodzi o covid.

Teraz jestem na Boracay i jest zupełnie inaczej. Ludzi tyle co przed COVIDem, a na maseczki często zwracają uwagę (zwłaszcza wewnątrz).
Jedynie mniej Chińczyków na miejscu.

Cudownie być tu ponownie :)
Polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#89 PostWysłany: 20 Maj 2022 23:10 

Rejestracja: 28 Mar 2016
Posty: 47
A, ze z ciekawosci zapytam,
Zolta ksiazeczke miales wypelniona poprawnie przez lekarza, czy jak wyzej pisano, wlasnorecznie? :P
Mimo trzech szczepien lekarze nie chca wstecz nic wpisac a na miejscu w styczniu nie mialem ksiazeczki wcale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#90 PostWysłany: 21 Maj 2022 03:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Żółta książeczka w 100% legitna. Jestem zwolennikiem szczepień i wszystkie szczepienia na bieżąco wpisuję w żółtą książeczkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#91 PostWysłany: 21 Maj 2022 08:37 

Rejestracja: 28 Mar 2016
Posty: 47
To tak jak my. Wszyscy zaszczepieni. Certyfikaty online. Jednak wstecz nikt wpisac do ksiazeczki informacji nie chce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#92 PostWysłany: 25 Maj 2022 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2017
Posty: 23
Loty: 268
Kilometry: 657 300
Czyli teraz już uninjy certifikat szczepienia wystawiony w Polsce jest akceptowany na Filipinach? Dobrze wiedzieć. Bo gdy ja bylem na Phils z początkiem kwietnia br. to urzędnicy BOQ podchodzili do sprawy bardzo wybiórczo i akurat z Polski certyfikaty im się zdecydowanie nie podobały. Jedynym akceptowanym rozwiązaniem była żółta książączka albo certyfikat wystawiony przez inny europejski kraj (w moim przypadku to drugie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#93 PostWysłany: 26 Maj 2022 03:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1039
srebrny
Potwierdzam - mi zaakceptowali bez problemu certyfikat szczepienia z PL.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#94 PostWysłany: 26 Maj 2022 20:25 

Rejestracja: 28 Mar 2016
Posty: 47
a nasz MSZ inforrmuje, ze przy wjezdzie nalezy miec zolta ksiazeczke
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/filipiny

z kolei na stronie
https://visitor.tourism.gov.ph/vaxcert/
Polska jest na liscie.

Nigdzie indziej informacji by Polska byla na liscie-nie ma. Na stronei philippines airlines wciaz nas nie ma.

byc moze to wjazd na zasadzie - uda sie lub sie nie uda. Napisalem do ambasady FL ale nie odpisuja.

edycja:
wydje sie jednak, ze linkowana przeze mnie strona filipinska potwierdza: mozliwy juz wjazd na nasz certyfikat - to rzadowa strona i Polski tam wczesniej nie bylo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#95 PostWysłany: 28 Maj 2022 04:28 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2387
platynowy
Od 30 maja 2022 Filipiny bez testów 8-) dla zaszczepionych

https://pcoo.gov.ph/wp-content/uploads/ ... 68-RRD.pdf

Jeśli dobrze liczę to (z wyjątkiem Mjanmy) cała Azja Południowo-Wschodnia jest już całkowicie otwarta dla osób zaszczepionych, tj. bez testów i bez kwarantanny 8-) 8-) 🎉🎉
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#96 PostWysłany: 18 Cze 2022 13:47 

Rejestracja: 27 Lut 2022
Posty: 3
do wjazdu na Filipiny nie wystarczy polski certifikat szcepień, potrzebna żółta książeczka szczepień wraz z wpisem o pełnym szczepieniu plus ubezpieczenie zdrowotne na sume 35000 USD i bilet powrotny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#97 PostWysłany: 22 Cze 2022 08:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
Zgodnie z zarządzeniem IATF nr 168 (https://doh.gov.ph/sites/default/files/ ... 68-RRD.pdf) nie jest wymagane ubezpieczenie podróżne dla turystów wjeżdżających na Filipiny (jest jedynie zalecane).

Z wiadomości osób wjeżdżających z polskimi certyfikatami COVID wynika, że nie robią z nimi problemów. Ale oficjalnie według informacji na stronie polskiej ambasady trzeba mieć żółta książeczkę WHO.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#98 PostWysłany: 19 Sie 2022 12:29 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
Na lotnisku w Cebu sprawdzali tylko kod QR One Health Pass, na certyfikat szczepień nawet nie patrzyli, książeczki nie miałam. Jeżeli chodzi o weryfikację przed wylotem (IST, TK) to chyba losowo, zależy na kogo się trafi, nas zapytali tylko czy mamy OHP i trzecią dawkę, ale widziałam, że już pracownik na bramce obok sprawdzał dokładniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#99 PostWysłany: 02 Wrz 2022 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1697
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
czy ktoś doczytał jak z tranzytem via MNL (docelowo port lotniczy jest poza Filipinami) - też wszystkie wymagania, czy na tranzyt niekoniecznie.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#100 PostWysłany: 02 Wrz 2022 14:40 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
Na stronie PAL jest trochę informacji, ale wiadomo, że to nie jest oficjalne źródło. Myślę, że najlepiej skontaktować się z linią, którą lecisz czy nie wymagają, żeby transfer był na jednym bilecie itd.

https://www.philippineairlines.com/befo ... ng-flights

Swoją drogą na T3 nie udało mi się ostatnio zlokalizować transfer desku, ale może dlatego, że to była przesiadka z domestic na international.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group