Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#121 PostWysłany: 25 Lut 2023 09:59 

Rejestracja: 08 Gru 2022
Posty: 144
A jak się nie ma szczepień, to nie wpuszcza?
Planuje w styczniu zahaczyć na parę dni. Co prawda zostało trochę czasu, to może zniosą jakieś restrykcje covidowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#122 PostWysłany: 25 Lut 2023 10:05 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
W przypadku naszej dwójki ( i całej kolejki pasażerów) przed odprawa paszportową przykładali do czytnika tylko QR. Nie sprawdzali certyfikatu szczepień. Być może to zależy od widzimisię filipińskiego personelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#123 PostWysłany: 25 Lut 2023 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
@classy: Do stycznia masz ponad 10 miesięcy. Nikt (oprócz słynnego wróżbity Macieja) nie jest w stanie ocenić, jakie wtedy będą przepisy covidowe na Filipinach. W tym czasie może się nawet pojawić kolejna pandemia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#124 PostWysłany: 25 Lut 2023 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Pomijając to co napisał kolega @tropikey, to przecież na oficjalnych filipińskich stronach jest wszystko podane jak na tacy, łącznie z procedurą i wymaganiami dla osób niezaszczpionych przeciw Covid. :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#125 PostWysłany: 27 Lut 2023 01:53 

Rejestracja: 27 Lut 2023
Posty: 2
Cześć, czy wiecie może, czy przemieszczanie między prowincjami/wyspami nadal wymaga zgłaszania w s-pass by uzyskać pozwolenie? (https://s-pass.ph/)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#126 PostWysłany: 27 Lut 2023 03:31 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
@Fristajlo
aktualnie kończymy miesięczny pobyt na Filipinach. Lokalnie przemieszczaliśmy się pomiędzy wyspami (i prowincjami) samolotami, promami i łodziami - nikt nie wymagał od nas pozwoleń ani zgłaszania w s-pass, o którym wspominasz. Prawdę mówiąc przed wyjazdem, w mojej ignorancji, nie wiedziałem, że istniej coś takiego jak s-pass.
Góra
 Profil Relacje PM off
Fristajlo lubi ten post.
Fristajlo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#127 PostWysłany: 27 Lut 2023 14:26 

Rejestracja: 27 Lut 2023
Posty: 2
@jaszon
Bardzo dziękuję! ja z kolei nie wiedziałem, że Korea Południowa wprowadziła wymóg zgłoszenia wjazdu w K-ETA przed wylotem i wczoraj nie wpuścili mnie do samolotu. Jutro już lecę prosto do Manili i przy okazji robię doktorat w internecie z wymagań na Filipinach, taka historia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#128 PostWysłany: 09 Mar 2023 02:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Fristajlo napisał(a):
Cześć, czy wiecie może, czy przemieszczanie między prowincjami/wyspami nadal wymaga zgłaszania w s-pass by uzyskać pozwolenie? (https://s-pass.ph/)



Z Cebu na Bohol i z powrotem nie wymagali ani certyfikatu ani niczego innego poza pieniądzem i paszportem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#129 PostWysłany: 03 Kwi 2023 18:59 

Rejestracja: 15 Mar 2023
Posty: 17
W kwietniu mam lot na Filipiny, nie szczepiłem się na covid, ale na stronie gov jest napisane, że można normalnie wlecieć na teście wykonanym do 24h przed podróżą. Doczytałem teraz niestety, że niektóre hotele przez zameldowaniem także chcą test wykonany do 24h. Będę w kilku miejscach i w kilku różnych hotelach, nie za bardzo widzi mi się szukać punktów i co chwile testować.Myślicie, że jak po prostu w pdfie będę zmieniał datę i drukował ten sam test z inną datą, to nie ma opcji, że ktoś się tam zorientuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#130 PostWysłany: 03 Kwi 2023 19:32 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
@dzik211
Cytuj:
Myślicie, że jak po prostu w pdfie będę zmieniał datę i drukował ten sam test z inną datą, to nie ma opcji, że ktoś się tam zorientuje?

Myślę, ze to bardzo zły pomysł. Fałszowanie dokumentów (a to bez wątpienia byłoby fałszowaniem) z reguły jest dotkliwie karane.

Nie wiem w jakiej kategorii hoteli planujesz się zatrzymywać. My we dwójkę - będąc w Filipinach w lutym tego roku - zmienialiśmy przez miesiąc w sumie 11 miejscówek różnej kategorii (raczej niedrogiej) na 5 wyspach i nigdzie nie pytana nas o świadectwo szczepienia na COVID-19 (ani o test). Jednym miejscem gdzie musieliśmy się wachlować certyfikatem było lotnisko w Cebu po przylocie z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dzik211 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#131 PostWysłany: 03 Kwi 2023 19:36 

Rejestracja: 15 Mar 2023
Posty: 17
jaszon napisał(a):
@dzik211
Cytuj:
Myślicie, że jak po prostu w pdfie będę zmieniał datę i drukował ten sam test z inną datą, to nie ma opcji, że ktoś się tam zorientuje?

Myślę, ze to bardzo zły pomysł. Fałszowanie dokumentów (a to bez wątpienia byłoby fałszowaniem) z reguły jest dotkliwie karane.

Nie wiem w jakiej kategorii hoteli planujesz się zatrzymywać. My we dwójkę - będąc w Filipinach w lutym tego roku - zmienialiśmy przez miesiąc w sumie 11 miejscówek różnej kategorii (raczej niedrogiej) na 5 wyspach i nigdzie nie pytana nas o świadectwo szczepienia na COVID-19 (ani o test). Jednym miejscem gdzie musieliśmy się wachlować certyfikatem było lotnisko w Cebu po przylocie z Polski.


w 3-4 gwiazdkowych hotelach, na booking widziałem, że właśnie dużo hoteli wymaga szczepień. Dzięki na info, trzeba będzie się w takim razie testować, zatem mam ostatnie pytanie. Na lotniskach np. w Manili, Cebu, Boracay itp. są normalnie punkty gdzie można zrobić test, czy musiałbym szukać gdzie indziej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Filipiny - Covid19
#132 PostWysłany: 30 Maj 2023 22:45 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 222
niebieski
Lot z DXB-MNL przy check-in tylko paszport żadnych innych wymagań. Lot z KUL-MNL wymagany kod QR z systemu eTravel sprawdzany przy check-in czy zgadza się nr paszportu.
W Manili niby są stanowiska do kontroli szczepień ale nikt niczego nie sprawdza oprócz kamer temperatury ciała. Żadnych kontroli szczepień itp .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 132 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group