Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 06 Kwi 2015 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
bigmark napisał(a):
Tao , jedyne w swoim rodzaju. Kilkudniowa wyprawa z El Nido do Coron i odwrotnie , z noclegami na wysepkach , w bambusowych domkach. Szczerze zachęcam http://www.taophilippines.com/
pozdr
bm


napisz coś więcej proszę, czy rezerwowałeś wcześniej, czy wyprawa spełniła Twoje oczekiwania ?
jesteśmy na Coron od 28.10, musimy i tak przemieścić się na Palawan
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 06 Kwi 2015 13:34 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 44
bigmark napisał(a):
Tao , jedyne w swoim rodzaju. Kilkudniowa wyprawa z El Nido do Coron i odwrotnie , z noclegami na wysepkach , w bambusowych domkach. Szczerze zachęcam http://www.taophilippines.com/
pozdr
bm

Czy możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?
Jak wygląda `zwykły dzień`?
Ile czasu dziennie spędza się na łódce a ile na lądzie?
Ceny podane na stronie raczej nie są atrakcyjne-czy udało Ci się je jakoś negocjować?
Jaką opcję wybrałeś? 3,4 czy może 5 nocy?
pozdrawiam
Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 07 Kwi 2015 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
Ja wiem , że ceny nie są niskie , ale zawarte jest w nich całodzienne wyżywienie i noclegi,sprzęt do snurkowania , wycieczki po wioskach, zajęcia sportowe itp. Nie pamiętam czy udało się wynegocjować jakiś rabat , raczej nie . Okazało się zresztą, że TAO organizuje szkoły i świetlice dla dzieci z odległych wysepek więc mamy poczucie ,że i my się do tego przyczyniliśmy. Co kilka godzin rejsu między wysepkami zatrzymujemy się na pływanie lub snurkowanie , można popływać kajakiem , w jednym z miejsc wpływa się do jak jaskini, w innym miejscu trzeba się trochę powspinać , zatrzymujemy się na jednej z wysepek aby przejść się po wiosce, zakupić świeże ryby lub kurczaki na posiłek i pośmiać się z miejscowymi dzieciakami.Noclegi są w drewnianych chatkach na palach, na każdej z wysp wyglądają inaczej, ale zawsze jest łóżko , posłanie i moskitiera.Byliśmy w listopadzie , ogólnie lało dość często, na morzu też nas złapała ulewa, nasza noclegowa wysepka była zalana po pas, na szczęście woda sięgała tylko do ostatniego stopnia schodków , więc spaliśmy w suchym :) Ale to było wieczorem , lało przez całą noc a rano powitało nas piekne słońce i zero wody na wyspie :) Tak to tam jest .Jedzenie było bardzo dobre, przygotowywane przez kucharkę , która płynęła z nami , a im dłużej chwalilismy jej posiłki tym bardziej się wspinała w mistrzostwie. Załoga to bardzo pozytywnie zakrecone młodziaki, zero stresu. Generalnie nie załuję ani minuty i ani 1 peso wydanego na wyprawę. Przez te kilka dni zżylismy się ze sobą , a byli Amerykańce, Anglicy, Niemcy, Australijczycy , Filipińczycy i nie było problemu z komunikacją.
Zdjęcia w galerii "Moje foty" na blogu , adres w stopce, jestem pewien ,że zrobią wrażenie.
pozdrawiam, w razie pytań jestem do dyspozycji
bm
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 12 Kwi 2015 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
A czy poza firmą Tao Philippines są na miejscu inne, u których można kupić podobne kilkudniowe wycieczki z El Nido do Coron (lub odwrotnie)? Zastanawiam się czy oni są tam monopolistą czy jest jakaś konkurencja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 13 Kwi 2015 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
lagor napisał(a):
A czy poza firmą Tao Philippines są na miejscu inne, u których można kupić podobne kilkudniowe wycieczki z El Nido do Coron (lub odwrotnie)? Zastanawiam się czy oni są tam monopolistą czy jest jakaś konkurencja?

Kursują łódki do Coron i z powrotem , mozesz też wziąć sobie którys z rejsów po wysepkach , Tour A,B lub C, kosztują 500-600 PHP/os.TAO było kilka lat temu jedyne w swoim rodzaju ale może coś się zmieniło.Oni mają pełne przeważnie obłożenie, załatwiałem miejsce kilka miesięcy przed wylotem , na miejscu jest to bez szans, bo łódki nie są z gumy.Ale pewnie w El Nido można się dogadac z miejscowymi , aby cię przewieźli do Coron . Tylko ,ze to nie to samo.

pozdrawiam
bm
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
lagor uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 04 Sie 2015 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Tak się składa, że również będę 19 dni na Filipinach więc przyłączę się do tego wątku, może pomożecie mi dopracować kilka szczegółów. Mianowicie.
Muszę przejechać z Boracay do Cebu i szukam po drodzę jakiejś fajnej wysepki na mniej więcej dwa dni. Możecie coś polecić 'po drodzę'.
Patrząc na mapę Apo o której pisze @Washington jest mało po dordze. Tak samo jest z Malapascuą, o której też sporo na forum. Czy oprócz tych dwóch jest coś znakomitego po drodzę?
A może dostać się na jedną z tych dwóch (którą?) wcale nie będzie takie trudne, nie tracąc przy tym zbyt dużo czasu?
Co wybrać?
Boracay -> Apo -> Cebu
Boracay -> Malapascua -> Cebu

?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 04 Sie 2015 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Nie uważam, że warto w upałach udawać się na jakąś wysepkę na 2 dni.
Sam dojazd może tyle zająć.
No chyba, że traktując dojazd jako dodatkową atrakcję - widoki, przygody.
I nie ma takich tras, jak przedstawiłeś.
Caticlan/Kalibo -Cebu a potem dopiero na północ lądem do Malapascua albo na południe do Apo.
Musiałbyś dwa razy wracać do Cebu. Podróże są naprawdę męczące, nie warto.
A samo Cebu to jak Manila, lepiej omijać (mam na myśli miasto).
Góra
 Profil Relacje PM off
donmateo uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 05 Sie 2015 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Jasne, to było tylko tak orientacyjnie.
Co nie zmienia faktu, że teraz wiem, że mimo wszystko po drodzę muszę zahaczyć o Cebu, Dzięki!
W sumie chyba masz rację. Przeniosę sobie wcześniej lot na Palawan z Cebu i tam dłużej posiedzę.
Oczywiście przejazd Kalibo Cebu będzie jakąś przygodą. Ile sobie warto rezerwować na to? Jak wyjedziemy rano to wieczorem będziemy w Cebu?
a może warto sobie zrobić na tej trasie jakiś ciekawy pit-stop? żeby 'w upałach' dzień od podróży odpocząć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 05 Sie 2015 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Co rozumiesz przez "przejazd" z Kalibo do Cebu?
Na pewno masz statek/prom z Caticlan do Cebu (Caticlan to w zasadzie to samo co Boracay), chyba są samoloty (ale nie sprawdzałem) Kalibo-Cebu.
Możesz też wziąć autobus z Caticlan do Iloilo i stamtąd prom czy samolot.
Zważ, że taka podróż promem trwa prawie dobę a samolotem niewiele ponad godzinę.
Pewnie masz już jakiś plan, ja nie piszę tu niczego konkretnego, ale na pewno przejechać tak po prostu się nie da.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 05 Sie 2015 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Plan był taki, żeby ten przejazd między Caticlan a Cebu potraktować jako oddzielną przygodę.
Miałem nadzieję, że jeśli się zepniemy to zrobimy to w jeden pełny dzień.
Teraz mam pomysł, żeby rozłożyć to na dwa dni i zrobić sobie gdzieś po drodzę postój.

Znalazłem takie info na trip advisorze:
The only other way would be to take bus across Cebu to Toledo, a ferry to San Carlos, another bus to Bacolod, a ferry to Iloilo, and finally one last bus to Caticlan then on to Boracay. Not possible to do in a day.

Dodatkowo na stronce http://www.boracayinsider.com/from-cebu-to-boracay/# również wpominają o Iloilo, @jobi byłeś tam? warto się tam zatrzymać na dzień?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 05 Sie 2015 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Iloilo to duże miasto, jest dość klimatycznie idąc wzdłuż nabrzeża uliczką pełna tanich barów, ale jak bym tam nie tracił czasu i po prostu potraktował je jako przesiadkowo.
Coś słyszałem o niezłych plażach w pobliżu Iloilo, ale jak się ma kilka dni, to "niezłe", ale niesprawdzone plaże lepiej odpuscić.
Podróż statkiem/promem może być całkiem fajnym przeżyciem.
Zawsze jakaś odmiana od nudnych podróży lądem.
Na pokładzie jest zwykle masa ludzi i kogutów, czasem można natrafić na różnych innych przedstawicieli fauny ;-)
Na mnie wrażenie zrobiły popisy nurków w porcie Caticlan pod naszym statkiem - takie dzieciaki u nas to jeszcze do wody się boją wchodzić a tam nurkowały za każdą rzuconą monetą, jakby się w tej wodzie urodzili i nigdy z niej nie wychodzili.

Jednak na pewno będzie to trochę męczące - autobus do Iloilo jedzie ze 6 godzin (zwróć uwagę, że są 2 trasy, wybierz tę krótszą przez Roxas a nie przez San Jose), potem wyczekiwanie na statek i znowu wiele godzin w podróży.
Najprościej byłoby zostać ten dzień-dwa dłużej w cudnym Boracay i zwyczajnie polecieć sobie samolotem z Caticlan do Cebu.

Zajrzałem właśnie na stronkę, która podałeś - świetna, dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 19 Wrz 2016 00:48 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1186
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Prośba o pomoc w rozsądnym zaplanowaniu tripu.
Ok wiem, 10 dni, mało, mało... Ale urlop nie z gumy, bilety kupione, kropka. Dostosowuję plan do tego co mam.
Punkty stałe:
Przylot do Manili 15 stycznia ok. południa.
Wylot powrotny z Manili 26 stycznia 17.20, maksymalne skrócenie, pobytu w Manili,

1. Czy warto planować wylot z Manili na wyspy jeszcze 15 stycznia, czy (uwzględniając ryzyko jakiejś obsuwy i zmęczenie po podróży) lepiej jak najwcześniej następnego dnia?
2. Jak zaplanować czas od 16 do 25 stycznia (na pewno Palawan i raczej Bohol) - ile dni gdzie? Chcemy ładnych plaż i widoków, jakieś snurkowanie, mogą być rekiny, raczej koniecznie wyraki.
W tak krótkim czasie chyba ograniczenie do 2 wysp, bo przy większej liczbie więcej czasu spędzimy w podróży niż na lądzie.
3. Powrót z wysp do Manili 25 stycznia, w przeddzień wylotu, bo ryzyko obsuwy większe niż gdziekolwiek, więc... Ale co robić w Manili od powiedzmy wieczora do 17.20 dnia następnego (godzina wylotu) - gdzie kimnąć, co zobaczyć, o której wyruszyć na lotnisko?

Za wszelkie sugestie z góry wielkie podziękowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 19 Wrz 2016 15:37 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Warto od razu spadać z manili.
Kup bilet do pps a powrót z coron lub odwrotnie6

5 dni el nido i 5 dni Coron

Pomiędzy nimi promem. Szkoda całego dnia na powrót z el nido i podróż na bohol.

Bohol następnym razem

-- 19 Wrz 2016 16:38 --

Powrót kup AA na ten sam dzień. Ryzyko o wiele mniejsze niż cebu
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
greg0 uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 19 Wrz 2016 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 723
Loty: 71
Kilometry: 134 192
niebieski
Powrót do Manili koniecznie dzień przed wylotem. Proponowąłbym nie brać nawet innego planu pod uwagę.
ja mialem dotrzec tam z wyspy o 11 a dotarlem o 21. Cale szczescie, ze wzialem samolot do Europy na nastepny dzien.
Poza tym nie porobisz nic szczegolnego, ja pokrecilem sie troche po Makati, cos zjadlem i wystarczy jak na Manile..

Fakt, AA działa troche sprawniej niż Cebu, ale ja bym nie ryzykował.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 19 Wrz 2016 16:19 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jak weźmie poranny lot np około 10.00 to w razie czego zostaną mu 2 loty zapasowe.
Nie ma wielkiego ryzyka.
Lepiej spędzić 4-5 godz na lotnisku niż 2 dni w MNL.

Poza tym jak leci około 17.20 to pewnie Chińczykiem więc siedzenie na lotnisku ma opanowane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 19 Wrz 2016 16:34 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1186
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Lecę Malaysia Airlines przez Kuala Lumpur do Londynu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 21 Paź 2016 12:52 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1186
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Post pod postem ale nie mam możliwości edycji, prośba do moda o poprawkę.

Ostatecznie kupiłem powrót z Coron do Manili w dniu wylotu do domu, ale o 7.50 rano.
Wylot z Manili do Europy via Kuala Lumpur Malaysia Airlines mam o 17.20 więc mam nadzieję, że zapas czasowy i dwa inne loty Cebu tego dnia wystarczą aby zdążyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 21 Paź 2016 12:53 

Też mam taką nadzieję.
Góra
 PM off  
      
#59 PostWysłany: 21 Paź 2016 13:07 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
wszystko zadazysz bez problemu. milej zabawy

na co sie zdecydowales? coron i.....?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 21 Paź 2016 13:21 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1186
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Zgodnie z twoimi wskazówkami, z Manili po przylocie od razu tego samego dnia (czy już raczej wieczora) spadamy do Puerto Princessa AirAsią, powrót z Coron po 10 dniach.
10 całych dni do zaplanowania, co oznacza, że pierwszego z nich będziemy jechać do El Nido a ostatniego w pobliże lotniska w Coron. Reszta to narazie niezapisana tablica.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group