Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 08 Sty 2017 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Nie będę Ci mieszać w planie tylko postaram się pomóc w wątpliwościach.

- w jeden dzień spokojnie wyrobicie się z Puerto Princesa do podziemniej rzeki i potem (czyli ok 14tej ruszycie) do El Nido. My w El Nido byliśmy dość późno ale głównie przez kierowcę gadułę ;) i postoje na jedzenie

- najlepszym sposobem na załatwienie transportu jest dogadanie się z kierowcą trycykla (i to najlepiej z tym który Was tam zawiezie). Malutki napiwek i kierowca czeka na Was dokładnie o tej porze co chcecie. Oni są bardzo słowni i jak się umówią to dotrzymają słowa.

- wg mnie nie da się obecnie wynająć prywatnej łódki w El Nido za 3000php. Może 4000php się udać wytargować. Jak byliśmy w kwietniu to ceny były w okolicach 4500php +- zależnie od trasy a pole do negocjacji niewielkie (konsultowaliśmy to z Filipińczykami którzy też myśleli że się da taniej)

- w El Nido jest sporo noclegów tylko nie wszystkie są w internecie. Nawet te miejsca które da się zarezerwować przez np booking nie wszystkie pokoje mają wystawione. Warto napisać i się zapytać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#102 PostWysłany: 08 Sty 2017 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Pierwsza noc w PP OK, ale druga bez sensu. Nie ma tam co robić kompletnie.
Chyba ze zrobicie sobie jakiś trip na Honda Bay.
Może uda wam się odkręcisz nocleg i poświecić go na Port Burton.

Co do ceny lodki, ja podaje swoją wynegocjowana w grudniu, kolega podaje swoją w najwyższym sezonie filipińskim czyli w kwietniu.
Każdy ma inne zdolności negocjacyjne i kwestia gdzie negocjuje. Jak w el nido to może się nie da, ale już w corong corong jest inna rozmowa, bo łódek dużo a turystów mniej.

Co do pana kierowcy to , bardziej kwestia czym się jedzie, czy busem czy publicznym transportem.
Publiczny tani, ale staje na każdym przystanku, na każdym zakręcie i pod każda palma gdzie może pojawić się klient. Do tego po drodze musi wyładować, worek z ryżem, albo z jajkami i tak się robi z 7 godzin 10.
Ale jeżeli macie zarezerwowany hotel, to jakby nie ma problemu bo możecie dojechać i o 12 czy 1 w nocy.

Z zaliczkami dla pana z tricykla, jak z wszelkimi zaliczkami byłbym bardzo ostrożny. To ze jeden znalazł się uczciwy, to nie znaczy , ze pozostałych 9 "zapomni" przyjechać.
To życie.
Tak jak i w Polsce --- nieuczciwych jest tam na pęczki.

-- 08 Sty 2017 09:44 --

greg0 napisał(a):
Przylecimy do Puerto koło 19-tej po locie Londyn - Kuala Lumpur - Manila - PPS, więc jakakolwiek dalsza droga odpada, musimy zatrzymać się w Puerto.
Mamy zresztą opłacone noclegi, więc zostaniemy te 2 noce, pierwszą po przylocie i drugą po pierwszym dniu - to jedyne większe miasto jakie wg planów zobaczymy, bo Manilę totalnie plan olewa. Chcemy zobaczyć coś nieturystycznego, życie ulicy i takie tam...

Port Barton czy San Vicente - fajne, ale jak to dorzucić do planu? Odpuścić pierwszy nocleg w El Nido i przenocować gdzieś w Port Barton? Z reszty noclegów w El Nido już nie bardzo można rezygnować...

Da się wynająć łódkę na wyłączność dla 5 osób za 3000 PHP w El Nido?
Opływać wszystko naraz jednym kursem to chyba za duże tempo, chociaż ze 2 dni, myślę...

Ten speed boat jest chyba lepszy na te od zwykłej łódki.
Oczywiście może być tak, że na Coron nie da się popłynąć, wtedy po prostu trzeba będzie z powrotem grzać do Puerto i stamtąd wykupić lot do Manili.


Hehe Puerto Princessa i nie turystyczne miasto. To się zdziwicie. Jak u nas w Mielnie.

Jeżeli możecie zrezygnować z jednego noclegu w el nido- zróbcie to. To naprawdę jest miejsce, gdzie nie warto być więcej niż 2 dni.

W takim San vincente czy nacpan beach mógłbym spędzić tydzień.
Miałem plaże 5 km tylko dla siebie i ANI JEDNEGO białego.

Tak wiec jak coron nie wypali, to wiecie gdzie :)

Powodzenia i realizacji planów

Pozdrawiam z gorącego Kuala Lumpur.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Sty 2017 18:16, edytowano w sumie 1 raz
Zbyt daleko idące uogólnienie.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg0 uważa post za pomocny.
 
      
#103 PostWysłany: 08 Sty 2017 17:58 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Warto urwać coś z pobytu w El Nido, chyba że lubisz klimaty a la Władysławowo :)
Podpisuję się pod każdym dobrym słowem na temat San Vicente. Mała wioska na uboczu, wszystko na spokojnie, bez tłumu turystów. Island hopping też jest, ale nikt Ci go nie będzie wciskał na każdym rogu. Kosztuje nawet 1/3 mniej i mają mniejsze łódki więc nie jesteś otoczony turystami. A 10 minut spacerem od wioski zaczyna się Long Beach, czyli najdłuższa chyba plaża na Filipinach.

Wioska i plaża wyglądają tak:

Załączniki:
10628069_10207620527724811_5347360704207063221_n.jpg
10628069_10207620527724811_5347360704207063221_n.jpg [ 94.72 KiB | Obejrzany 3782 razy ]
12814798_10207620557005543_7219246354154118264_n.jpg
12814798_10207620557005543_7219246354154118264_n.jpg [ 82.16 KiB | Obejrzany 3782 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Pabloo lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 17 Sty 2017 16:06 

Rejestracja: 15 Maj 2013
Posty: 31
Cześć Wszystkim! Zabrałam się właśnie za tworzenie planu na 2tygodniową wycieczkę. Szukam różnych informacji ale może od razu coś konkretnego i aktualnego doradzicie/ podpowiecie?

Pytania co do całości: może jednak są gdzieś miejscówki w poniższych lokalizacjach z dobrym jedzeniem? Jakieś punkty, które koniecznie musimy zaliczyć? Ukryte perełki? Bezcenne rady? Sprawdzone hotele/hostele/guest housy (pokój dla 2 osób)- na ten moment zarezerwowany 1 nocleg w Manili i jeden w Cebu- po przylotach, ale z nich też mogę jeszcze zrezygnować..

Poniżej wstępny plan (loty już są kupione) wraz z pytaniami. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pewnie 85% z tego to będzie spontan ale liczę na jakiekolwiek wskazówki;)

2017-02-07 przylot do Manili i Nocleg jak najlepiej przetransportować się z lotniska do hotelu (ok 9km)- jakieś rady typu wyjdź z lotniska, przejdź w prawo 150m i tam łap tricykla? Ile powinno to kosztować maksymalnie?

2017-02-08 Poranny przelot do Puerto Princesa jak najlepiej dostać się na północ wyspy? Brać minivana/ autobus do El Nido? Jak tak to gdzie kupić bilety? jakieś sprawdzone agencje? dworzec? Chcemy mieszkać Sibaltan i nie wiem czy lepiej wziąć transport do El Nido i tam na klika dni wypożyczyć skuter i samemu do Sibaltan dojechać? Czy tak samo łatwo jest tam dojechać jak do El Nido?

2017-02-09 El Nido/ Sibaltan/ Qi/ Nacpan Beach/ island hoping Gdzie najlepiej wypożyczyć skuter? jakie są ceny za dzień? Do tego chcemy pojechać na kitesurfing- słyszeliśmy o miejscówce Qi- ktoś był i może coś powiedzieć? Ceny wypożyczenia sprzętu kosmiczne. Znacie jakieś alternatywy?

2017-02-10 El Nido/ Sibaltan/ Qi/ Nacpan Beach/ island hoping
2017-02-11 El Nido/ Sibaltan/ Qi/ Nacpan Beach/ island hoping

2017-02-12 powrót do PP są może jakieś nocne autobusy tak, żeby być nad ranem i pojechać na wycieczkę do podziemnej rzeki? a może jak następnego dnia mamy wylot z PP to wtedy zdążymy? Gdzie najlepiej tą wycieczkę załatwiać? A może lepiej przerzucić to na początek na Palawanie jak mamy przylot o 8.00 i od razu nad rzekę?

2017-02-13 wieczorny wylot z Puerto Pincesa do Cebu i tam nocleg Jak najlepiej przetrasportować się do hotelu w Cebu (ok 7km)? Ceny?

2017-02-14 Przejazd z Cebu na Bohol Jak najlepiej z Cebu przedostać się na Bohol? Gdzie tam najlepiej spać? Przy rzece Loboc czy lepiej się od razu udać na Panglao?

2017-02-15 Bohol/ Siquijor/ Apo Island Poszukiwane wszystko- gdzie się zatrzymać, czy na Siquijor robić wycieczkę jednodniową z noclegiem na Boholu czy lepiej tam pojechać na 2-3 dni? Jak wygląda sprawa promów? Ile kosztują? Czy są lepsze/gorsze? Czy trzeba bookować z wyprzedzeniem? Gdzie kupować bilety? Gdzie na Boholu wynająć skuter?

2017-02-16 Bohol/ Siquijor/ Apo Island
2017-02-17 Bohol/ Siquijor/ Apo Island
2017-02-18 Bohol/ Siquijor/ Apo Island
2017-02-19 Bohol/ Siquijor/ Apo Island
2017-02-20 Bohol/ Siquijor/ Apo Island

2017-02-21 Wylot z Tagbilaran do Manili i z Manili do PL jak przedostać się na międzynarodowy terminal w Manili- są darmowe busy transferowe? Ile czasu standardowo zajmuje taki transfer? Dodatkowo czytając forum zaczęłam się martwić bo co prawda mamy 5 godzin w zapasie ale tego dnia jest to ostatni lot i jak go odwołają to ucieknie nam lot do PL:/ często się tak zdarza?

Z góry dzięki za WSZYSTKIE podpowiedzi, lecę dalej wertować forum!:)

PS. Mozę ktoś z Forumowiczów będzie tam w tym czasie i ma ochotę na wspólną buteleczkę rumu?;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 11 Gru 2017 23:33 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
Witam,

To mój pierwszy (i mam nadzieję nie ostatni) post tutaj :).
Od pewnego czasu przeglądam to forum z coraz większą ciekawością i zaangażowaniem, aż w końcu zdecydowałem się napisać. No, ale do rzeczy :)

Podróżowanie ogólnie nie jest mi obce, trochę udało już mi się zobaczyć, ale teraz chcemy, wraz z żoną, wkroczyć na trochę inny level i spróbować organizacji dalekiej podróży w 100% samemu.

Prosiłbym o jakieś porady (nawet w prywatnych wiadomościach), wskazówki i stwierdzenie czy nasz plan, ma ręce i nogi.

Dzień 1 - przylot do Manili o 15:20, kolacja, odpoczynek, nocleg gdzieś w okolicach centrum [coś rekomendowanego :)?]
Dzień 2 - ogarnięcie transportu do Banaue (dziennego, nie nocnego, po przeczytaniu tematów widzę, że jest to lepsza i cieplejsza opcja), jakaś kolacja na miejscu, może szybki rekonesans po okolicy
Dzień 3 - cały dzień zwiedzania tarasów ryżowych [wszystkie pro-tipy mile widziane <-- gdzie najlepiej, gdzie nie warto, gdzie się zatrzymać itp]
Dzień 4 - przejazd do Sagady, ogarnięcie wiszących trumien i okolicy, powrót do Banaue [wykonalne? lepiej nocleg w Sagadzie?]
Dzień 5 - powrotny przejazd do Manili, kolacja i nocleg w hotelu gdzies przy lotnisku [jak starczy czasu to moze park Rizal? Coś jest ciekawszego w Manili jeszcze?]
Dzień 6 - przelot do Puerto Princesa, transport do El Nido, wieczorne plażowanie i jakaś impreza
Dzień 7 - island hopping jeden z czterech tourów
Dzień 8 - island hopping jeden z czterech tourów [czy po tym wszystkim jest jeszcze czas/siła na jakieś wieczorne plażowanie/zwiedzanie?]
Dzień 9 - lot z El Nido do Caticlan i przejazd do Bocaray [lub lot z Puerto Princesa. Chodzi o to, że z El Nido jest tylko 1 lot tego dnia, bezpośredni do Caticlan, ale z tego co czytałem to odwoływanie lotów jest tam na porządku dziennym, nie wiem czy ryzykować. Linia to Air Swift, czy coś takiego, lot z PP niestety nie jest bezpośredni, więc jest dłuższy i droższy]
Dzień 10, 11, 12 - plażowanie na Bocaray [jest tam co robić poza szeroko-pojętym opierdzielaniem się :)?]
Dzień 13 - transport do Caticlan, lot do Manili, jakieś wieczorne zwiedzanko Manili
Dzień 14 - szybkie zwiedzanie Manili, lot powrotny o 17:05o

Czy taki plan ma sens? Czy nie jest zbyt napakowany? Czy czegoś 'must see' brakuje? Nurkowanie nam odpada. Średnio pływamy :D
Czytałem bardzo niepochlebne opinie o Underground River i mimo, że w pierwotnym planie była (kosztem dnia na Bocaray) to zrezygnowałem. Tak samo, czy lepiej poświęcić dzień na Bocaray i zamienić go na plażę Nacapan? Czy ta Sagada i tarasy sa warte długiej podróży tam w głąb wyspy?

Ogólnie wszystkie rady odnośnie polecanych noclegów, knajpek itp, przyjmę w ciemno :) czytałem dużo, ale liczę na jakieś świeże info.
Co do noclegów, to żona ma trochę 'europejskie' wymagania. Nie jakieś super all inclusive, ale np łazienka prywatna by się przydała. Dużo przepłacimy? Nasz budżet na wszystko-wszystko to mniej niż 10k PLN (bilety ok. 3500 na 2 osoby), ale liczymy z dużą nakładką.

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie rady. Mam nadzieję, że zbyt się nie narzucam, jednak liczę na jakiś 'approval' :) Jako, że jest to, tak jak mówiłem na początku, pierwsza TAK POWAŻNA wyprawa, to trochę panikuję. Kontakt priv też mile widziany ;)

Pozdrawiam serdecznie!


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Gru 2017 00:35, edytowano w sumie 1 raz
Na pw będziesz mógł odpowiedzieć po piątym poscie , zauważ :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 12 Gru 2017 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Tak z grubsza wszystkie wskazówki znajdziesz w odpowiednich działach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 12 Gru 2017 00:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Jak dla mnie za dużo tu Manili, która jest paskudna i przytłaczająca. Poza tym plan dość napięty a transport na Filipinach jest powolny i nieprzewidywalny. Umęczycie się jak norki, ale skoro macie zapał i zdrowie to powodzenia. Rozważcie może wypożyczenie skutera na Palawanie i pojeżdżenie po okolicy El Nido, bo widoki bardzo ładne. W El Nido plaża dziadowska a miasteczko hałaśliwe, ale pod kątem melanżu jest ok.
W samej Manili Intramuros jest fajne, ewentualnie Chinatown w Binondo, chociaż mnie osobiście nie porwało. Dobre miejscówki na noclegi to Makati.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#108 PostWysłany: 12 Gru 2017 10:17 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
Dziekuję pan Cypel :)

No właśnie to miały być bardziej jednak wakacje wypoczynkowe, chociaż chcieliśmy wcisnąć odrobinkę zwiedzania. Z czego w takim razie radziłbys zrezygnowac? Bo rozumiem, ze najlepszy chill na Bocaray jednak, więc to zostaje na sto procent :). Czyli tak przeglądając ten plan, to najwięcej effortu powoduje opcja wyjazdu na północ Luzon, ale tak: Banaue koniecznie chciałbym zobaczyć, a jeśli zrezygnuję z Sagady, to nadal zostaje powrót do Manili busem (czy trzeba/warto wczesniej rezerwowac, czy jednak nie ma takiej potrzeby?), więc tak czy siak te około 8h w jedną i drugą wciąż w planie zostaje. Ciężko mi okroić to o Manilę, bo jest to taki nasz bufor i po locie głównym i przed odlotem w stronę słońca Polski :) trzeba tam trochę czasu jednak spędzić, czy się chce czy nie chce, a jeśli już tam się jest, to w sumie chciałbym się przekonać czy faktycznie jest to taki brud i syf jak każdy mówi. Chyba, że jest jakiś inny sposób na przetransportowanie się z północy (Banaue, Sagada, okolice) bezpośrednio na Palawan/Bocaray?

Co do tego, że wszystko jest w innych wątkach. No... jest. Większość! Ale część jest z zamierzchłej przeszłości, część informacji chciałem jeszcze potwierdzić, no i tak jak mówię chce się starannie przygotować ;) A nuż ktoś jakąś złotą radą zarzuci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 12 Gru 2017 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Cytuj:
Dzień 2 - ogarnięcie transportu do Banaue (dziennego, nie nocnego, po przeczytaniu tematów widzę, że jest to lepsza i cieplejsza opcja), jakaś kolacja na miejscu, może szybki rekonesans po okolicy


Bzdura nie polecam odkładać tego na dzień. W autobusie wcale nie przesadzają z klimą(można zresztą nawiew na siebie zamknąć), Wystarczy się zaopatrzyć w jakiś koc lub bluzę.
Przejrzyj moją relację mieliśmy podobny plan tylko, że zamiast Boracay byliśmy na Bohol.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 12 Gru 2017 15:37 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
jak najmniej manili
zamien boracay na bohol

ogolnie zmien na klasyke- el nido plus bohol

jak ladujesz o 15,40 to lap lot do PP tego samego dnia

rzeke w PP olej podobnie jak honde . od razu zmykaj do EL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: plany na Filipiny
#111 PostWysłany: 27 Gru 2017 10:42 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
@michu@7 jaki masz plan na Filipiny? Bo widzę, ze pewnie się przetniemy gdzieś na Boracay ;)

Moja główna zagwozdka w tym momencie to:

czy po przylocie do Manili od razu pakować się w nocnego busa do Banaue/Sagady, czy jednak dać sobie ten 1 dzień na odpoczynek po podroży i poświecić go na zwiedzenie stolicy :)

Btw, jak wygląda najlepsza kwestia komunikacyjna Banaue - Sagada? Lepiej znaleźć miejscówkę w Banaue (poświecić 1 cały dzień na tarasy - to na pewno) i stamtąd wybrać się na 1 dzień do Sagady, zobaczyć trumny itp i wrócić, czy lepiej zostać na nocleg w Sagadzie i stamtąd potem jakiś bezpośredni powrót do Manili (o ile jest jakiś?) i wylot dalej na Palawan?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 27 Gru 2017 11:30 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 89
Kilometry: 206 184
@Ptehu nie polecam zostawać w Manili a na pewno nie na odpoczynek, chyba że planujesz jakiś tani hotel ze spa ;), jedyne co to rozważ wcześniejszy przyjazd do Manili przed lotem i wtedy ewentualne "zwiedzanie" stolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ptehu lubi ten post.
 
      
#113 PostWysłany: 27 Gru 2017 11:46 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
I tak prawdopodobnie zrobię :) Dzięki! Potrzebuję tylko aprobaty żony, a każda taka opinia w necie działa na korzyść jak najszybszego opuszczenia tamtejszej stolicy :D Oczywiście nasz lot powrotny z Boracay do Manili mamy zaplanowany dzień wcześniej niż lot powrotny do Polski. Po tym, co się tu naczytałem, uważam, że będzie to najbezpieczniejsza opcja. Wtedy ostatniego dnia podroży, od rana, będzie jeszcze chwilka, żeby zobaczyć cokolwiek w Manili. (North Cemetery, Park Rizal – chyba na tym się skupimy).

Btw,
@Kian "boracay to ostatecznosc-szkoda jechac przez pol swiata aby byc tam''

Możesz trochę rozwinąć myśl? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 27 Gru 2017 11:52 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
boracay to filipinskie Phuket czy Bali-mcdonaldy,kfc itd
imprezy,bary,dyskoteki,dziwki.

oczywiscie jest piekna plaza i cudny piasek,ale takich miejsc na filipinach jest wiele i mniej komercyjnych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 27 Gru 2017 12:27 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
Dzięki za opinię :) Ogólnie proszę moderatorów/administratorów o przeniesienie tej czesci dyskusji do innego wątku, bo tworzy się offtop (a nie wiem jak to zrobić), a jeszcze chciałem dopytać o bardziej klimatyczne alternatywy. Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 28 Gru 2017 10:36 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
Okejo, po przeczytaniu wieeeelu wskazówek, postów i relacji, delikatnie zmodyfikowaliśmy plan (ale tylko delikatnie) i już poczyniliśmy pierwsze kroki w rezerwowaniu/kupowaniu. Pojawia się jeszcze kilka pytań, ale najpierw plan:

Dzień 1 - przylot do Manili o 15:20, szybkie ogarnięcie się, wymiana kasy i o 22 bus Ohayami Trans do Banaue (jak najmniej Manili ;))
Dzień 2 - Sagada, wiszące trumny, nocleg tamże - zarezerwowany Agape Log Cabin and Restaurant
Dzień 3 - przejazd z Sagady do Banaue; zwiedzanie tarasów ryżowych. Nocleg tamże (dzisiaj będę myślał gdzie - prywatna łazienka mile widziana :))
Dzień 4 - dzień tranzytowy :) bus do Manili, kupię dziś Coda Lines na 13:00, ten dzień chcemy spędzić w trasie i ogarnąć jakiś nocleg w Manili blisko lotniska
Dzień 5 - lot do Puerto Princesa (AirAsia jakoś w okolicach 10:00 - już kupiony), potem transport jakiś do El Nido, mam nadzieję znaleźć coś na miejscu no i jakieś wieczorne plażowanie, może impreza, w zależności, o której uda się dotrzeć
Dzień 6 - Island Hopping, jeden z czterech tourów, wieczorem jakieś plażowanie/impreza
Dzień 7 - Island Hopping, jeden z czterech tourów, wieczorem jak wyżej :)
Dzień 8 - lot na Boracay - tutaj jeszcze się waham jak to zrobić, więc prosiłbym o poradę, ale zawrę to w sekcji 'pytania' :)
Dzień 9 - 12 - szeroko pojęte opierdzielanie się na Boracay
Dzień 13 - lot z Kalibo do Manili (AirAsia jakoś w okolicach 17:00 - już kupiony), wieczór w Manili
Dzień 14 - poranne zwiedzanie Manili, bo mimo wszystko trzeba się samemu przekonać czy faktycznie jest tak źle, odlot o 19:00

teraz kilka pytań, na które odpowiedzi nie udało mi się znaleźć przeszukując forum i byłbym wdzięczny jakby ktoś się podzielił doświadczeniami:

- bus do Sagady z Banaue. Jeden użytkownik jadący Ohayami napisał, że kierowca sam pyta czy ktoś jedzie do Sagady. Jak to działa? Ma się przesiadkę na innego busa? To ten sam bus? Jest jakaś szybka poranna opcja? Te busy wg strony kursują tylko do Banaue, więc nie wiem jak to dalej wygląda, a fajnie byłoby dostać się jak najszybciej rano do Sagady
- przejazd z Sagady do Banaue - mam nadzieję, że nie będzie problemu z jakąś poranną komunikacją publiczną/jeepneyem (właśnie nie wiem, czy do końca ogarnąłem jak te jeepneye działają, ale to już mniejsza o to)
- najlepsze tarasy ryżowe - tutaj chodzi mi konkretnie o to, czy trzeba koniecznie wybierać się do Batad (przewodnik, długi trekking, ten wodospad w pakiecie + pewnie trochę drogi tricyklem/taksówką), czy w samym Banaue w odległości (krótszego lub dłuższego) spaceru są jakieś tarasy ryżowe, które są równie imponujące?
- transport do El Nido z Puerto Princesa - jak najlepiej/najtaniej to wychodzi? Nie chciałbym dać się naciągnąć za bardzo
- lot na Boracay - i to w sumie najbardziej intrygująca kwestia. Jest lotnisko w El Nido, z którego są bezpośrednie loty na lotnisko Caticalan, tylko że problem polega na tym, że jest to jeden lot dziennie. A z tego co się tu naczytałem, to odwoływanie/przekładanie lotów jest na porządku dziennym, więc nie wiem czy jest sens ryzykować. Czy ktoś odbył taki lot? Druga opcja to oczywiście lot do Kalibo/Caticalan z przesiadką w Manili, ale z Puerto Princesy. Tutaj serio liczę na jakąś opinię, może ktoś miał jakieś miłe/niemiłe doświadczenie lub też się wahał pomiędzy tymi opcjami?
- noclegi na Boracay - ja wiem, że jest miliard fajnych opcji na bookingu, ale może ktoś z forumowiczów podróżował w parze i może polecić jakiś fajny apartament/hotelik, w którym był, był z niego bardzo zadowolony i po prostu poleca go, bo to super opcja (w sumie tutaj jeśli chodzi o cenę, to możemy trochę poszaleć, małżonka musi być zadowolona :))

Serdecznie dziękuję za wszystkie dotychczasowe rady. Nie do wszystkich się zastosowałem (wywalenie Boracay chociażby), ale sporo wziąłem sobie do serduszka i mam nadzieję, że ta pierwsza podróż będzie udana. Tak samo dziękuję za wszystkie polecane relacje: Raz, że super się czytało. Dwa, że zdjęcia jeszcze zaostrzają apetyt. Trzy, dały multum przydatnych informacji!

Chociaż może za bardzo się wczuwam i powinienem zostawić więcej pola do improwizacji ;)?

Anyway, liczę na wyrozumiałość i pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 30 Gru 2017 00:55 

Rejestracja: 03 Lut 2015
Posty: 17
Tarasy - klasyka to Batad. Moga obwiezdz po innych ale wszystko wyglada tak samo. Standardowo zbiory ryzu na Filipinach sa 2 razy do roku marzec i wrzesien-pazdziernik. Rejon Banaue jest znacznie chlodniejszy, zbiory ryzu sa raz do roku (mountain rice). Pytanie kiedy tam bedziecie i jak duzo bedzie zieleni, chociaz wydaje mi sie ze staraja sie tak sadzic zeby zawsze bylo cos zielonego.

Odnosnie noclegu, wybralbym nocleg w wiosce Batad zamiast Banaue. W centrum wioski jest cos w rodzaju hostelu. Tylko to troche maraton, nocny bus i dojscie dojazd do Batad z gratami. Osobiscie zaluje ze tam nie nocowalem.

Transport Puerto Princesa - El Nido. Najtanszy oczywiscie jeepney, ale szukaj busow. Nie chce mieszac, macie malo czasu ale sprawdz Port Barton. Kiedys przez przypadek wyladowalem na Albaguen Island. Genialne miejsce, praktycznie nieznane przez turystow. Pytanie czego szukasz.

Super pomysl z airswift. Nigdy nie bralem tego pod uwage ze wzgledu na cene i mieli tylko loty do/z Manila, ale w Waszym przypadku zaoszczedzisz min 1 dzien. Tylko jest haczyk, maja bardzo male limity bagazu. Wyczytalem ze 5kg podrecznego i 10kg nadawanego. Podejrzewam ze odwolania lotow sa w okresie wrzesien-grudzien. Patentem bylob zostawic nadmiar w Manili i wylot z minimalnym bagazem. Pralnie na PH sa wszedzie, placi sie grosze od kg, rozwaz jako opcje.

Boracay nocleg - sprawdzony osobiscie i przez kilka znajmoych par - http://www.davesstrawhatinn.com, nie jest to opcja budzetowa ale polecam. Znalazlem kiedys jako rekomendacje w LP.

Manila - Mall of Asia - zakupy suvenirow, seafood island fajna kolacja w rozsadnej cenie.

Pozdrawiam

BTW, @becek, co wnosi tekst "Tak z grubsza wszystkie wskazówki znajdziesz w odpowiednich działach"? Pomagasz czy nap..sz jakis count na liczniku postow. Byles kiedys na PH i mozesz komus pomoc?!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#118 PostWysłany: 30 Gru 2017 03:47 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
pi3tia napisał(a):

Transport Puerto Princesa - El Nido. Najtanszy oczywiscie jeepney, ale szukaj busow.



jeepney na tej trasie to przygoda na caly dzien :lol: i chyba takie (PP-ElNido) wogole nie kursuja.

sa wolne i rzadko dosc jezdzace autobusy (bez klimy ale z lokalesami) i o wiele szybsze i klimatyzowane vany (zazwyczaj jest to toyota) ale w zaleznosci od kierujacego nim i wrazliwosci naszego zoladka na kreta trase po wzgorzach trzeba rozwazyc oba warianty :lol:

@Ptehu

bylem na "lotnisku" w El Nido z ciekawosci - to nie jest lotnisko w europejskim znaczeniu tego slowa - pytanie czy ktos stamtad wylecial nic Ci nie da - musialbys dotrzec do statystyk przewoznika :ugeek: - rozwazylbym taka opcje - nastawiasz sie na lot z El Nido ale masz "w pogotowiu" zakupione wczesniej tanie bilety rezerwowe np na nastepny dzien "klasyczna" trasa przez PP i MNL

Filipiny sa super ale bywaja nieobliczalne - zwlaszcza jesli chodzi o kwestie transportowe :D

i jeszcze mala podpowiedz z mojej strony - leccie do Caticlan - transfer z Kalibo to juz prawie PHP 1300 return - bylem dwa miesiace temu

dobrej zabawy zycze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Ptehu lubi ten post.
Ptehu uważa post za pomocny.
 
      
#119 PostWysłany: 30 Gru 2017 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@pi3tia
- przelot z Palawanu na Boracay - sam rozważałem AirSwift i nawet jechałem koło lotniska w ElNido jak przyleciał samolot więc latać latają tylko mnie odstraszyła cena. Jak nie przeszkadza Ci cena i mieścisz się w limicie bagażu to jest to najlepsza opcja.

Inne opcje to przesiadka w Manili lub w Cebu. Ta pierwsza jest bezpieczniejsza bo więcej samolotów ale ta druga może być tańsza tylko nie wiem czy da się ją zrobić w jeden dzień (zależnie jaki teraz jest rozkład). Sam dwa razy leciałem do Caticlan właśnie z Cebu (raz Cebu Pacyfic, raz PAL) za ok 1000php z rejestrowanym. W każdym razie od kiedy w Caticlan zmodernizowali lotnisko zdecydowanie lepiej jest lecieć tu niż do Kalibo bo tam dojdzie Ci ze 2-3h na ogarnięcie transportu na Boracay.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ptehu lubi ten post.
Ptehu uważa post za pomocny.
 
      
#120 PostWysłany: 30 Gru 2017 10:51 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
-- 30 Gru 2017 10:49 --

jesli jest lot el nido boracay to go bierz!!! zaoszczedzisz caly dzien.

jak noclego to szarpnij sie na Fairways and Bluewater Newcoast -kosmos. ja placilem poza sezonem 250zl ze sniadaniami. teraz pewnie drozej .

co do tarasow ryzowych.......sprawdz czy bedzie na nich ryz.......ja raz bylem na bali i nie bylo ryzu :>>>>>

ryz jest zbierany do 4 razy w roku.

-- 30 Gru 2017 10:51 --

i jak kolega pisal wyzej na boracay szukaj MPH a nie KLO

pozniej ogarnij przeprawe na wyspe bo skasuja Cie po 700 za osobe,a ogarnieszz za 200
Góra
 Profil Relacje PM off
Ptehu lubi ten post.
Ptehu uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group