Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 267 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 21 Lip 2013 11:52 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 646
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Wydaje mi się, że tutaj ludzie chcą czytać relację z podróży - czyt. jakieś wskazówki odnośnie ciekawych miejsc w danym kraju/mieście i nie sądzę, żeby Twoje statystyki odnośnie wyświetleń czy jakichś reklam są tutaj potrzebne. Myślę, że powinieneś skupić się na tym co tutaj jest najbardziej pożądane czyli poradach, ciekawostkach itd. ale odnośnie podróży a nie kanału na YT.
Swoją drogą fajny pomysł na podróż.

Życzę udanej dalszej podróży.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#82 PostWysłany: 21 Lip 2013 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Robisz dobrą robotę.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 21 Lip 2013 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Dworzec w Mediolanie to najbardziej denerwujące w jakim do tej pory byłem.
Zacznę od kas biletowych. Działają one na zasadzie że dostajesz numer i na tablicy pokazuje się kiedy jest Twoja kolej.
Wszystko byłoby ok. gdyby nie jedno. Wymyślił to jakiś kretyn, a obsługa to niezłe c****.
Już mówię dlaczego. Tablica wygląda mniej więcej tak:
Image
Niby fajnie, co nie. Pokazuje kto będzie za chwile, gdzie iść.
A gdzie tam! Te numery u dołu pokazują kogo kolejka już minęła i nie jest to nic warte.
I teraz najlepsze. Od wyświetlenie się Twojego numery na górze który pojawia się niemal losowo i masz 3 SEKUNDY żeby podejść do stanowiska, nieraz na drugim końcu sali. Potem gość zmienia numer na inny i do widzenia, "Sorry, you was too late, try again with new number".
Zobaczcie sami, gość ze stanowiska 13, tylko klikał cały czas "dalej, dalej" w zasadzie robił to co 2 sekundy i niemal nikt nie zdołał podejść/zauważyć.
Mnie takie coś oczywiście spotkało, wziąłem sobie nowy numer i czekam. Mija godzina, pojawia się mój numer. Wstaje, dochodzę do stanowiska, a tu co? Numer już zmieniony na kolejny. Tym razem nie dałem za wygraną, mówię do gościa "I waited here 3 hours and i willn't wait more.". Z jego strony otrzymałem ironiczne "Oh, really?", ale na szczęście mnie obsłużył.
Generalnie w kasach biletowych, dodając poprzednie dni spędziłem jakieś 5h.

Ok mam już bilet, siedzę sobie koło wyjścia z dworca i odpoczywam. Po chwili czuje że zaczyna drgać mi plecak. Odwracam się, a tu nagle pewien czarnoskóry stojący za mną, odwraca ode mnie wzrok, wyciąga gazetę i zaczyna ją czytać. Biorę plecak na kolana, patrzę czy wszystko jest (huh, jest) i po chwili odwracam się znowu sprawdzić czy gość dalej tam jest. Minęło jakieś 10s, gościa już nie było.

Mediolanowi daję oceną 5/10. Nie podoba mi się to miasto, wnerwiają mnie żebracy/oczuści imigranci którzy powinni zostać wyłapani i deportowani. Gdy tylko pojawia się policja nagle znikają wszyscy czarnoskórzy w okolicy, a na dworcu to plaga "Man, I can help you buy ticket, come with me".

Póki co dzisiejszy dzień układa się trochę kijowo, ale jakoś idę do przodu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 21 Lip 2013 14:38 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
BBarwik napisał(a):
żebracy/oczuści imigranci którzy powinni zostać wyłapani i deportowani. Gdy tylko pojawia się policja nagle znikają wszyscy czarnoskórzy w okolicy, a na dworcu to plaga "Man, I can help you buy ticket, come with me".


W każdej wrzucie, wypowiedzi wsadzasz jakieś ksenofobiczne treści. Zastanów się czy jechać dalej bo w południowej Francji / Włoszech ze strachu możesz przestać wychodzić z hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 21 Lip 2013 14:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Przyzwyczai się, choć faktycznie, wybrzeże Francji/Włoch jest masakryczne pod tym względem... Mediolan to był taki trening ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 21 Lip 2013 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
kibek napisał(a):
BBarwik napisał(a):
żebracy/oczuści imigranci którzy powinni zostać wyłapani i deportowani. Gdy tylko pojawia się policja nagle znikają wszyscy czarnoskórzy w okolicy, a na dworcu to plaga "Man, I can help you buy ticket, come with me".


W każdej wrzucie, wypowiedzi wsadzasz jakieś ksenofobiczne treści. Zastanów się czy jechać dalej bo w południowej Francji / Włoszech ze strachu możesz przestać wychodzić z hotelu.

Gdzie tam jest jakaś ksenofobiczna treść? 8-)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 21 Lip 2013 15:59 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
Prawdziwą zarazą Mediolanu (a szczególnie okolic dworca) byli jeszcze 5-6 lat temu cygańscy złodzieje (dzieciaki). Policja szacowała, że kradli tam pół miliona € miesięcznie!
Na szczęście miasto bezpardonowo się z nimi rozprawiło.
Swego czasu był o tym ciekawy dokument w TV (Mediolan od 19:30)



Czarnoskórzy sprzedawcy badziewia (bransoletek, latająco-świecących gadżetów, podróbek) są nieszkodliwi. Co najwyżej jak zaczniesz oglądać ich towar to będą Cię przez kwadrans namawiać na kupno.

W każdym większym mieście okolice dworców to miejsce, gdzie należy spodziewać się ponadprzeciętnej ilości kieszonkowców i naciągaczy - jesteś młody i podróżujesz sam, więc jest łatwym celem, musisz mieć oczy dookoła głowy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 21 Lip 2013 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Powodzenia we Francji :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 21 Lip 2013 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Na szczęście się udało i jestem właśnie na dworcu w Nicei.
Podczas drogi widoki były niesamowite, cały czas jechałem wzdłuż wybrzeża.
kibek - po prostu jak mnie coś denerwuje, a jest to najbardziej denerwująca rzecz mojej podróży to muszę ponarzekać.
Idę teraz szukać hotelu.

@Edit: Jestem już w hotelu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 21 Lip 2013 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
w Rzymie też "Sprzedawcy" są wkurzający, idziesz sobie zobaczyc Koloseum a tam Pakisy itp sprzedają jakies świecące badziewie :) pozaczepiają i sobie idą ,trzeba przywyknąc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 22 Lip 2013 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Ostatni vlog z Wenecji i pierwszy z Mediolanu.


Mało w nim faktów, za to dużo widoków :)

W Nicei od rana latałem za podstawowymi rzeczami, ale już wszystko mam gotowe. Kupiłem lokalny starter orange, mam neta w fonie 500 mb (jak ja za nim tęskniłem!), kupiłem bilety do Genewy i Paryża (będę jechał najszybszymi pociągami w Europie - TGV) oraz zrobiłem zakupy i zjadłem śniadanie (o 13...).

Za chwile ruszam na miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 22 Lip 2013 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
zbyhu napisał(a):
Sporo hosteli ma albo jakieś szafki albo można sprzęt zostawić na recepcji. Zwykle podróżuję z lustrzanką, a często i z laptopem i zawsze jest jak gdzieś zostawić. Można też spytać mailem bezpośrednio hostel i znaleźć sobie odpowiedni.

No i jeszcze wziąć ubezpieczenie podróżne które obejmuje kradzież sprzętu/bagażu. Zdaję sobie sprawę że utrata kamery i reszty w trakcie wycieczki mocno by skopała jej resztę, ale zawsze to jakieś zabezpieczenie :)

popieram. na hostelbookers.com szukaj hasla: LOCKERS (ale pewnie to sam wiesz ;) ) i w wiekszosci hosteli takie szafki znajdziesz. czasem kosztuja one parenscie zlotych czasem sa za free, ale to i tak duza szczednosc wzgledem drozszych hoteli.

jesli boisz sie o swoje ubrania czy inne wartosciowe rzeczy, to polecam ci zainwestowac w porzadna walizke z odp. zabezpieczeniami (nie-tekstylna) i zamkiem numerycznym. pierwsze lepsze, co przychodzi mi do glowy to plastikowe walizki od samsonite, poszukaj na forum, jest wiecej n/t. na pewno odstrasza 'okazyjnych złodziei' takze tych lotniskowych :mrgreen: .
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 22 Lip 2013 14:57 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Nie bardzo rozumiem, dlaczego tak się czepiacie tych hoteli...
Chce mieć chłopak trochę prywatności, a przede wszystkim stać go na to, więc wybiera lepsze hotele. Nie sądzę, żeby z założenia to był budżetowy wyjazd, a niech każdy podróżuje tak, jak ma ochotę i na ile oczywiście pozwalają mu środki finansowe.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 22 Lip 2013 15:53 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Lekki off-top odnośnie tych czarnoskórych sprzedawców. Jak byliśmy w Rzymie to kumple kupili jakieś tam zabawki od nich, a potem gdy szedł następny to sami chcieliśmy mu to sprzedać :D się facet trochę zmieszał wtedy :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 22 Lip 2013 16:23 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
flus napisał(a):
Nie bardzo rozumiem, dlaczego tak się czepiacie tych hoteli...
Chce mieć chłopak trochę prywatności, a przede wszystkim stać go na to, więc wybiera lepsze hotele. Nie sądzę, żeby z założenia to był budżetowy wyjazd, a niech każdy podróżuje tak, jak ma ochotę i na ile oczywiście pozwalają mu środki finansowe.


Otóż to. Jak kogoś stać, to niech nawet śpi w 5* hotelu.

BBarwik napisał(a):
będę jechał najszybszymi pociągami w Europie - TGV


Jeśli chodzi o prędkość na trasie, to chyba w Europie szybsze są hiszpańskie AVE. Chyba że mówiłeś o testowym rekordzie prędkości, to faktycznie TGV ;)

Co do Mediolanu, to faktycznie nic pierwszego dnia nie zobaczyłeś. Trochę dziwi mnie, dlaczego nie kupiłeś biletu od razu po przyjeździe - zmarnowałeś sporo czasu na krążenie dworzec-hotel-dworzec-hotel. Swoją drogą widząc kolejkę na ponad godzinę stania odpuściłbym i kupił bilet na innej stacji (trasę do Garibaldi można zrobić piechotą w pół godziny oglądając po drodze wieżowce, a Cadorna jest koło zamku)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 22 Lip 2013 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
flus napisał(a):
Nie bardzo rozumiem, dlaczego tak się czepiacie tych hoteli...
Chce mieć chłopak trochę prywatności, a przede wszystkim stać go na to, więc wybiera lepsze hotele. Nie sądzę, żeby z założenia to był budżetowy wyjazd, a niech każdy podróżuje tak, jak ma ochotę i na ile oczywiście pozwalają mu środki finansowe.

przekazac mlodemu podroznikowi, ze nie tak strasznie jest w hostelach i sa tez inne mozliwosci zabezpieczenia bagazu nie jest moim zdaniem czepianiem sie, ale wskazowka na przyszlosc ;)
oczywiscie, jak kto preferuje...
fakt, w hostelach prywatnosci nie ma, ale jest zawsze masa ciekawych ludzi, z ktorymi mozna pogawedzic, a z filmikow wynika, ze bartek odludkiem nie jest 8-)
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 22 Lip 2013 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Gdybym nie kręcił filmów z podróży, to pewnie zdecydowałbym się na hostele. Jednak tak jak mówię, nieraz muszę siedzieć po północy żeby jakiś film złożyć co pewnie innym w takim hostelu by przeszkadzało. Poza tym jeśli chodzi o szafki, ciekawe czy plecak co ma ponad 140l pojemności by się tam zmieścił (np. w busie był z tym mały problem).

Mediolan za bardzo nie podobał mi się, nie jest to miasto do którego chciałbym wracać (a reszta jak najbardziej tak). Do tego te wnerwiające kasy biletowe. Zmarnowałem na nie co najmniej 5h (w poprzednich postach pisałem dlaczego).
W Nicei rozwiązali to świetnie. Jest wyznaczone jedno dodatkowe okienko tylko dla posiadaczy Interrail/Eurrail i niemal nie ma tam kolejek. Świetna sprawa, w 5 minut miałem wszystko załatwione. Co prawda biletów bezpośrednich nie dało się kupić bo nie było już miejsc, ale mam dojazdy do Genewy i Paryża z jedną przesiadką.

Jeśli podobają Wam się moje materiały to muszę Was trochę zasmucić. Z Nicei będzie krótki film ponieważ dziś gdy ok. 14:30 dotarłem na plażę, to tak mi się spodobała że wróciłem do hotelu, zostawiłem wszystko, zabrałem ręcznik i poszedłem 3h na plażę. Pewnie nie robi to na Was żadnego wrażenia ale pierwszy raz kąpałem się w Morzu Śródziemnym. Szkoda tylko że po ok. 10 m od plaży zaczyna się robić dość głęboko.
Niesamowite miejsce. Ponagrywałem trochę ładnych widoków lecz film nie odda tego tak jak ja to widziałem.

W kolejnych miastach (może z wyjątkiem Frankfurtu), będę już po 3-4 dni tak więc będą z nich ciekawsze materiały. W Genewie być może pierwszy raz użyje statywu do nagrywania.

A i taka jeszcze jedna informacja, bo w innych miejscach niektórzy mają "ból dupy" bo wydaję kasę rodziców na głupoty.
Napiszę to tylko tutaj bo tu jest jedyna w pełni normalna grupa osób które mnie oglądają.
Może nie wyglądam ale jestem dość cenionym, choć nietypowym programistą, głównie php i c++ (Po wakacjach prawdopodobnie spiszę już pełną umowę o pracę z pewną firmą). Nikt nie dołożył nawet złotówki do tej podróży, pracowałem na nią kilka miesięcy jak i na niemal każdą inną rzecz. Tak więc jeśli ktoś myślał że wożę się za czyjeś pieniądze (i mu się w tym nie dziwie) to niestety się mylił.


Ostatnio edytowany przez BBarwik, 22 Lip 2013 18:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 22 Lip 2013 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
mikerus napisał(a):
...
BBarwik napisał(a):
będę jechał najszybszymi pociągami w Europie - TGV


Jeśli chodzi o prędkość na trasie, to chyba w Europie szybsze są hiszpańskie AVE. Chyba że mówiłeś o testowym rekordzie prędkości, to faktycznie TGV ;)
...

na odcinku południe francji-paryż to raczej ciągną tyle samo
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 22 Lip 2013 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
BBarwik napisał(a):
Gdybym nie kręcił filmów z podróży, to pewnie zdecydowałbym się na hostele. Jednak tak jak mówię, nieraz muszę siedzieć po północy żeby jakiś film złożyć co pewnie innym w takim hostelu by przeszkadzało. Poza tym jeśli chodzi o szafki, ciekawe czy plecak co ma ponad 140l pojemności by się tam zmieścił (np. w busie był z tym mały problem).

Hmm ja zawsze mam duży plecak albo walizkę na kółkach, która jest jeszcze większa. Rzeczywiście nie zawsze wchodzi do szafki, ale jak nie wchodzi to po prostu wypakowałam sobie rzeczy ze środka, no walizki i plecaka mi nikt nie ukradł jeszcze. Co do siedzenia na komputerze do późna - w hostelu raczej Ci nikt nie zwróci na to uwagi, no chyba, że nie byłoby przy łóżku lampki, a Ty świeciłbyś 'duże' światło. Ja zazwyczaj przesiaduję do późna, bo późno wracam, coś tam jem, myję się późno, wcześniej niż 1 to nie chodzę spać. Naprawdę warto poszukać noclegu, może w mniejszym pokoju, 4-6 osobowym, gdzie cena będzie niższa niż w hotelu. Jeśli jedziesz sam to się naprawdę opłaca. Chociaż szczerze przyznam, że ostatnio sprawdzałam ceny pokoju 2 osobowych w sieci Ibis są porównywalne do 2 osób w hostelu - sprawdźcie sami (patrzyłam akurat na Berlin, być może w Polsce się to nie sprawdzi).

Cytuj:
A i taka jeszcze jedna informacja, bo w innych miejscach niektórzy mają "ból dupy" bo wydaję kasę rodziców na głupoty.
Napiszę to tylko tutaj bo tu jest jedyna w pełni normalna grupa osób które mnie oglądają.
Może nie wyglądam ale jestem dość cenionym, choć nietypowym programistą, głównie php i c++ (Po wakacjach prawdopodobnie spiszę już pełną umowę o pracę z pewną firmą). Nikt nie dołożył nawet złotówki do tej podróży, pracowałem na nią kilka miesięcy jak i na niemal każdą inną rzecz. Tak więc jeśli ktoś myślał że wożę się za czyjeś pieniądze (i mu się w tym nie dziwie) to niestety się mylił.

Oj nie musisz się tłumaczyć :) Zamiast czytać takie komentarze po prostu baw się swoim wyjazdem.

Co do filmików - no rzeczywiście widać duże postępy. Najbardziej podobał mi się z Wenecji - pewnie dlatego, że jeszcze nie byłam.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 22 Lip 2013 21:53 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
namteH napisał(a):
mikerus napisał(a):
...
BBarwik napisał(a):
będę jechał najszybszymi pociągami w Europie - TGV


Jeśli chodzi o prędkość na trasie, to chyba w Europie szybsze są hiszpańskie AVE. Chyba że mówiłeś o testowym rekordzie prędkości, to faktycznie TGV ;)
...

na odcinku południe francji-paryż to raczej ciągną tyle samo


Zwracam honor, TGV ma maksymalną prędkość na trasie 320, a ave 310. Zmyliło mnie to, że tabor i infrastruktura w Hiszpanii jest przygotowana pod vmax 350, czyli najwięcej w Europie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 267 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group