Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 267 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Lip 2013 18:03 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
kibek napisał(a):
BBarwik napisał(a):
Ech...

Image


Ja bym nie "kopiował" od "szoguna", który ma jakieś dziwne historie i wrzuty.
Popatrz na najlepszych, chyba ojcem polskiej vlogsfery jest Maciej Budzich niedługo będzie wrzucał swoje filmy z Islandii.
Moim zdaniem publikowanie na żywo nie ma wartości dodanej, lepiej w podroży kręcić materiały, zwiedzać, czytać a materiał obrabiać i wrzucać do netu w domowy zaciszu.[/quote

A ja nie wiem czy zgodnie ze sztuką czy nie. Czekam na dalszą relację z zaciekawieniem. Pozdrawiam z Pl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 17 Lip 2013 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Hej,
Jestem już w Wenecji, wszystko idzie zgodnie z planem.
Może poza przyjazdem, bo pociąg był opóźniony i byłem dopiero na 10.
W pociągu co ciekawe gadałem trochę z gościem z Afganistanu. Był w Iranie, Turcji, 5 lat w Gracji, a teraz jechał do brata w Wenecji. Miał 3 braci i 4 siostry, spoko gość, tylko umiał angielski na poziomie podstawówki.
Hotel fajny, 3 gwiazdki; łazienka w pokoju, klima, net trochę kijowy (dostałem 10h free):
Image
Zjadłem pizzę. 13 euro za pizze, 4 euro za wodę i 4 euro za obsługę (lol?)
Image
Pizza bardzo dobra, jedna z najlepszych jakie jadłem, tylko że droga!

W Wenecji trzeba uważać żeby sporo nie zapłacić, przydał się ten poradnik: http://podroze.onet.pl/na-weekend/jak-n ... ecji/d5f8b . Znalazłem supermarket i uwaga... kupiłem 1.5l wody za jedyne 0.4 euro, cud! Swoją drogą, supermarkety są dość dobrze poukrywane, a w środku jest mało osób mimo że ceny są nieraz 10 razy mniejsze niż na ulicy.

Potem pochodziłem trochę po mieście, nie zwiedzałem dziś za wielu atrakcji bo jestem nadal zmęczony. Dziś idę wcześniej spać i jutro zajmę się zwiedzaniem. Więcej ciekawych informacji dowiecie się z vloga który będzie na dniach.

Jeśli chodzi o shoguna, ja go nie chce kopiować, ja się tylko nim wzoruje ponieważ gdyby nie on to pewnie nie kręciłbym dziś takich materiałów (był on inspiracją).
Gdyby ktoś chciał być bardziej na bieżąco to piszę częściej na fb: https://www.facebook.com/bbarwik

Ktoś mówił że relacja na żywo nie ma żadnej wartości dodatniej, ja uważam wręcz przeciwnie, że jest ona o wiele bardziej wartościowa; to tak jakby z wielkimi emocjami oglądać powtórki ważnego meczu piłkarskiego.

I jeszcze jedno: Wielkie dzięki dla mikerus bo nie wpadł bym na to że wagon może mieć numer 405 (myślałem że to poklei idzie). Włosi kiepsko znają angielski...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 17 Lip 2013 21:59 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
A tak z ciekawości - co Ci się stało z wyświetlaczem od komórki bo na tym zdjęciu z pizzą to nie wygląda za ciekawie :)
Jakieś paprochy czy co?

Spoko , w każdym bądź razie życzę Ci chłopie powodzenia bo czuję że jeszcze nie jedna przygoda może Cię spotkać w trakcie tego tripu a zanim wrócisz do Polski to już będziesz i z vlogami obcykany ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez AFC 17 Lip 2013 22:12, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 17 Lip 2013 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
AFC napisał(a):
A tak z ciekawości - co Ci się stało z wyświetlaczem od komórki bo na tym zdjęciu z pizzą to nie wygląda za ciekawie :)
Jakieś paprochy czy co?


Wszystko z nim jest ok, pobrudzony był.
Choć w tamtym roku w maju pękł mi ekran (zresztą on mi spada średnio 3-5 razy dziennie) - 400 zł mniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 17 Lip 2013 22:12 

Rejestracja: 28 Gru 2011
Posty: 135
Loty: 135
Kilometry: 254 214
rzeczywiscie pizza troche droga ale w koncu to Wenecja ...

ponizej pizza giganti za 5 eurasów na Sardyni w Villaputzu :D

http://i.imgur.com/hlYzxxH.jpg?1

oraz cennik;

http://i.imgur.com/HfBdemG.jpg?1
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Matt80, 17 Lip 2013 22:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 17 Lip 2013 22:13 

Rejestracja: 10 Lis 2011
Posty: 81
Tak uświnionego telefonu to nawet ja nie mam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 17 Lip 2013 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Jutro rano powinien być ktoś inny na recepcji, więc zapytaj, czy możesz dostać login i hasło do internetu, bo nie dostałeś. Ja z siostrą w ten sposób zapewniłam sobie limitowany internet na 4 dni, schodząc po 2 razy w ciągu dnia :)
Co do filmików:
- rzeczywiście mniej faktów, dat,
- więcej informacji, ale praktycznych, np. ile kosztuje bilet, jak i gdzie kupić, jak dojść.
Dla mnie idealnym przykładem ciekawego/konkretnego filmiku jest ten chłopak


Zawsze jakaś ciekawa informacja dotycząca danego miejsca, naprawdę krótka relacja, coś zabawnego itd. :)
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 17 Lip 2013 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
invasion napisał(a):
Jutro rano powinien być ktoś inny na recepcji, więc zapytaj, czy możesz dostać login i hasło do internetu, bo nie dostałeś. Ja z siostrą w ten sposób zapewniłam sobie limitowany internet na 4 dni, schodząc po 2 razy w ciągu dnia :)
Co do filmików:
- rzeczywiście mniej faktów, dat,
- więcej informacji, ale praktycznych, np. ile kosztuje bilet, jak i gdzie kupić, jak dojść.
Dla mnie idealnym przykładem ciekawego/konkretnego filmiku jest ten chłopak


Zawsze jakaś ciekawa informacja dotycząca danego miejsca, naprawdę krótka relacja, coś zabawnego itd. :)


Z tym internetem to podobnie właśnie planuje, jutro rano po śniadaniu :D
Jeśli chodzi o najbliższe vlogi:
Z wczoraj - Mało faktów, dużo ciekawych rzeczy, np. zwierząt (pingwiny żądza!), zabytków z muzeum (sarkofagi, obrazy), dość mało komentarzy.
Z dziś - Dużo praktycznych informacji jak sobie poradziłem w Wenecji, generalnie co i jak, wstępne pokazanie miasta
Z jutra - niemal cały dzień będzie o mieście, atrakcjach, ciekawostkach (np. że z Wenecji pochodzą: Marco Polo i Casanova, mieszkańcy wyjeżdżają bo ceny są strasznie wysokie i nie ma tu niemal żadnej pracy poza turystyką, słów kilka o podtapianiu miasta, i podobne rzeczy)

Generalnie od Mediolanu, albo od jutra zrobię małą zmianę - przez pierwsze 5-10 sekund filmu będzie mały urywek najciekawszych rzeczy, a np. ostatnie 20 sekund jakaś wpadka lub śmieszna scena, zobaczymy jak to wyjdzie.
Jest już lepiej, nie muszę scen nagrywać po pięć razy aby wyszło dobrze, teraz często nawet za pierwszym razem dobrze wszystko wyjdzie.
Telefon nie był zasyfiony, po prostu okruchy z pizzy na nim były.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 17 Lip 2013 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
istnieje wersja, wg której Marco Polo urodził się na chorwackiej wyspie Korcula, tak więc jak już znajdziesz więcej informacji na temat jego pochodzenia to na pewno będzie to interesujące
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 17 Lip 2013 23:43 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2247
W Wenecji zajrzyj sobie do knajpy sieci AeOche. nie powinno być jakoś koszmarnie drogo, a na pewno bardzo smacznie i godne porcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 18 Lip 2013 04:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 829
Loty: 187
Kilometry: 302 324
Zbanowany
No to dam komentarz z mojej strony, ciut sprzeczny :D
- robisz kawał dobrej roboty - filmiki z komentarzami (szkoda że takie oklepane miejsca)
- daty różnych wydarzeń - zarówno na plus i minus (nie chce mi się tłumaczyć)
- pokazuj więcej widoków, a nie tylko na twarz.....


Minus:
- irytuje Twoja twarz, w zamiast czego powinny być widoki !!
- irytują ceny noclegów jakie założyłeś - przydałby się jakiś CS

Powodzenia w dalszej realizacji ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 18 Lip 2013 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
@Bbarwik – naprawdę kawał dobrej roboty.

Choć zgodzę się z częścią przedmówców, że niektóre rzeczy trzeba poprawić już widzę naprawdę spory postęp. Jesteś młody, uczysz się podróżowania,, kręcenia i relacjonowania. Jak to są początki to jest naprawdę nieźle. Jestem przekonany, że nie jeden z tych, którzy dziś są wyjadaczami podróżowania, nie potrafiłaby nawet w połowie pokazać to co Ty pokazujesz, a już nie mówiąc o zachęceniu innych do oglądania swoich relacji.
Czytaj uważnie uwagi życzliwych osób (łatwo ocenić kto chce coś poprawić, wskazać błędy (które przecież są nieuniknione w takim tempie), kto podpowiedzieć, a kto znaleźć dziurę w całym. Bardzo fajne są również podpowiedzi w komentarzach niektórych czytelników wskazujące co fajnego można jeszcze zobaczyć, na co zwrócić uwagę, z czego niekiedy można dodatkowo skorzystać.
Spora grupa tylko krytykuje, ale tak naprawdę sama nigdy nic przydatnego nie wniosła ani na to forum ani nigdzie indziej, więc masz dużą przewagę.

Tą relacją Ty pokazujesz coś więcej, wyrażasz Siebie, ale i dajesz innym impuls do podróżowania dla innych. Bo zapewne Wiesz, że dla wielu młodych / początkujących podróżników/ lub niezdecydowanych czytelników możesz być inspiracją. Musisz o tym pamiętać, aby twoja relacja była prawdziwą zachętą i oddawała z jednej strony prawdziwość, a z drugiej bardzo często piękno wielu miejsc w których się znajdziesz. I że można spędzać czas inaczej :-)

Tego Ci szczerze życzę i czekam na dalsze (coraz lepsze) relacje.
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 18 Lip 2013 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Dzięki za komentarze, wrzucam taką krótką relacje z Wenecji.

Ehh...
Pobyt w Wenecji podczas wakacji jest strasznie uciążliwy.
Rocznie do Wenecji przyjeżdża 18 milionów turystów, to daje prawie 50 tys. dziennie, przy czym w okresie wakacyjnym jest to spokojnie +100 tys. dziennie, czyli prawie dwa razy więcej niż mieszkańców tej wyspy.
Między godziną 11-16 niemal nie ma co wychodzić na miasto bo jest za gorąco i są olbrzymie tłumy. Komunikacja publiczna jest tak zatłoczona że na tramwaje wodne nie wpuszcza się już więcej ludzi, na 1 m2 przypadają 4 osoby jak nie więcej, gorzej niż u nas w mks. Żeby dostać się do jakiejś atrakcji trzeba chyba wieczorem robić namiot, bo kolejki są GIGANTYCZNE, z 500 osób w nich czeka (głównie Azjaci).
Przejażdżka gondolą to koszt 80-100 euro, tak więc nie ma szans bym się tam pakował. Odwiedziłem już za to trochę ciekawych miejsc, m. in. plac św. Marka i obiekty obok, mam z nich dość ciekawą relacje. Generalnie tu większość ważnych rzeczy ma nazwę św. Marka ponieważ są tu jego relikwie.
Z powodu tłumów i stale rosnących cen mieszkańcy masowo opuszczają główną wyspę, z ponad 100 tys. zostało ok 50 tys. mieszkańców, a rocznie ubywa ich ok. 2-3 tys. Nie dziwie im się, dobrze że tylko dwa dni tu będę.
Wenecja to piękne miasto, ale nie ma tu sensu przyjeżdżać w sezonie, no chyba że się jest gotowym na koszty 500 euro/dzień, bo za tyle można tu godnie i szybko zwiedzać.
Film z czwartego dnia już się wrzuca, z Wenecji pewnie będą gotowe jak dojadę do Mediolanu.

Image
Połowa kolejki to typowej atrakcji
Image
Idę zaraz szukać tej knajpy AeOche, zobaczę za ile można tam zjeść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 18 Lip 2013 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2013
Posty: 1
To ostatnie zdjęcie kurcze nie pamiętam jak się nazywa ten plac ale czuję się jakbym grał w Assasin Creeda ; P teraz już wiem że w grze doskonale odwzorowali ten plac ; )






Masz problem z snem ? Coś na spokojny sen Zajrzyj !


Ostatnio edytowany przez Denis02 24 Wrz 2013 23:09, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 18 Lip 2013 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Jest to plac św. Marka, w tle wieża św. marka, wieża zegarowa, budynek prokuracji.

Jest już dostępny ostatni vlog z Wiednia!


Akurat tutaj jest mało informacji, za to więcej pokazanych rzeczy, zwłaszcza zoo i muzeum sztuk pięknych.
Dla osób które w tych miejscach nie były jest to odcinek interesujący, dla tych co były... no cóż, pewnie nie.
Mam nadzieje że się spodoba :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 19 Lip 2013 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Jestem właśnie w hotelu w Mediolanie :)
Tyle przygód co dziś jeszcze nie miałem!
Zaczęło się od tego że miałem bilet z całkowicie innej stacji, nie wiem jak Pani w obsłudze mogła mi taki wydać. Poszedłem do Pani z biura obsługi klienta i powiedziałem że nie ma tu takiego pociągu. Ona na to że to nie ta stacja i uwaga, zmieniła mi za darmo moją rezerwacje na pociąg za 30 minut z tejże stacji. Żeby było ciekawiej to popsuła się drukarka z biletami i bilet napisała mi odręcznie, serio - na filmie z dziś będą zdjęcia.
Jadę już pociągiem do Mediolanu i pewna Pani ma problem z biletem, pomogłem jej i zaprosiłem żeby się przysiadła (miała rezerwacje na fotel z przodu, ale wagon był prawie pusty). Była z 3 letnim dzieckiem. Pogadaliśmy trochę, miała trochę łamany angielski, gorszy od mojego ale generalnie było spoko. Dzieciak nawet spoko, tylko że dość nadpobudliwy. Jednak po tym jak odpaliłem mu grę na telefonie było spoko ;) Pani ta miała drugi problem, musiała z Mediolanu udać się do kolejnego miasta, oddalonego o jakieś 50 km. Poprosiła mnie o pomoc w kupieniu biletu do tego miasta. Tak więc będąc na dworcu odpaliłem laptopa i znalazłem najbliższy pociąg oraz kupiłem jej bilety w automacie :)
I to jeszcze nie koniec. Idę sobie do hotelu, już przedostatnia droga, a tu zaczepia mnie pewna starsza Pani. Świetnie zna angielski, okazuje się że przez całe życie była przewodniczką. Odwiedziła z pół świata i bardzo spodobała się jej moja inicjatywa, cieszyła się że mimo tak młodego wieku już zwiedzam świat bo podróżowanie jest jedną z najpiękniejszych rzeczy. Powiedziała mi co warto zobaczyć w Mediolanie, że kocha Alpy oraz że życzy mi szczęścia i kolejnych udanych podróży. Pogadalibyśmy dłużej, ale przyjechał jej autobus i musieliśmy się pożegnać, wspaniała osoba.
Podczas podróży ukończyłem vlog #5 z pierwszego dnia w Wenecji, będzie dostępny dziś wieczorem, mam dość kiepski net i będzie się trochę wrzucać. Dodam jeszcze że podróżowanie pociągiem we Włoszech to prawdziwa przyjemność. Prędkość cały czas +150km/h, wygodne fotele, miła obsługa oraz przepiękne widoki za oknem.
Teraz jest godzina 16:10, zameldowałem się w hotelu i za kilkanaście minut wyruszam na miasto.
Wrzucam zdjęcie tego chłopczyka i mnie, mam nadzieje że się Wam spodoba :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 19 Lip 2013 20:01 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
W jakim hotelu śpisz w Mediolanie? Do kiedy zostajesz i co masz w planach do zwiedzania w stolicy Lombardii? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 19 Lip 2013 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
A więc jestem w hotelu Lugano, jestem tu w zasadzie tylko 2 dni i jutro wybiorę 5-10 zabytków i się do nich udam. Zacznę od Katedry.
Jestem trochę zły bo dziś niemal nic nie udało mi się w tym Mediolanie załatwić, jutro muszę szykować się na stanie godziny-dwóch w kolejce po bilet - chyba wezmę sobie laptopa.
Jest też pierwszy vlog z Wenecji:

- Ale ostrzegam: w tym odcinku nie ma niemal żadnych faktów, zabytków - będą w kolejnym vlogu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 19 Lip 2013 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
BBarwik, zostałeś nawet dostrzeżony na forum podróżników-blogerów. Gratuluję!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 19 Lip 2013 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
adriano84 napisał(a):
BBarwik, zostałeś nawet dostrzeżony na forum podróżników-blogerów. Gratuluję!


O kurde, chyba pora wziąć ze sobą statyw na miasto (mam w razie czego w torbie, przygotowany na Paryż ;D).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 267 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group