Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 267 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Lip 2013 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Ok, dzięki za komentarze.
Dajcie mi kilka dni i jakość nagrań dość dobrze wzrośnie, a błędy zostaną poprawione ;)
Dziś w planach do zwiedzenia:
- Kościół św. Karola Boromeusza w Wiedniu
- Wiener Prater
- Pałac Augarten
- Pałac Schönbrunn
- Belweder
- Pałac Kinskich
- Pałac Hofburg
- Siedziba ONZ w Wiedniu
- Wizyta w Muzeum Sztuk Pięknych
Jak zostanie czasu to odwiedzenie Shopping City Süd

Tramwajem jechałem może do tej pory kilka razy w kraju. Nieźle bym się wpakował gdyby kontrola była bo na przewozy nie miałem ważnego biletu.
Fragment od 7:00 do 7:30 pewnie wyglądał sztucznie, po tym co widziałem to się nogi uginały, a szczęka opadała (chyba że ktoś nie jest zainteresowany nauką).
Sporządzę Plan i około 10:30 wyruszam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#22 PostWysłany: 15 Lip 2013 10:43 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Trochę chaotyczna jest Twoja relacja, ale trening czyni mistrza. Ciekawie bo subiektywnie przekazujesz informacje. Z zaciekawieniem obejrzałem wnętrze wc. Mam wspomnienia z takiego miejsca z początku lat '90, ja poprostu tam ... spalem (szalone lata studenckie). Tak czystych publicznych szaletow jak w Wiedniu nie widzialem nigdzie.
Pozdrawiam i czekam na więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Lip 2013 10:56 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
Odpuscilbym totalnie wizyte w SCS w Vosendorf...zwykle centrum handlowe a w tym momencie jeszcze remontowane, wiec tynk moze posypac na glowy...:) odwiedz lepiej Rathausplatz dzisiaj wieczorem w trakcie Film Festival...a co do Pratera, to uwazaj na tamtejszych "Polaków"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 15 Lip 2013 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Wróciłem na chwile do hotelu. Odwiedziłem dziś już ponad połowę z tej listy, zjem obiad i ruszam dalej.
Chyba zacznę pić wodę z kranu bo płacenie euro za litr wody to wg. mnie przesada.
Z dziś będzie jeszcze lepszy materiał ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Lip 2013 15:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
litr za euro? I tak dobrze.

A kranowa w Wiedniu, jest idealna. Woda jest prosto z zrodla z Alp :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 16 Lip 2013 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Po wczorajszym dniu jestem padnięty, ponad 12h na nogach.
Mam dwa filmy z wczoraj:

(vlog)

(ciekawostka)
Dajcie znać co sądzicie o vlogu, czy jest poprawa odnośnie wersji poprzedniej. Napiszcie co chcielibyście żebym pokazywał, czego nie pokazywał i co powinienem poprawić. Wg. mnie jest znaczna poprawa, choć małe błędy nadal są.
Odwiedzone miejsca:
- Siedziba ONZ
- Prater Wiedeński
- Pałac Kinskich
- Pałac Hofburg
- Siedziba OPEC
- Pałac Schönbrunn (MEGA! Na liście UNESCO)
- Pałac Augarten
- Kościół św. Karola Boromeusza w Wiedniu
i inne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 16 Lip 2013 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Kontynułacja ? :shock: z takimi błędami i to na ogólnodostępnych stronach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Lip 2013 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Sorry, ale wieje nudą. Jak po minucie oglądania zostałem zasypany trzema datami odnośnie jednego kompleksu to odpuściłem :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Lip 2013 13:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2605
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Potwierdzam słowa kolegów.
I wytłumacz mi, poco kręcąc coś cały czas czytasz tą Wikipedię na głos ? Mówisz słowo w słowo co tam jest napisane. Podejrzewam że większość widzów umie czytać.

I jak nie wiesz jak się coś nazywa to odpal sobie google translate gdzie masz wymowę słów. Ostatnio "Stivensplatz" a dzisiaj "pałac Szenbrun".


Ostatnio edytowany przez klapio, 16 Lip 2013 13:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Lip 2013 13:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Nudy... 14 minut monotonnego ględzenia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Lip 2013 13:53 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Nie przesadzajcie moim zdaniem wyróżnia się pozytywnie z całego youtubowego szlamu.
Podejrzewam, że program w założeniu ma być kierowany do przeciętnego youtubowicza a nie zjadacza, który w Wiedniu był 23 razy.
Staraj się, szukaj nowych ujęć, ciekawych wiadomości i będzie dobrze, podpatruj najlepszych polska scena vlogerowa to pustynia.

Popatrzcie sobie na relacje uznawanych z TOPowych vlogerów w Polsce, właśnie znacie jakiś ?

Podróżniccy


Pan Rock

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 16 Lip 2013 18:33 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Bez większego bólu obejrzałem do końca. Ciekaw jestem, kto z Panów krytykujących, sam odważyłby się firmować własną twarzą swoją wycieczkę. Więcej wyrozumiałości ;) Poza tym on jest na wyjeździe, czas pewnie chciałby przeznaczyć na zwiedzanie, a nie na montowanie wypasionych teledysków kondensujacych jego dzień do 4 min. Na pewno nagrania będą coraz lepsze. A postęp widać :) Nie mówisz już za każdym razem, że czegoś nie wiesz, tyle, że rzeczywiście sprawiasz wrażenie, jakbyś czytał (przeczytaj sobie coś kilka razy, a dopiero potem powiedz to do kamery, z pamięci, własnym, naturalnym głosem). Jak ktoś wcześniej zauważył za dużo dat o jednym obiekcie, wystarczy jak podasz datę powstania i nie musi to być koniecznie data dzienna ;-) Nie nadużywaj "jestem pod wrażeniem", "niesamowite" ;) no i popraw tę ortografię w tytule ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 16 Lip 2013 19:11 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
kibek napisał(a):
Podróżniccy




ten jest niezły :) przypuszczam jednak, że te kilka minut to jednak wielogodzinna robota ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Lip 2013 19:35 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
Potwierdzam, bardzo fajnie się ogląda tego vloga ;)

Przed BBawrwikiem jeszcze daleka droga, ale wydaje mi się, że konstruktywna krytyka płynąca z komentarzy może mu tylko wyjść na dobre. Jest już lepiej, do poprawienia:
- lepszy wybór informacji - sucha, encyklopedyczna wiedza + daty dzienne nie są za fajne
- mniej oczywistości (w kadrze widać stary mur + komentarz "prawdopodobnie to resztki starego muru". Parafrazuję oczywiście ;))
- mniej "jestem pod wrażeniem" i "udało się, dojechałem na miejsce"

W każdym razie ja widzę postęp, jest lepiej! ;-)
No, a ogólnie to czuje się ten klimat pierwszego samodzielnego wyjazdu, jest w tym coś takiego sympatycznego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Lip 2013 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Ech...
Zastanawiam się co by się musiało tam znajdować żeby nie był monotonny, bo według mnie ten aż tak nie był ;)
Generalnie tworząc te filmy chciałem dotrzeć do podobnej publiczności jak publiczność Sebastiana (shoguna), którego nie wiem czy znacie, ale podsyłam link do jednego z jego filmów:

. Nie gada on aż tyle, materiały są dość długie (ma nawet 40 minutowe), a jednak 10-40 tys. osobom, w tym mnie, się takie filmy podobają. Tu z tego co widzę jesteście nastawieni na jak najwięcej informacji o danym miejscu, mnie zaś takie kilkuminutowe filmy z każdego miasta średnio by przypadły do gustu, a gdyby był natłok informacji pewnie i tak bym wszystko zapomniał. Nie chcę mówić do bardziej obeznanej w takich sprawach publiki, bo sam do takich nie nalezę ;)
Grzegorz40 - ten film to sporo roboty, poza tym oni zajmują się tym od długiego czasu, jest ich dwoje (jedna osoba kameruje, druga mówi), a ja sam. Gdybym ja chciał stworzyć podobny materiał musiałbym go tworzyć od rana do wieczora, jak nie dłużej.
Jeśli chodzi o daty i to czytanie jak z Wikipedii. Wątpię by komuś z oglądających chciało się otwierać Wikipedię przy każdym obiekcie. Co jak co ale chyba daty, a przynajmniej okres powstania danych budowli jest bardzo ważny. I fakt, czasem czytam z telefonu, bo gdybym miał to wszystko spamiętać to musiałbym się pewnie uczyć tekstu o wielkości kartki A4. W następnych odcinkach skrócę daty wyłącznie do przybliżonego okresu powstania, postaram się poszukać jakichś ciekawostek. Generalnie powiedziałbym więcej, ale nie mam neta mobilnego i czego sobie nie skopiuje w hotelu (kopiuje często przewodniki) tego raczej nie powiem. Nie mogę też tracić godziny dziennie na rozpisywaniu co powiem o każdym obiekcie.
Jeśli chodzi zaś o tytuł, idiotyczna wpadka. Wrzucałem to na szybko i nawet nie zdążyłem przeglądnąć przed wrzuceniem bo dochodziła 11, a nie chciałem siedzieć do południa w hotelu, a poza tym musiałem się wymeldować. Oczywiście już poprawiłem.

Dziś byłem tylko w dwóch miejscach, bo byłem wyczerpany i obolały po wczorajszym dniu. W każdym bądź razie były to bardzo interesujące miejsca - wiedeńskie zoo (tak byłem ponad 4h, a i tak wszystkiego nie zobaczyłem) i muzeum sztuk pięknych (2h). Tak więc z dziś będzie krótszy film, ale pewnie dopiero na jutro w nocy.
Tak może żeby poprawić trochę wizerunek - dzień przed wyjazdem zdałem prawko za pierwszym razem, tak więc wiele rzeczy jeszcze przede mną ;) Dajcie mi tydzień - materiały będą dobre. Dajcie mi rok - materiały będą wyśmienite.

Image


Ostatnio edytowany przez BBarwik, 16 Lip 2013 20:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Lip 2013 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
BBarwik napisał(a):
...
Generalnie tworząc te filmy chciałem dotrzeć do podobnej publiczności jak publiczność Sebastiana (shoguna), którego nie wiem czy znacie, ale podsyłam link do jednego z jego filmów:

. Nie gada on aż tyle, materiały są dość długie (ma nawet 40 minutowe), a jednak 10-40 tys. osobom, ....

1) jak zaczynał to na pewno nie oglądało go wielu...
2) ma te kilkanaście/dziesiąt tysięcy ale zobacz po jakim czasie! (OK, 1,5 roku to nie dużo, nie mówię, że ma małą oglądalność (już przedtem widziałem jego vloga) ale to nie przychodzi z dnia na dzień)
3) i najważniejsze: shogun (z całym szacunkiem) proponuje widzom hamburgera a Ty Château Brion z borowikami :D
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 16 Lip 2013 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
A tak wygląda mój bilet do Wenecji:
Image
Może ktoś mi powie jaki mam numer wagonu i numer miejsca? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 16 Lip 2013 20:19 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
wagon 405, miejsce 106 (przy oknie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 16 Lip 2013 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2013
Posty: 181
Loty: 88
Kilometry: 106 774
Podziwiam młodego kolegę za odwagę i samotną podróż po Europie.Relacje ciekawe i nie przejmuj się krytycznymi uwagami.Obejrzałem wszystkie odcinki vloga i jestem pod wrażeniem.Nie martw się brakiem znajomości języka niemieckiego,znasz angielski,to wszędzie się dogadasz.Będę na bieżąco śledził Twoją podróż.Życzę udanej podróży,owocnego zwiedzania i uważaj na siebie!

Ps.Podawaj ceny np.wstępów i innych rzeczy,to pewnie sporo osób zainteresuje.Trzymaj się!!!
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen) - moje motto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 16 Lip 2013 23:40 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
BBarwik napisał(a):
Ech...

Image


Ja bym nie "kopiował" od "szoguna", który ma jakieś dziwne historie i wrzuty.
Popatrz na najlepszych, chyba ojcem polskiej vlogsfery jest Maciej Budzich niedługo będzie wrzucał swoje filmy z Islandii.
Moim zdaniem publikowanie na żywo nie ma wartości dodanej, lepiej w podroży kręcić materiały, zwiedzać, czytać a materiał obrabiać i wrzucać do netu w domowy zaciszu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 267 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group