Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 167 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Etna
#21 PostWysłany: 06 Lip 2016 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2010
Posty: 72
A tak wygląda sam szczyt, krater centralny.
Zasadniczo z Torre del Filosofo, miejsca do którego dojechać można samochodem, na szczyt jest zaledwie godzinka marszu. Przewodnik oficjalnie wymagany, w rzeczywistości sporo turystów idzie samotnie.

Image

W razie pytań chętnie odpowiem, zachęcam też do zapoznania się ze szczegółową relacją z wejścia na moim blogu.
Postaram się też wrzucić zdjęcie moich zdartych podeszw po zejściu z góry, dla niedowiarków ;)
_________________
(anty)blog podróżniczy http://www.okiemmiszy.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Etna
#22 PostWysłany: 10 Lip 2016 17:52 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Jestem w Katani i szukam miejsca skąd odjeżdża autobus AST(?) Do schroniska pod Etna. Słabo tu u nich z angielskim i każdy zapytany pokazuje coś innego. Pomóżcie! Tylko jutro mamy możliwość dotarcia na Etne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#23 PostWysłany: 10 Lip 2016 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Kwi 2010
Posty: 72
Ze stanowiska nr 10 na placu autobusowym, na przeciwko głównego dworca kolejowego. Tak, to linia Art. Zdjęcie tego miejsca na moim blogu.
_________________
(anty)blog podróżniczy http://www.okiemmiszy.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Etna
#24 PostWysłany: 10 Lip 2016 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
dyzio1 napisał(a):
Jestem w Katani i szukam miejsca skąd odjeżdża autobus AST(?) Do schroniska pod Etna. Słabo tu u nich z angielskim i każdy zapytany pokazuje coś innego. Pomóżcie! Tylko jutro mamy możliwość dotarcia na Etne.


Pętla autobusowa przy dworcu kolejowym.
Stanowisko nr 10 (na rozkładzie na słupku znajdziesz info).
Popatrz na moj mail z 29.10.2015 na poprzedniej stronie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Etna
#25 PostWysłany: 12 Lip 2016 07:58 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Tym razem rozkład jest na słupie nr 5 a autobus odjechał ze stanowiska nr 6.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#26 PostWysłany: 12 Lip 2016 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Oj tam, oj tam, to przecież detale ;-) Jechał sprzed dworca, a mogł z lotniska ;-) Przyjemnego oglądania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Etna
#27 PostWysłany: 03 Wrz 2016 06:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2016
Posty: 82
niebieski
Tu należy kupić bilety na autobus. Boczna uliczka po prawej stronie patrząc w stronę dworca

-- 03 Wrz 2016 06:46 --

Autobus AST odjeżdża ze stanowiska nr 5. Ma na przedniej szybie małą karteczkę ETNA. Bilety kupujemy w biurze AST.

Załączniki:
EtnaBus.jpg
EtnaBus.jpg [ 107.6 KiB | Obejrzany 2925 razy ]
Komentarz do pliku: Tu należy kupić bilety na autobus
EtnaBiuro.jpg
EtnaBiuro.jpg [ 140.91 KiB | Obejrzany 2930 razy ]
_________________
Żelazna kurtyna w czasach PRL
Podróże zagraniczne w czasach PRL
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Etna
#28 PostWysłany: 14 Sty 2017 00:01 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 47
Hej,
A wchodził ktoś na Etnę w marcu / kwietniu?
Jak wtedy wyglądają warunki? Da radę obrócić trasę pieszo w 5-6 godzin?
Śnieg wtedy leży na trasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#29 PostWysłany: 14 Sty 2017 03:17 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 565
niebieski
nie wiem jak ze śniegiem ale jak chcesz iśc na butach całą trasę to trzeba dośc szybko przebierać nogami i za wiele nie zobaczysz tych kraterów oraz u góry też będziesz się musiał spieszyć moim zdaniem wykonalne dla wysportowanego cżłowieka który będzie się spieszył ja np. zbiegałem z góry bo czekali na mnie na dole ci którzy nie dali rady podejściu pod kolejką wieć zejście zajeło mi z 30 min(tam gdzie busiki jeżdzą biegłem a tam gdzie stromo schodziłem dośc szybko) od punktu gdzie jest szlaban i info ze na najwyższy krater wejście tylko z przewodnikiem do parkingu. nie liczę odcinka do krateru gdzie nie wchodzi się teoretycznie bez przewdonika bo tam nie byłem.
wejście może ci zając 2,5h a równie dobrze może to być i 5h albo nie wejdziesz wcale jak wybierzesz złą drogę. to zalezy od cżłowieka są tacy co idą non stop a są tacy którzy co 100 metrów robią przystanek bo im nogi odpadają. jak pójdziesz drogą od samego dołu to powinieneś bez problemu wejśc ale nie mam pojęcia ile ci to zajmie.

doradzam iśc drogą od dołu a nie ścieżką pod kolejką, szedłem można powiedzieć torem kolejki tylko po ziemi i to było jedno z najcięzszych podejśc w moim życiu. naprawdę przejście tych jakichs 2500 metrów to nie lada wysiłek, wchodziło obok mnie kilak osób i jak weszli to każdy później wsiadł do busika bo nie miał siły.właczyłem endomondo jak wchodziłem po zboczu to przez godzinę pokonałem 2km , drogą będzie dalej ale pójdziesz dwa razy szybciej i się tak nie zmęczysz.

odradzam busiki u góry jak kogoś nogi bolą to już lepiej skorzystać z kolejki bo tam gdzie jadą busiki to droga jest do pokonania nawet w klapkach w niedługim czasie.
najdłużej zajmuje wejście do stacji kolejki i później ew. na szczyt gdzie wymagany jest przewodnik. reszta kraterów do wejścia dla każdego chociaż stromo.ogólnie od górnej stacji kolejki chodzi się przyzwoicie, problemem jest trasa do końca kolejki.

byłem pod koniec czerwca i na górze wiało jak cholera wiec ciepłe ubranie się przydaje a marcu może być naprawdę zimno u góry przez ten wiatr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#30 PostWysłany: 14 Sty 2017 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 69
Też myślę o wejściu na Etnę na przełomie marca / kwietnia. Co jakiś czas podglądam obraz z kamerki na Etnę. Jak słyszę jak świszczy wiatr i teraz dodatkowo potwierdzasz, że faktycznie nieźle tam wieje, to jakoś tracę ochotę.... W dodatku obecnie szczyt jest cały zaśnieżony i pewnie do końca marca nadal będzie dużo śniegu. Alternatywą może być wycieczka na wulkan Stromboli, który moim zdaniem jest dużo ciekawszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#31 PostWysłany: 14 Sty 2017 15:52 

Rejestracja: 19 Maj 2012
Posty: 565
niebieski
w czerwcu bez polaru bym tam nie wystał dłużej jak minute jak nagrywałem filmik to wiatr chciał mi wyrwać telefon a nie byłem na tym najwyższym kraterze. podejrzewam że ty oglądasz obraz właśnie na ten na który trzeba wychodzić z przewodnikiem a na pozostałe myślę że wyjście w marcu jest możliwe bez problemu to małe górki, problemem jest droga do kolejki a nie wejście na te kratery. jak tam gdzie dojeżdża kolejka nie będzie śniegu to wejdziesz. większośc osób chodzi po wszystkich ogólnodostępnych a nie wchodzi na ten który wymaga przewodnika. tych kraterów tam jest naprawdę multum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#32 PostWysłany: 14 Sty 2017 23:32 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 4
W październiku byłem w tamtych okolicach i warunki idealne, tylko że trzeba trafić okienko. Na wysokości 3300 m bez wiatru i 15 stopni. Od schroniska na 1900m podjezdzalem rowerem do 3150m, potem już zostaje pchać bo grunt sypki na trawersie.
Z tym wymaganym przewodnikiem to nie do końca tak jest że nie da się iść dalej przez szlaban zrobiony ze sznurka.
Aby wyjść na krater centralny (zdjęcie) to minimum 3-4 godziny od schroniska trzeba liczyć w jedną stronę. Najlepiej być tam przed 9 zanim kolejka ruszy, wtedy ruch zerowy praktycznie.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Etna
#33 PostWysłany: 16 Sty 2017 16:00 

Rejestracja: 27 Lip 2016
Posty: 34
Loty: 2
Kilometry: 3 396
Trefl_bc napisał(a):
Też myślę o wejściu na Etnę na przełomie marca / kwietnia. Co jakiś czas podglądam obraz z kamerki na Etnę. Jak słyszę jak świszczy wiatr i teraz dodatkowo potwierdzasz, że faktycznie nieźle tam wieje, to jakoś tracę ochotę.... W dodatku obecnie szczyt jest cały zaśnieżony i pewnie do końca marca nadal będzie dużo śniegu. Alternatywą może być wycieczka na wulkan Stromboli, który moim zdaniem jest dużo ciekawszy.


Bylem teraz w sobote na Etnie (niestety nie na samym szczycie) i potwierdzam ze wieje niezle.Czasami czlowiek musial sie pilnowac zeby go nie wywialo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#34 PostWysłany: 16 Sty 2017 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Reacto napisał(a):
W październiku byłem w tamtych okolicach i warunki idealne, tylko że trzeba trafić okienko. Na wysokości 3300 m bez wiatru i 15 stopni. Od schroniska na 1900m podjezdzalem rowerem do 3150m, potem już zostaje pchać bo grunt sypki na trawersie.
.....

@reacto -czy na miejscu można wypożyczyć rower czy trzeba mieć własny
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#35 PostWysłany: 17 Sty 2017 07:24 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 4
Zależy czy chcesz mieć rower do przemieszczania się czy do wjazdu na szczyt. Jak to drugie to długo szukałem dobrej wypożyczalni i znalazłem w Cefalu (http://www.bikestation-kalura.de/).
Jak pierwsza opcja czyli rower jako taki to dużo tego jest na Sycylii.

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Etna
#36 PostWysłany: 17 Sty 2017 09:38 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 46
Witam. Lądujemy w 3 osoby w Katanii 21 marca. W planach wejście na Etnę. Nie mamy szans zdążyć na poranny autobus, a chcemy jeszcze tego samego dnia znaleźć się w schronisku, nocleg, a z rana atak szczytowy. Czy są inne sposoby dostania się do Rifugio Sapienza? Może stopem? Pewnie można by taksówką, ale ciekawe ile taka przyjemność może kosztować. Z góry dziękuję za porady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#37 PostWysłany: 17 Sty 2017 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 69
Możecie dojechać do Nicolosi, oddalonego o 17 km od schroniska Rifugio Sapienza. Rozkład odjazdów autobusów z Katani jest tutaj http://www.aziendasicilianatrasporti.it/ . Niestety nie znalazłam dalej z Nicolosi do schroniska innego autobusu, jak następnego dnia o godz. 9.05. Ale może weźmiecie taxi z Nicolosi, złapiecie stopa albo zdecydujecie się na długi spacer :)


Ostatnio edytowany przez Trefl_bc, 18 Sty 2017 18:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#38 PostWysłany: 17 Sty 2017 19:44 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
A spał ktoś w Rifugio Sapienza? Jest co tam robić w okolicy? Bo plan jest taki - pierwszego dnia jedziemy rano do Rifugio Sapienza autobusem z Katanii - tam sobie spędzamy dzień, a następnego dnia wcześnie rano na Etne i powrót do Katanii popoludniowym autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#39 PostWysłany: 10 Lut 2017 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 221
Kilometry: 410 915
niebieski
Mam problem. Lądujemy o 9:10 w Katanii. Jest możliwość dostania się pod Etnę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#40 PostWysłany: 10 Lut 2017 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Marco Manno napisał(a):
Mam problem. Lądujemy o 9:10 w Katanii. Jest możliwość dostania się pod Etnę?


Autobus jest tylko rano więc komunikacją nie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 167 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group