Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Strona z wnioskami EKUZ
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/hidden_main ... o-pobrania

UWAGA!
Wypełnienie interaktywnej formatki oraz użycie przycisku „Zatwierdź” nie skutkuje przesłaniem wniosku do oddziału wojewódzkiego NFZ za pośrednictwem poczty elektronicznej. Formatka jest wyłącznie ułatwieniem przy wypełnianiu wniosku, który po podpisaniu należy złożyć lub przesłać do oddziału wojewódzkiego NFZ


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: EKUZ
#101 PostWysłany: 18 Lip 2016 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@Qba85 Jeśli mówisz o NFZ w Warszawie to kolejka na 50 osób to jest 15-20 minut czekania. Sprawdzone kilka razy.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
 Temat postu: Re: EKUZ
#102 PostWysłany: 18 Lip 2016 13:41 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1002
srebrny
Z tym poświęcaniem 2-3 godzin to też nie przesadzajmy, przecież jak weźmiesz numerek, to możesz na jakiś czas wyjść. Wiadomo, że trudno dokładnie przewidzieć za ile zostaniemy obsłużeni, ale na pewno możemy coś załatwić w między czasie, nawet jeśli miałyby to być tylko zakupy.
Osobiście wyrabiam kartę bezpośrednio w siedzibie, bo jednak wiem wtedy, że na pewno dostanę kartę tego samego dnia. No, ale też rozumiem, że nie każdemu jest po drodze.

A 50 osób w kolejce w Warszawie to rzeczywiście raczej niewiele i pół godziny powinno spokojnie starczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#103 PostWysłany: 18 Lip 2016 19:31 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Ja wysłałem skan podpisanego wniosku o EKUZ mailem do Śląskiego OW NFZ i po kilku dniach dostałem kartę poleconym. Polecam taki sposób.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#104 PostWysłany: 18 Lip 2016 19:54 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Przyszedł sezon więc Ci co spali w podróżniczym śnie zimowym i się obudzili, pobiegli wyrabiać EKUZ. No to czekają. W Warszawie podobno momentami czeka się nawet 3h.
Jak ktoś był bardziej zapobiegliwy lub jeździ też zimą, to mógł załatwić wcześniej i czekać krócej. Ja załatwiałem w marcu i wyrobienie 2 kart razem z odbiorem (formularze i upoważnienie wcześniej wypełnione i gotowe), od wejścia do wyjścia trwało max 5 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#105 PostWysłany: 18 Lip 2016 20:32 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Dzis w WAW 3h czekania i 200 osob przed.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#106 PostWysłany: 18 Lip 2016 23:54 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
adam1987 napisał(a):
Z tym poświęcaniem 2-3 godzin to też nie przesadzajmy, przecież jak weźmiesz numerek, to możesz na jakiś czas wyjść. Wiadomo, że trudno dokładnie przewidzieć za ile zostaniemy obsłużeni, ale na pewno możemy coś załatwić w między czasie, nawet jeśli miałyby to być tylko zakupy.
Osobiście wyrabiam kartę bezpośrednio w siedzibie, bo jednak wiem wtedy, że na pewno dostanę kartę tego samego dnia. No, ale też rozumiem, że nie każdemu jest po drodze.

A 50 osób w kolejce w Warszawie to rzeczywiście raczej niewiele i pół godziny powinno spokojnie starczyć.

Napisałem, że 2-3 godziny ze specjalnym dojazdem do centrum. W każdym razie - jeśli ktoś nie mieszka obok albo nie przebywa tam regularnie, to nie jest to taki drobiazg :) Na przyszłość wybieram wysyłkę mailem, ale trzeba mieć tydzień zapasu.
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#107 PostWysłany: 26 Lip 2016 06:30 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Załatwiłam sprawę od ręki, dokładnie w 9 minut od pobrania numerka do wyjścia.

Może wpływ na rozładowanie tłoku maja przedłużone godziny otwarcia biuraw sezonie letnim, zdaje się że codziennie od 7:30 a w czwartki jeszcze dodatkowo do 18:00.

A może mam szczęście, zawsze po paru minutach wychodzę z kartą, nie ważne czy w sezonie czy nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#108 PostWysłany: 26 Lip 2016 09:03 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
W zeszłym tygodniu w NFZ na Chałubińskiego w Warszawie kolejka na ok. 50 osób zeszła w niecałe 20 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#109 PostWysłany: 26 Lip 2016 09:35 

Rejestracja: 13 Maj 2014
Posty: 9
W Gdańsku samo wyrabianie EKUZ-a zajmuje nie więcej niż godzinę i to z dużym marginesem. Problem jest z dojazdem (Jarmark Dominikański i NFZ są w centrum miasta, no i sporo turystów od czerwca do września), ale nawet uwzględniając dojazd komunikacją miejską nigdy nie zajęło mi to 3 godzin. Oczywiście standardowo załatwiam kartę na ostatnią chwilę :lol: .
Lodzia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#110 PostWysłany: 26 Lip 2016 10:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Wysłałem e-mail do NFZ-u 18.07 z prośbą o wydanie EKUZ wraz z załączonym podaniem. Dwa dni później 20.07 list polecony z kartą był u mnie w skrzynce pocztowej. Szybko sprawnie, bez kolejek. Dodam, że aktualnie przebywam w mieście gdzie na ma oddziału NFZ-u więc i tam też prosiłem o przesłanie. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony czasem reakcji.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#111 PostWysłany: 16 Wrz 2016 15:12 

Jutro tj. w sobotę będzie można wyrobić kartę EKUZ w oddziałach NFZ. Jest Dzień Otwarty.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#112 PostWysłany: 16 Wrz 2016 15:24 

pawelos napisał(a):
Wysłałem e-mail do NFZ-u 18.07 z prośbą o wydanie EKUZ wraz z załączonym podaniem. Dwa dni później 20.07 list polecony z kartą był u mnie w skrzynce pocztowej.


Uściślij proszę, czy załączone podanie to był skan, screen pisma z własnoręcznym podpisem czy jak to inaczej rozwiązałeś, gdyż we wniosku jasno podkreślili, że
Kod:
EKUZ może być wysłana na adres zamieszkania tylko w przypadku, gdy wniosek został podpisany
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#113 PostWysłany: 16 Wrz 2016 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 213
Loty: 218
Kilometry: 137 159
niebieski
EKUZ - banalność. Drukujesz wniosek, podpisujesz odręcznie, skanujesz - wysyłasz mailem do NFZ. Niezależnie gdzie mieszkasz a gdzie masz meldunek.
Wysłałem w piątek (niby dolnoślązak a w Warszawie) a we wtorek listonosz przyniósł kartę. Wszystko ekspresowo i bez wychodzenia z domu :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oqrde lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#114 PostWysłany: 16 Wrz 2016 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
@gorny77 Odbyło się w takiej kolejności: drukowanie, podpisanie, skanowanie, wysłanie.Mam nadzieję, że pomogłem :D
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#115 PostWysłany: 16 Wrz 2016 16:52 

Pomogłeś, przy czym wysłałeś wypełniony podpisany i zeskanowany wniosek, nie podanie (jest różnica)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#116 PostWysłany: 18 Wrz 2016 16:17 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Ja wysyłałem zdjęcie wniosku zrobione smartfonem, też zadziałało.
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#117 PostWysłany: 19 Wrz 2016 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
W przyszłym tygodniu wylatuję do Anglii (delegacja) i dopiero teraz przypomniałem sobie o tej karcie. Jeżeli stosowny wniosek wyślę mailem i zaznaczę, by kartę przysłano mi pocztą, to w tym tygodniu powinienem ją mieć. Tak przynajmniej wynika z powyższych wiadomości. Ale czy Waszym zdaniem jest sens wyrabiać sobie tę kartę? Tak czy inaczej polisę sobie wykupiłem. Kwestia tylko taka, czy opłaca mi się fatygować w celu jej wyrobienia (czasu mało).
Ponadto, oprócz wniosku o wydanie karty wysyłaliście jakieś druki typu RMUA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#118 PostWysłany: 19 Wrz 2016 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Zwróć uwagę, że inne są wymogi dla karty EKUZ wydawanej osobom prywatnym na wyjazdy prywatne, a inaczej ta kwestia wygląda w przypadku karty EKUZ dla pracownika delegowanego do pracy poza granicami Polski. Dla tej drugiej potrzebujesz od pracodawcy uzyskać specjalne potwierdzenie z ZUS, a ZUS ma na jego wydanie tydzień czasu. Dopiero potem idziesz z innym wnioskiem i dokumentami do NFZ po kartę EKUZ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#119 PostWysłany: 19 Wrz 2016 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Czyli nie ma co się fatygować w mojej sytuacji - za późno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#120 PostWysłany: 19 Wrz 2016 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Raczej tak. Ja byłam w podobnej sytuacji i ku uldze mojej kadrowej ;) pracodawca zdecydował się zwyczajnie kupić mi tygodniowe ubezpieczenie zamiast kombinować z kartą EKUZ dla pracownika delegowanego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: msala oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group