Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Strona z wnioskami EKUZ
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/hidden_main ... o-pobrania

UWAGA!
Wypełnienie interaktywnej formatki oraz użycie przycisku „Zatwierdź” nie skutkuje przesłaniem wniosku do oddziału wojewódzkiego NFZ za pośrednictwem poczty elektronicznej. Formatka jest wyłącznie ułatwieniem przy wypełnianiu wniosku, który po podpisaniu należy złożyć lub przesłać do oddziału wojewódzkiego NFZ


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: EKUZ
#81 PostWysłany: 21 Kwi 2016 13:59 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
czy ktoś z was wypełniał formularz na ePuap? odpaliłem to dopiero w czwartej przeglądarce i teraz nie chce mi się wysłać, bo nie działa rozwijana lista wyboru kraju zamieszkania...
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: EKUZ
#82 PostWysłany: 21 Kwi 2016 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
wyślij info o błędzie na ca17@nfz.gov.pl
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#83 PostWysłany: 25 Kwi 2016 12:00 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Dostałem odpowiedź:

"Zgłoszenia dotyczące tego problemu były wielokrotnie zgłaszane zarządcy platformy ePUAP, zarówno przez Centralę NFZ jak i oddziały wojewódzkie NFZ.

Opisany problem dotyczy ustawień zabezpieczeń aplikacji wykorzystywanych do generowania wniosku, po stronie użytkownika, w tym przypadku prawdopodobnie czytnika Adobe.

Są to efekty wprowadzanych przez producentów oprogramowania zmian, na które nie ma wpływu ani NFZ ani właściciel platformy ePUAP.

Nadmieniam, że przeglądarka Chrome od początku nie obsługiwała formularzy EKUZ.

Zachęcam do wykorzystania istniejącej na naszym portalu www.ekuz.nfz.gov.pl interaktywnej formatki, która stanowi pomoc w wypełnianiu wniosku o wydanie EKUZ. Następnie, zapisany wniosek można przekazać mailem do właściwego dla Pana oddziału wojewódzkiego NFZ."

Niewiarygodne. Czyli wiedzą, że nie działa i mają to w nosie?
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#84 PostWysłany: 06 Lip 2016 15:24 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Polecam złożenie wniosku o Ekuz przez maila (skan wniosku) z odbiorem osobistym. Taki wniosek składałem 1 lipca, dzisiaj, tj. 6 lipca ok. 9.00 otrzymałem telefon, że karta jest do odbioru i dzisiaj koło 15 odebrałem. Do odbioru w NFZ trzeba wybrać numerek I, okienko które obsługuje ten numerek jest na samym końcu sali. Całość zajęła dosłownie kilka minut (były 3 numerki przede mną, ale widocznie były wzięte przez pomyłkę, bo nikt nie podchodził). NFZ na Chałubińskiego czynny jest do godziny 16. Trzeba pisać na maila: ekuz@nfz-warszawa.pl
Do wyrobienia kart niestety dosyć spore kolejki.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#85 PostWysłany: 06 Lip 2016 15:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Jaki sens? I tak kartę się dostaję od ręki, więc nie ma sensu "zamawiać" przez neta i odbierać tam ;) Tak samo jak mszysz czekać w kolejce...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#86 PostWysłany: 06 Lip 2016 15:37 

Z wlasnego doswiadczenia napiszę, ze takie rzeczy to tylko w Warszawie czy duzych miastach
Osobiście mimo, że jest Oddzial NFZ w Gliwicach po wypełnieniu i wysłaniu wniosków online ZERO reakcji, trzeba wnioski wypelnic, wydrukować i odebrać osobiście, zresztą komunikat na stronie też o tym informuje
Jedyny plus to, że arkusze są aktywne i latwo szybko zmienic dane imienia i innych osobistych danych, co skraca wypełnienie
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#87 PostWysłany: 06 Lip 2016 15:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
W Krakowie, przy ul. Batorego, wystarczy przyjść 20 minut przed otwarciem (albo koło 13) i po 40 minutach karta jest gotowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#88 PostWysłany: 06 Lip 2016 15:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Strasznie długo.... A Warszawie z czekaniem w kolejce zeszło mi się 20 min

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#89 PostWysłany: 06 Lip 2016 16:48 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Zeus napisał(a):
Jaki sens? I tak kartę się dostaję od ręki, więc nie ma sensu "zamawiać" przez neta i odbierać tam ;) Tak samo jak mszysz czekać w kolejce...

No właśnie nie tak samo. Po odbiór karty czekałem może z 3 minuty i kilka minut obsługi przy okienku. Gdybym wyrabial na miejscu byłoby trochę dłużej. Pracuję niedaleko, więc wolałem oszczędzić kilka minut.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#90 PostWysłany: 06 Lip 2016 16:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Ostatnio jak byłem (przed feriami Małopolsce) zajęło mi 5 minut wyrobienie na miejscu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#91 PostWysłany: 06 Lip 2016 17:04 

michzak napisał(a):
Strasznie długo.... A Warszawie z czekaniem w kolejce zeszło mi się 20 min

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

I to tylko dlatego, że teraz jest sezon wyjazdowy i więcej ludzi przychodzi po kartę.
Normalnie trwa to już nie minuty , a sekundy. :D
No ale o czymś tu trzeba pisać. :|
Już dawno miałem wrażenie, że temat wyczerpany. Jak np o KK Wizz.
A tu jednak nie. :D

Więc zaczynamy od początku.....
I forum się kręci 8-)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#92 PostWysłany: 06 Lip 2016 17:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
@jacakatowice sezon ogórkowy :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#93 PostWysłany: 11 Lip 2016 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 608
Kilometry: 970 638
srebrny
@jacakatowice @Zeus
pozwolę sobie się z Wami nie zgodzić. Gładko skrytykowaliście @witekkowal za <niepotrzebne?> nabijanie postów i odświeżanie wątku na siłę, wątku, w którym już wszystko zostało napisane.
Otóż dziś rano udałem się do NFZ w Warszawie wyrobić nowy EKUZ, akurat miałem rano wolne. Dostałem numerek 230, a załatwiany był właśnie 120, jakieś 1 do 1,5 godziny czekania. W oddzielnym okienku, z inaczej oznaczonym numerkiem, w oddzielnej krótkiej kolejce na bieżąco wydawane były karty zamawiane mailowo.
Miałem trochę szczęścia: spytałem strażnika, ile to może być czekania, te moje 100 numerków, bo chciałem pójść coś zjeść. A ten wyciągnął wcześniejszy numerek i mi go wręczył, więc załatwiłem sprawę w 20 minut.
Niemniej dzięki @witekkowal za pomocny wpis, jak ktoś się teraz w wakacje w Warszawie wybiera do NFZ niech lepiej złoży wniosek mailem.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#94 PostWysłany: 11 Lip 2016 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Teraz to pewnie kwestia sezonu. Jakieś 6 tygodni temu czekałem nie dłużej niż 15 minut na Chałubińskiego.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#95 PostWysłany: 11 Lip 2016 18:41 

sko1czek napisał(a):
@jacakatowice @Zeus
pozwolę sobie się z Wami nie zgodzić. Gładko skrytykowaliście @witekkowal za <niepotrzebne?> nabijanie postów i odświeżanie wątku na siłę, wątku, w którym już wszystko zostało napisane.
Otóż dziś rano udałem się do NFZ w Warszawie wyrobić nowy EKUZ, akurat miałem rano wolne. Dostałem numerek 230, a załatwiany był właśnie 120, jakieś 1 do 1,5 godziny czekania. W oddzielnym okienku, z inaczej oznaczonym numerkiem, w oddzielnej krótkiej kolejce na bieżąco wydawane były karty zamawiane mailowo.
Miałem trochę szczęścia: spytałem strażnika, ile to może być czekania, te moje 100 numerków, bo chciałem pójść coś zjeść. A ten wyciągnął wcześniejszy numerek i mi go wręczył, więc załatwiłem sprawę w 20 minut.
Niemniej dzięki @witekkowal za pomocny wpis, jak ktoś się teraz w wakacje w Warszawie wybiera do NFZ niech lepiej złoży wniosek mailem.

W Warszawie wszystko wygląda inaczej , niż w reszcie świata. :D
Wszyscy naraz idą po karty EKUZ czy paszporty akurat w środku sezonu.
Wszyscy naraz wyjżdżają na weekendy czy wakacje.
I reporterzy TVN mają co robić stojąc na rogatkach miasta w Jankach czy Legionowie.
Raportując jak z linii frontu czy ogromny korek się jeszcze powiększa. :mrgreen:
A następni , wiedząc to wszystko dalej pchają się w oko cyklonu.


Mam tylko jedno pytanie, jako do człowieka obeznanego z tematem podróżowania, a nie neofity.
Karta EKUZ jest ważna pół roku. Można ją wyrabiać praktycznie co chwilę.
Dlaczego dopiero w szczycie sezonu , w lipcu po nią poszedłeś, a nie wcześniej ??
Unikając przekupywania stróża itd....
To samo z paszportami ważnymi przecież 10 lat. Nagle wszystkim się przypomina, akurat latem, że go potrzebują. A później żale i narzekania, że tłok był.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#96 PostWysłany: 11 Lip 2016 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 608
Kilometry: 970 638
srebrny
@jacakatowice
Odpowiedź jest prosta: 05.07 upłynęła ważność poprzedniej karty a za parę dni wyjeżdżam do Czech.
Pewnie mogłem iść po nową wcześniej, ale póki dotychczasowa była ważna to jakoś o tym nie myślałem. Nie jestem wystarczająco zapobiegliwy i przewidujący. A może wydawało mi się, pewnie niesłusznie, że jak pójdę po nową kartę wcześniej, to moje wizyty w NFZ będą częstsze, z czego wynikałoby (ale jestem niemądry), ze stracę jednak więcej czasu.
Kartę zabieram na wyjazdy wielokrotnie w czasie 6 miesięcy jej ważności nie tylko na urlop, częściej na wypady week-endowe. Tym razem, tutaj biję się w piersi, rzeczywiście będę na długim, aż tygodniowym wypadzie w czeskie góry.
Przepraszam wszystkich za ten za off-top.
I ja mam także jedno pytanie. Dlaczego wnioskujesz, że przekupiłem "stróża"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#97 PostWysłany: 11 Lip 2016 20:01 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Anonymous napisał(a):
W Warszawie wszystko wygląda inaczej , niż w reszcie świata. :D
Wszyscy naraz idą po karty EKUZ czy paszporty akurat w środku sezonu.


E tam, chyba wszędzie jest tak samo, czy górka w okresie wakacyjnym.
W jakimś mieście chodzą po EKUZ na kwartał przed wyjazdem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#98 PostWysłany: 11 Lip 2016 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Jeżeli macie ochotę przeanalizować sezonowość wydawania EKUZ to polecam:
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/zabawa-liczbami/1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#99 PostWysłany: 11 Lip 2016 21:31 

@ sko1czek
"Przekupiłeś" słownie. :D I tyle. Bez źadnych podtekstów.
Po prostu załatwienie karty EKUZ wydaje mi się taką drobnostką, że łatwiejszej sprawy chyba nie ma, patrząc na inne trudności codziennego życia.
Wcale nie jestem zapobiegliwy i przewidujący. Wręcz odwrotnie. Niepoukładany bałaganiarz ze mnie. :D Wszystko co nie jest pilne może poczekać do jutro, albo dłużej. 8-)

Tylko spraw podróżniczych pilnuję namiętnie.
Paszporty, wizy, odprawy, hotele. Tu musi być porządek.. :mrgreen:
Góra
 PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#100 PostWysłany: 18 Lip 2016 13:25 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 367
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Anonymous napisał(a):
@ sko1czek
"Przekupiłeś" słownie. :D I tyle. Bez źadnych podtekstów.
Po prostu załatwienie karty EKUZ wydaje mi się taką drobnostką, że łatwiejszej sprawy chyba nie ma, patrząc na inne trudności codziennego życia.


Drobnostką? Wbrew pozorom nie...

Najpierw była wielodniowa i przegrana walka z system ePuaP (opisana wyżej). Potem po przeczytaniu, że sprawa jest załatwiana "od ręki" stwierdziłem, że zajrzę do NFZ, gdy będę w centrum (żeby nie jechać tam specjalnie po 1 rzecz) i znowu zleciały mi chyba z 3 tygodnie. W NFZ kolejka na 50 osób, więc wziąłem formularze, wypełniłem, wysłałem mailem. Zanim odpisali, wysłali i odebrałem minęło kolejne 1,5 tygodnia. Ostatecznie dostałem EKUZ 2 dni przed wyjazdem zagranicznym, chociaż zabrałem się za to prawie 3 miesiące wcześniej. Okej, mając pilną potrzebę pojechałbym do NFZ poświęcając na to w sumie z 2-3 godziny, ale to też nie byłaby drobnostka ;)
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group