Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Strona z wnioskami EKUZ
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/hidden_main ... o-pobrania

UWAGA!
Wypełnienie interaktywnej formatki oraz użycie przycisku „Zatwierdź” nie skutkuje przesłaniem wniosku do oddziału wojewódzkiego NFZ za pośrednictwem poczty elektronicznej. Formatka jest wyłącznie ułatwieniem przy wypełnianiu wniosku, który po podpisaniu należy złożyć lub przesłać do oddziału wojewódzkiego NFZ


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: EKUZ
#41 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:10 

Cicha_Woda napisał(a):
Dodam drobne sprostowanie, że dla emerytów karta EKUZ jest ważna do 5 lat, a nie bezterminowo. To taki drobiazg, ale może być istotny :?
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/ ... cje-ogolne



Masz rację -dzięki za sprostowanie, czyli jeszcze większa porażka i liczenie NFZu na to, że ktoś sobie zapomni odnowić EKUZ -tak państwo o nas dba....To, że o polisie trzeba pamiętać to rozumiem ale po co żeby karta była dłużej ważna niż 6 mies.
Dobrze, że chociaż śląska karta chipowa jest bezterminowa.
Góra
 PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: EKUZ
#42 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:15 

Też uważam, że te paniusie z NFZ powinny o mnie pamiętać ,że lubię sobie wyjechać za granicę. :D
I w odpowiednim momencie, przynieść mi kartę w zębach do domu. :mrgreen:
A co ? Za co im płacą ? :D
Góra
 PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#43 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
singielka_1976 napisał(a):
... liczenie NFZu na to, że ktoś sobie zapomni odnowić EKUZ -tak państwo o nas dba...

Za pewne w wielu krajach tak jest...
np w Hiszpanii tylko jeśli masz umowę o pracę to dostaniesz kartę bezterminowo. Najgorzej jest jeśli pobierasz zasiłek dla bezrobotnych, bo wtedy każdy wyjazd to 3 wizyty w 2 urzędach i tylko 1 z nich to max 5 minut.

-- 08 Lut 2016 11:17 --

@jacakatowice
Nie jedzie zagranice, bo NFZ jeszcze nie dostarczył karty
jutro w fakcie na pewno będzie o tym artykuł :lol:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#44 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Im więcej odpowiedzi pokazuje się w tym wątku, tym bardziej mi się wydaje, że przydałby się wątek o sofizmatach rozszerzenia, argumentach ad personam i innych błędach w rozumowaniu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#45 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Kara
Już było parę takich wątków!
W jednym nawet się przyznałaś, że używasz argumentów emocjonalnych choć bardzo byś chciała żeby były rzeczowe. Żadnych wniosków wtedy nie wyciągnęłaś? Może jednak tak i teraz chciałabyś nam opowiedzieć o swoich postępach w przekazywaniu tego, czego na prawdę chcesz, czego, być może pragnie Twoja podświadomość... 8-)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#46 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Rzekome przyznanie się to właśnie książkowy przykład sofizmatu rozszerzenia. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#47 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:28 

@ kara
Zgłoś się na moderatora.
Nabór ciągle trwa.
Wszystkich niewygodnych zbanujesz i zapanuje sielanka na forum. ;)
Będzie tylko o sofizmatach itp cudach.
Góra
 PM off
Juve lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#48 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Tak by było gdybyś to zrobiła wprost a nie gdyby to wynikało z serii Twoich wypowiedzi :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#49 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Czy to rola moderatora, czy EKUZ, czy prywatne ubezpieczenie - warto wczytać się w warunki i nie podawać niesprawdzonych informacji. ;-)

Co do samego EKUZ - o ile w sytuacji ratowania życia służba zdrowia w innym państwie UE/ EFTA nie odmówi nam pomocy, to w pozostałych przypadkach (a statystycznie jest ich więcej) - może uzależnić świadczenie od przedpłaty. Można więc wyrobić sobie EKUZ albo bujać się później z uzyskiwaniem - o ile się należy - refundacji (bogatym nikt nie zabroni dotowania budżetów innych państw ;-) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#50 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:51 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
Zeus napisał(a):
Nie musicie przecież jechać po kartę.
Można zaznaczyć żeby ją przesłali pod wskazanym adresem.

https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/ ... wypoczynek


Ale trzeba pojechać osobiście złożyć wniosek :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#51 PostWysłany: 08 Lut 2016 12:57 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Nie trzeba. Składałem już kiedyś wypełniony przez mamę wniosek na jej dane, do tego upoważnienie do odbioru i dowiozłem jej w dniu złożenia wniosku kartę do domu :)

To wszystko pic na wodę, równie dobrze moja siostra mogłaby ten wniosek wypełnić, kartę i tak by wydali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#52 PostWysłany: 08 Lut 2016 13:00 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Nie trzeba osobiście, można złożyć korespondencyjnie i otrzymać pod wskazany adres.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#53 PostWysłany: 08 Lut 2016 14:45 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
singielka_1976 napisał(a):
Wintermute napisał(a):
2 tyg temu dostałem EKUZ i data ważności jest pół roku od dnia który wpisałem jako data wyjazdu, a do którego trochę jeszcze zostało więc chyba nie do końca jest tak jak napisałaś


Ech... nie ma jak teoria spiskowa, otóż przyjmij do wiadomości, że dwukrotnie taką sytuację miałam w zeszłym roku, czy życzysz sobie nagrania video jeśli pojadę za 2 miesiące po kartę? To, że w Twoim oddziale jest inaczej niż w moim nie musi oznaczać, że któreś z nas mija się z prawdą, prawda?

Wintermute napisał(a):
to musi małe miasto być skoro ci się opłaca jechać na jego drugi koniec...
ja zawsze odbieram na poczcie i nawet jak postoję kilkanaście minut w kolejce to nie widzę w tym problemu


Będziesz wnikliwiej czytał forum, to się doczytasz skąd jestem i nigdy mojego miasta za metropolię nie uznawałam.
Z dwojga złego (NFZ vs PP) wolę pojechać niż stać w kolejce na poczcie, na którą....też muszę pojechać.


1. Podałem tylko przykład, że nie zawsze dają EKUZ na równe 6 m-cy
2. Zupełnie nie interesuje mnie skąd jesteś więc nie będę robił dochodzenia

Polecam za to spuścić nieco ciśnienie bo widzę że jest już na niebezpiecznie wysokim poziomie...

-- 08 Lut 2016 13:48 --

ATX napisał(a):
Zeus napisał(a):
Nie musicie przecież jechać po kartę.
Można zaznaczyć żeby ją przesłali pod wskazanym adresem.

https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/ ... wypoczynek


Ale trzeba pojechać osobiście złożyć wniosek :)


Nie trzeba - wniosek można wysłać mailem
Góra
 Profil Relacje PM off
ATX lubi ten post.
ATX uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#54 PostWysłany: 08 Lut 2016 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2014
Posty: 184
Loty: 118
Kilometry: 205 856
Dzięki toczącej się tu dyskusji postanowiłem sprawdzić jaki NFZ jest nowoczesny - wypełniłem wniosek z linka Zeusa:
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/ ... wypoczynek
Wydrukowałem, podpisałem, zeskanowałem, wysłałem na maila ekuz@nfz-warszawa.pl (zamieszkuje mazowieckie) - i po 2h dostałem info, że wniosek rozpatrzony i karta zostanie wysłana In-Postem.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#55 PostWysłany: 08 Lut 2016 14:58 

Wintermute napisał(a):
1. Podałem tylko przykład, że nie zawsze dają EKUZ na równe 6 m-cy
2. Zupełnie nie interesuje mnie skąd jesteś więc nie będę robił dochodzenia

Polecam za to spuścić nieco ciśnienie bo widzę że jest już na niebezpiecznie wysokim poziomie...


Ad.1 -raczej kwestionowałeś moje doświadczenia sugerując....kłamstwo, ot taka subtelna różnica.
Ad2.-to po co był ten tekst o mieście? [retoryczne]

Ad.3-to spuszczaj sobie co tam chcesz, moje ciśnienie ma się fantastycznie :D .
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#56 PostWysłany: 08 Lut 2016 15:15 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Fajna interaktywna mapka, pokazująca, jak mamy się zachowywać w danym kraju, z kartą EKUZ

https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wyjezdzam-do
Góra
 Profil Relacje PM off
radeom lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#57 PostWysłany: 08 Lut 2016 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
singielka_1976 napisał(a):
...
Ad2.-to po co był ten tekst o mieście? [retoryczne]
...

bo co raz to płaczesz, że musisz jechać na drugi koniec i że LOt nie LOta i że chyba tylko samochód pozostał i jak to traktuje niektórych z nas NFZ.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#58 PostWysłany: 08 Lut 2016 15:55 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Zeus napisał(a):
Fajna interaktywna mapka, pokazująca, jak mamy się zachowywać w danym kraju, z kartą EKUZ

https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wyjezdzam-do


Sprawdziłam dla Francji i generalnie to jest dużo gorzej niż w PL:
"Leczenie szpitalne:

W przypadku leczenia szpitalnego, z reguły kasa chorych bezpośrednio pokrywa koszty leczenia
w wysokości 80% lub w niektórych przypadkach w 100%. Pacjent musi pokryć we własnym zakresie pozostałe koszty leczenia w wysokości 20%, w tym jest wliczona dzienna opłata ryczałtowa (forfait journalier).

Jeżeli pacjent jest uprawniony do zwrotu kosztów leczenia w wysokości 100%, wówczas musi pokryć we własnym zakresie ryczałtową opłatę dzienną (forfait journalier) za każdy dzień pobytu
w szpitalu w wysokości 18 EUR.

Jeżeli podczas pobytu w szpitalu zostały udzielone rozszerzone świadczenia medyczne i chirurgiczne pacjent musi pokryć we własnym zakresie drugi ryczałt w wysokości 18 EUR."

Wniosek - ubezpieczenie na odpowiednią kwotę jest dużo korzystniejsze. :) No chyba, że koszty leczenia i tak przekroczą sumy ubezpieczenia, wtedy lepiej jeśli było się leczonym w publicznym szpitalu - wtedy większość kosztów można odzyskać od NFZ.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#59 PostWysłany: 08 Lut 2016 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
livien napisał(a):
...
Wniosek - ubezpieczenie na odpowiednią kwotę jest dużo korzystniejsze. :) No chyba, że koszty leczenia i tak przekroczą sumy ubezpieczenia, wtedy lepiej jeśli było się leczonym w publicznym szpitalu - wtedy większość kosztów można odzyskać od NFZ.

A nie można zrobić tak, że to czego nie pokrywa NFZ, zostaje opłacone z ubezpieczenia?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#60 PostWysłany: 08 Lut 2016 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Nie. Na poprzedniej stronie sko1czek podał przykłady wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela. Resztę typu planowany poród czy (nieudane) samobójstwo można wyczytać z dowolnych OWU.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group