Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dubaj DXB
#1 PostWysłany: 19 Lut 2013 00:55 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 3
Witam!
Czy ktoś byłby chetny , opisać jak przebrnąć przez lotnisko w Dubaju po przylocie z WAW ( Urząd Imigracyjny, wizy, odbiór bagażu itp.) ?


Ostatnio edytowany przez Washington, 03 Kwi 2014 14:27, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Lotnisko Dubaj
#2 PostWysłany: 19 Lut 2013 05:51 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 2
Loty: 73
Kilometry: 198 035
Po przylocie przechodzisz przez kontrolę bezpieczeństwa i paszportowo-wizową (skanują siatkówkę oka), a później odbierasz bagaż. No chyba, że masz tranzyt, to przechodzisz przez kontrolę bezpieczeństwa i to na tyle :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Dubaj
#3 PostWysłany: 19 Lut 2013 16:31 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 3
Dzięki wojcio82.
Lotnisko ma kilka pozomów wszystko odbywa się na tym samym poziomie?
Gdzie można najlepiej wymienić walutę ( Euro, PLN.... AED)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Dubaj
#4 PostWysłany: 19 Lut 2013 18:17 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 3
Bardzo dziękuję |...o...| za cenne info, ale chciałbym dopytać czy na lotnisku DXB istnieją usługi typu Kantor w Polsce?
Poziomy lotniska oczywiście sobie wydrukowałem ale istota mojego pytania, to dobre rady bywalców lotniska, pozwalające szybko wydostać się z lotniska do miasta .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Dubaj
#5 PostWysłany: 19 Lut 2013 18:34 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 870
Loty: 453
Kilometry: 671 503
srebrny
czy to takie trudne by odnaleźć te info na stronie lotniska?
mi zajęło 3sekundy

http://dubaiairport.com/en/passengers/P ... 20Exchange
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Dubaj
#6 PostWysłany: 27 Mar 2013 12:44 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 10
/...o.../ a orientujesz sie moze jak karta mastercard Alior Banku spisuje sie przy placeniu nia w hotelach, sklepach itd? Na pewno wyplaty w ATM sa bezplatne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Sie 2013 22:22 

Rejestracja: 21 Sie 2013
Posty: 2
Loty: 11
Kilometry: 38 195
Jestem tu nowa więc jeśli piszę w złym miejscu to wybaczcie.

Wiem, że temat Dubaju był przerabiany tysiąc razy. Przeczytałam chyba wszystko co jest na ten temat na forum, ale odpowiedzi na swoje pytanie nie znalazłam.

Czy jeśli lecę na dwóch różnych biletach, dwoma różnymi liniami lotniczymi i chcę przesiadać się w Dubaju to muszę wyrabiać wizę? Wiem, że jest nie potrzebna jeśli nie opuszcza się lotniska, ale co jest rozumiane jako lotnisko? Muszę przecież odebrać bagaż z pierwszego lotu i ponownie go nadać, ktoś wie jak to wygląda w Dubaju czy nie przekroczę wyznaczonej "granicy"? Mam 10 godzin na przesiadkę i średnio uśmiecha mi się kupowanie wizy, tym bardziej, że nie lecę Emirates więc będzie to sporo kosztowało.. .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 21 Sie 2013 22:31 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 270
niebieski
Tak, niestety musisz. pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Dubaj
#9 PostWysłany: 10 Gru 2013 14:03 

Rejestracja: 26 Lis 2013
Posty: 85
Loty: 72
Kilometry: 108 698
Witajcie!

Mam pytanie odnosnie Dubaju.

Planuje podroz latem, z przesiadka w Kijowie.
1. Warszawa - Kijow: PLL LOT.
2. Kijow - Dubaj: Ukrainian Airlines.
Powrot tak samo.

Moje pytania:
1. Laduje w Kijowie LOT-em o 16:55, wylot do Dubaju o 20:00. Czy starczy mi czasu na spokojna odprawe bagazu i przesiadke?
2. Jak wyglada sprawa z wiza? Bo czytalem kilka watkow na forum i ceny sa rozne.

Z gory dziekuje i pozdrawiam forumowiczow!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Sty 2015 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 16
Loty: 39
Kilometry: 91 517
Podbijam temat.

W przyszłym miesiącu również mam przesiadkę w Dubaju, ale lecę Emirates i nie zamierzam opuszczać lotniska.
Mam dwa pytania, może ktoś się orientuje:
1. Jaką walutą płaci się na lotnisku?
2. Czy jest tam jakieś miejsce, aby w miarę wygodnie się rozłożyć i zdrzemnąć?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Sty 2015 00:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
1. USD/EUR/AED
2. płatne Marhaba, za darmo prawie wszędzie są lezaki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#12 PostWysłany: 27 Lut 2015 18:16 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Skąd Wy te "dirhajmy" bierzecie? Bo chyba nie "z kąta". ;-)

Ta waluta nazywa się dirham (ZEA).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Mar 2015 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
W przypadku lotu Emirates i przesiadki dłuższej niż 4h warto wspomnieć o voucherze na darmowy posiłek/kawę, do odebrania przy transfer desku H2. Szczegóły na http://www.sleepinginairports.net/mideast/dubai.htm
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Maj 2015 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Warto dodać, że wiza zniesiona. A do powyższego posta - również w niektórych przypadkach może przysługiwać darmowy nocleg za free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Maj 2015 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2014
Posty: 33
Tak naprawdę voucher na darmowy posiłek można odebrać chyba w każdym punkcie "customer service", trzeba tylko zapytać i pokazać bilety. Przynajmniej my tak zrobiliśmy, nie szukaliśmy specjalnie transfer desku H2. Załączam zdjęcie, na którym wyliczone są restauracje/bary objęte voucherem (przepraszam za jakość).

Załączniki:
voucher maly.jpg
voucher maly.jpg [ 109.79 KiB | Obejrzany 11634 razy ]
_________________
http://dobrzezaplanowane.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#16 PostWysłany: 22 Wrz 2015 08:10 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Jestem teraz w Dubaju i jest okrutnie gorąco. To nie jest miasto do zwiedzania go pieszo. Temperatura w nocy oscyluje w granicach 37 stopni i nie sądzę aby było przyjmie tak chodzić sobie kilka godzin bez celu.

wysłane z telefonu
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#17 PostWysłany: 22 Wrz 2015 09:01 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 361
srebrny
Byłem w Dubaju na przełomie lipca i sierpnia, kiedy też 37 stopni było w nocy, w dzień 43 (a aktualna pogoda pokazuje, że jednak aktualnie jest kilka stopni mniej niż wtedy) i robiłem dokładnie to co poleciłem wyżej, więc da się spacerować :) Bez słońca jednak nie jest tak tragicznie jak w okolicach południa. Dlatego właśnie chcąc obejrzeć Marinę, gdzie nie ma za bardzo gdzie się skryć i trzeba trochę pochodzić po dworze, lepiej zrobić to w nocy i zaraz po wschodzie słońca, gdy jeszcze da się wytrzymać, niż rzucać się na nią w środku dnia. Inne miejsca zwiedzaliśmy też za dnia, po prostu w proporcjach - kilkanaście minut w klimatyzowanych wnętrzach, kilka minut na dworze ;) W razie kryzysu ochłodzić się można nawet w klimatyzowanych przystankach autobusowych, więc faktem jest, że upały są bardzo ciężkie do wytrzymania, ale przy odrobinie determinacji można jakoś to zorganizować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dubaj DXB
#18 PostWysłany: 08 Lut 2016 18:43 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Byłem w Dubaju w czerwcu i styczniu. I podczas tego drugiego wyjazdu pogoda była wręcz idealna. Nawet nieco się zaskoczyłem, bo były noce, gdy temperatura spadała do 13-14 stopni Celsjusza!

Co do Mariny. Moim zdaniem najpiękniejsze miejsce w tym mieście. Bez cienia wątpliwości!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Przesiadka w Dubaju
#19 PostWysłany: 07 Maj 2016 00:52 

Rejestracja: 06 Maj 2016
Posty: 6
Witam serdecznie,

przymierzam się do lotu liniami Emirates - Londyn - Male z przesiadką w Dubaju (2h i 10 min).

Chciałbym się spytać o 2 rzeczy:

1 - czy jeśli oba loty odbywają się tymi samymi liniami czy muszę odprawiać bagaż 2 razy?
2 - nie znam lotniska w Dubaju dlatego chciałbym zapytać bardziej doświadczonych użytkowników czy 2 godziny i 10 minut to wystarczająco czasu aby przesiąść się z 1 lotu na 2?

Dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Maj 2016 02:27 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
witam serdecznie,

jako bardziej doswiadczony uzytkownik pomoge ci:

1. nie
2. tak

:lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
HubertPleskot lubi ten post.
Dark_Passenger uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group