Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 14 Maj 2018 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Zastanawiam się czy dam rade zmieścić się w czasie.
Flydubai przylatuje z Krakowa o 20:40 na Terminal 2.
O 23:15 odlatuje do Manili z Terminala 1.
Ktoś to przećwiczył ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 14 Maj 2018 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@yaacek jesli na 1 bilecie i bagaz rejestrowany poleci docelowo to zdazysz.
Istnieje darmowy transfer autokarowy.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 14 Maj 2018 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Wylot o 23:15, więc Cebu = nie na jednym bilecie.

Też mnie ciekawi jakie są szanse na taką przesiadkę (bagaż podręczny).
Ile może zająć taki transfer? Czy trzeba przejść kontrolę paszportową przed transferem T2 -> T1?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 14 Maj 2018 10:31 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Mam podobny problem z przesiadką FlyDubai - Cebu.
Lot w listopadzie - boję się opóźnień z Krakowa.
W dodatku FlyDUbai w ostatnim tygodniu tylko raz było o czasie w Dubaju, pozostałe spóźnione od kilku minut do godziny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 14 Maj 2018 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
cccc napisał(a):
@yaacek jesli na 1 bilecie i bagaz rejestrowany poleci docelowo to zdazysz.
Istnieje darmowy transfer autokarowy.
Pozdr.


Bagaż mam podręczy, niestety dwa różne bilety, a na DXB zawsze są ogromne kolejki do odprawy biletowej przy locie do Manili.
Chyba bardziej boję się jednak opóźnień z Krakowa o których pisze Karolina_S.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 28 Sie 2018 09:26 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 46
Zapytam o transfer z terminala 2 do 3,
jest jakiś lotniskowy darmowy, czy trzeba korzystać z zewnętrznego autobusu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Sie 2018 10:14 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
-- 28 Sie 2018 11:12 --

Masz wewnętrzne. Nigdy nie korzystałem z zewnętrznego transportu.

-- 28 Sie 2018 11:14 --

yaacek napisał(a):
Zastanawiam się czy dam rade zmieścić się w czasie.
Flydubai przylatuje z Krakowa o 20:40 na Terminal 2.
O 23:15 odlatuje do Manili z Terminala 1.
Ktoś to przećwiczył ??



Dasz radę. Na forum byli Kozacy co chcieli zdążyć z DWC i lotu z KTW na lot DXB-MNL

Nie wiem dlaczego każdy myśli że w MNL musisz mieć min. 3 godz stopa aby zdazyc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 28 Sie 2018 10:24 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 46
Dzięki,
Mam nadzieję, że są czytelnie oznaczenia gdzie go znależć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 28 Sie 2018 10:54 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Bez problemu trafisz. To normalne lotnisko A nie koszmar ze snów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 25 Wrz 2018 14:22 

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 2
Czesc,

Staralem sie znalezc cokolwiek na forum na temat lotniska w dubaju, ale jest bardzo malo informacji, wiec mam nadzieje, ze nie bedzie problemu ze pisze ten post.
Mam kilka pytan:

Czy w przypadku przesiadki emirates 7:30h (od 00:30 do 8:00 mniej wiecej) mozna wywalczyc nocleg od linii, bo wiem ze dawany jest powyzej 8h przesiadki. Jezeli nie, to czy mozna gdzies tam posiedziec/polezec (bo czytalem, ze spadnie odpada poza business lounges) chodzi tutaj o T2/T1
Dodatkowo, ostatnio bylo glosno o jakiejs lasce aresztowanej, bo wypila kieliszek wina na pokladzie emirates. czy alkohol to faktycznie jakis problem w dubaju na lotnisku? do tego stopnia, ze mam sie bac wypic kieliszek wina, bo mnie zamkna na lotnisku?
Jezeli macie jakiekolwiek wskazowki co do lotniska w dubaju to chetnie uslysze.
W jedna strone mam przesiadke z 5h z T2 do T1, a w druga 7h z T1 do T2.

Z gory dziekuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 25 Wrz 2018 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Możesz spokojnie spac na lotnisku, są do tego nawet specjalne fotele gdzie ludzie śpią jak bobry ;)
Jak nie będziesz się zataczał i robił scen to nikt Cie nie aresztuje, ale faktycznie jak nadużyjesz alkoholu i będzie to widoczne to mogą Cie nie wpuścic na pokład, sam widziałem taką sytuacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 25 Wrz 2018 14:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
dubaj-spanie-na-lotnisku,1185,27267
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 28 Wrz 2018 14:44 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
nowackipodobinski napisał(a):
Czesc,

Staralem sie znalezc cokolwiek na forum na temat lotniska w dubaju, ale jest bardzo malo informacji, wiec mam nadzieje, ze nie bedzie problemu ze pisze ten post.
Mam kilka pytan:

Czy w przypadku przesiadki emirates 7:30h (od 00:30 do 8:00 mniej wiecej) mozna wywalczyc nocleg od linii, bo wiem ze dawany jest powyzej 8h przesiadki. Jezeli nie, to czy mozna gdzies tam posiedziec/polezec (bo czytalem, ze spadnie odpada poza business lounges) chodzi tutaj o T2/T1
Dodatkowo, ostatnio bylo glosno o jakiejs lasce aresztowanej, bo wypila kieliszek wina na pokladzie emirates. czy alkohol to faktycznie jakis problem w dubaju na lotnisku? do tego stopnia, ze mam sie bac wypic kieliszek wina, bo mnie zamkna na lotnisku?
Jezeli macie jakiekolwiek wskazowki co do lotniska w dubaju to chetnie uslysze.
W jedna strone mam przesiadke z 5h z T2 do T1, a w druga 7h z T1 do T2.

Z gory dziekuje


T2 to Bangladesz Peszawar i pakistanskie lowLOWlow Costy - czym dalej lecisz tak z ciekawosci? Bo Flydubai pod codesharem EK lata juz z trójki o ile sie orientuje?
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 30 Wrz 2018 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
nowackipodobinski napisał(a):
Dodatkowo, ostatnio bylo glosno o jakiejs lasce aresztowanej, bo wypila kieliszek wina na pokladzie emirates. czy alkohol to faktycznie jakis problem w dubaju na lotnisku? do tego stopnia, ze mam sie bac wypic kieliszek wina, bo mnie zamkna na lotnisku?


prosze o nierozprzestrzenianie tego typu falszywych informacji

pare lat temu, gdy czesto latalem sluzbowo do UAE, czasem Emiratami, czasem innymi liniami --- w żadnej innej lini stewki nie przynosiły dodatkowego alkoholu tak chętnie jak w Emirates i w żadnej innej lini nie wypiłem tyle co w Emirates.

"pics or didn't happen" zapytasz? there u go:

jedzenie-alkohole-w-samolocie,226,40802?start=138

jedzenie-alkohole-w-samolocie,226,40802?start=170
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 31 Paź 2018 12:01 

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 2
Czesc,

Chcialbym zapytac, jedna rzecz, mam przesiadke w Dubaju (7h40min) miedzy 00:30 a 8:10, dodatkowo musze sie przedostac z T3 do T2. Czy warto wziac Ubera/Taxe i objechac najwazniejsze miejsca w Dubaju, czy to w ogole sie bedzie oplacac? Ewentualnie czy ktos moglby mi cos doradzic w tej sprawie, bede bardzo wdzieczny.

Przy okazji chcialbym jeszcze zapytac, czy jak sie ma ta przesiadke 7h40min, a voucher na hotel i jedzenie przysluguje od 8h, to bede cos w stanie wywalczyc na miejscu?

Z gory dziekuje!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 31 Paź 2018 12:30 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
@nowackipodobinski z T3 do T2 jedziesz kilkanaście minut. Pamiętaj, że trzaśnięcie drzwiami taksą w DXB na arrivals - kosztuje 25 dinarów. Jeśli chcesz przyoszczędzić podejść na departures i tam spróbuj się komuś władować w taksówkę która przywiozła już kogoś innego na lotnisko :D Ogólnie warto i to bardzo :D tylko weź poprawkę, że to Dubai i nawet w środku nocy mogą być korki :D

Voucher przysluguje od 8 godzin i w konkretnych taryfach, - na tych najtanszych nic nie ugrasz i tak.My mielismy 11 godz na przesiadkę i też nic nie dostalismy, bo za niskie taryfy. Wzięliśmy wtedy po prostu najtanszy hotelik kolo lotniska za jakies 120 dirhamow - wykapailismy sie przespalismy i na lotnisko :D
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 18 Lis 2018 22:52 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Hej, mam 5.5h przesiadki na DXB. Ląduje po 22 na T3, wylatuje 03:30 też z T3. Kilka pytan

1) Czy taki czas wystarcza na objechanie taxi Burj Khalifa + Dubai Marina i cyknięcie paru fotek?
2) Ile mniej wiecej trwa wyjście z lotniska / procedury wizowe?
3) Czy w ogóle warto ryzykować?

Pozdr!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 19 Lis 2018 03:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
1. Marina jest dosyć daleko , ale w nocy w dwie godziny powinieneś obrócić.
2. Wg mojej opini trzeba 1 h przeznaczyć na wyjście od chwili ładowania i 1,5 h na odlot.
Zostają wiec 3 h. W nocy nie ma korków , wiec jedzie się dość szybko.
3. Jeżeli nie planujesz nigdy tu wrócić , to warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 19 Lis 2018 04:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Korków nie ma ale znajomy do odprawy na lot nad ranem ponad 1.5 g potrzebował, potem przejście przez Lotnisko itd więc już na styk dosłownie zdarzył. Dzień dniowy nie równy.
A jak ktoś słusznie zauważył w nocy w Dubaju też potrafią być korki a na poranny szczyt odlotów też setki ludzi na lotnisko jedzie.
Moim zdaniem jest szansa ale bez zbytniego ociagania i fantazji aby potem nie mieć mokro w spodniach.

Zacznij od tego czy samolot nie będzie opóźniony, potem sprawdź ile czasu zajmie Ci dojście do bramek kontroli i do dodaj przynajmniej 20 minut do tego czasu przy powrocie a będziesz miał już jakiś plan sytuacyjny.

Ale decyzje musisz podjąć sam.


Ostatnio edytowany przez lovenz, 19 Lis 2018 10:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 19 Lis 2018 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja w Dubaju korzystam z bramek automatycznych, pozwala zaoszczedzic czas. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group