Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Sty 2015 01:12 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Nigdy nie jeździłam po Dubaju autobusem, ale wydaje mi się, ze powinnaś sobie zostawić porządny margines czasu. Obecnie w Emiratach jest sezon mgieł, a w piątek obowiązuje "mañana time zone" ;-). Poza tym, będziesz wracać na lotnisko w porze modlitwy południowej, a niektórzy lubią się wtedy zatrzymać na poboczu czy prawym pasie i wyciągnąć dywanik.

W skrócie - uwaga na zbyt ambitny pod względem czasowym plan zwiedzania.
Góra
 Profil Relacje PM off
cappricio uważa post za pomocny.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#22 PostWysłany: 11 Sty 2015 02:22 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
patrząc na czas przejazdu autobusami pomiędzy kolejnymi punktami doszłam do tego samego wniosku... :)

wymyśliłam sobie taką trasę: z lotniska do Jumeirah Mosque, następnie na plażę Jumeira Public Beach przy tymże meczecie, śniadanko na plaży i poranne pluski (?), następnie do Dubai Mall i w okolice Burj Khalifa, może do akwarium, jeśli czas pozwoli.

Realne w godzinach 6-12?

Mam pytanie o tę plażę (wszystkie plaże się tak nazywają wg map googlowych...), przy meczecie. Widać z niej hotel Burj al Arab? i w ogóle te panoramy drapaczy chmur?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Sty 2015 09:53 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Zacznę od końca - z tej plaży zobaczysz sylwetki majaczące na horyzoncie. Lepsze widoki zapewnia plaża przy klubie Jumairah Beach Hotel/ 360 Degrees czy Marina Beach (przy tej drugiej wieżowców jest najwięcej :) ).

A co do planu => wschód słońca będzie o 7:03, więc:

5:30 - 7:00 lotnisko - meczet (nie można go zwiedzać w piątek, wiec zakładam, ze strzelisz fotkę i pójdziesz dalej)
7:15 - 7:30 meczet - plaża
8:30 - 9:45 plaża - Dubai Mall
i w tej okolicy (rzut oka na akwarium, lodowisko i coś zimnego do picia z widokiem na Burj Khalifa) zostałabym maksymalnie do 11:30, żeby po godzinie (ew. z małym haczykiem) być na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
cappricio uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 11 Sty 2015 15:35 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
dziękuję za podpowiedzi!

wschód słońca wg googli ok 7.30 pod koniec stycznia.. więc też nie ma sensu się szlajać w ciemnościach...

w takim razie zdecyduję się na Jumairah Beach Hotel - trochę bliżej niż ta następna plażka i chyba zrezygnuję z meczetu skoro ma to być tylko fotka...

w akwarium chcemy wejść do tunelu, więc myślę, że z godzinkę nam to zajmie :) lubimy się gapić na rybki :D
spacer w okolicach Burj Khalifa ile może zająć? też z godzinkę?


i o 11.30 powrót na lotnisko

dla mnie wygląda ok :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Sty 2015 17:04 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Ależ proszę!

W kwestii wschodów i zachodów słońca polecam takie tabele => http://www.timeanddate.com/sun/united-a ... ates/dubai. Civil twilight to "nasza" szarówka; słońce raczy objawić się o 7:03.

Powiem tak, samo dojście do wind Burj Khalifa (BK) z parkingu Dubai Mall (DM) przez jego "alejki handlowe" to jakieś 20 minut. Czytaj: ten mall jest naprawdę ogromny. :) Przejście z DM przez mostek na druga stronę sadzawki, w której są tańczące fontanny to ok. 10 min. Pokręcenie się po całym terenie na zewnątrz BK może spokojnie zająć godzinę, bo przejście z DM do ogrodu u stop BK to ok. 30 min.
Góra
 Profil Relacje PM off
cappricio uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 21 Lut 2015 15:30 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 16
Witajcie,
ja również potrzebuję pomocy Dubaj w 24h. Lądujemy o 22.20 w niedzielę, wylatujemy dalej o 19.10 w poniedziałek. Potrzebuję pomocy w zakresie:
- hotel lub apartament,
- bagaż podręczny - żeby nie bujać się z trolleyem, może lepiej wziąć plecak ? Bo zwiedzanie Dubaju zajmie nam cały dzień i powrót bo podręczny do hotelu, a potem na lotnisko zabierze czas. Chyba, że hotel będzie w drodze ze zwiedzania na lotnisko albo blisko lotniska.
- transfer lotnisko - hotel/apartament,
- co zobaczyć - poczytałem trochę i na pewno chcę zobaczyć - Burj Khalifa - nie wjeżdżać na górę, pokaz fontann przy Dubai Mall i Burj Khalifa, Jumeira Public Beach, Muzeum Dubaju, Le Meridien Dubai - Marina Club, Palma i przejazd koleją na palmę z widokiem na hotel - widzę na mapach, że są 2 palmy. Co jeszcze ? Jest jakiś hotel, wysoki budynek z którego można obejrzeć Dubai za free ?
- transport - będziemy w 2 osoby, lepiej taxi, czy metro, wynająć samochód, a może Big Bus Tour ?
- jedzenie - gdzie jeść - śniadanie pewnie w hotelu, a lunch na mieście, jakie ceny ?
- ile wymienić kasy na AED ?
- o której być na lotnisku ?
- w jakich godzinach muzułmanie się modlą, abym uniknąć przykrych niespodzianek ze zwiedzaniem lub powrotem na lotnisko.
Z góry dziękuję za pomoc.


Ostatnio edytowany przez depeszman, 21 Lut 2015 15:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 21 Lut 2015 15:45 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi używając funkcji "Szukaj" na forum i Google. Jak będziesz miał już jakiś zarys i wątpliwości, daj, proszę, znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 21 Lut 2015 17:28 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 16
Kara napisał(a):
Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi używając funkcji "Szukaj" na forum i Google. Jak będziesz miał już jakiś zarys i wątpliwości, daj, proszę, znać.


Odpowiedź godna internauty. WyGooglować sobie mogę, ale czytanie na wszystkie tematy zajmie mi pewnie cały dzień albo i lepiej. A chyba po to jest forum, aby doświadczeni podróżnicy w danym miejscu pomogli szybko i fachowo, bez szukania. Wybacz moją irytację, ale jak ktoś mnie spyta o miejsce gdzie byłem, do tego niedawno, to mogę wszystko opisać lub opowiedzieć w 10 minut, a nie będę odsyłał nikogo do Googli. Z chęcią pomogę innym w odkrywaniu zakątków innych rejonów - np. Hiszpania, wyspy greckie, Turcja, czy Egipt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Lut 2015 00:12 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
rowniez podbijam pytanie. Mamy 24h w Dubaju. Zarezerwowalam hotel na przeciwko Muzeum, w polowie drogi do lotniska, dobry wybor? Samolot mamy o 11 rano. O ktorej opuscic hotel zeby zdazyc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Lut 2015 00:20 

Następny wariat tak jak ja. Byłem więcej jak 24 h i zobaczyłem to co chciałem.Z lotniska w nocy na współkę jechaliśmy taxi za 25 e .hostel znalazłem wieczorem nastepnego dnia. Cały dzień w innym klimacie to mordęga dla organizmu.Przekonasz sie na miejscu.
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 22 Lut 2015 00:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
No ja miałem 15 godziną przesiadkę (24:00-15:00), nocleg w Deirze i od 8-9 rano zwiedziłem wszystko co chciałem w Dubaju, pamiątki i nawet pocztówki wysłałem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Lut 2015 01:26 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@aviel - miejsce jest OK. Co do drugiej części - w jaki dzień tygodnia i czym chcecie jechać, czy macie bagaż rejestrowany i o której godzinie wybrana przez Ciebie linia lotnicza otwiera i zamyka checkin dla Twojej klasy lotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Lut 2015 15:02 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Dziekuje za odpowiedz. Check in otwieraja 3 godziny przed, linie Emirates wiec ten najwiekszy terminal 3. Naczytalam sie o korkach itd i tak naprawde nie wiem o ktorej jechac. W sumie wolalabym jechac po sniadaniu :) juz wiem, ze metro tam nie jezdzi wiec w gre wchodzi taxi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Lut 2015 15:10 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Nie ma za co. Ważny jest dzień tygodnia - w sensie: piątek, sobota czy inny?

A metro dojeżdża na T3, ale nie w piątek rano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Gru 2015 13:41 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
Ja mam przylot w sobotę o 22 (więc ten dzień odpada), ale przelot dalej do Hong Kongu w poniedziałek o 18 - mam więc całą niedzielę + pół poniedziałku.

Co sugerujecie, spać będę niedaleko BCh ? Wstępnie zakładam Medinat, wjazd na Burj + Mall + Marinę lub The Palm, a wieczorem pokaz fontann, zaś w poniedziałek starą część Dubaju. Nie za dużo założyłem na pełny dzień ? Coś odpuścić, a coś dodać ? Z góry dzięki za pomoc.

P.S. Mam kartę DC, czy ktoś się orientuje jak od środka wyglądają saloniki lotniskowe ? W sensie takim, że wracając z HKG mam przylot o 23 do Dubaju, a lot rano o 7:30 i nie wiem czy zostać na lotnisku, czy kimnąć się 4-5 h w jakimś hotelu w pobliżu (na następny dzień już do pracy od rana).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Gru 2015 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Na pełny dzień atrakcji masz akurat, żeby był pełen wrażeń. Przestawiłabym tylko wjazd na Burdż Chalifa na okolice zachodu słońca i połączyła z pokazem fontann. Niedziela na luziku w Bur Dubaj to też dobry pomysł.

PS Te pytania lepiej zadaj w temacie dt lotniska po uprzednim skorzystaniu z search.php.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 08 Gru 2015 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
A ja nie polecam pokazu fontann, zupelnie rozczarowujace, trwa krotko i efekty mizerne
lepiej moim zdaniem pospacerowac wieczorem po marinie (Marynie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 08 Gru 2015 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
A dla mnie pokaz fontann wygląda bardzo imponująco i na pewno warto go zobaczyć :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Gru 2015 03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Dodam tylko, że pokaz wygląda zdecydowanie atrakcyjniej z tarasu restauracyjek w Dubai Mall (niżej, taniej, z dźwiękiem, ale "znad kotleta") albo drink baru w Burdż Chalifa (wyżej, drożej, bez dźwięku, ale bardziej nastrojowo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 09 Gru 2015 11:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
cyberpunk64 napisał(a):
A ja nie polecam pokazu fontann, zupelnie rozczarowujace, trwa krotko i efekty mizerne
lepiej moim zdaniem pospacerowac wieczorem po marinie (Marynie :)

Mam podobne zdanie. Pokaz fontann rozczarował mnie. Nawet się nie umywa do warszawskiego pokazu na Podwalu.
Można spokojnie obejrzeć ten spektakl (3 min) przy okazji wizyty w Burj Khalifa, a nie specjalnie tylko na niego jechać.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group