Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lut 2013 18:14 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 135
Khalifę warto zobaczyć, widać ją zresztą zewsząd, ale stojąc pod nią robi wrażenie. Obok jest Dubai Mall i fontanna.

Al-Arab na mnie nie zrobił kompletnie żadnego wrażenia. Ot, budynek. To samo Palm Island. Atlantis i wszędobylskie centra handlowe. Chyba, że chcesz się przejechać kolejką linową.

Dubai Creek to bardzo przyjemna okolica, szczególnie po prawej stronie patrząc na Dubaj z góry.

Auto wyjdzie Cię taniej na jeden dzień (ja płaciłem ok. 120 zł za Lancera wersja basic)

Natomiast bus kosztuje coś koło 50$ i plusem niewątpliwie jest fakt, że możesz wysiąść, zwiedzić i wsiąść do następnego. Kursują zdaje się co 20 min.

Natomiast autem będzie problem zaparkować. No i trzeba uważać na zjazdy. A pasów na Sheikh Zayed Road jest po 6-7 w jedną stronę miejscami.

Powodzenia!
_________________
www.zalatani.com- podróż i życie na końcu świata!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 12 Lut 2013 19:50 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 35
Loty: 25
Kilometry: 41 965
Jeżeli chcesz wjechać na taras widokowy Burj Khalifa to radze kupić bilety przez internet, na miejscu zapłacisz prawie 4 razy więcej. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lut 2013 11:15 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 135
Wiele osób poleca autobus Big Bus Tours.

To takie czerwone busy co jeżdżą też w Europie (m.in. Londyn czy Budapeszt)

Brak polskiego przewodnika na słuchawkach.

54$ dla adulta :)
_________________
www.zalatani.com- podróż i życie na końcu świata!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Lut 2013 16:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
lub można podróżować metrem - bilet dzienny 14 AED..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Mar 2013 21:59 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
24 cgodz moze byc za malo

ale przy dluzszym pobycie polecam wybrac sie do Al Ain
ktore oferuje m in taka atrakcje

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Mar 2013 00:08 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
spiggy napisał(a):
24 cgodz moze byc za malo

ale przy dluzszym pobycie polecam wybrac sie do Al Ain
ktore oferuje m in taka atrakcje




Czyli ich brak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Mar 2013 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3710
srebrny
mnie w ogóle fascynuje ta fascynacja dubajem
przecież tam nic nie ma interesującego
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 04 Mar 2013 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
cypel napisał(a):
przecież tam nic nie ma interesującego

Nie no, nie bądźmy takimi ignorantami. Choćby najwyższy budynek na świecie, wieczorne pokazy największych fontann na świecie, do tego całkiem przyjemna plaża... to wcale nie jest takie "nic" i będąc tam trochę głupio byłoby to wszystko ot tak po prostu pominąć.

Zależy co kto lubi, ale będąc świeżo po 16-godzinnej przesiadce w Dubaju, na szybkie zwiedzanie mogę polecić:
- Burj Khalifa - taras widokowy na 124 piętrze; bilet online 108 zł, rezerwacje tutaj: https://tickets.atthetop.ae/eticketing/homepage.aspx
- wieczorny pokaz fontann przy Dubai Mall i Burj Khalifa - pokazy do 23:00, co pół godziny, oczywiście bezpłatne, http://www.thedubaimall.com/en/entertai ... ntain.html
- Jumeira Public Beach - jeśli chcecie po prostu popływać w morzu i powygrzewać się na słońcu; w hotelu obok możecie wypożyczyć ręczniki; http://goo.gl/maps/9g3pC
- Muzeum Dubaju znajdujące się w starej części miasta, w Al Fahidi Fort, wstęp ok. 2,5 zł
- Le Meridien Dubai - Marina Club - jeśli chcecie pobawić się w międzynarodowym towarzystwie na plaży (wejście free)

Ja poruszałem się taksówkami (ceny podobne albo nawet nieco niższe niż w Warszawie; bierzcie tylko oficjalne taksówki miejskie) i metrem (dobry dojazd do Burj Khalifa i do starej części miasta).
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Gregggor 04 Mar 2013 16:09, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 09 Maj 2014 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2014
Posty: 19
Loty: 1
Kilometry: 1 599
Lecimy 08.06 do Bangkoku i mamy przesiadkę w Dubaju. Lądujemy tam 22:15, a lot do Bkk mamy 09.06 o 09:40. Poradźcie co możemy w tym czasie robić, nie mamy Dubai Connect, ale wiza darmowa, więc na pewno planujemy wyjść poza lotnisko. Gdzie się kierować, żeby złapać taxi poza lotniskiem, czy warto starać się o voucher na jedzenie, czy cokolwiek jest otwarte w nocy lub bardzo rano, co warto zobaczyć itp.


Ostatnio edytowany przez Gregggor 09 Maj 2014 10:39, edytowano w sumie 2 razy
przeniosłem do odpowiedniego wątku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Maj 2014 10:17 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
Voucher na jedzenie jest do pobrania gdzieś przed strefą transferową ale nigdy nie korzystałem.
Jest to wybranych punktów na lotnisku - gdzie oczywiście wszystko jest otwarte całą noc (to godziny szczytu w DXB)

Metro będzie o tej porze jeszcze jeździć, jest przed terminalem. (w większość dni do północy)
Taksówki łatwo znajdziesz.
Są też firmy które świadczą "wycieczki objazdowe" samochodami, także w nocy (głównie spod hoteli gdzie zakwaterowanie mają ludzie z Dubai Connect) ale może taniej wziąć taksówkę (nie wiem).

Jest kilka w sumie podstawowych atrakcji które można nocą zobaczyć, np. ładnie oświetlony Burj Khalifa
"Występ" Dubai Fountain kończy się o 22 a w czwartki, piątki, soboty o 23..
można udać się na ogólnodostępną plażę (jest chyba kilka, taksówkarze na pewno znają) i wejść choć stopami do gorącej wody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Maj 2014 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Nocą wiele miejsc będzie po prostu zamkniętych. Ale na Waszym miejscu mimo wszystko zastanowiłbym się czy nie wynająć samochodu na te kilka godzin.
Sprawdziłem Wasz termin, koszt za małą Fiestę to ok. 17 Eur, za coś większego (np. Corolla) ok. 25 Eur - czyli mniej więcej tyle co taksówka w dwie strony z lotniska, a zyskujesz swobodę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Maj 2014 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2014
Posty: 19
Loty: 1
Kilometry: 1 599
Bardzo dziękuję za wskazówki. Z tego co widzę to galeria Mall jest czynna do 24, więc może zdążymy na chwile wejść.
Czy na Burj Khalifa da się wejść jakoś wcześnie rano - ktoś pisał, że czynna jest od 4:30, ale na stronie widzę, ze 10-22. Czy są jakieś darmowe punkty widokowe, np w hotelach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Maj 2014 11:14 

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 202
z tym dotarciem na 24 to może być różnie, bo bywają kolejki przy kontroli paszportowej....
czasem pomaga fast track (mam nawet trochę niewykorzystanych o ile się nie zmieniły...)
ale to dają tylko w klasie biznes lub ze statusem Gold.

Najlepszy punkt obserwacyjny to jest w samolocie jeśli siedzi się z odpowiedniej strony przy oknie a samolot podchodzi do lądowania/startuje odpowiednią ścieżką.
(nie potrafię doradzić czy lepsza prawa czy lewa strona)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Maj 2014 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2014
Posty: 19
Loty: 1
Kilometry: 1 599
Teraz widzę, że Mall jest czynna w niedzielę do 22, więc i taki nici z tego :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lip 2014 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Witam, czy ktoś wie czy vouchery na jedzenie na lotnisku nadal rozdają ? bo nie widzę na stronie emirates żadnej oficjalnej informacji. Na co najlepiej wziąć voucher, da się najeść ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Sty 2015 00:20 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 1
Hey, vouchery wydają i działają. Jeśli ktoś potrzebuje szczegółowych informacji to służę prezentacją prowadzącą po sznurku co i jak znaleźć podczas postoju w DXB. reszta mailem pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Sty 2015 13:18 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 280
niebieski
W 24h warto Dubai Muzeum to naprawde dobre muzeum, swietnia ukazuje historie miasta i regionu, bez przynudzania. I za grosze.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Sty 2015 23:20 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
tshirt1 napisał(a):
Hey, vouchery wydają i działają. Jeśli ktoś potrzebuje szczegółowych informacji to służę prezentacją prowadzącą po sznurku co i jak znaleźć podczas postoju w DXB. reszta mailem pozdr



możesz podać jakieś szczegóły dot. tych voucherów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Sty 2015 23:28 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Punkt "Meal vouchers" na tej stronie: http://www.sleepinginairports.net/mideast/dubai.htm

Ewentualnie info od linii: http://www.emirates.com/english/plan_bo ... nnect.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Sty 2015 23:39 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
dzięki wielkie! :)

mam mały kłopot z zaplanowaniem czasu w Dubaju... przylatuję ok. 22 w czwartek (29.01), myślałam, żeby się przespać na lotnisku do tej 6:00 i wyruszyć w szybką rundkę po mieście - wylot w dalszą drogę w piątek 30.01 o 15:20, więc ok. 12:00-13:00 należałoby być z powrotem. Mam ok. 6-7 godzin, żeby coś zobaczyć, będzie piątek (metro nie jeździ, zostają tylko autobusy), nie wszystko o tak wczesnej porze czynne... co więc zrobić? Nie chcę wjeżdżać na Burdż Chalifa, chcę zobaczyć akwarium w Dubai Mall. Myślałam też o hotelu Atlantis, ale to jest tak bardzo daleko od lotniska, że powrót będzie trwał ponad 2h autobusami.

Mielibyście jakieś propozycje, jak zagospodarować ten czas najbardziej optymalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group