Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Sty 2016 09:39 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
cypel napisał(a):
Na kolejną plażę Jumeirah Public Beach można dojechać autobusem. Inna sprawa, że jest ona w 2/3 zamknięta bo są robione jakieś roboty hydrotechniczne.


Po prostu przerabiają Dubaj na wyspę ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#62 PostWysłany: 13 Sty 2016 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Wrz 2011
Posty: 64
myca007 napisał(a):
Tak, dzięki. Czytałem w starszych postach, że na srebrnej karcie można jeździć, ale w ciągu dnia nie pobierze więcej niż 14AED. Ale teraz już to nie obowiązuje, tak jak mówicie potrzebna jest czerwona karta. Co do AbuDhabi, czy czasem biletów jednorazowych nie można kupić w budynku dworca?



Byłem teraz w październiku i Pani właśnie tam powiedziała mi, że trzeba silver card (zresztą w autobusie ją odbijasz i nawet kierowca mówił, że trza mieć właśnie silver card, bo pytałem się go, aby upewnić się, czy to prawda)
Góra
 Profil Relacje PM off
myca007 uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 08 Lut 2016 18:14 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Burj Khalifa, Marina, Palm Jumeirah (ale to bardziej, żeby "być", zobaczyć na własne oczy) :) i jeżeli chcecie coś dla kontrastu stara część dzielnicy Deira.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 14 Paź 2016 17:52 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 180
Hej! w ciagu ostatnich 2 godzin przeczytalem wszystkie watki o tym jak spedzic przesiadke w Dubaju i pare pomyslow mam a teraz przydalyby sie wasze sugestie.
Dubaj zachaczam wraz z kolezanka przy powrocie z Mauritiusu, przylatujemy na miejsce o 5.40 rano czyli w sam raz na otwarcie metra. spodziewam sie ze o tej godzinie zbyt wielkiego tloku na lotnisku nie bedzie by otrzymac pieczatke.
czas przesiadki mamy 10 godzin, wylot o 15.40 wiec realnie to pewnie 7 godzin na miejscu.

Co chcielibysmy zobaczyc
-Bruj Khalifa
-przejazdzka Monorail
-Dubai mall
-Marina

patrzac na mape i godziny otwarcia atrakcji to wydaje mi sie ze w pierwszej kolejnosci wypad do Mariny na spacerek do godziny 10 i wtedy wybrac sie na monorail. z tamtad do Bruj Khalifa i spacer po Dubai mall i z powrotem na lotnisko.
czy to ma sens czy jednak zrobic to jakos inaczej? poza tym moze jakies sugestie co zobaczyc po drodze? przy moim planie mamy dosc duzo czasu w okolicy Mariny okolo 7-9 rano

dzieki za pomoc i przepraszam za brak polskich znakow:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 14 Paź 2016 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
@‌joseph‌
W ubiegłym tygodniu miałem nieco mniej czasu (lądowanie koło 10.00 na DXB i wylot po 20 z DWC).
Podstawowa rzecz - jeśli wylot z DWC to zaplanuj odpowiednią ilość czasu, żeby nie było stresu.
Odległości są spore wbrew pozorom.
My najpierw z lotniska pojechaliśmy w okolice Dubaj Mall i poszliśmy do knajpy na śniadanie (w której przy okazji udało się nam dogadać i zostawiliśmy do przechowania plecaki :) ).
Później Dubaj Mall + oceanarium zza szyby + pokaz fontann pod Burji Khalifa.
Później metro do Mariny, przesiadka na tramwaj i spacer. W sumie - bez szału.
Dotarliśmy do Monorail'a, ale zorientowaliśmy że już słabo z czasem stoimy i musieliśmy odpuścili. Po drodze jeszcze wpadliśmy do Mall of Emirates zobaczyć stok narciarski ( https://goo.gl/maps/pYgpoPLEv4q ). Metrem po plecaki, szybkie jedzenie i w sumie ledwie na lotnisko zdążyliśmy...
Dużo czasu ucieka na przejścia. Np. ze stacji Metra Dubai Mall przejście przez galerię, oceanarium pod fontanny to jakieś 2km spaceru. A po drodze na pewno parę razy się zatrzymacie... Do tego coś zjeść, wypić, a to pewnie w jakimś polecanym, zaznaczonym gdzieś na mapie miejscu...
Więc o ile nie chcecie tego robić biegiem, to więcej niż to co wymieniłeś bym nie planował. Chyba, że trafi się po drodze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 18 Paź 2016 17:23 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 180
dzieki!

bylbym wdzieczny za jeszcze jakies sugestie odnosnie co mozna zobaczyc po drodze..:)

warto ogladac pokaz fontann za dnia?

z rana lapiemy sie na pierwsze odjezdzajace metra takze z taxi nie chcemy korzystac. ile razy na tej wyzej wspominanej trasie bedziemy musieli korzystac z metra? jaka karte wybrac?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 18 Paź 2016 18:16 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 113
Loty: 89
Kilometry: 200 016
joseph napisał(a):
ile razy na tej wyzej wspominanej trasie bedziemy musieli korzystac z metra? jaka karte wybrac?


Masz do wyboru tak naprawdę dwie karty: srebrną lub czerwoną. Pierwsza jest trochę droższa ale bilety są troszeczkę tańsze. Więcej info na stronie: http://www.nol.ae/RtaPortal/Portal.port ... Fares_page
Ja bym kupił czerwoną (sama karta to 2 AED) + załadował ją za 20 AED za bilet dzienny (40 w klasie gold). Jeśli będziecie dużo jeździć to warto. Sam przejazd z lotniska do Mariny i z powrotem to 17 AED. Jeśli po drodze planujecie przystanki, przekroczycie na pewno 22 AED na osobę, chociaż 1 skasowany przejazd ważny jest 180 minut w jedną stronę, ma max. 3 przesiadki (czas na przesiadkę to max. 30 minut).
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 18 Paź 2016 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Cytuj:
.... Sam przejazd z lotniska do Mariny i z powrotem to 17 AED

A którego lotniska :) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 18 Paź 2016 18:42 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 113
Loty: 89
Kilometry: 200 016
Założyłem że z tego, do którego dojeżdża metro :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 18 Paź 2016 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4454
srebrny
Pan napisał(a):
Założyłem że z tego, do którego dojeżdża metro :-)

Ale nie wszyscy znamy topografię Miasta :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez wtak, 19 Paź 2016 11:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 19 Paź 2016 10:32 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 113
Loty: 89
Kilometry: 200 016
Dojazd metrem możliwy jest na DXB - port lotniczy Dubaj.

Drugie lotnisko miejskie to DWC - Al Maktoum International Airport - do centrum dojeżdża się autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 19 Paź 2016 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Jeszcze jedna uwaga.
W Abu Dhabi trzeba mieć oddzielną kartę.
Karty z Dubaju nie działają.
Nie da się już też kupić biletu u kierowcy.
My się dowiedzieliśmy o tym na przystanku na którym karty nie da się kupić (w sumie podobno da się tylko na dworcu autobusowym...).
Kierowca najpierw nie chciał nas wpuścić, ale ostatecznie się zgodził na przejazd na gapowiczów.
Całe szczęście nie wiem jakie są kary ;) i jak wygląda sprawa kontroli.

@‌joseph‌
Co do pokazu fontann - w ciągu dnia robią średnie wrażenie.
Ot, woda tryska w rytm arabskiej muzyczki.
Okej, ale nie powala. Nie mam jak porównać, bo w nocy nie widzieliśmy.

Co do kart to na srebrnej można zrobić przejazd do Abu Dhabi, a na czerwonej chyba nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 20 Paź 2016 16:48 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 180
dzieki, przylatujemy i wylatujemy z dxb

czasu na sam dubaj za malo takze abu dhabi odpuszczamy:)

ostatnie (mam nadzieje) pytanie - wylot z Dubaju mamy o 15.40, o ktorej trzeba sie zbierac z miasta zeby na spokojnie dotrzec na lotnisko? bedziemy albo przy marinie albo przy burj khalifa wg googla metro to mniej wiecej odpowiednio godzina z mariny i 40 minut z okolicy burj..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 20 Paź 2016 17:09 

Absolutne minimum to 3-4 godziny przed odlotem. Pamiętaj, że lotnisko jest ogromne, zostawcie sobie kilka godzin w zapasie.
Góra
 PM off  
      
#75 PostWysłany: 21 Sty 2017 14:15 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Będę miał przesiadkę w Dubaju od 12 w południe do 0 30 w nocy. W sumie ponad 12 godzin. Będę leciał flydubai, który korzysta z terminala 2. W tym czasie chciałbym zobaczyć polecane przez wielu Dubai Museum, Mall of the Emirates i na końcu pojechać na spacer do Mariny. Pytanie do bywalców. Czy jest to realny plan na 12 godzin? Chciałbym korzystać z transportu publicznego w miarę możliwości. Będzie to czwartek po południu, czyli początek weekendu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 05 Sty 2020 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Za dwa tygodnie lecę na Filipiny z Krakowa przez Dubaj. 20 stycznia planowo ląduję w Dubaju o godz. 20.50, a do Manili lecę 21 stycznia wieczorem o 23.25.

Nie byłem jeszcze w Dubaju i chciałem się poradzić :) co mogę ewentualnie w czasie tego krótkiego pobytu tam zobaczyć...

Tak wstępnie myślałem o Gold souk, Spice souk, Abra łódką się przepłynąć, a na popołudnie Dubaj Mall, Burj Khalifa i fontanny, nie wiem czy da radę coś więcej zmieścić?

Nocleg mam w
Załącznik:
hotel.dxb.png
hotel.dxb.png [ 232.77 KiB | Obejrzany 856 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 05 Sty 2020 19:35 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Nie wiem ile czasu i jakie zakupy planujesz w Dubai Mall :-) To z milion m2 więc jest po czym chodzić.
A tak na poważnie to na jeden dzień program w sam raz. Do ogarnięcia moim zdaniem bez problemu z tym, że jeśli chcesz wyjechać na taras w Burj Khalif, kup sobie bilety wcześniej przez Internet na konkretną godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 05 Sty 2020 19:47 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
Teoretycznie, możesz zobaczyć Burj Khalifa i show z fontannami jeszcze po przylocie. Ostatnie show jest chyba o 23:00.
Na drugi dzień możesz sobie skoczyć do Abu Dhabi zobaczyć Grand Mosque.

Wchodzenie do Mall'a, tylko na chwilę, aby dotrzeć na parking, mnie doprowadzało do szału. Ale, co kto lubi...
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 06 Sty 2020 05:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Zgadzam sie z przedmowca, ze o ile wyladujecie na czas i nie bedziecie kolowac przez pol nocy, to od razu tego samego wieczora jedz pod fontanny. Ostatni show jest faktycznie o 23:00. Mall jest otwarty do polnocy, wiec to Ci da pierwszy rzut oka, czy chcesz tam spedzic wiecej czasu nastepnego dnia.

Do Abu Dhabi, jak sugerowal Chupacabra nie ma sensu jechac, jak masz tylko jeden dzien. Wykorzystaj go w Dubaju.

Ja bym do Twojego programu dodala rejs pontonem po zatoce - zobaczysz widok z wody i przy okazji dzielnice Marina tez odwiedzisz. Pierwsze rejsy sa chyba o 8 rano, pamietam, ze chyba na te pierwsze rejsy sa tez jakies znizki, ale musisz rezerwowac zawczasu. Potem od 10-tej mozesz robic dalsza czesc swojego programu.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 24 Maj 2022 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2016
Posty: 604
Loty: 46
Kilometry: 71 891
srebrny
https://goo.gl/maps/rheDrhfZMiqZuCa28

mapka z ważniejszymi punktami i atrakcjami, jak ktoś ma mało czasu to są tu najważniejsze miejsca zaznaczone ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group