Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dotyk Smaku
#1 PostWysłany: 16 Mar 2016 14:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Większość moich wojaży, kojarzone są piosenką albo albumem którego słuchałem non stop, w trakcje wyjazdu.

W Berlinie, towarzysył mi, album U2, Achtung Baby
W Nowym Jorku, Born to Run - Bruce itd.

I każdym razem kiedy jakaś piosenka albumu gra w radiu albo w trybie losowym w moim komórce, to myśli wracają tam.

Podobnie mam z zapachami. Parę krajów także będę przypominać zapachami.

Grecja to oregano, Tajlandia to curry, Maroko to kurkuma.
A Turcja to jeden wielki kociołek zapachów. Od parzonej herbaty i kawy po zapachów z cukierni z baklawasem i na koniec różnych grillowanych przysmakach. Do tego w Stambule dodajemy szczyptę Bryzy Morskiej prosto z Bosforu, w Ankarze zapachy drzew iglastych, w Kapadocji testi Kebab i wiele wiele innych zapachów.

Tym razem, relacja będzie bardziej od kuchni, niż o zwiedzaniu. Do zwiedzania polecam moją pierwszą relację o Stambule: so-take-me-back-to-constantinople,214,88267

Wybór nazwy, tez nie przypadkowa. Pochodzi z greckiego filmu, który był, motywacją dla mnie, do zwiedzenia Stambułu i prawie całej Turcji.
Zwiastun do filmu: https://play.google.com/store/movies/de ... bBhw&hl=pl

Zapraszam do relacji :) Będzie smacznie, historycznie i wieloma poradami :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Dotyk Smaku
#2 PostWysłany: 31 Paź 2016 09:38 

@‌Zeus‌, zaprosiłeś do relacji, przyjąłem zaproszenie, czekam na ciąg dalszy :)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Dotyk Smaku
#3 PostWysłany: 10 Lut 2017 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zeus napisał(a):
Tym razem, relacja będzie bardziej od kuchni, niż o zwiedzaniu.
Zapraszam do relacji :) Będzie smacznie, historycznie i wieloma poradami :)

Przyznam szczerze, ze rowniez jestem ciekawy. ;)
Chyba, ze chodzi o zeus-z-arabii-szukajacy-swietego-graala,214,105511 ?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dotyk Smaku
#4 PostWysłany: 10 Lut 2017 15:21 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
cccc napisał(a):
Przyznam szczerze, ze rowniez jestem ciekawy. ;)

Chyba na razie nie ma szans na zaspokojenie ciekawości z racji wczorajszego wyznania autora
Zeus napisał(a):
Moderator jest zakochany i oblegani :P
A Walentynki tuż,tuż więc wskazana wyrozumiałość bo pamiętaj co napisano w biblii " I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
a ciało wystawił na spalenie,
lecz miłości bym nie miał,
nic mi nie pomoże." ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dotyk Smaku
#5 PostWysłany: 10 Lut 2017 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sorry i dzieki za wiadomosc, nic o tym nie wiedzialem, w takim razie tylko watek spalony... i nic pewnie nie pomoze.;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dotyk Smaku
#6 PostWysłany: 10 Lut 2017 17:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Początki z sąsiadami zawsze są trudne

Nie wiem kiedy się zaczęło zamiłowanie z Turcją.
Przez wiele lat w Grecji mawiano nam ze Turcja to zło. Turcja to tamto, ze brudasy.
Wiadomo, jako dziecko i gąbka wszystko się łykało i wierzyło.

W wojsku, oczywiście podobnie. Nauczono nas, ze nasza misia jest żeby zabić każdego Turka, którego znajdziemy, i zdobić Konstantynopol. No i po szkolenie, spędziłem 20 dni przy granicy Grecko Tureckiej, "pilnując" granicę.

Co oznaczało pilnować? Sprzedawaliśmy kartony fajek (kto był w Turcji wie jakie są drogie) i dostawaliśmy za to skórę. I Gatka-szmatka, zaciekawił mnie język turecki. Czasu w wojsku było sporo więc czemu nie.

Ciekawe było to, ze dla innych w koszarach nie wyglądało to na dziwne, nawet chwalili mnie, żeby iść potem do ΕΥΠ (taka MI6, ale bardzo uboga wersja).

Pierwszy kontakt z Turcją napotkałem, parę miesięcy po, jak pojechałem na Weekend na Cypr do znajomych. Wtedy podjechaliśmy do Nikozji (Lefkosia) i przeszkodziliśmy obok do Tureckiej Lefkoşa. Wiem ze to nie Turcja, to nawet nie państwo (2 kraje uznali niepodległość Północnego Cypru), jedyne co mogło wspominać mi Turcja w przyszłych podróżach to waluta turecka, podróby, piwo Efes w butelkach przypominających granaty i reklamy Turkcell.

Za to widziałem multum Cypryjczyków i Greków wędrujących po drugiej stronie po zakupy, jako ze taniej.

Pierwszy kontakt powstał w 2009 roku, kiedy U2 potwierdzili ze będzie koncert w Atenach w 2010 roku, a kolejny w Stambule.
Długo nie trzeba było myśleć, więc wykupiliśmy bilety, jak tylko wyszły!

Więc Turcja po raz 1szy, 2010 A.D.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dotyk Smaku
#7 PostWysłany: 10 Lut 2017 17:26 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
cccc napisał(a):
wątek spalony... i nic pewnie nie pomoze.;)

A jednak miłość uskrzydla i dodaje weny ;) Oby tylko nie kazał kolejny rok czekać na c.d. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dotyk Smaku
#8 PostWysłany: 10 Lut 2017 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Fajnie bo Stambuł chodzi mi po głowie.
Niestety Zeus pewnie napisze relacje nim ja już wrócę. Tak jak było z Jordania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dotyk Smaku
#9 PostWysłany: 10 Lut 2017 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Czy tak szybko napisze, nie wiadomo. Jak @‌miriam‌ wspomniala, ma teraz inne sprawy na glowie.
Jak to kiedys bylo, -Poczekacie? Poczekamy. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group