Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 205 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 10 Sty 2013 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Według mnie niestety oba zupełnie niewarte swojej ceny w stosunku do konfiguracji, którą oferują :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#82 PostWysłany: 10 Sty 2013 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
A co w takim razie polecasz w relacji cena/jakość? :idea:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 10 Sty 2013 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
X202E może wydawać się fajny dla kogoś kto miał do czynienia tylko z plastikowymi zabawkami z supermarketów. Z małych laptopów Lenovo X230 jest całkiem ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 11 Sty 2013 01:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
rw30 napisał(a):
Irek napisał(a):
krzn słucham? tablet nie ma takich możliwości jak laptop? Przepraszam kolego, ale w jakich Ty żyjesz czasach? Dzisiaj telefony mają takie możliwości, a co dopiero tablety.

A co do tematu: idealne rozwiązanie to Galaxy Tab 2 7.0 :-)


jesli ktos ma g-tab 2 7.0 albo google/asus nexus 7.0 to chetnie poczytam co ma na ich temat do powiedzenia


nie rozpisująć się wielce napiszę tylko, że nexus 7 jest zayebisty

oczywiście laptop to nie jest, poza tym ma swoje upierdliwe ograniczenia [ brak wyjścia HDMI, brak czytnika kart pamięci ] ale spisuje się świetnie

mówię na podstawie paru dni użytkowania [ niestety, oddałem go już docelowemu właścicielowi ]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 11 Sty 2013 04:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
MaSell napisał(a):
X202E może wydawać się fajny dla kogoś kto miał do czynienia tylko z plastikowymi zabawkami z supermarketów. Z małych laptopów Lenovo X230 jest całkiem ok.


X230 jest jak najbardziej ok, jak kazdy IBM/Lenovo ThnikPad ( a nie Lenovo marketowe), jednak cena odzwierciadlająca jakosc nie jest niska ;)
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 11 Sty 2013 05:30 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Ja szczerze mówiąc od kilkunastu juz wyjazdów tylko z plecakiem, jeżeli nie musze roboty brać Ze soba to biorę iPhone 4s i spełnia sie w 100%

Czego moze brakować jeszcze?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 11 Sty 2013 06:01 

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 76
Ja mam acera aspire one 722 i z wad mogę wspomnieć, że zawiasy na którch trzyma się ekran są kiepskiej jakości, plastik wokół ekranu łatwo się brudzi i rysuje i gumki które po złożeniu są między "warstwami" laptopa (pomiędzy częscią zawierającą ekran i klawiaturę) są przyklejone wyjątkowo kiepsko i po pół roku użytkowania wypadły. Czas użytkowania na baterii podczas serfowania po necie - ok 4 h, pisanie w wordzie poniżej 8, na "zrównoważonym", trzeba zwrócić też uwagę , że jest to matryca glare i w pełnym słońcu i niskiej jasnosci ekranu zupełnie nic nie widać. Natomiast pisze sie naprawdę wygodnie na nim, no i na tableta nie przegram 60 gb zdjęć , które zrobię w czasie podróży.
Ach i kolejny minus jest taki , żę z laptopem trzeba usiąść w miejscu co by go odpalić , z tabletem można w ręce chodzić.
O jeszcze taki oftop ipad wifi 16gb kosztuje w japonii w przeliczeniu na zł 1500 żł czyli 700 stów taniej niż u nas. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 11 Sty 2013 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
bartek. napisał(a):
Ja szczerze mówiąc od kilkunastu juz wyjazdów tylko z plecakiem, jeżeli nie musze roboty brać Ze soba to biorę iPhone 4s i spełnia sie w 100%

Czego moze brakować jeszcze?

wiekszego ekranu :) na 3.5" nie zrobisz nic komfortowo (wiem bo mam podobne urządzenie od kilku lat). Oczywiście mówimy o probie zastapienia laptopa, nie o samym uzytkowaniu telefonu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 11 Sty 2013 12:53 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Jeśli ktoś w podróże nie musi zabierać ze sobą pracy, to 7" tablet jest idealny. Mam na nim bilety (na wypadek, gdyby obydwie papierowe kopie szlag trafił ;) ), ebooki, filmy, jakieś gierki, przewodniki, mogę sprawdzić pocztę, posiedzieć w internecie. Jeśli jednak ktoś twierdzi, że tablet posiada te same możliwości, co laptop to delikatnie mówiąc mija się z prawdą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 11 Sty 2013 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Acery są ogólnie mocno niskobudżetowe i standard wykonania mocno ssie. Ot, taki tani komputerek dla mas. Ładne są, to i ludzie kupują.
Kupowanie laptopa 11" w mojej opinii mija się z jakimkolwiek celem - i chyba nie tylko moja to opinia, skoro dwie ostatnie firmy zaprzestały już ich produkcji ostatnio ;)

Zakładając budżet 2000zł i potrzebę laptopa do pracy w domu - wolałabym już kupić jakiegoś 'biurowego' lenovo 15,4'' lub della (pudła z i3 da się wyszperać za ~1400zł) i resztę przeznaczyć na tablet do wożenia w podróży. U mnie Transformer 101 sprawdza się świetnie, więcej nie trzeba, a i jak jest potrzeba to z 15'' da się latać.
Prawda jest taka, że większość laptopów do ceny 2000zł nie różni się aż tak bardzo wydajnością, wszędzie wsadzana zintegrowana grafa i tanie procesory i jeśli chce się faktycznie sensowną konfigurację osiągnąć to na pewno nie poniżej 2000zł. Jeśli laptop ma być do internetu/dokumentów/filmów i fejsa to naprawdę bez sensu IMO wyrzucać 2000zł na 11'' Acera, który się po 2 miesiącach przetrze, połamie i klawisze mu wypadną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 11 Sty 2013 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Nie czytałem całego wątku, bo nie bardzo mam na to czas, ale ze swojej strony dodam:

Jeśli laptop to DELL z gwarancją NBD (Next Business Day), czyli naprawą na następny dzień roboczy w dowolnym miejscu w Europie lub na świecie (w zależności od gwarancji). Bardzo polecam, dwa razy miałem okazję przetestować gwarancję i wszystko ok. W tym raz było to uszkodzenie polegające na złuszczeniu się farby na głośniczkach i szczerze mówiąc byłem pewny, że nie przyjmą tego, ale nie było żadnych problemów. Serwisant był u mnie w biurze następnego dnia.

Ew. bardzo fajne są też Lenovo z gwarancją, która chroni od wszelkich uszkodzeń. Można je dostać (nowe i używane) na allegro, choć to już wyższy pułap cenowy (średnio od 4000 zł wzwyż, choć nie sprawdzałem jak teraz wygląda sytuacja). Chodzi o to, że cokolwiek się stanie z laptopem oni go wymieniają w całości lub konkretną część. Wiele osób przy końcu tej gwarancji zrzucało laptop z 10 piętra i dostawali w zasadzie nowy. Potem sprzedawali go na allegro.

Osobiście na co dzień pracuje przy komputerze więc nigdy nie biorę z sobą w podróż laptopa, do doraźnych rzeczy wystarcza mi smartfon z klawiaturą fizyczną, jednak jeślibym takiego brał, na pewno zrobił by mu mały anty lifting wizualny, czyli po prostu jakoś wizualnie go podniszczył, postarzył aby był jak najmniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja. Najlepiej zrobić to tak aby był to proces odwracalny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 11 Sty 2013 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Niva napisał(a):
Acery są ogólnie mocno niskobudżetowe i standard wykonania mocno ssie....

dziwne, ale mój mocno ssący acer daje rade już od 5-6 lat, tak samo jak podobne modele kolegów.
niestety inni koledzy, którym acer już nie ssał tak bardzo i musieli się bardziej wykosztować na coś, bądź co bądź, gorszego stwierdzili(no ale już po zakupie!), że i może te acery nie takie słabo ssące...
ja juz wiem jakiej firmy kupie następnego kompa :D

a co do standardu wykonania: jak zobaczyłem jak wygląda (z wierzchu naturalnie) pralka bosch to stwierdziłem, ze może jednak pozory często mylą...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 11 Sty 2013 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Powinieneś czuć się szczęśliwy, jesteś w mniejszości ludzi, którzy z Acerem nie mają problemu :)
Też kiedyś miałam, po roku czasu wyglądał gorzej niż HP po 4 latach :p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 11 Sty 2013 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Niva napisał(a):
Powinieneś czuć się szczęśliwy, jesteś w mniejszości ludzi, którzy z Acerem nie mają problemu :)
Też kiedyś miałam, po roku czasu wyglądał gorzej niż HP po 4 latach :p

kiedy właśnie mowie, ze jeszcze 3 znajomych tez nie ma żadnych problemów.
dodam jeszcze, że mój upadł dość solidnie w kilka miesięcy po zakupie (przewróciłem sie na lodzie i walnąłem rogiem tak,ze plastik sie wygiął). wszystko, tzn plastik i poluzowane kable w matrycy, naprawiłem sam (kable tylko dotkalem a plastik wrócił na swoje miejsce pod odkręcenie i przykręceniu z powrotem obudowy. 0 problemów, rozbudowa tez niczym nie ograniczona (tzn nie trzeba rozbierać całkowicie żeby pamięci dodać), czyszczenie równie nie nastręcza problemów.

no ale, jedna uwaga (i to nie odnośnie acera tylko ogólnie): widząc jak wyglądają komputery, telefony czy inne nowe rzeczy po kilku miesiącach użytkowania przez inne osoby to muszę stwierdzić, że niektórzy nie widza różnicy miedzy młotkiem a telefonem...i takim osobom polecam produkty dell, ibm, etc :mrgreen:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 11 Sty 2013 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Wypraszam sobie, mój HP po 4 latach prawie żadnej ryski na obudowie nie ma, lakier na spacji starty ale to normalne przy pisaniu - no i backspace 'wylata' czasem. Serio, ja szanuję elektronikę i u mnie przy normalnym użytkowaniu większość sprzętów wygląda po roku czy dwóch tak samo jak w dniu zakupu. Ale z Acerem się nie dało, chyba że bym w miękkich rękawiczkach miała na nim w klawiaturę klepać za każdym razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 11 Sty 2013 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Niva napisał(a):
Wypraszam sobie, mój HP po 4 latach prawie żadnej ryski na obudowie nie ma, lakier na spacji starty ale to normalne przy pisaniu - no i backspace 'wylata' czasem. Serio, ja szanuję elektronikę i u mnie przy normalnym użytkowaniu większość sprzętów wygląda po roku czy dwóch tak samo jak w dniu zakupu. Ale z Acerem się nie dało, chyba że bym w miękkich rękawiczkach miała na nim w klawiaturę klepać za każdym razem.

no to może Ty miałaś pecha :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 11 Sty 2013 15:41 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
namteH napisał(a):
Niva napisał(a):
Wypraszam sobie, mój HP po 4 latach prawie żadnej ryski na obudowie nie ma, lakier na spacji starty ale to normalne przy pisaniu - no i backspace 'wylata' czasem. Serio, ja szanuję elektronikę i u mnie przy normalnym użytkowaniu większość sprzętów wygląda po roku czy dwóch tak samo jak w dniu zakupu. Ale z Acerem się nie dało, chyba że bym w miękkich rękawiczkach miała na nim w klawiaturę klepać za każdym razem.

no to może Ty miałaś pecha :)

Acer to sie psuje od lezenia na biurku.
Najlepszy wybor to Lenovo z serii X lub macbook air.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 11 Sty 2013 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
guest napisał(a):
...
Najlepszy wybor to Lenovo z serii X lub macbook air.

da sie to jakoś uzasadnić dlaczego jest najlepszy czy tak po prostu?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 11 Sty 2013 15:48 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
namteH napisał(a):
guest napisał(a):
...
Najlepszy wybor to Lenovo z serii X lub macbook air.

da sie to jakoś uzasadnić dlaczego jest najlepszy czy tak po prostu?


Oba mialem i oba nie do zajechania. W branzy inzynierskiej powszechna opinia jest, ze nie liczy sie nic oprocz Thinkpadow.
W macbooku najwiekszy plus to system.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 11 Sty 2013 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
guest napisał(a):
namteH napisał(a):
guest napisał(a):
...
Najlepszy wybor to Lenovo z serii X lub macbook air.

da sie to jakoś uzasadnić dlaczego jest najlepszy czy tak po prostu?


Oba mialem i oba nie do zajechania. W branzy inzynierskiej powszechna opinia jest, ze nie liczy sie nic oprocz Thinkpadow.
W macbooku najwiekszy plus to system.

czyli te komputery polecasz inżynierom, do pracy za pewne.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 205 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group