Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 205 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 01 Maj 2014 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Od kilku lat podróżuję z moim Lenovo X61 tablet 12 calowy lekki laptop z klawiaturką i bez touch pada z którego korzystanie zawsze strasznie mnie irytuje. Zalety ? mały ale nie za mały, lekki, spełnia moje oczekiwania no i można wylać na niego kawę czy herbatę a wszystko przeleci przez niego i człowiek spokojnie korzysta dalej. Dziś można go dostać pewnie za śmieszne pieniądze.

Generalnie na wyjazdy warto upić fajną maszynkę ale używaną za małe pieniądze. Nawet jak zginie nie będzie go żal jednak musi być lekki i trzymać baterię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#142 PostWysłany: 03 Maj 2014 16:01 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 6
Od kilku miesięcy korzystam z Samsunga Ativ Book 9 Lite, jest całkiem do rzeczy jak na te parametry, lekki, matowa matryca - do podróży bardzo w porządku. Z tym że używam go głównie do pisania, żadnych zdjęć itp., więc wielkich wymagań mu nie stawiam. Teraz jest też dostępna wersja z dotykowym ekranem. Poza tym biała wersja ładnie wygląda - to też plus:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 03 Maj 2014 17:26 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Niezły w podróży jest MacBookAir (11 lub 13 cali) - lekki, wytrzymały. Ja używam 13' od 3 lat, często w podróżach - i nigdy nie miałem problemu.
Bateria trzyma wystarczająco nawet na długi lot. Zasilacz jest wygodny z łatwo zmienianymi końcówkami dla różnych standardów wtyczek.
Jedyna wada to cena - ale kupując np. w US jest trochę taniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#144 PostWysłany: 06 Maj 2014 11:21 

Rejestracja: 29 Kwi 2012
Posty: 148
Ja podróżuje z netbookiem Asus EeePC 1005HA-H z większą baterią, która trzyma do 10.5h (dane producenta). W rzeczywistości trzyma około 6-7h spokojnie. Po 2 latach użytkowania mogę polecić z czystym sumieniem, szkoda, że już nie produkują netbooków, tylko tablety przejęły rynek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 06 Maj 2014 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2012
Posty: 108
Używam ultrabooka Samsung NP530. Sprzęt na i5, z tego co pamiętam 4 komorowa bateria (do 8h pracy z "dokumentami"). Masa poniżej 1,5 kg. Tak się do tego sprzętu przyzwyczaiłem, że używam go nie tylko na wyjazdach :) Co do funkcjonalności, to problem może stanowić ograniczona możliwość odchylenia ekranu. Im jesteś wyższy tym bardziej jest to odczuwalne. Reszta OK.

Na plus zasługuje wbudowana karta sieciowa ethernet RJ-45, czyli standardowa sieciówka pod kabel. Zdarzało się, że w niektórych hotelach zamiast bezprzewodowego internetu, miałem w pokoju przewodowy ;)

Maka jednak w tym przypadku odpuściłem.
_________________
W podróży korzystam z komunikatora Skype.
markandtravel.com - powoli uzupełniam bloga treściami :)
Góra
 Profil Relacje PM off
yoshi uważa post za pomocny.
 
      
#146 PostWysłany: 18 Lut 2015 13:16 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 184
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Od kiedy zakupiłem MacBooka Pro 13 to iPad poszedł w odstawkę. Bateria trzymająca 10 godzin, jest bardzo szybki i bardzo ostry ekran Retina - podsumowując - to kompletne urządzenie, z czystym sumieniem polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 15 Sty 2016 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 212
Kilometry: 392 921
niebieski
Ja polecam tablet Yoga 2 z klawiaturą na BT z Windowsem 10. Ekran Full HD (1920 x 1200), matryca IPS, LTE, działa naprawdę bdb. Mega lekki 629 g (bez klawiatury) z klawirami chyba ok 850g. Jedyny minus urządzenia to że nie działają na nim dyski zewnętrzne. Ale po OTG działa czytnik kart Sandisk i inne urządzenie które nie potrzebują dodatkowego zasilania. Trzyma ponad 10 godzin podczas normalnej pracy.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 15 Sty 2016 17:29 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
kompletnie nie mam przekonania do lenovo kupilem na i7 oddalem po 1 dniu bo wykonanie bylo koszmarne :/
wczoraj sprzedalem swojego wysluzonego 6letniego Asusa Eee PC 1015p 10.1". Moge polecic bo nigdy nie mialem problemu rewelacyjny sprzet ale sprzedalem na rzecz czegos wygodniejszego:
http://www.amazon.co.uk/Toshiba-Click-1 ... hiba+click
nie zawsze ta klawiatura byla potrzebna i w autobusach, samolotach i niektorych miejscach po prostu przeszkadzala. Teraz wybor padl na Toshibe, ultra cienka, lekka, ekran FHD, z tego co widze nie jest dostepna w pl ale warto zamowic z amazona ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 05 Lut 2016 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Mam pytanie do znawców tematów komputerowych. Zakup laptopa: sporo sprzętów ma teraz wbudowaną na stałe baterie. Czy lepiej taki z wbudowaną (mimo, że 80% czasu pracuje podłączony do prądu) czy lepiej z baterią która w czasie podłączenia do prądu jest wyjmowana. Która bateria będzie żywotniejsza?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 05 Lut 2016 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Bateria może przeżyć 300-500 cykli pełnego ładowania.
Chodzi bardziej o ładowanie do pełna ale nieustanne doładowywanie też skraca szybko żywotność.
Czyli w skrócie, laptop podłączony nieustannie do prądu wykończy baterię w maksymalnie 2 lata.
Jeśli ją wyjmiesz podczas pracy na laptopie czy też będziesz pracował długo bez podłączenia do sieci, przedłużysz jej życie.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
#151 PostWysłany: 05 Lut 2016 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Właśnie kupiłem nowego laptopa , wszystko było w nim super, wg moich wymagań po czym przyjechałem do domu i zorientowałem się, że ma baterie wbudowaną na stałe :( i tak właśnie myślę, zostawić go czy oddać i kupić coś innego, bo nie mam zamiaru po 2/3 latach wymieniać na nowy, maniakiem tego co najnowsze nie jestem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 05 Lut 2016 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Nawet tę wbudowaną na siłę też wymienisz.
A obecna podziała ze 2 lata, po roku straci może z połowę pojemności.
Oczywiście zależy to od tego, czy to będzie Twój główny komputer, czy nieustannie użytkowany itd.

Ja bym odpuścił. Za 2 lata będzie akurat czas na coś nowszego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 05 Lut 2016 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@jobi ten komputer służy mi do prowadzenia sklepu internetowego , także chodzi po przynajmniej 8 godzin dziennie, a potem jeszcze popołudniem często do tematów prywatnych. Obecnego laptopa z którego jestem bardzo zadowolony mam z 4 lata i działa jak się patrzy, nie wymieniałbym go , ale sprawy dotacji unijnych itd zmusiły mnie do zakupu nowego. Także z pewnością za dwa lata nie będę wymieniał, jestem raczej z tych co dłużej korzystają. Skoro za dwa lata bateria ma działać tyle tylko abym mógł zapisać plik jak stwierdzą, że odłączają prąd, to chyba jednak zabiorę laptopa z wyjmowaną baterią. Choć tego mi szkoda, bo super udało się w budżecie zmieścić wszystko co chciałem:) A szczerze powiedziawszy nawet nie wiedziałem, że są takie podziały w laptopach, tym bardziej, że czytając specyfikacje techniczne nawet nie ma na to podziału i poza pojemnością baterii nie są podane dane typu na stałe/wyjmowana .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 05 Lut 2016 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Przyznam Ci się szczerze, że ja też do niedawna nie wiedziałem, bo zerwałem z branżą komputerową kilka lat temu.
Niestety obecna, nieodwracalna tendencja to niewymienialny procesor i bateria.
I nie uciekniemy od tego, bo liczą się wymiary a przede wszystkim rotacja sprzętu - nie ma być na wiele lat, bo to zabija komputerowy biznes. Mniej złącz, mniejsza waga, niższa cena.

Także może faktycznie poszukaj modelu z wymienną baterią, bo będzie ich coraz mniej, w każdym razie na pewno w najniższym zakresie cen.
Albo wymień tę "niewymienną" za 2 lata, też da się to zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 05 Lut 2016 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
To co wybrałem to Asus R556LJ-XO164T-8 i5-5200U/8GB/1TB/Win10 GF 920 15,6' i bardzo mi się podba, szkoda się z nim rozstać ale chyba jednak będę musiał, bo nie uśmiecha mi się sprzęt na 2 lata:(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 05 Lut 2016 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Bateria to nie procesor, zawsze ją można wymienić, nawet jeśli jest wewnątrz obudowy. Ma złącze(konektor), rozłączasz ją i załączasz nową.
Ale jeśli nie masz smykałki do tego typu grzebalstwa (rozbieranie laptopa, ewentualnie zakup innego na części itp.) to musisz mieć na uwadze koszty lokalnego serwisu. Bywa, że jakiś Pan Janek zrobi to za grosze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 05 Lut 2016 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Pytanie tylko potem taka nowa bateria kosztuje, bo jak mam dać 500 zł , to wolę teraz coś z wymienną kupić. Jadę jutro do salonu gdzie to kupiłem i będę myślał jak to rozwiązać spośród dostępnych opcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#158 PostWysłany: 05 Lut 2016 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
dobrymurzyn napisał(a):
Od kiedy zakupiłem MacBooka Pro 13 to iPad poszedł w odstawkę. Bateria trzymająca 10 godzin, jest bardzo szybki i bardzo ostry ekran Retina - podsumowując - to kompletne urządzenie, z czystym sumieniem polecam.

A ja wlasnie sprzedaje swojego MacBooka 13, bo nie sprawdzil sie w podrozach, jest za ciezki i nie uzywam go prawie. Rozwazalam Macbooka Air, ale mial za niska rozdzielczosc i odrzucilam go z tego powodu. Moj netbook 11 cali z 2009r byl niezastapiony i chyba do niego wroce, jest wystarczajaco dobry, zeby zgrac zdjecia i napisac tekst, a filmy ogladam na Kindlu. Netbook juz nie daje rade z filmami w HD.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 06 Lut 2016 10:45 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 76
Ja od roku korzystam z Asusa UX305F - jest idealny do podróży - mały, lekki, ma bardzo porządną obudowę i dobrą baterię. Do tego pasywne chłodzenie, więc praktycznie go nie słychać. Nie jest to demon prędkości, ale chodzi płynnie i nic się nie zawiesza. Zastanawiałem się nad Lenovo Yoga 2 ale trochę się bałem o zawiasy i obudowa mocno pracowała nad matrycą. Ponieważ często mam laptop w plecaku nie chciałem ryzykować. Zdecydowałem się na Asusa i jestem bardzo zadowolony.

Ma niestety poważną wadę - kosztuje za dużo. Mój kosztował 3499,00 w wersji z procesorem Core-M, FullHD, dysk SSD 256 GB i 8GB RAM. Ponieważ na co dzień zmuszony jestem do korzystania z Windowsa nie przymierzałem się do Mac-ów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 06 Lut 2016 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
A ma ktoś do polecenia jakąś hybrydę? Lekką, wytrzymałą, z dobrą bateria. Bo czegoś takiego obecnie szukam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 205 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group