Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 193 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 11 Sty 2013 15:54 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 67
Kilometry: 146 355
Ja, i chyba wszyscy recenzenci sprzętowi w kraju i za granicą? :p
To serio nie jest mój wymysł - Acery mają opinię (i cenę), jaką mają, nie bez przyczyny. Ale fakt - można trafić na straszny gniot, a można trafić na sztukę, bądź serię, która daje radę. Kwestia czy ktoś lubi grać w totka.

Z jednej z bardziej łaskawych recenzji:

Cytuj:
Szybko jednak okazuje się, że wykonanie nie należy do najlepszych i klapa mogłaby być nieco sztywniejsza, jako że ugina się już pod niewielkim naciskiem, zwłaszcza w okolicach środka oraz w przedniej (górnej) części. Korpus ugina się pod naciskiem, ale na tyle lekko, iż nie będzie to przeszkadzać potencjalnym użytkownikom.
Po podniesieniu klapy autor odkrył, że z aluminium wykonano tylko pokrywę, a nie całą obudowę. Jednostka zasadnicza, wraz z klawiaturą, została wykonana z szarego plastiku, co świadczy o cięciu kosztów przez producenta.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Ac ... 655.0.html
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Ac ... 381.0.html

Zawsze przed kupnem laptopa najlepiej jest określić wyraźnie do czego ma służyć i nie przepłacać bez sensu za rzeczy nam nie potrzebne, zamiast sugerować się wyglądem czy rozmiarem. No i czytać, czytać, czytać - opinie, benchmarki, reviewsy każdego modelu, który nas interesuje. Mamy wujka google, w większości sklepów dany model można pójść zobaczyć, wymacać, przetestować przed kupnem. Nie ma tak, że jeden model jest najlepszy. MacBook najlepszy? Najlepszy do czego? Dell najlepszy? Najlepszy do czego? Laptopa wybiera się do własnych potrzeb, gdyby istniał jeden jedyny słuszny, to wszyscy by go kupowali i konkurencji by nie było ;)

Ostatnio edytowany przez Niva, 11 Sty 2013 15:55, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#102 PostWysłany: 11 Sty 2013 15:55 

namteH napisał(a):
czyli te komputery polecasz inżynierom, do pracy za pewne.

Sprawdzi sie tam, to i sprawdzi sie w podrozy ;)
 Relacje PM off  

#103 PostWysłany: 11 Sty 2013 16:03 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
srebrny
Niva napisał(a):
Ja, i chyba wszyscy recenzenci sprzętowi w kraju i za granicą? :p
To serio nie jest mój wymysł - Acery mają opinię (i cenę), jaką mają, nie bez przyczyny. Ale fakt - można trafić na straszny gniot, a można trafić na sztukę, bądź serię, która daje radę. Kwestia czy ktoś lubi grać w totka.
...

już nie będę dalej dyskutował bo to nie ma sensu, tzn to, że niektórzy twierdza, że może to nie jest niezawodny sprzęt ale tamten to już na pewno sie nie nadaje. tacy to właśnie zamiast ryanairem latają czymstam droższym, no bo jak to tak...

z tych recenzji wynika, że mój komp( i nie tylko mój co chyba jednak o czymś świadczy!) dawno powinien zostać zutylizowany a jednak ciągle sie trzyma.
to chyba jasno pokazuje jak należy podchodzić do jakichkolwiek prezentowanych testów.

#104 PostWysłany: 11 Sty 2013 16:14 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Loty: 67
Kilometry: 146 355
Ależ ja Ci gratuluję, że trafił Ci się dobry egzemplarz i oby jak najdłużej się trzymał! Ale naprawdę starczy 5 min pogooglać, żeby zobaczyć ilu ludzi tyle szczęścia co Ty nie miało - i z ich opiniami też będziesz walczył? Że im się wydaje, że laptop im się zepsuł?

Jedyne, co staram się tutaj przekazać to to, że Acery są Z REGUŁY produkowane z tańszych i mniej wytrzymałych materiałów niż laptopy innych marek (acz da się znaleźć nieliczne serie, które są wykonane ok, tylko trzeba wiedzieć które - a o taką wiedzę początkujących nie posądzam). Ale są przynajmniej tanie - tylko trzeba mieć świadomość co się kupuje i dlaczego płaci się mniej, dlatego cena 2000zł za tamten egzemplarz jest dla mnie nie do przyjęcia.

Dokładnie tak samo z lataniem - szału nima, bagaż mały, ale tanio jest. I są ludzie, którym to odpowiada i jest ok - jak my. A są ludzie, którzy się będą burzyć, że zamiast rękawa do samolotu, ktoś im każe pół godziny na płycie lotniska czekać. My latamy, bo płacimy za loty 4zł - ale gdyby Ryan udawał, że ma warunki lotu takie same jak Lufa i takie same ceny wprowadził, to opinię miałby taką samą jak Acer wśród laptopów ;)
 Relacje PM off  

#105 PostWysłany: 11 Sty 2013 16:16 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
srebrny
Niva napisał(a):
... My latamy, bo płacimy za loty 4zł - ale gdyby Ryan udawał, że ma warunki lotu takie same jak Lufa i takie same ceny wprowadził, to opinię miałby taką samą jak Acer wśród laptopów ;)

na taka puentę się zgodzę :D

#106 PostWysłany: 11 Sty 2013 19:31 
Awatar użytkownika

Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Majac ok. 1-letnie doswiadczenie w serwisie/sprzedazy laptopow smialo moge powiedziec ze kazdej firmy komputery sie psuja - jedcze czesciej - drugie rzadziej, co oczywiste. Acerow psulo sie bardzobduzo... ale i najwiecej sie ich sprzedawalo. Nie wiem jak to wygladlo procentowo, ale na pewno nie gorzej niz HP, czy tez kiedys chwalona Toshiba. Zdarzalo sie, mimo serwisu za granica, Acery szybciej wracaly naprawione, niz konkurencyjnych firm. Sam mialem Acera na 2 generacji i5, ale go sprzedalem, gdyz jeden glosnik w obudowie to bylo bardzo slabe rozwiazanie i mnie to denerwowalo. Ooza tym nie bylo z nim w ogole problemow.

Wracajac do tematu.
Mam tablet Acer Iconia A501 z modemem 3G i wifi. Jest to'dobre rozwiazanie tylko dla tych, ktorzy nic wiecej oprocz sprawdzania poczty i www nie robia. Chyba ze ewentualnie jakies gry z google play. Ma wyswietlacz 10 cali.

Jesli chodzi o netbooki, to na pewno sa praktyczniejsze od tabletow, jesli chcesz zrobic na nim cos wiecej. Da sie nawet odpalic np. Photoshopa. Oczywiscie komfort pracy jest niski, ale da sie.

Notebooki to swietne rozwiazanie dla podroznikow - np 13 lub 14 cali. Aktualnie posiadam Lenovo Thinkpada na i5, 14 cali. Goraco polecam. Nie za maly, nie za duzy. Praktyczny.

Normalne wieksze notebooki, dla podroznika? Mozna, ale nie sa juz takie male. Ot standard. O wiekszych juz nie wpomne.

#107 PostWysłany: 11 Sty 2013 19:49 
Awatar użytkownika

Loty: 249
Kilometry: 415 497
HON fly4free
guest napisał(a):
namteH napisał(a):

Też jak już kilkoro poprzedników polecę Thinkpada. Może z podobną konfiguracją będzie trochę droższy niż laptopy innych firm, ale za to nadrabia solidnością wykonania.

Plus Lenovo w Thinkpadach nie czaruje ludzi zbędnymi rzeczami. Matryca jest w standardzie matowa, a głośniki zupełnie zwyczajne, a nie jak to w jakimś już innym komputerze widziałem specjalną tubę basową, która ma dawać głębszy dźwięk. Jak chcę lepszy dźwięk z komputera, to go podłączam do zewnętrznych głośników.

Mam thinkpada 14" od roku i jestem zachwycony, raczej nie będę szukał już nic u innych producentów. Do podróżowania to bym się rozejrzał za czymś mniejszym może. Ale dla kogoś kto chce tylko maila sprawdzić i odpisać to bym raczej tablet polecał chyba.
 Relacje PM off  

#108 PostWysłany: 11 Sty 2013 20:16 

guest napisał(a):
namteH napisał(a):

Dobrze, że dałeś uśmieszek. Laptopy nadające się do normalnej pracy są za duże i za ciężkie aby nadawały się do podróży.
 Relacje PM off  

#109 PostWysłany: 11 Sty 2013 20:28 

mm0512 napisał(a):
guest napisał(a):
namteH napisał(a):

Dobrze, że dałeś uśmieszek. Laptopy nadające się do normalnej pracy są za duże i za ciężkie aby nadawały się do podróży.

Dlaczego? A ThinkPad X230, macbook air 11" ?To nie zadne okrojone netbooki tylko komputery z duzym zapasem mocy.
 Relacje PM off  

#110 PostWysłany: 11 Sty 2013 22:23 
Awatar użytkownika

Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Ja używam: Lenovo ThinkPad Edge E430 i5-3210M 4GB 14" 12GB
Naprawdę działa świetnie. Mimo, że to tylko seria E430.

#111 PostWysłany: 21 Sty 2013 01:56 

szukam laptopa/netbooka do podróży.

będę chciał na nim pracować (tylko strony www mi są potrzebne, openoffice).

na czym mi zależy -

matryca 12" (najlepiej matowa)
czas działania baterii - najlepiej około 10h
chcę żeby się maszynka nie przegrzewała
cena do 1200zł.
 Relacje PM off  

#112 PostWysłany: 03 Mar 2013 23:50 

Zbanowany
martinhavana napisał(a):
szukam laptopa/netbooka do podróży.

będę chciał na nim pracować (tylko strony www mi są potrzebne, openoffice).

na czym mi zależy -

matryca 12" (najlepiej matowa)
czas działania baterii - najlepiej około 10h
chcę żeby się maszynka nie przegrzewała
cena do 1200zł.

Może ACER AO722, tylko matrycę ma błyszczącą.
 Relacje PM off  

#113 PostWysłany: 02 Kwi 2013 00:00 

Pawi, dzięki za ważne informacje, puki co wystarcza mi w podróży telefon, Nokia Lumia. Jak będę potrzebowała więcej pracować w podróży to pewnie pomyślę o ThinkPadzie.
 Relacje PM off  

#114 PostWysłany: 03 Sie 2013 21:32 

Ja mogę polecić Ultrabooka Samsunga http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p ... 0U3C-A03PL

Jest lekki, aluminiowy, ładny i elegancki przynajmniej dla mnie :) nie za duży nie za mały, wydajny, nie najgorsza bateria chociaż lepszym wyborem będzie chyba wersja z Intelem ja kupiłem z AMD nie znam się jakoś specjalnie i w sklepie powiedzieli mi, że jest tylko odrobine mniej wydajny a różnica była w cenie ok 300 pln wziałem AMD i jeśli chodzi o wydajność jest spoko jakieś normalne gry i programy bez problemu chodzą ale bateria niestety trzyma przez to krócej niż w wersji z Intelem. Też nie jest źle bo przy używaniu non stop z włączonym wifi trzyma ok. 4 godzin. Przy 80 proc przez włączoną funkcje battery life extender trzyma jakieś 3 więc też nie jest zły wynik. Jak ktoś nie używa non stop tylko z przerwami to na cały dzień powinna bateria styknąć. Komputer poza tym kosztuje 2000 wiec jak za ten sprzet według mnie cena rewelacyjna .

Mogę go śmiało polecić jedyny minus to dla mnie ta bateria bo zamieniłem 2 komputer jednego laptopa do domu i netbooka na miasto gdzie bateria trzymala 7 h na niego i przyzwyczajony do tej baterii byłem na początku zawiedziony ale trzeba sie przyzwyczaić i już mi to nie przeszkadza w tej klasie to raczej też rewelacyjny wynik. Słyszałem, że wersja z intelem w cyklu mieszanym trzyma okło 7 h ale nie wiem czy to nie wyssane z palca w koncu ekran jest wiekszy niz w netbooku bateria dużo mniejsza. Jednak dla podróznika komputer jest niezly wazy ok 1,5 kg

#115 PostWysłany: 03 Sie 2013 21:40 
Awatar użytkownika

Loty: 141
Kilometry: 270 325
niebieski
Jak bateria to tylko najnowszy Macbooka AIR - wersja z procesorami Haswell ;-)

#116 PostWysłany: 03 Sie 2013 22:10 

Ja już wolę doładowywac niż kupować coś Apple :) Nie lubię tej firmy jak cholera :P

#117 PostWysłany: 03 Sie 2013 22:13 
Awatar użytkownika

niebieski
Shcott napisał(a):
Ja już wolę doładowywac niż kupować coś Apple :) Nie lubię tej firmy jak cholera :P

Trafił hejter na fanboya :D A tak poważnie to polityka firmy też mi się coraz mniej podoba, ale sam system OSX no i Macbook AIR nie mają sobie równych ;-)

#118 PostWysłany: 03 Sie 2013 22:23 

Samsung serii 9 jest w zasadzie identyczny cena tak samo kosmiczna :) ale przynajmniej ma Windowsa. Ja jakoś za tym OS'em Maca nie przepadam jak dla mnie mało to intuicyjne, mało programów w zasadzie ten system jest tylko do przeglądania internetu żeby podłączyć zwykły modem trzeba robić jakieś kombinacje :)

#119 PostWysłany: 03 Sie 2013 22:47 
Awatar użytkownika

niebieski
Shcott napisał(a):
Samsung serii 9 jest w zasadzie identyczny cena tak samo kosmiczna :) ale przynajmniej ma Windowsa. Ja jakoś za tym OS'em Maca nie przepadam jak dla mnie mało to intuicyjne, mało programów w zasadzie ten system jest tylko do przeglądania internetu żeby podłączyć zwykły modem trzeba robić jakieś kombinacje :)

Musiałeś mieć bardzo mało do czynienia. OS X to 'system dla idiotów' po 10 minutach każdy potrafi go obsługiwać, a wszystko jest właśnie strasznie intuicyjne. Jak ktoś od dziecka ma wpajanego Windowsa, a tak niestety ma 99% naszego społeczeństwa to tak się wydaje. Ale wystarczy dać komputer z WIN i Macbooka osobie, która nigdy nie miała do czynienia z komputerem, to w Macbooku ogarnie wszystko po chwili, a Windowsa trzeba będzie tłumaczyć i tłumaczyć :) Dodatkowo OSX cały czas zostawia w tyle Windowsa pod względem szybkości działania, niezawieszania się itp. A co do programów to w porównaniu do jeszcze 3-4lata temu dużo się zmieniło :) Ale wiadomo, każdy ma swoje zdanie i szanuję. Niestety często przed przekonaniem się 'ile wart' jest Mac staje zapora cenowa... Mimo wszystko jeśli kogoś stać to MBA bardzo polecam ;)

#120 PostWysłany: 04 Sie 2013 00:20 

Loty: 41
Kilometry: 119 639
Zdecydowanie dla podróżnika tylko MacBook Air z 2013 r. Pozdro @szymonpoznan1 ;-)

Kupiłem Aira 13" miesiąc temu i właśnie sprzedałem swoją Pro Retinę 15", bo bateria w Powietrzu najzwyczajniej wymiata. :) Producent obiecuje 12h, ale 14-15h wyciągam bez specjalnego oszczędzania.

Dlaczego Air?
a/ Bo niesamowita bateria, która dla podróżnika ma zdecydowanie największe znaczenie.
b/ Bo system - OS X, a malkontenci zainstalują sobie po BootCampie Windozgrozę i mają wtedy najlepszy Ultrabook z Windowsem na rynku.
c/ Gładzik - podróżnik używa laptopa on-the-go, często na kolanie, np. czekając w gate'cie na swój samolot i nie ma możliwości podpinać myszy. Żaden inny producent nie potrafi zrobić tak dobrego i dokładnego trackpada jak Apple.
d/ Aluminiowy - nie do zajechania.

Cena? Sprzęt o porównywalnej specyfikacji kosztuje bardzo podobnie, ale trzyma połowę krócej na baterii. "Za jakość się płaci."

Warto spróbować OS X, bo jabłko, mimo że nadgryzione, na prawdę nie gryzie. :)
 Relacje PM off  

[ 193 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości