Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 205 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Lip 2011 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jobi napisał(a):
rw30 napisał(a):
no ale panie majster tablet a kindle to zupelnie rozne urzadzenia, w sensie odmiennych zastosowan, wiec troche schodzimy z tematu bo wyszlismy od laptopa

poza tym jak to jest z tym internetem na kindle, bo jakis czas temu ponoc dzialaly tylko wikipedia i amazon + sklep amazona oczywiscie ?



Mój post jest odniesieniem do tego "3G" w netbooku marzeń - co mi po modemie nawet 5G, jak muszę dygać po sklepach za lokalną kartą SIM, wcześniej śledzić po forach, co i jak, żebym coś z tego miał i nie zbankrutował?

Chociaż znam się na tym trochę (20 lat doświadczeń z kompami i programami), wolę sobie nie psuć wakacji, grzebiąc w ustawieniach. 2 lata temu w Azji. pomimo wizyty w salonie providera, net na ichniej karcie SIM nie ruszał (telefon jako modem) - dopiero po 3 dniach go rozgryzłem (bom majster no im się zawziął, 3 dni wakacji poświęciłem).

Od niedawna używam Kindla - żaden to netbook nie jest, przeglądarka trochę wolna, obsługa ekranu w pionie (w poziomie też można, jak ktoś umie pisać na klawiaturze umieszczonej poprzecznie z prawej strony).
Ale pocztę wszędzie sprawdzę, na Allegro/Ebay poszukam, działają serwisy jak booking.com itp.
Poczytam opinie, znajdę lotnisko czy muzeum itp. itd.
Siedzę w hotelu 3000 km od domu i mam net - co tu narzekać.
Oczywiście Kindle może się sprawdzić tylko jako dodatek do notebooka/netbooka - ale nic go nie zastąpi jako przenośny internet "arround the world" (o ile Amazon pozwoli na ten cud).

Ma też inną, według mnie wielka zaletę - można doń "wcisnąć" tysiące książek, przewodników - jakże szybko leci potem czas oczekiwania na lotnisku czy monotonnej podróży w pociągu.



nie no to kindle to na pewno fajna opcja, nawet mimo swoich minusow (sposob wyswietlania obrazu.... ok no to jest minus w sensie wyswietlania stron internetowych, bo do ebookow jest to super)

natomiast co do konfiguracji modemu 3g w roznych krajach no to tak, pewnie roznie z tym bywa, ale jesli sie jezdzi glownie po krajach europejskich to chyba nie jest tak zle - acz faktycznie, trzeba wczesniej sie zorientowac co i jak


ktos tu podal jeszcze opcje ze smratfonem (w ten sposob wymienilismy chyba wszystkie mobilne urzadzenia na rynku ; ) i tez uwazam ze jest to fajna opcja.... zwlaszcza ze korzystam z niej ( w przeciwienstwie do innych o ktorych tu rozmawiamy, nie mam ani tabletu ani kindle ani netbooka - choc idea czegos w stylu asus transformers przyznam ze wydaje sie pociagajaca ;) )
i faktycznie, taki smartfone to super sprawa, jako gps posluzy, internet sie przejzy, film w czasie lotu sie obejrzy i nawet sie jeszcze zadzwoni w razie czego

- jak sie dzwoni to wyglada prawie jak cegla z 95 ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#22 PostWysłany: 13 Lip 2011 15:08 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Ja od 3 lat używam Asus Eee PC 901, na początku bateria trzymała ok. 4-5h, obecnie ok. 3h czyli nie najgorzej. Netbook waży mniej niż 1kg, ma wszystkie podstawowe funkcje.

Koledzy mają nowsze wersje Eee PC i też są zadowoleni. Jedynie co mi się nie podoba w tych obecnie dostępnych to matryca która jest błyszcząca (w moim netbooku jeszcze matowa którą bardzo lubię).
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Lip 2011 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mucha napisał(a):
Ja od 3 lat używam Asus Eee PC 901, na początku bateria trzymała ok. 4-5h, obecnie ok. 3h czyli nie najgorzej. Netbook waży mniej niż 1kg, ma wszystkie podstawowe funkcje.

Koledzy mają nowsze wersje Eee PC i też są zadowoleni. Jedynie co mi się nie podoba w tych obecnie dostępnych to matryca która jest błyszcząca (w moim netbooku jeszcze matowa którą bardzo lubię).



taki netbook ma HDMI czy jakie wyjscia grafiki wogole ?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Lip 2011 16:02 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
rw30 napisał(a):
taki netbook ma HDMI czy jakie wyjscia grafiki wogole ?

Zwykłe VGA tylko.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Lip 2011 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
mucha napisał(a):
rw30 napisał(a):
taki netbook ma HDMI czy jakie wyjscia grafiki wogole ?

Zwykłe VGA tylko.


a tv out tez ?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Lip 2011 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Mar 2011
Posty: 88
Loty: 54
Kilometry: 87 634
Ja posiadam Asusa Eee PC 1015PN i polecam. Bateria przy wi-fi ok. 7h (5200mAh), procesor Intel Atom Dual Core N550 1.50 GHz, 2gb RAM, dwie karty grafiki, wejście HDMI, filmy HD.

Waży ok. 1,2kg. W podróży się sprawdza ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Lip 2011 16:54 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
rw30 napisał(a):
a tv out tez ?

Nie, tylko takie VGA

Image
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Lip 2011 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 108
luxyfer napisał(a):
najnowsze google maps też ma możliwosć ściągania map


spoko, ale na których systemach operacyjnych komórek to działa ? :) Pewnie na Androidzie tylko :P

ja niestety na swoim BadaOS nie mam nawet dedykowanego appletu, a jedynie wersję java :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 13 Lip 2011 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Jeśli już temat map i komórek się nawinął - standardem jest Garmin - jest masa darmowych i niedarmowych map na niemal każdy rejon świata.
Wymagany sprzęt - Nokia na symbianie lub cokolwiek na Windows Mobile (np. HTC, ale jest tego wiele także dużo taniej).
Ja polecam Nokię - nie muli się za bardzo, bo to skromny system op. - no i ceny używanych modeli z GPS niezbyt wygórowane (od 150 zł).
Jak dotąd zawsze znajdowałem mapy kraju, do którego zdążałem i wielokrotnie zaskakiwałem tambylców (np. taksówkarza, który oferował wycieczkę w nieznane zamiast kursu do celu)/

Android to nowy system - za jakiś czas pewnie przejmie rynek także i w temacie nawigacji. Ale na dziś w temacie nawigacji to chyba raczej mało funkcjonalny gadżet.

Jeśli się mylę, chętnie przyjmę krytykę od wielbicieli Androida (ale proszę bez emocji popartej doświadczeniem ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 13 Lip 2011 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Pokusiłem się na subiektywne podsumowanie w temacie "sprzęt komputerowy dla podróżnika":

Są różne gusta i potrzeby.

1. Nawigacja i telefon komórkowy.
Nawigacja to wielkie dobrodziejstwo cywilizacji i nie mieć jej w podróży w komórce to strata.
Bo komórki nie chowamy w bagażu i mamy do niej dostęp w każdej chwili.
Dobrodziejstwo pod warunkiem, że mamy sprawdzony sprzęt i aktualną dla danego regionu mapę.

2. Laptop/netbook
Trudno określić, kiedy więcej liczy się duży ekran-wygodna klawiatura, czy może bardziej wersja mini z <= 1kg.
Zależy od destynacji, czasu podróży, predyspozycji, uzależnienia, warunków linii lotniczych itp. itd.
Według mnie na kilka-kilkanaście dni netbook (mam U100) wystarczy.
Do Azji na 2 miesiące targam pełny wypas - laptop 2,5 kg.
Służy świetnie jako telewizor (z dodatkowymi stickami USB dla telewizji cyfrowej i analogowej oraz mini -antenką).
W sumie wygodnictwo - można zrezygnować.
Ale mój syn uwielbia filmy animowane - więc argumentacja "rodzinna" jest.

Do netu faktycznie wersja mini wystarcza - Acery i Asusy mini to dobry wybór, bo tanie i sprawdzone w milionach egzemplarzy. Mój U100 też już 2 lata służy.
Stawiam na LINUX, używam Windows - wygodnictwo - ale stosunek dostępnego oprogramowania + moje własne wypociny w programowaniu (dostępne i łatwe narzędzia) nie zostawiają wyboru.
Netbook napędzany przez Windows świetnie posłuży jako nawigacja z GPS na USB i Automapą (ale tylko w Europie).

3. Bookreader Kindle 3G
Pisałem już o tym.
Ma przeglądarkę internetową i modem GSM z kartą SIM GRATIS (VODAFONE) - pozwala na przeglądanie internetu w ponad 100 krajach świata za darmo.
Jest to udostępniane jako eksperyment od wielu miesięcy - jak długo potrwa, nikt nie wie. Ale jest to prawdziwy cud dla podróżnika - net jest po prostu dostępny bez zaglądania w jakiekolwiek ustawienia - ot, jakby tak miało być od zawsze i wszędzie.

4. Nowe cudeńka na Androidzie - tego nie sprawdzałem, jest to na pewno nadzieja na więcej, łatwiej, taniej i to pewnie już wkrótce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Lip 2011 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Ja właśnie wczoraj zamówiłem na miesięczny trip Acer Aspire One AO522, można znaleźć na Allegro. 950 zł, ma HDMI, jest mały i poręczny. Pewnie wybrałbym coś tańszego, ale zależało mi na HDMI po powrocie. Mam nadzieję go wykorzystać głównie do netu i zrzucania fotek z aparatu - dlatego wypadły tablety (trudno znaleźć coś z 320 GB dyskiem).
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 14 Lip 2011 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
kurde te 10' to troche malo, ale 12 w sumie daje rade, zwlaszcza ze w mieszkaniu i tak bym go podczepial do zestawu klawa bezprz. + monitor zewn., a moj stary lap juz troche wymieka (4 lata ma)

jak mozecie to napiszcie na co zwrocic uwage w tego typu sprzecie (glownie chodzi mi o ergonomie i uzytkowanie, ew. porady specyficzne nt poszczegolnych firm)

edit. - tak rzucilem okiem na asusy, nawet niekoniecznie te najtansze (12' za 2k lub troche wiecej) i widze, ze napedu optycznego nie uswiadczysz (ale to tam maly problem - zewn sie najwyzej podepnie),ale brak pcmcia to juz dosc spory problem w przenosnym sprzecie.... [zeby np modem 3g podlaczyc) - sa jakies modele ktore by pcmcia mialy ?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 14 Lip 2011 10:43 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 262
niebieski
rw30 ale to są za małe sprzęty żeby miały napęd optyczny czy nawet pcimcie ;-)

modem na usb trzeba sobie zorganizować :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 14 Lip 2011 10:43 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
rw30 napisał(a):
brak pcmcia to juz dosc spory problem w przenosnym sprzecie.... [zeby np modem 3g podlaczyc) - sa jakies modele ktore by pcmcia mialy ?

Nie mów że do 3G masz jeszcze pcimcie... przecież modemy USB tak potaniały że za 80-90zł bez problemu kupisz nówkę na Allegro, a w ostatniej promocji Groupona modem z Play był za 100zł z hakiem i w tym jeszcze kilka GB danych.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 14 Lip 2011 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
no dobra a tak pomijajac ten modem 3g to co tam jeszcze za ciekawe uwagi macie ?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 14 Lip 2011 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2011
Posty: 105
Ja raczej nie zabieram laptopa w podroze, wole zabrac smartfona (HTC, ma i wifi i HDSPA + plus www,mail) ale jak jade na dluzej albo musze popracowac to zabieram MacBooka (12', lekki - ok 2kg, bateria trzyma ok 5-6h przy duzym obciazeniu, jedyny minus iz trzeba troche za programami poszperac, bo nie jest to jednak Windows, ale office jest reszta popularnych programow jak kadu i skype tez sa)

Jeszcze w sumie jedno ale bardzo wazne - to naprawde niezawodny komputer, przez ponad 3lata nie zawiesil sie, nic sie nie uszkodzilo, dziala tak samo szybko, mozna smialo go polecic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 20 Lip 2011 10:46 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
mario napisał(a):
Ja raczej nie zabieram laptopa w podroze, wole zabrac smartfona (HTC, ma i wifi i HDSPA + plus www,mail)


Przeczytałem cały ten wątek i się trochę przekonałem do zakupu smartfona (szczególnie że i tak właśnie mi się kończy umowa a stary tel. ledwo zipie). I sobie upatrzyłem HTC Desire Z. Ale że jestem kompletnie zielony w temacie to chciałem spytać, jak wygląda funkcjonalność internetu w takim telefonie?

Przede wszystkim - czy działają takie strony jak booking.com (łącznie z płatnością kartą) czy strony linii lotniczych? Bo telefonu chciałbym w podróży używać głównie do planowania dalszej trasy i rezerwowania noclegów (i ew. też biletów lotniczych, ale bez tego jakoś przeżyję.

Będe wdzięczny za wszelkie odpowiedzi!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 20 Lip 2011 11:14 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
nie wiem jak w Androidzie (bo chyba na tym jest oparty ten HTC), ale zapewne jest podobnie jak w iOS. Booking ma swoją własną aplikację, możesz przeglądać, rezerwować itp. Część linii lotniczych ma swoje mobilne wersje stron, więc też nie powinno być problemu. Poza wielkością ekranu praktycznie niewiele się to różni od pracy na komputerze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Lip 2011 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
od razu mowie - nie czytalem calego tematu, wypowiem sie tylko na temat tego co sam uzywam prawie od dwóch lat: dell latitude e4200

z powiększoną bateria waga to 1.18kg
12 cali
podświetlana klawiatura (normalnych wymiarów!)
matowy wyswietlacz
lekki zasilacz
4-5h na baterii (z wifi 3-4)
procesor to energooszczędny ale w zasadzie normalny core2duo (su9600 bodajze czyli 2x1.6GHz ktore chodzi wydajniej niz moj poprzedni "normalny" 2x2GHz)

uzywam w domu, pociagu, samochodzie, samolocie, w podróży.. spisuje sie swietnie. Na 12 calach da sie normalnie pracowac.
dodam tylko ze photoshop chodzi bez problemow (a laduje sie blyskawicznie dzieki dyskowi SSD), filmy fullHD na zintegrowanej grafice rowniez smigaja - jesli ktos nie gra w gry, spokojnie wystarczy mu to co jest "pod maską"

generalnie polecam, nie wiem jak teraz ceny ale 2 lata temu tani nie był.. warto w kazdym razie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 26 Lip 2011 18:55 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 175
A ja mam takie pytanie odnośnie KINDLA, ma ktoś to cudeńko w Krakowie albo w Tarnowie i dałby po dotykać ;) :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 205 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group