Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3692 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 185  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 20 Mar 2014 00:24 

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 102
Tuco napisał(a):
Pytanie do otrzaskanych z tematem:
Planuję turystyczny wyjazd do Szwajcarii;
Czy opłacalne będzie wyrobienie karty w USD do konta Alior Kantor, czy gra jest niewarta świeczki i lepiej kupić papierowe franki w Polsce?
dziękuje za podpowiedzi

Alior zdaje sie wycofal obsluge gotowkowa franka, wobec czego ja nie wiem czy mozna gdzies kupic papier po niskim spreadzie.
Jadac do Danii wzialem karte AliorBanku do rachunku USD - niespersonalizowana, wydawana od reki w przeciwienstwie do kantorowej. Nie pamietam zas czy sa roznice w oplatach za karte AliorKantor a AliorBank. Wyplaty w bankomatach 5zl, bezgotowkowe bez oplat. Zielone kupilem w ichnim kantorze i polalem na ror USD.

Babka zachecala "bierz pan zwykla karte PLN, po co bawic sie w kupowanie i przelewanie walut; bankomaty i placenie bez oplat". Wszystko prawda tylko "zapomniala" wspomniec o grubym spreadzie 15%.

ps. uwaga na zlodziei z mbanku - odkad zmienili walute rozliczeniowa kart na pln, platnosci za granica zwykla visa electron kosztuja 9% kwoty transakcji :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
#242 PostWysłany: 21 Mar 2014 08:10 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
gruda napisał(a):
Tuco napisał(a):
Planuję turystyczny wyjazd do Szwajcarii; (...) i lepiej kupić papierowe franki w Polsce
Alior zdaje sie wycofal obsluge gotowkowa franka, wobec czego ja nie wiem czy mozna gdzies kupic papier po niskim spreadzie.


Kupujesz chf w walutomacie, przelewasz na bezpłatne konto w CHF w bzwbk, wyplacasz gotówkę i po temacie. To najtańsza opcja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 21 Mar 2014 15:38 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 9
Dziękuje wszystkim za sugestie. Karty z aliora zamowie tek czy siak z innych wzgledow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#244 PostWysłany: 21 Mar 2014 17:18 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Szybkie pytanie. Jak mozna wpłacić ekspresowe pieniądze na Kantor Alior?
Probowalem Mbank ekspress ale mi odrzuciło.
Do oddziału nie moge podejść. A potrzebuje wybrac gotówkę do godziny za granica.

Jakie sa możliwości? Z jakiegos rachunku Aliora zwykłego albo synca? Nie mam, ale znajomi maja....
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 21 Mar 2014 20:03 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
bartek. napisał(a):
Szybkie pytanie. Jak mozna wpłacić ekspresowe pieniądze na Kantor Alior?
Probowalem Mbank ekspress ale mi odrzuciło.
Do oddziału nie moge podejść. A potrzebuje wybrac gotówkę do godziny za granica.

Jakie sa możliwości? Z jakiegos rachunku Aliora zwykłego albo synca? Nie mam, ale znajomi maja....


Ja przelewam z Synca, księgowanie jest w czasie rzeczywistym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 21 Mar 2014 20:08 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Kasia111 napisał(a):
bartek. napisał(a):
Szybkie pytanie. Jak mozna wpłacić ekspresowe pieniądze na Kantor Alior?
Probowalem Mbank ekspress ale mi odrzuciło.
Do oddziału nie moge podejść. A potrzebuje wybrac gotówkę do godziny za granica.

Jakie sa możliwości? Z jakiegos rachunku Aliora zwykłego albo synca? Nie mam, ale znajomi maja....


Ja przelewam z Synca, księgowanie jest w czasie rzeczywistym.


A na odwrót jak sprawa wygląda ?
Już sprawdziłem, z kantoru alior na synca pln i waluta idzie w czasie rzeczywistym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 24 Mar 2014 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Do tej pory lecąc za granicę wyrabiałem kartę do kont w EUR/GBP w mbanku. Bez opłat za wydanie, używanie pierwszy rok (kartę przed upływem roku zastrzegam i zamawiam nową, nie płaci się wówczas za przedłużenie roku), darmowe wypłaty za granicą z bankomatu i brak prowizji od transakcji bezgotówkowych, same rachunki też za darmo.
Niestety mbank wprowadził 3% prowizji od wypłat i transakcji bezgotówkowych w krajach w których walutą nie jest waluta karty, czyli we wszyskich krajach poza strefą EUR lub GBP, np. krajach egzotycznych.
I tak np. lecąc do Maroka opłacało mi się wcześniej mieć kartę np. do konta EUR - bo mbankiem wypłacałem kasę na miejscu z bankomatów a przewalutowanie miałem tylko jedno na euro. Teraz przez tę prowizję doliczają 3%.
Wybierałem kartę w EUR/GBP gdyż płacąc w Maroku kartą do konta w PLN było podwójne przewalutowanie - na walutę organizacji kartowej czyli w tym przypadku z MAD na EUR i dalej dopiero z EUR na PLN, to były realnie zdziercze kursy po zaksięgowaniu wypłat czy płatności kartą.
Gdy używałem za granicą karty do konta w PLN banku Sync, przeliczenia kursowe banku AliorSync były już w ogóle księgowane po rozbójniczych widełkach kursowych.
Jak więc płacić w takich krajach?
Najszybciej wydaje się teraz oczywiście wziąć po prostu w Polsce euro z kantoru i wymieniać na miejscu. Druga opcja założyć w mbanku kartę EUR, kupić walutę przez np. cinkciarz.pl i wypłacić przy przesiadce w strefie euro (albo kartę GBP i wypłacić przy przesiadce w UK). Jednak te działania nie rozwiązują głównej kwestii - bezpieczeństwa. Po to używałem dotąd kart, by nie lecieć do takiego Maroka i od pierwszego dnia nosić całą kasę w euro na cały wyjazd. Po to zamawiałem karty w EUR/GBP aby nie płacić prowizji i nie tracić na podwójnym przewalutowaniu wypłat i płatności bezgotówkowych.


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 25 Mar 2014 00:55, edytowano w sumie 1 raz
połączyłem z istniejącym tematem - i btw luźne gadki nie są miejscem na zakładanie tematu jak się nie chce szukać już istniejącego czy odpowiedniego działu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 24 Mar 2014 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Karta walutowa w $ w kantorze aliorbanku https://kantor.aliorbank.pl/info/karty-walutowe

Cytuj:
Operacje w innej walucie niż PLN dokonywane przy użyciu Kart ze znakiem MasterCard:
(...)
w pozostałych walutach przeliczane są na USD według kursu MasterCard i zasad stosowanych przez tę organizację, a następnie przeliczane przez Bank na PLN (jeżeli waluta rachunku jest inna niż USD) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji przez Bank
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#249 PostWysłany: 25 Mar 2014 00:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Wszystko z tą kartą było piękne i już nawet myślałem nad tym kontem+kartą w aliorze do czasu doczytania się w taryfie:
Cytuj:
Karty oraz wypłata gotówki
2. Wypłata gotówki:
w bankomatach za granicą pierwsza transakcja w miesiącu kalendarzowym 0 zł
w bankomatach za granicą – druga i każda kolejna transakcja w miesiącu kalendarzowym 9 zł


Czyli jak jadę w rejon, gdzie głównie nastawiam się na etapowe wypłacanie z bankomatów, to karta się nie nadaje. W takim np. Maroku prawie w ogóle nie ma gdzie płacić kartą, w większych miastach są bankomaty z których wypłaca się na najbliższe 1-2 dni dla bezpieczeństwa nieryzykowania noszenia całej gotówki. Ta karta w tym się nie przyda, bo musiałbym całość wypłacić za pierwszym razem, to równie dobrze szybciej wziąć euro z kantoru w PL, bo ryzyko zwiększa sie tylko o loty samolotem, co w porównaniu do podróżowania po różnych krajach jest najmniej ryzykownym momentem dla trzymania całej kasy przy sobie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#250 PostWysłany: 25 Mar 2014 05:27 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Ale i tak nies nic lepszego na ta chwile.
Zreszta bez przesady. Maroko to raczej bezpieczny kraj porównywalnie do wielu innych, a raczej 2000 euro na wyjazd noe potrzebujesz. Wiec jak szkoda tych 9 zł to ryzyko i tak jest niskie przy wypłacie kasy na cały wyjazd od razu.

PS. Lataj na przełomie miesiaca - masz 2 wypłaty :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 27 Mar 2014 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
hej, czy mając konto w kantorze aliora i kartę usd muszę mieć koniecznie dolary na koncie by wypłacać pieniądze w bankomacie? czy może wystarczy by były tam np. złotówki i wtedy system automatycznie kupi dolary po obowiązującej w danej chwili cenie (dokładnie tak samo jak zrobić bym musiał to ja) i zamieni je na walutę obowiązującą w danym kraju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 28 Mar 2014 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
czukuczuku napisał(a):
hej, czy mając konto w kantorze aliora i kartę usd muszę mieć koniecznie dolary na koncie by wypłacać pieniądze w bankomacie? czy może wystarczy by były tam np. złotówki i wtedy system automatycznie kupi dolary po obowiązującej w danej chwili cenie (dokładnie tak samo jak zrobić bym musiał to ja) i zamieni je na walutę obowiązującą w danym kraju?


Musisz mieć dolary kupione wcześniej. System aż tak mądry nie jest i sam nie 'zasysa' PLNów potrzebnych na zakup USD ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 28 Mar 2014 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
tak też podejrzewałem, dzięki :>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#254 PostWysłany: 30 Mar 2014 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
jeszcze jedno; czy można wyłączyć płatności zbliżeniowe w karcie z kantoru? oraz czy często po wypłacie w jakimś egzotycznym kraju, blokują kartę i potem trzeba się z nimi kontaktować by odblokowali? (o czym wspominali użytkownicy synca)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#255 PostWysłany: 30 Mar 2014 19:33 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Mi ani razu nie dzwonili z kantoru. A moje karty opcji zblizeniowej nie maja wcale, ale nawet gdyby byla mozna ustawic limit platnosci na 0

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 30 Mar 2014 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
a 0 to nie znaczy przypadkiem że brak limitu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 04 Kwi 2014 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
jeszcze mnie ciekawi jaka jest różnica między zastrzeżeniem a zablokowaniem karty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#258 PostWysłany: 04 Kwi 2014 13:03 

Rejestracja: 11 Cze 2011
Posty: 288
czukuczuku napisał(a):
a 0 to nie znaczy przypadkiem że brak limitu?
Nie. Karty walutowe mają limity dzienne od 0 - 4000 dla operacji gotówkowych i 0 - 7000 dla operacji bezgotówkowych [niezależnie od waluty].
czukuczuku napisał(a):
jeszcze mnie ciekawi jaka jest różnica między zastrzeżeniem a zablokowaniem karty?
Blokadę można zdjąć do 28 dni kalendarzowych od jej założenia i dalej korzystać z karty (jeżeli blokada nie zostanie usunięta w tym terminie karta zostanie zamknięta), natomiast zastrzeżonej karty nie będziesz mógł więcej użyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 04 Kwi 2014 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
dzięki:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#260 PostWysłany: 04 Kwi 2014 15:11 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Washington napisał(a):
A moje karty opcji zblizeniowej nie maja wcale, ale nawet gdyby byla mozna ustawic limit platnosci na 0

Niestety, nie można zmienić lmitów tylko dla PayPass.

Załączniki:
aklimity.jpg
aklimity.jpg [ 17.22 KiB | Obejrzany 3249 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3692 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 185  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group