Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 03 Lut 2014 18:33 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Dzieki za informacje!
Ten Licznik do konca nie rozumiem kiedy wzrasta ale to tylko przy przelewach walutowych jest chyba wazne?

Nie jestem tez pewien - opłaty rocznej za karty nie ma wcale? Tylko ta 15 zł za wydanie ktora moze byc zbita przy transakcji do 6 miesiecy?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#222 PostWysłany: 03 Lut 2014 18:35 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 102
Opłaty rocznej za kartę nie ma wcale, tylko to 15 zł, które łatwo można zlikwidować.

Licznik tyczy się głównie walut innych niż PLN.
Chodzi o to, że jak kupisz od nich 1000 USD i wpłacisz w ich oddziale 1000 USD kupione poza ich Kantorem to możesz przelać bezpłatnie 1000 USD, czyli ten pierwszy tysiączek. Tutaj też jednak nie mam pewności - tyczy się to chyba tylko przelewów zagranicznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 03 Lut 2014 19:44 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 11
hank napisał(a):
Mały OT, czy żeby wyrobić sobie nową kartę (nie duplikat) Debit Mastercard PayPass w Aliorze (ta podstawowa fioletowa) trzeba najpierw zamknąć obecnie używaną? Zauważyłem pęknięcie na karcie, poza tym i tak chciałem nową ze względów bezpieczeństwa, a opcje mam tylko takie jak na załączonym zrzucie.


uderz na infolinię i będzie jasne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 04 Lut 2014 13:47 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
TomGSM napisał(a):
Jak pisałem wcześniej karta BZWBK jest darmowa przez pierwszy rok: "W przypadku kart MasterCard walutowych nie pobiera się opłaty za pierwszy rok używania pierwszej karty wydanej do danego konta dla Posiadacza i Użytkownika". Nic nie stoi na przeszkodzie żeby po roku zrezygnować ;)

Pani na infolini BZWBK potwierdziła (informacja również ze strony):"Transakcje w walucie innej niż euro dokonywane przy użyciu kart wydanych w systemie Mastercard, przewalutowane są na Euro według kursu obowiązującego w systemie Mastercard w dniu rozliczenia transakcji w organizacji. Kwoty transakcji są następnie przewalutowywane na PLN po kursie sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu wczytania do systemu Banku". Czyli opłaca się mieć karty do rachunku w EURO a w PLN już niestety nie!
[...]


Radzę uważać na haczyki BZWBK i dokładnie czytać regulamin. Sam użytkowałem kartę MC wydaną do konta walutowego wiele lat. Jest to dobre rozwiązanie jeśli płacimy w walucie konta lub walutach innych niż USD, GBP, EUR. Mając np konto walutowe w EUR i robiąc transakcję w GBP, BZWBK przelicza GBP na PLN a potem PLN na EUR... Niestety mają to zapisane w regulaminie dla tych 3 walut.

Według mnie najlepszą kartą jest MC Citi, bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie, kartę można podpiąć do konta w EUR, a wszystkie transakcje rozliczane są po kursach MC bezpośrednio na EUR. Do tego swoboda przepinania karty między rachunkami jest nieoceniona, gdyż nie trzeba mieć oddzielnej karty do każdego konta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 04 Lut 2014 13:57 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 191
Loty: 18
Kilometry: 72 648
Raffles napisał(a):

Według mnie najlepszą kartą jest MC Citi, bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie, kartę można podpiąć do konta w EUR, a wszystkie transakcje rozliczane są po kursach MC bezpośrednio na EUR. Do tego swoboda przepinania karty między rachunkami jest nieoceniona, gdyż nie trzeba mieć oddzielnej karty do każdego konta.


Na pewno kursy z walut egzotycznych są przeliczane na EUR po kursach Mastercarda?
Z tego co pamiętam kilka lat temu Citi przeliczało np. DKK po kursach (praktycznie) złodziejskich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 04 Lut 2014 14:09 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 254
niebieski
TomGSM napisał(a):
Raffles napisał(a):

Według mnie najlepszą kartą jest MC Citi, bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie, kartę można podpiąć do konta w EUR, a wszystkie transakcje rozliczane są po kursach MC bezpośrednio na EUR. Do tego swoboda przepinania karty między rachunkami jest nieoceniona, gdyż nie trzeba mieć oddzielnej karty do każdego konta.


Na pewno kursy z walut egzotycznych są przeliczane na EUR po kursach Mastercarda?
Z tego co pamiętam kilka lat temu Citi przeliczało np. DKK po kursach (praktycznie) złodziejskich.


Tak, wszystkich walut (włącznie z USD/GBP), ale tylko dla transakcji kartą podpiętą do konta walutowego w EUR. Płacę i wypłacam tą kartę w różnych zakamarkach świata i póki co żadnych problemów. Citi blokuje kwotę równowartości w złotówkach przeliczoną na EUR, ale to tylko na czas rozliczenia. Jak z MC dostaną rozliczenie, to obciążają rachunek EUR właściwą kwotą i nie doliczają żadnych prowizji. Wg mnie nie ma lepszej karty na rynku co chodzi o walutę EUR. Jedynym jej minusem jest maksymalna kwota transakcji w internecie to równowartość 5000pln.

Żadnych haczyków jak w WBK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 07 Lut 2014 12:20 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 573
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Właśnie dowiedziałem się na infolinii PEKAO S.A. że jeśli zapłacę kartą VISA dodawaną do konta walutowego EUR w kraju z poza strefy EURO - bank pobierze kwotę w EURO przeliczoną po kursie VISA bezpośrednio z waluty egzotycznej na EUR. Dla mnie to super wiadomość bo myślałem że przeliczają na zasadzie egzotyk - dolar - euro i już chciałem otwierać konto USD, a tu niespodzianka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 13 Lut 2014 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Napisałem ostatnio do Citibanku reklamację, że karta Ultime jest kiepskiej jakości i po paru miesiącach użytkowania wygląda beznadziejnie.

Kurier przyniósł nową kartę, ja dostałem 2000 mil w ramach przeprosin i jeszcze mi limit o 4200zł podwyższyli :)

Cytat z mojej reklamacji:

Cytuj:
W załączniku przesyłam zeskanowane moje dwie karty Ultime. Proszę przyjrzeć się, w jakim są stanie. Czy tak powinna po kilku miesiącach wyglądać karta, za którą płacę 1000zł rocznie? Nadmieniam, że nie nosiłem jej w kieszeni dresu między kluczami a kastetem a przez cały czas była w odpowiedniej przegródce w portfelu. Czy nawet tak prestiżowego produktu nie potraficie Państwo zrobić porządnie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 13 Lut 2014 21:10 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
bruce09lili napisał(a):
Kurier przyniósł nową kartę, ja dostałem 2000 mil w ramach przeprosin i jeszcze mi limit o 4200zł podwyższyli :)


no niezle ale powinni zniesc oplate roczna przynajmniej na rok ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 13 Lut 2014 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
manio napisał(a):

no niezle ale powinni zniesc oplate roczna przynajmniej na rok ;)


nie da się, nie przy tej karcie. srebro, złoto i platynę miałem gratis ale tu są nieugięci...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 13 Lut 2014 23:21 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
BusinessClass napisał(a):
manio napisał(a):

no niezle ale powinni zniesc oplate roczna przynajmniej na rok ;)


nie da się, nie przy tej karcie. srebro, złoto i platynę miałem gratis ale tu są nieugięci...


tlumacza sie ubezpieczeniem... ale mogli by ustalic np. 150k rocznie obrot ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 14 Lut 2014 21:27 

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 222
niebieski
A jaką polecacie najlepszą karta płatnicza z ubezpieczeniem podróżnym?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 25 Lut 2014 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
daffi22 napisał(a):
A jaką polecacie najlepszą karta płatnicza z ubezpieczeniem podróżnym?


Mam PEKAO Mastercard Credit Gold. Wcześniej miałam srebrną. W srebrnej miałam ubezpieczenie podróżne dla siebie. W złotej mam ubezpieczenie podróżne dla siebie i dwóch osób podróżujących ze mną, co jest idealne jako że moja rodzina składa się z trzech osób. Przy każdym wyjeździe oszczędzam zatem kwotę 100-200 zł, którą wydałabym na zakup ubezpieczenia. Ubezpieczenie obejmuje nawet opóźnienie samolotu. Opłata roczna za kartę to 150 zł. Nigdy jej jeszcze nie zapłaciłam, zawsze przekraczam limit obrotów.

http://www.pekao.com.pl/binsource/f/41/ ... cznych.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 08 Mar 2014 02:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lut 2014
Posty: 8
czy w jakimś banku można dostać kartę kredytową pod zastaw lokaty ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 08 Mar 2014 03:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
Zabezpieczeniem KK ma być lokata? Po co? W każdym przypadku musisz mieć zdolność kredytowa chociaż w przypadku kart sprawdzany jesteś w bazach BIK, Br itp. A dochody na oświadczenie....

Wysłane z mojego GT-I9195 za pomocą Tapatalk 4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 08 Mar 2014 03:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lut 2014
Posty: 8
tak , ponieważ uzyskuje dochody za granicą i nie posiadam stalego zatrudnienia w PL

a jako zabezpieczenie lokaty tzn limitu na karcie właśnie lokata. Tylko który bank to oferuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 08 Mar 2014 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
mizuno82 napisał(a):
tak , ponieważ uzyskuje dochody za granicą i nie posiadam stalego zatrudnienia w PL

a jako zabezpieczenie lokaty tzn limitu na karcie właśnie lokata. Tylko który bank to oferuje?

ja odpowiem linkiem: Karta kredytowa bez zaświadczeń
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 18 Mar 2014 13:49 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 9
Pytanie do otrzaskanych z tematem:
Planuję turystyczny wyjazd do Szwajcarii;
Czy opłacalne będzie wyrobienie karty w USD do konta Alior Kantor, czy gra jest niewarta świeczki i lepiej kupić papierowe franki w Polsce?
dziękuje za podpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 19 Mar 2014 23:43 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 11
z mojej perspektywy konto walutowe byłoby lepszym rozwiązaniem, a karta bardzo się przydaje podczas wyjazdów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 20 Mar 2014 00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 143
Loty: 2
Kilometry: 1 126
Witam, mam pytanie takie
Jaka karta można zakupić bilety na pociąg w Norwegii? nsb.no
Mam kredytowa z MC Multibanku oraz debetowa MC w Sync.
próbowałem tez debetowa w mbanku.
System informuje ze mam podac inna kartę. Czy ktoś może wskazać jaka na 100% przejdzie?
Z góry dziękuje
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group