Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 30 Sty 2014 16:46 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 142
Loty: 4
Kilometry: 3 562
Zadam to pytanie bo jestem zielony.

Mam konto w PKO mam do tego konta kartę płatniczą którą otrzymałem na samym początku. Taką kartą mogę normalnie płacić za bilety? Jest to karta debetowa tak ?
A wyrobienie innej karty debetowej bądź kredytowej polega na tym że jakieś zniżki można mieć etc. ?
Dobrze rozumiem?

Pozdrawiam
Wojtek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#202 PostWysłany: 30 Sty 2014 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
wojtek_92 napisał(a):
Zadam to pytanie bo jestem zielony.

Mam konto w PKO mam do tego konta kartę płatniczą którą otrzymałem na samym początku. Taką kartą mogę normalnie płacić za bilety? Jest to karta debetowa tak ?
A wyrobienie innej karty debetowej bądź kredytowej polega na tym że jakieś zniżki można mieć etc. ?
Dobrze rozumiem?

Pozdrawiam
Wojtek


jak masz CVV2 (takie dodatkowe 3 cyferki na odwrocie po numerze karty) to możesz płacić w necie i zadna inna karta nie jest Ci potrzebna
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 30 Sty 2014 18:25 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 163
Mam w BZ WBK kartę (i konto) w USD. Co prawda ostatnio nie miałem żadnych transakcji, ale w zeszłym roku, jeśli była płatność w USD to brało taką kwotę, jaką powinno, bez żadnego dziwnego przeliczania w EUR, mimo, że jest to Mastercard. Podobnie z kartą w GBP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 30 Sty 2014 18:39 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 142
Loty: 4
Kilometry: 3 562
vivere napisał(a):
wojtek_92 napisał(a):
Zadam to pytanie bo jestem zielony.

Mam konto w PKO mam do tego konta kartę płatniczą którą otrzymałem na samym początku. Taką kartą mogę normalnie płacić za bilety? Jest to karta debetowa tak ?
A wyrobienie innej karty debetowej bądź kredytowej polega na tym że jakieś zniżki można mieć etc. ?
Dobrze rozumiem?

Pozdrawiam
Wojtek


jak masz CVV2 (takie dodatkowe 3 cyferki na odwrocie po numerze karty) to możesz płacić w necie i zadna inna karta nie jest Ci potrzebna


Mam :) Dzięki za pomoc ! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 30 Sty 2014 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 306
Loty: 242
Kilometry: 651 170
niebieski
Ja mam konto w syncu i walutowe w euro i dolarach, bardzo przydatne za granica :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#206 PostWysłany: 30 Sty 2014 21:21 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Mam pytanie co do Kantoru Aliora. Czy istnieje w nim sposób na szybką wpłatę pieniędzy? Coś typu płatność internetowa np. kartą kredytową w celu podładowania konta.
Czy też jedynym sposobem to zwykły przelew w trybie ELIXIR?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 30 Sty 2014 21:37 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
bartek. napisał(a):
Mam pytanie co do Kantoru Aliora. Czy istnieje w nim sposób na szybką wpłatę pieniędzy? Coś typu płatność internetowa np. kartą kredytową w celu podładowania konta.
Czy też jedynym sposobem to zwykły przelew w trybie ELIXIR?


Możesz wpłacić w oddziale, wtedy od razu kasa na koncie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#208 PostWysłany: 30 Sty 2014 21:40 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
bardziej interesuje mnie temat jak jestem za granicą właśnie. czyli przez internet. jaka jest najszybsza metoda wplaty?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 31 Sty 2014 07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
bartek. napisał(a):
bardziej interesuje mnie temat jak jestem za granicą właśnie. czyli przez internet. jaka jest najszybsza metoda wplaty?



Z alior banku lub z synca przelew przejdzie automatycznie, ew na alior kantor masz też dostęp do konta w PLN i na czas wyjazdu tam możesz trzymać pieniądze, które w każdej chwili wymienisz na USD etc

Wysłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk 2
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 31 Sty 2014 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2014
Posty: 107
Pytanko do użytkowników kart walutowych z Kantora Alior. Czy zauważyliście może w jaki sposób autoryzowane są tranzakcje pay-pass bez pinu, offline czy online? W sensie czy pojawia się od razu blokada środków czy nie? Z góry dzięki za odp.

Cytuj:
Mam pytanie co do Kantoru Aliora. Czy istnieje w nim sposób na szybką wpłatę pieniędzy? Coś typu płatność internetowa np. kartą kredytową w celu podładowania konta.
Czy też jedynym sposobem to zwykły przelew w trybie ELIXIR?


Ale chcesz ładować konto w PLN czy w obcej walucie? Z polskiego banku czy zagranicznego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 31 Sty 2014 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
poselsuski napisał(a):
Czy zauważyliście może w jaki sposób autoryzowane są tranzakcje pay-pass bez pinu, offline czy online?

to jest zależne od terminalu POS
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 01 Lut 2014 14:38 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
bartek. napisał(a):
bardziej interesuje mnie temat jak jestem za granicą właśnie. czyli przez internet. jaka jest najszybsza metoda wplaty?


troche zmieniajac temat, wiesz moze czy karta dodatkowa (World Elite) uprawnia rowniez w ramach jej oplaty do wejscia do salonikow?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 01 Lut 2014 14:45 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
poselsuski napisał(a):
Ale chcesz ładować konto w PLN czy w obcej walucie? Z polskiego banku czy zagranicznego?


W złotówkach vhcr ładować konto z polskiego rachunku lub karty kredytowej,

Bo pozniej moge sobie kupic natychmiastowo juz walutę no nie?


Elite daje Priority Pass
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 01 Lut 2014 14:48 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
bartek. napisał(a):
poselsuski napisał(a):


Elite daje Priority Pass



ale rowniez dla osoby ktora posiada karte dodatkowa? wtedy za 900zl mialbym 2 osoby i saloniki na calym swiecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 01 Lut 2014 14:50 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Elite Cie nie wpuszcza tylko Priority Pass którego dodatkowego nie dostajesz.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 01 Lut 2014 14:57 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 500
niebieski
i wszystko jasne. dzieki za info


dzwonilem wlasnie do Mbanku - chcialem karte dodatkowa aby byla normalnie platna 900zl/rok ale zeby dali priority pass. Chcialem dac mojej polowce czesc swojego limitu ale niestety Mbank uparl sie ze priority pass jest tylko do karty glownej wiec druga osoba musi samodzielnie aplikowac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#217 PostWysłany: 02 Lut 2014 12:33 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Mały OT, czy żeby wyrobić sobie nową kartę (nie duplikat) Debit Mastercard PayPass w Aliorze (ta podstawowa fioletowa) trzeba najpierw zamknąć obecnie używaną? Zauważyłem pęknięcie na karcie, poza tym i tak chciałem nową ze względów bezpieczeństwa, a opcje mam tylko takie jak na załączonym zrzucie.

Załączniki:
mc.jpg
mc.jpg [ 39.15 KiB | Obejrzany 2232 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 03 Lut 2014 13:32 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Jaką polską kartą kredytową (bank, karta) zapłacić za wypożyczenie samochodu w USA, żeby mieć pełne ubezpieczenie.
Szukam możliwości obniżenia kosztu wynajmu auta, chyba któryś z banków powinien oferować coś takiego? Płacę kartą za wynajem ale nie za ubezpieczenie, w razie problemów przerzucam odpowiedzialność na ubezpieczyciela "dołączonego" do karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 03 Lut 2014 16:59 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Hej,

Mam wrazenie ze był bardziej właściwy temat, ale cos go nie moge znaleźć, a w tym (znowu cały przeczytałem) chyba czegoście brakuje.

Pytania mam o Kantor Walutowy Alior.

- jak wyglądają opłaty za karty?
- czy zarówno przy płatnościach internetowych i wypłatach za granica w dziwnej walucie przy użyciu karty USD rozliczane sa po kursie MC bezpośrednio bez przewalutowania?
- czy oprócz prowizji 9 zł za drugie i kolejne wybranie pieniędzy w dziwnej walucie karta USD sa jakies dodatkowe opłaty?
- czy takie opłaty sa przy płatnościach internetowych?
- czy nieposiadając kart EUR/GBP i płacąc kartą USD w tych walutach to przewalutowanie także jest bezpośrednie po kursie MC?
- czy da sie przelać z powrotem na inny rachunek w Polsce pieniądze z kantora? Zapewne tak, ale czy sa z tego jakies opłaty/prowizje?

Dzieki :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 03 Lut 2014 17:51 

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 102
Wszystko można przeczytać na stronie Kantoru.

1. Jeśli w ciągu pierwszych 6 miesięcy posiadania danej karty, wykonasz nią jedną, dowolną transakcję, opłat nie ma. Inaczej 15 zł.
2. Tak.
3. Poza opłatami za jakieś specyficzne przelewy, nie.
4. Jakie opłaty za płatności internetowe? Przy płatności kartą opłat nie ma, a przelewy to jak wyżej. Szczegóły w linku.
5. Nie. Nieważne czy masz tylko kartę USD czy pełen komplet, karta w USD jest opłacalna przy wszystkich walutach POZA GBP i EUR. Czyli do GBP używasz GBP, do EUR używasz EUR, a do wszystkich innych USD.
Jeżeli używasz karty USD do GBP lub EUR, następuje podwójne przewalutowanie.
6. Oczywiście, że się da. Opłat nie ma. Poczytaj sobie o Liczniku.

http://kantor.aliorbank.pl/info/subtab/ ... i-prowizje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group