Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#781 PostWysłany: 24 Lip 2016 19:49 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
kloose84: jako awaryjna może być ale niech będzie głęboko schowana - bo koszty użytkowania wysokie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#782 PostWysłany: 24 Lip 2016 20:03 

@seal - wiem, sprawdziłem to niestety osobiście ;) domyślnie i tak poleci do kosza i zostanę tylko z Blikiem do wypłaty gotówki, KK City i Aliorem USD.
Góra
 PM off  
      
#783 PostWysłany: 24 Lip 2016 23:59 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Doradźcie proszę. Jadę w podróż do Tanzanii (miejscowe szylingi) i do Tajlandii.
Jaka karta będzie najkorzystniejsza w kwestii płacenia na miejscu i przede wszystkim wypłat z bankomatu?
Na ten moment posiadam kantor alior z kartą w dolarach i euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#784 PostWysłany: 25 Lip 2016 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Jeżeli jedna wypłata z bankomatu w miesiącu Ci wystarczy to karta USD z kantoru będzie ok, jeżeli nie to weź kartę w USD z T-Mobile UB. Unikaj tylko płatności kartą w Tanzanii, bo tam wiele sklepów dolicza za to opłatę rzędu 5-10% wartości transakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#785 PostWysłany: 25 Lip 2016 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 710
Loty: 146
Kilometry: 167 097
niebieski
Samcik o spreadzie karty Wizz Prepaid Travel Card: http://samcik.blox.pl/2016/02/Chcieli-u ... ewien.html
_________________
Piłkarskie podróże - groundhopping i groundspotting
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#786 PostWysłany: 25 Lip 2016 11:24 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Mareckipl napisał(a):
Unikaj tylko płatności kartą w Tanzanii, bo tam wiele sklepów dolicza za to opłatę rzędu 5-10% wartości transakcji.

A wiesz może, jak wygląda ta kwestia w sklepach na Bałkanach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#787 PostWysłany: 25 Lip 2016 12:43 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Dzięki za odpowiedź.
Korzystniej będzie mi wypłacić pieniądze w Tanzanii z bankomatu używając Visy z ING w PLN czy Master card kantoru alioru w USD?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#788 PostWysłany: 25 Lip 2016 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
@dajkamienia niestety nie wiem.
@totti zdecydowanie Mastercard USD z Aliora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#789 PostWysłany: 25 Lip 2016 13:55 

Rejestracja: 01 Sie 2013
Posty: 99
Gdyby ktoś miał konto w Noble to są tam również dostępne karty z rozliczeniami bezpośrednimi Visa, mam debetową i mogę to potwierdzić

Wysłane z mojego Le 1 Pro przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#790 PostWysłany: 25 Lip 2016 20:35 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Mam płatność przez internet w Tajlandii za hotel (w THB).
Czy płacą kartą kantoru Alioru w EURO przeliczy mi to podwójnie?
Mam dylemat czy płacić VISĄ z ING w PLN czy właśnie kartą w EURO z kantoru.

Czy lepiej poczekać do jutra, kupić w kantorze dolary i zapłacić kartą w DOL z kantoru alioru?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#791 PostWysłany: 25 Lip 2016 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
@totti Przy płatności kartą w euro będziesz miał podwójne przewalutowanie. Jeśli możesz, zapłać dolarową kartą Aliora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#792 PostWysłany: 29 Lip 2016 17:20 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 19
Witam,
Gdzie obecnie moge zalozyc karte kredytowa Mastercard z waluta rozliczeniowa PLN? Bez oplaty za wydanie karty i najlepiej bez oplaty rocznej/miesiecznej (chyba ze da sie tej oplaty uniknac). Ewentualnie gdzie zdobede karte debetowa Mastercard z waluta rozliczeniowa PLN? Bez oplaty za konto i karte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#793 PostWysłany: 29 Lip 2016 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Takich kart na rynku w tym momencie po prostu nie ma. Jeżeli natomiast chodzi Ci o to by uzyskać atrakcyjne kursy przy płatnościach za granicą, to jest kilka możliwości, każda z nich została wspomniana przynajmniej raz w 5 ostatnich stronach tego tematu - jeżeli zadasz sobie trud by je przeczytać, to znajdziesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
wz111 lubi ten post.
 
      
#794 PostWysłany: 01 Sie 2016 01:54 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
dajkamienia napisał(a):
Mareckipl napisał(a):
Unikaj tylko płatności kartą w Tanzanii, bo tam wiele sklepów dolicza za to opłatę rzędu 5-10% wartości transakcji.

A wiesz może, jak wygląda ta kwestia w sklepach na Bałkanach?


mi się nie zdarzyło
bywa, że nie można płacić kartą

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#795 PostWysłany: 01 Sie 2016 07:05 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Ja z kolei nie wiem jak jest już najkorzystniej na przyszłość.
Płaciłem ostatnio za noclegi w Tajlandii. Cena 3380 tbh, według Google około 378 zł.
Zapłaciłem karta Mastercard w USD z kantoru alioru. W sumie wyszło 102 USD czyli 402 zl tj. około 24 zł więcej niż liczyłem że zapłacę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#796 PostWysłany: 01 Sie 2016 15:27 

Cześć,

lecę we wrześniu na ponad miesiąc do Stanów. Do wypłat z bankomatów i transakcji bezgotówkowych będę używał Karty Debetowej z konta Walutowego T-Mobile UB (w połączeniu z kantorem alioru).

Ale potrzebuję Karty Kredytowej do wypożyczenia samochodu(na wszelki wypadek). Czy jest jakaś karta kredytowa w Polsce, które jest rozliczana w USD? Karta będzie wyrabiana tylko na potrzeby tego wyjazdu.
Jeśli dobrze rozumiem to jak będę miał kartę kredytową w PLN i będę chciał wypożyczyć ten samochód to nastąpi podwójne przewalutowanie USD -> EUR -> PLN. Czy nie?

Dzięki,
Adrian
Góra
 PM off  
      
#797 PostWysłany: 01 Sie 2016 15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Anonymous napisał(a):
Jeśli dobrze rozumiem to jak będę miał kartę kredytową w PLN i będę chciał wypożyczyć ten samochód to nastąpi podwójne przewalutowanie USD -> EUR -> PLN. Czy nie?


To zależy od konkretnej karty. Z kredytówek w tym momencie najkorzystniej wypada chyba Visa z Getin Banku, gdzie masz przeliczenie USD->PLN bezpośrednio, po kursie Visa (czyli kosztuje Cię to ok. 1-1,5% wartości transakcji).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#798 PostWysłany: 01 Sie 2016 15:39 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Czy ktoś ma pomysł dlaczego wyszły mi tak wysokie koszty płatności Mastercard w USD alioru?
Czy ktoś z Was korzysta z xendpay do opłacania noclegów? Warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#799 PostWysłany: 01 Sie 2016 15:52 

Mareckipl napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Jeśli dobrze rozumiem to jak będę miał kartę kredytową w PLN i będę chciał wypożyczyć ten samochód to nastąpi podwójne przewalutowanie USD -> EUR -> PLN. Czy nie?


To zależy od konkretnej karty. Z kredytówek w tym momencie najkorzystniej wypada chyba Visa z Getin Banku, gdzie masz przeliczenie USD->PLN bezpośrednio, po kursie Visa (czyli kosztuje Cię to ok. 1-1,5% wartości transakcji).


Dzięki, chodzi o tą kartę? https://www.getinbank.pl/klienci-indywi ... a-standard
Góra
 PM off  
      
#800 PostWysłany: 01 Sie 2016 16:27 

Rejestracja: 03 Lip 2015
Posty: 69
totti napisał(a):
Czy ktoś ma pomysł dlaczego wyszły mi tak wysokie koszty płatności Mastercard w USD alioru?

Banki nie korzystają z kursów Google tylko z kursów MasterCard: https://www.mastercard.com/plp/klienci- ... rsion.html
Nawet nie podałeś daty transakcji, więc jak mamy się do tego odnieść? Wejdź w szczegóły transakcji i tam wszystko będzie napisane.

hrhg, tak to ta karta, pamiętaj jednak, że jak będziesz zamawiał to musisz zaznaczyć, że chcesz Visę, bo do wyboru jest również MasterCard. Jak nie uda Ci się w Getinie, możesz próbować w Banku Pocztowym. Również mają Visę po bezpośrednich kursach bez prowizji.


Ostatnio edytowany przez wz111, 01 Sie 2016 16:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group