Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Bieżące/historyczne kursy przewalutowań można sprawdzić na stronach organizacji płatniczych:
Mastercard
Visa

Karty rozliczane po kursie organizacji do PLN:
Karta kredytowa Mastercard Citi Ultime
Karta debetowa i kredytowa VISA Noble Banku (tu przy karcie debetowej wypłaty za granicą są bez prowizji dla Banku)
Karta debetowa i kredytowa VIsa Getin - na uwagę zasługuje nowe konto "Proste Zasady" - ale należy pamiętać aby otwierając konto poprosić o kartę VISA (domyślnie jest Mastercard)
Karta debetowa i kredytowa Visa Banku Pocztowego
Karta debetowa Visa - Envelo Bank (marka banku pocztowego)
Karty debetowe PEKAO S.A. - zarówno VISA jak i Mastrercard - nowe konto "Przekorzystne" - wydawana jest karta Mastercard, przy wpływie 500zł (przelew z innego banku) i jedną płatnością karta i konto jest za darmo oraz bezpłatne są wypłaty za granicą (bez prowizji dla banku). Ostatnio opróćz karty Mastercard można mieć VISA Gold jednakże wymaga ona wpływu 5k pln/mc aby była bezpłatna. Ciekawe jest to że transakcje rozliczane są od razu - nie ma blokad, od razu znamy kwotę obciążenia.
Karta debetowa mBank - Visa Świat Intensive
Karta kredytowa Platinum z PKO BP - karta rozliczana po kursie Mastercard do tego w pakiecie świetne ubezpieczenie - polecam poczytać!
Karta kredytowa Visa Infinite z PKO BP - karta rozliczna po kursie VISA do tego ubezpieczenie o wyższych kwotach i Priority Pass bez limitu wejść.
Karta debetowa Karta Otwarta na Świat z BNP Paribas - co prawda karta kosztuje 10 PLN/mc ale ma dodatkowe ciekawe opcje oraz należy do Global Alliance co pozwala na bez prowizyjne wypłaty w wielu krajach gdzie jest doliczana przeważnie prowizja operatora bankomatu. Sprawdziła mi się do wybierania gotówki z Bankomatów w USA gdzie opłata operatora jest normą.
Konto Jakże Osobiste - można aktywować korzyść przewalutowania bez prowizji - tutaj nie mamy kursów organizacji płatniczej a kursy średnie NBP - taki rodzynek na rynku.

Poza tym:
Karty walutowe kantoru i T-mobile Usługi Bankowe - do tego jest oddzielny wątek
Revolut - do tego też jest oddzielny wątek
Curve - do tego też jest oddzielny wątek, może być ciekawą alternatywą/uzupełnieniem Revolut
N26 - zagraniczny bank, obsługuje użytkowników z Polski.
Twisto - coś jak karta kredytowa ale wydawana przez Czeski fintech, warte zainteresowania - niestety zmiana warunków od 14 września - oferta traci na atrakcyjności.

[ 2448 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 123  Następna
Autor Wiadomość
#2161 PostWysłany: 25 Lis 2019 15:47 

Loty: 12
Kilometry: 31 528
niebieski
Jacek_Wo napisał(a):
Chupacabra napisał(a):
Karta do konta Citibanku ... przewalutowanie po kursie MC o ile przepina się ją umiejętnie pomiędzy kontami w EUR i U$D.

Uwaga - ZTCW - wypłata w Polsce (np. bankomat Euronetu) w walucie EUR, taką kartą przepięta do konta w EUR - wtedy, kiedy miałem kartę i konto w Citi - powodowała podwójne przewalutowanie!

Wypłata EUR z bankomatu Euronetu to od zawsze kupno EUR od nich po ich kursie - za złotówki. I Citi nie ma ani nie miał nic do rzeczy. Obciążenie do banku idzie w PLN, a nie w Eur! Nie pisz nigdzie, że EUR można wypłacić z bankomatu Euronetu w PL, można co najwyżej od nich kupić EUR w ich bankomacie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#2162 PostWysłany: 25 Lis 2019 18:50 

@Tjw1978 Tego się właśnie obawiałem... Dziękuję.

Temat dotyczy kk, więc trzymajmy się tego.
 Relacje PM off  

#2163 PostWysłany: 26 Lis 2019 09:36 
Moderator działu

Jacek_Wo napisał(a):
ume napisał(a):
Tam przynajmniej nie trzeba mieć drogiego konta.

Intensive jest za darmo przy
Cytuj:
Wpływ minimum 7000 zł miesięcznie lub łączna kwota depozytów i inwestycji ulokowanych w mBanku w wysokości minimum 100 000 zł
i w zasadzie w nim wszystko za darmo jest ...
piwili napisał(a):
Lepsza pod innym względem: wszystkie bankomaty w Polsce za darmo bez limitu.

Dla zwykłego zjadacza to jest drogie konto za 45 zł. Jedynie wpływ wynagrodzenia wchodzi dla części ludzi w grę, bo trzymanie tam oszczędności jest zwyczajnie nieopłacalne, a 100 tys. to dla wielu kwota nieosiągalna. Tylko nieliczni zakombinują z przelewaniem tego samego tysiąca zł 7 razy w ciągu miesiąca.
 Relacje PM off  

#2164 PostWysłany: 26 Lis 2019 19:35 

Loty: 104
Kilometry: 226 836
platynowy
Interesujące promo (co prawda tylko na BF ale jednak):

https://www.online.citibank.pl/files/do ... day-cc.pdf

dla właścicieli kart Citi.
 Relacje PM off
pasta lubi ten post.

#2165 PostWysłany: 28 Lis 2019 20:32 

niebieski
Jestem właśnie na Tajwanie. Pekao śmiga aż miło, kurs po którym przelicza transakcje jest rewelacyjny, lepszy niż fx (czy to możliwe czy mi się coś pierdzieli?). Revolut bez problemu również. Wydaje mi się, że ma gorszy kurs niż Pekao!
Z Aliorem są problemy z akceptacją.
 Relacje PM off  

#2166 PostWysłany: 03 Gru 2019 22:41 

platynowy
Zacząłem się rozglądać za kontem bankowym dla mojej latorośli i stwierdziłem że też warto aby konto było przyjazne podróżom i zakupom zagranicznym - wiedząc że PeKaO ma świetne konto dla podróżników (do używania w .pl już gorzej - brak wszystkich bankomatów bezpłatnych, tylko zagranica) to postanowiłem sprawdzić czy mają coś dla "młodzieży" i tak trafiłem na: KKonto Przekorzystne dla młodych - wszystko za free do 26 roku życia ;-) w tym bezpłane bankomaty wszędzie i przeliczenie po kursie MasterCard! Ach nic tylko mieć mniej niż 26 ;-)

https://www.pekao.com.pl/klient-indywid ... odych.html

Rodzic konta założyć nie może trzeba być razem z nowym posiadaczem. :)
 Relacje PM off  

#2167 PostWysłany: 04 Gru 2019 14:46 
Moderator działu

I więcej niż 13 :D
 Relacje PM off  

#2168 PostWysłany: 07 Gru 2019 14:56 

złoty
Dziś przyszedł mail informujący o zmianach w TOiP Citibanku. Temat maila jest "Obniżamy niektóre opłaty dla posiadaczy Kont w Citi Handlowy".
Niby to miłe, ale.... Znieśli opłaty na przelewy w EOG oraz SEPA, bo ich do tego zobligował Parlament EU. I pojawia się informacja o zmianie opłat przy wypłacie gotówki w bankomatach innych niż Citi, za granicą. Przecież takie wypłaty są za darmo, co mogli więc obniżyć. Tej informacji już w miłym mailu nie ma. Trzeba sobie wejść w nową TOiP a tu jest zmiana z 0 PLN na 7 PLN!
Dodatkowo, TOiP zaczyna obowiązywać os 20. 12. 2020, ale miły bank zmieni wysokość naliczanych opłat już 15. 12. 2019.

Jako podstawę prawną zmiany opłaty w górę Citibank podaje: "Regulamin Rachunków Bankowych § 31. OPŁATY I PROWIZJE (OPŁATY) 13. (…) Bank jest uprawniony do zniesienia lub obniżenia Opłat określonych w TOiP"
 Relacje PM off  

#2169 PostWysłany: 07 Gru 2019 15:38 
Awatar użytkownika

niebieski
Jaki bank, takie podejście do klienta... Ciekawe ile osób tak chwalących Citi, czy Pekao się na tym przejedzie próbując zaoszczędzić 1.50zł na przewalutowaniu ;)
 Relacje PM off  

#2170 PostWysłany: 07 Gru 2019 20:02 

platynowy
@asnahtful: a co w PeKaO jest nie tak?
 Relacje PM off  

#2171 PostWysłany: 09 Gru 2019 18:30 

złoty
Dodatek do info o podwyżce opłat za wypłaty z bankomatów innych niż Citi, za granicą: podwyżka dotyczy tylko posiadaczy kont CitiKonto.

Do admina: w poprzednim poście jest mały błąd: jest "TOiP zaczyna obowiązywać os 20. 12. 2020"
Powinno być: od 14. 02. 2020
 Relacje PM off  

#2172 PostWysłany: 09 Gru 2019 23:36 

Trzeba uważać na bank.
 Relacje PM off  

#2173 PostWysłany: 18 Gru 2019 22:28 
Awatar użytkownika

niebieski
Czy coś się zmieniło w rozliczaniu kart Visa w Getinie, czy ktoś chce wystrychnąć mnie na dudka?

Dwie transakcje w weekend, 15 grudnia:

1. 70,92 €, rozliczona 17 grudnia na 304,35 zł co daje kurs 4,2914
2. 58,23 USD rozliczona 17 grudnia na 224,63 zł co daje kurs 3,8576

Patrząc na kursy Visa z tego dnia powinny wynosić odpowiednio:

1. 4.2846
2. 3.8346

Co i tak wydaje mi się mocno wysokimi kursami. Dla porównania kursy MC dla tych kwot to:

1. 4,2653
2. 3,8331

Dla dolara mała różnica, ale dla euro już spora. Specjalnie nie płaciłem Revolutem bo to była niedziela więc mają zawyżone kursy, ale tutaj wyszło, że Visa chyba nawet bardziej nieopłacalna się okazała. :/

Do tego ani 15 grudnia, ani 17 grudnia kurs euro nie wynosił o żadnej porze 4,29 zł, a dolara 3,85 zł. Ok, wiem, że Visa miała zawsze odrobinę wyższe kursy niż MC, ale nie aż tak!

edit: ok, wychodzi na to, że pomimo zaksięgowania transakcji we wtorek, zaksięgowano je po kursach z niedzieli. Dziwne, zawsze księgowało mi po kursach z dnia księgowania, a nie wykonania transakcji. Dlatego właśnie płaciłem Visą, a nie Revolutem.

Co nie zmienia faktu, że 4,29 zł za euro w niedzielę to jakiś absurd.

edit 2: dobra, MC też miał 4,29 zł za euro w niedziełe, wtf. Byłem przekonany, że rozliczenia po kursie Visa/MC w weekendy są normalne (a przede wszystkim, że są rozliczane na dzień księgowania, a nie wykonania transakcji).

#2174 PostWysłany: 18 Gru 2019 23:31 

niebieski
do takich rzeczy polecam curve
po weekendzie można przerzucić płatność na inną kartę w oryginalnej walucie
w przeciągu 14 dni może się okazać, że będzie to miało sens ;)
 Relacje PM off  

#2175 PostWysłany: 19 Gru 2019 16:21 
Awatar użytkownika

niebieski
Curve mam i znam, chyba faktycznie trzeba będzie dodać Visę Getinu do apki bo mocno się teraz zaskoczyłem takim, a nie innym rozliczeniem.

#2176 PostWysłany: 22 Gru 2019 20:21 

Cześć Wam, czy jest karta która znosi udział własny przy opłaceniu za wynajem samochodu?
 Relacje PM off  

#2177 PostWysłany: 22 Gru 2019 20:26 

Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Tak. PKO Platinium i PKO VISA Infinite. Z tego co pamiętam, tylko kradzież nie jest objęta ubezpieczeniem.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
Grzenio1970 uważa post za pomocny.

#2178 PostWysłany: 22 Gru 2019 20:39 

złoty
@Grzenio1970 - tylko zapoznaj się z warunkami. Najważniejsze to: MC do 1000EUR, Infinite do 2000EUR i auto nie może być starsze niż 10 lat.
 Relacje PM off
Grzenio1970 uważa post za pomocny.

#2179 PostWysłany: 23 Gru 2019 14:38 
Awatar użytkownika

niebieski
Kocham ten bank. <3

Zablokowałem sobie dostęp do apki. Ok, bywa. Dzwonię na infolinię, odblokowali, nowy pin miał przyjść smsem. Nie przyszedł no to ok, może muszę sam nowy utworzyć. Wpisuję więc jakiś i co - aplikacja zablokowana. XDDD Tak, po pierwszej próbie. XD

#2180 PostWysłany: 23 Gru 2019 14:51 

platynowy
@Krupier: ale jaki to Bank bo tu w wątku pojawia się ich wiele :)
 Relacje PM off  

[ 2448 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 123  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 8 gości